Krustpils novads
“Gaiss bija brīnumaini dzidrs un tīrs, spīdēja saule, un mani visu ceļu, garām Zīlāniem, Jaunajai muižai, Kondrātiem, Stipriem līdz pat Stukuliem pavadīja nepārtraukta cīruļu dziesma. ”
V. Stukuls „Krustpilieša stāstījums"
“Krustpils krāsas ir vienkāršas – māla sarkanā, zāles zaļā un ūdens zilā, ko sievietes senāk ieauda krusta rūtīs savos lindrakos. ”
Lūcija Ķuzāne "Esmu uzticīgs"
“Katram cilvēkam ir tāda vieta, kas paliek neizdzēšamā atmiņā, ko nekādi pasaules notikumi un pārliecīgie attālumi nespēj padarīt nesaredzamu”
Jānis Lejiņš "Spēlmaņu cilts"
“... augšpus pils, mālzemes muldā Daugavas labajā krastā, uzradās Krizburgas miestiņš – tirgotāju, amatnieku, maizes ceptuvju un lopu kautuvju ciemats, strūgu un plostu dzinēju apmetne.”
J. Niedre „Tai rītā mazā gaismiņā"

„Es esmu tik brīnišķi radīts” šogad Atašienē

„Es esmu tik brīnišķi radīts” šogad Atašienē


Krustpils novada skolu vasaras kristīgā nometne „Es esmu tik brīnišķi radīts” šogad notika Brāļu Skrindu Atašienes vidusskolā no 15. līdz 20. jūnijam. Nometnē piedalījās piecu Krustpils novada skolu 50 skolēni. Šogad nometnes tēma bija „Svētki katru dienu.” Bērni darbojās piecās grupās. Katru grupu vadīja divi audzinātāji. Pirmā diena bija veltīta Pļaujas svētkiem jeb Pateicības dienai. Otrajā dienā svinējām Jēzus dzimšanas dienu. Trešajā dienā bērni svinēja Lieldienas. Ceturtā bija draugu diena. Un piektajā dienā visi nometnes dalībnieki saņēma daudz dāvanu, jo tika svinētas dzimšanas dienas.

   Katru dienu bērniem bija rīta un vakara sapulces ar lūgšanām, slavēšanu un īpašu programmu, ko nometnes dalībnieki kopā ar saviem vadītājiem sagatavoja dienas laikā. Bībeles stundās, kuras vadīja Gerda un Andris Avotiņi un Tatjana Ivanova, bērni ieklausījās Svētajos rakstos aprakstītajos notikumos par šiem svētkiem un mācījās Bībeles pantus. Darbojoties grupās, bērni piedalījās mūzikas ( vad. Semjons Kiseļovs), rokdarbu( vad. Skaidrīte Boļšaka un Inga Kļaviņa) un sporta nodarbībās (vad. Inese Korņejeva).

   Sarunās ar mācītāju Andri Opengeimu bērni varēja atvērt savas sirsniņas un izrunāt problēmas un sāpes. Mācītājs vadīja arī nodarbības par lūgšanām, skaidrojot bērniem, ka lūgšana ir saruna ar Dievu, ka tas nav iemācīts pantiņš, jo lūgšanā mēs sarunājamies ar Tēti.

   Nometnes laikā bērni devās ekskursijā uz Teiču purvu, izstaigājot purva takas Dagņa Vasiļevska un vēl divu darbinieku vadībā. Piedzīvoja jaukus mirkļus izbraucot ar laivu Marinzejas ezerā Ilmāra Luksta laivā. Karstajās dienās varēja veldzēties un priecāties vietējā „akvalandijā.” Bērni piedalījās nakts spēlē ar noslēgumu pie nometnes ugunskura, cepjot kartupeļus, desiņas un ļoti garšīgu lauku speķīti. Bet Ziemassvētku dienā bērni piedalījās sarunu šovā ar ziemassvētku vecīti un kristīgu jaunieti, noskaidrojot, kā dāvanas ir vērtīgākas, konfekšu maisiņš vai Jēzus upura dāvana, ko visi var saņemt par velti.

   Pārgājiena laikā bērniem vajadzēja veikt dažādus uzdevumus, tā pārliecinoties, ka arī celms parkā var būt brīnišķīga skatuve, lai uzstātos un slavētu Dievu; ka kristietim vienam izturēt mūsdienu pasaulē ir grūti, tāpēc svarīgi ir būt sadraudzībā ar cietiem kristiešiem.

   Svētdienas rītā visi nometnes dalībnieki devās uz Atašienes Sāpju Dievmātes katoļu baznīcu, piedalījās svētajā misē un sniedza nelielu koncertu baznīcas apmeklētājiem. Svētdiena bija arī vecāku dienā. Paldies, ka apciemojāt un piedalījāties nodarbībās kopā ar bērniem.

   Nometnes vakari aizritēja aizrautīgās sporta spēlēs, piedaloties gan nometnes dalībniekiem, gan darbiniekiem.

   Katru dienu bērni saņēma kādu negaidītu pārsteigumu: saldējuma kasti, augļus.

   Mēs baudījām lieliskas maltītes skolas ēdnīcā, kuras gatavoja skolas pavāres Iveta un Velta. No rīta un vakarā nometnes dalībniekiem bija iespēja nomazgāties apsildāmajās āra dušās. To nodrošināja organizācija „nometneuzriteniem.lv”. Karstajās dienās pulcējāmies lielajā teltī (paldies Ausmai Saleniecei).

    Vēlos izteikt sirsnīgu pateicību Krustpils novada pašvaldībai par piešķirtajiem līdzekļiem bērnu ēdināšanai un dāvanām. Paldies bērnu vecākiem par saziedotajiem līdzekļiem, lai varētu iegādāties nometnei nepieciešamos materiālus. Brāļu Skrindu Atašienes vidusskolas direktorei Līgai Zalānei par jauko uzņemšanu un nodrošināšanu ar visu nepieciešamo. Skolas tehniskajiem darbiniekiem Robertam un Raimondam par visām rūpēm, gan iekārtojot bērniem dzīvojamās telpas, gan sagatavojot dažādus materiālus pasākumiem, gan agri no rīta un vēlu vakarā kurinot dušas boileri un daudz ko citu. Skolas darbiniecēm, kas rūpējās par tīrību visās telpās. Visu Krustpils novada skolu vadībām un skolotājiem, palīdzot veikt organizatoriskās lietas pirms nometnes. Krustpils pamatskolas direktorei Vijai Stiebriņai par ieinteresētību un rūpēm, lai nometne notiktu. Nometnes sponsoram SIA „JJ sistēmas”” valdes loceklim Jānim Laitānam, draudzes „Atklāsme” kristiešiem par transporta pakalpojumiem un ziedojumiem. Atašienes pagasta pārvaldniecei Ilonai Zalānei par sadarbību nometnes gaitā.

    Un, protams, visiem nometnes darbiniekiem no Zasas, Kaibalas, Jēkabpils, Madonas un Vīpes par jūsu svētīgo darbu, darbojoties kopā ar bērniem, par pārsteigumiem.

   Šis bija ļoti svētīgs laiks. Mēs jutām Dieva klātbūtni un rūpes jebkurā brīdī.

    Lai Dievs jūs visus bagātīgi svētī!

 

                        Nom. vad., Krustpils pamatskolas skolotāja: Antra Laitāne

Mediķi: Rūpēties par veselību Dziesmu svētkos ir tikpat svarīgi, ...
Kapu svētki Krustpils pagasta kapsētās
Krustpils novada pašvaldības darba laiks 22.jūnijā
Novadnieki, tiekamies Krustpils novada vasaras saulgriežu svētkos...

JAUTĀT PAŠVALDĪBAI
Pasākumi
20.06.2018 plkst. 10:00, Krustpils novada pašvaldība
Domes sēde
21.06.2018 plkst. 19:00, Mežāres kultūras nams
Ielīgosim Jāņus Mežārē
22.06.2018 plkst. 20:00, Antūžu kultūras nams
Variešu pagasta amatierkolektīvi aicina uz koncertu "Nā...
Krustpils Novadnieks, JŪNIJS 2018
Krustpils Novadnieks, MAIJS 2018Krustpils Novadnieks, MARTS 2018Krustpils Novadnieks, FEBRUĀRIS 2018
JAUTĀT PAŠVALDĪBAI
PašvaldībaSabiedrībaEkonomika un investīcijasTūrismsGalerijasKontakti
 • Marinzejas ezers
 • Dabas krāšņums Ildzenieku ezerā
 • Kūku pagasta brīvdabas estrāde
 • Timsmales ezers ziemas sniegos
 • Atašienes pagasta centrs no putna lidojuma
 • Kur upes un ceļi krustojas
 • Laukezers
 • Svilpaunieki ( I.Dzirkales keramika)
 • Līgotāji Vīpē
 • Krustpils novada svētkos 2016
 • Daugava pie Rogāļu gravas
 • Marinzejas muiža
 • Asotes pilskalns
 • Rogāļu akmens Kūku pagastā
 • I.Dzirkales keramika izstādē
 • Amatniecības centrs Māzers
 • Ikvienam ir iespēja pārbaudīt spēkus šķēršļu joslā pie vecās Sūnu pamatskolas
 • Ziemeļblāzma Variešu pagastā
 • Timsmales ezers
 • Gladiolu izstāde Krustpils novada pašvaldībā
 • Laukezers
 • Rudens Marinzejas ezerā
 • Krustpils novads izstādē
 • Timsmales ezers