Krustpils novads
“Gaiss bija brīnumaini dzidrs un tīrs, spīdēja saule, un mani visu ceļu, garām Zīlāniem, Jaunajai muižai, Kondrātiem, Stipriem līdz pat Stukuliem pavadīja nepārtraukta cīruļu dziesma. ”
V. Stukuls „Krustpilieša stāstījums"
“Krustpils krāsas ir vienkāršas – māla sarkanā, zāles zaļā un ūdens zilā, ko sievietes senāk ieauda krusta rūtīs savos lindrakos. ”
Lūcija Ķuzāne "Esmu uzticīgs"
“... augšpus pils, mālzemes muldā Daugavas labajā krastā, uzradās Krizburgas miestiņš – tirgotāju, amatnieku, maizes ceptuvju un lopu kautuvju ciemats, strūgu un plostu dzinēju apmetne.”
J. Niedre „Tai rītā mazā gaismiņā"
“Katram cilvēkam ir tāda vieta, kas paliek neizdzēšamā atmiņā, ko nekādi pasaules notikumi un pārliecīgie attālumi nespēj padarīt nesaredzamu”
Jānis Lejiņš "Spēlmaņu cilts"

Krustpils novads tūrisma sezonu atklāj ar laivu braucienu pa Daugavu un citām aktivitātēm

 Krustpils novads tūrisma sezonu atklāj ar laivu braucienu pa Daugavu un citām aktivitātēm


Ar laivu braucienu pa Daugavu Vīpes pagasta atpūtas vietā “Daugmales” tika atklāta Krustpils novada tūrisma sezona. Piecu kilometru garā brauciena dalībniekus – gan laivotājus, gan plosta braucējus – atpūtas vietā svinīgi sagaidīja novada pašvaldības un Vīpes pagasta pārvaldes pārstāvji, Krustpils pagasta vokālais ansamblis “Krustpilieši”, kā arī citi interesenti.
     
    Atpūtas vieta “Daugmales” izveidojusies pavisam nesen un šogad pirmo sezonu piedāvā iedzīvotājiem iespēju baudīt aktīvo atpūtu – laivu braucienus pa Daugavu. Šāda veida tūrisma piedāvājums Krustpils novadā līdz šim nav bijis. Sezonas atklāšanas pasākumā bezmaksas iespēju laivot pa upi izmantoja 16 cilvēki. 
     
    Ingars ar laivu brauca pirmo reizi: “Bija ļoti jautri. Dažos momentos bija grūti, visgrūtāk – tad, kad straume nesa mūs uz saliņas pusi. Pēc tam nostājām krastā un pastaigājām pa to saliņu. Man ļoti patika, es gribētu braukt vēl kādreiz.” 
     
    Elīna un Lāsma no Krustpils novada stāsta: “Grūtāk bija sagaidīt plostu, kaut arī viņi mūs sauca par “bremzēm”, bet viņi bija “bremzes”, mēs uzvarējām. Kolosāli! Airēt nav grūti, bet ir jābūt labai komandas sadarbībai. Mums ir superīgākā komanda, kāda vien pastāv. Nākamreiz noteikti arī abas piedalīsimies.” 
     
    Pasākumā klātesošie varēja noskatīties Krustpils pagasta amatierteātra “Savējie” izrādi “Pilsētnieki”, kā arī piedalīties dažādās sportiskās aktivitātēs. Tūrisma sezonas atklāšanas pasākums Krustpils novadā norisinājās pirmo reizi, un pašvaldības speciāliste jaunatnes un tūrisma jomā Angelīna Smirnova uzsver, ka tā varētu kļūt par tradīciju – ik gadu maijā atklāt tūrisma sezonu ar īpašu pasākumu kādā no novada pagastiem. Šogad pašvaldība izdevusi divus jaunus tūrisma bukletus – vienā aprakstīti 44 tūrisma objekti, bet otrā – informācija un karte par tēmu “Daugavas krāces”. Novadā ir daudz dabas apskates objektu un atpūtas vietu, piemēram, dabas parks “Laukezers”, barona Korfa priedes, Vaiķu akmens un citi. 
     
    Angelīna Smirnova stāsta: “Šosezon mēs aicinām Krustpils novada viesus apmeklēt dabas objektus – gan izstaigāt Rogāļu gravas ainaviskās takas, gan uzkāpt Kristakrūga skatu tornī, gan atpūsties Baļotes ezera, Laukezera un Marinzejas ezera atpūtas vietās. Drosmīgākie var doties vienas vai divu dienu braucienā ar laivām posmā Līvāni – Jēkabpils. Šajā posmā Daugavas rāmais tecējums kļūst arvien straujāks. Tas var izvērsties par ļoti interesantu piedzīvojumu.” 
     
    Savukārt tie, kas noilgojušies pēc rāmas atpūtas, Vīpes pagasta “Daugmalēs” var vienkārši izbaudīt gleznaino ainavu, sēžot upes krastā. Atpūta šajā vietā pieejama ikvienam interesentam bez maksas, savukārt par maksu iespējams nomāt teltis, laivas un citu inventāru. Jaunie Krustpils novada tūrisma bukleti pieejami gan pašvaldībā, gan Jēkabpils Tūrisma informācijas centrā, gan vairākās ēdināšanas iestādēs, savukārt sīkāku informāciju par atpūtas iespējām novadā var meklēt Krustpils novada pašvaldības mājaslapā: www.krustpils.lv. 

 Sandra Paegļkalne, Vidusdaugavas televīzija

 

Variešu sākumskola aicina darbā sporta pedagogu, sākumskolas peda...
No 16.jūlija līdz septembrim Krustpils pagasta bibliotēkā "Pērļoš...
26.07. pie Kūku bibliotēkas "Vasaras olimpiskie prieki"
Noslēdzies konkurss “Krustpils novada sakoptākā sēta”

JAUTĀT PAŠVALDĪBAI
Pasākumi
17.07.2019 plkst. , Krustpils novada pašvaldība
Jūlija komitejas un komisijas sēdes
23.07.2019 plkst. 13:00, Krustpils pagasta bibliotēka
"Stāsts par alveju" Krustpils pagasta bibliotēkā
23.07.2019 plkst. 16:00, Kūku bibliotēka
"Stāsts par alveju" Kūku bibliotēkā
24.07.2019 plkst. 10:00, Krustpils novada pašvaldība
Domes sēde
26.07.2019 plkst. 12:00, Pie Kūku bibliotēkas
Vasaras olimpiskie prieki
27.07.2019 plkst. 10:00, Atašienes pagasts
Krustpils novada Annas un Jēkaba diena un IV folkloras ...
27.07.2019 plkst. 19:00, Atašienes kultūras nama “Annas sāta” pagalmā
Brīvdabas izrāde A.Brigadere “Lielais loms”
03.08.2019 plkst. , Krustpils pagasts
“Svētki kopā ar zirgiem” – jāšanas sporta sacensību kau...
Krustpils Novadnieks, JŪLIJS 2019
Krustpils Novadnieks, JŪNIJS 2019Krustpils Novadnieks, MAIJS 2019Krustpils Novadnieks, APRĪLIS 2019
JAUTĀT PAŠVALDĪBAI
PašvaldībaSabiedrībaEkonomika un investīcijasTūrismsKultūraKontakti
 • Atašienes Sāpju Dievmātes Romas katoļu baznīca
 • Unguru (Medņu) Evaņģēliski luteriskā baznīca
 • Vaiķu akmens
 • Rogāļu grava
 • Jāņa Zalāna retro motociklu un senlietu kolekcija
 • Podnieku darbnīca
 • Kristakrūga skatu tornis
 • Asotes pilskalns
 • Laukezers
 • Endzeļu vecticībnieku draudzes lūgšanu nams
 • Dzirkaļu pilskalns
 • Marinzejas muiža
 • Marinzejas ezers
 • Silabebru ezers
 • Timsmales ezers
 • Baļotes ezers
 • Krustpils novads XXVI Vispārējos latviešu Dziesmu un XVI Deju svētkos
 • Ielīgošana Asotes pilskalnā
 • Kur upes un ceļi krustojas
 • Kūku pagasta brīvdabas estrāde