Krustpils novads
“Krustpils krāsas ir vienkāršas – māla sarkanā, zāles zaļā un ūdens zilā, ko sievietes senāk ieauda krusta rūtīs savos lindrakos. ”
Lūcija Ķuzāne "Esmu uzticīgs"
“Katram cilvēkam ir tāda vieta, kas paliek neizdzēšamā atmiņā, ko nekādi pasaules notikumi un pārliecīgie attālumi nespēj padarīt nesaredzamu”
Jānis Lejiņš "Spēlmaņu cilts"
“Gaiss bija brīnumaini dzidrs un tīrs, spīdēja saule, un mani visu ceļu, garām Zīlāniem, Jaunajai muižai, Kondrātiem, Stipriem līdz pat Stukuliem pavadīja nepārtraukta cīruļu dziesma. ”
V. Stukuls „Krustpilieša stāstījums"
“... augšpus pils, mālzemes muldā Daugavas labajā krastā, uzradās Krizburgas miestiņš – tirgotāju, amatnieku, maizes ceptuvju un lopu kautuvju ciemats, strūgu un plostu dzinēju apmetne.”
J. Niedre „Tai rītā mazā gaismiņā"

Krustpils pamatskolas skolēni nostiprina zināšanas par interneta vidi un kļūst par mazāko skolēnu padomdevējiem

Krustpils pamatskolas skolēni nostiprina zināšanas par interneta vidi un kļūst par mazāko skolēnu padomdevējiem


19. oktobrī Rīgā, viesnīcas „Tallink Hotel Riga” telpās, norisinājās Valsts bērnu tiesību aizsardzības inspekcijas sadarbībā ar Latvijas Drošāka interneta centru organizētā konference – domnīca “Esi blakus: parādi, atbalsti, iedrošini!”, kas veltīta interneta drošības jautājumiem. Smelties jaunas zināšanas un nostiprināt jau esošas uz konferenci devās arī Krustpils pamatskolas 8. klases skolēni – Evelīna Garklane un Edmunds Ūdris.

Konferenci atklāja Valsts bērnu tiesību un aizsardzības inspekcijas referents Taivo Trams, kurš savā uzrunā atkārtoti norādīja, ka konferences – domnīcas galvenais mērķis ir apspriest uzdevumus, kā vecākajiem skolēniem kļūt par mazāko klašu skolēnu atbalstu un padomdevēju interneta lietošanas jautājumos. Konferences turpinājumā Latvijas drošāka interneta centra vadītāja Maija Katkovska klātesošos iepazīstināja ar sociālā eksperimenta „Cik apdomīgi un zinoši esam?” rezultātiem. Ekspermenta mērķis kā skaidroja M. Katkovska bija pārliecināties par to, cik daudz interneta lietotāju pārliecinās par vietnes drošību pirms ievadīt savus personiskos datus, kā arī vai izvertē iespējamos draudus noticot lasītajai informācijai. Eksperments sastāvējis no trīs daļām: viltotas ceļojuma reklāmas, kur tiek pieprasīti personiski dati; viltus saite ar iespēju lejuplādēt jaunas aplikācijas, pirms tam nepārliecinoties vai saite nesatur vīrusus; slēptā kamera – vecs vīrs kafejnīcā lūdz palīdzību viltus profila izveidei sociālajā vietnē, lai iepazītos ar nepilngadīgām meitenēm.

                M. Katkovska informēja, ka balstoties uz iegūtajiem rezultātiem tiek secināts, ka lielākā daļa cilvēku internetā rīkojas neapdomīgī, tādā veidā kļūstot par viegliem interneta krāpnieku vai ļaundaru upuriem. Savukārt Drošāka interneta centra izglītības darba koordinatore Liene Valdmane stāstīja par „skatu spogulī” - interneta izmantošanu ikdienā. L. Valdmane uzsvēra, ka ikvienam interneta lietotajam ir jāsaprot, ka “visu ko mēs domājam, ka mēs domājam, mums kāds to ir pateicis,” līdz ar to ir jāsaprot, ka “mēs visi esam tie, kas mācās un visi esam tie, kas māca.”

                Pēc nelielām ievadlekcijām konferences tēmā skolēni tika sadalīti četrās darba grupās. Katra darba grupa devās uz noteikto telpu un kopā ar savu vadītāju veidoja dažādas aktivitātes, kuras pēc tam varētu izmantot mazāko klašu skolēnu apmācībā par drošu interneta lietošanu. Skolotāji, savukārt tajā pašā laikā turpināja izglītoties, klausoties vairāku lektoru prezentācijas saistībā ar konferences – domnīcas tēmu: „Jauno tehnoloģiju ietekme uz bērna uzvedību”(VBTAI ESF projekta Konsultatīvās nodaļas psiholoģe Vineta Laizāne), „Apdraudējumi un atbildība internetā” (Valsts izglītības satura centra mācību satura speciāliste Sandra Falka). Par īpaši aktuālu tēmu šobrīd - „Medijpratība: nozīme mūsdienu informācijas vidē, jaunieši kā mediju lietotāji un situācija Latvijā” stāstīja Kultūras ministrijas Mediju politikas nodaļas eksperte Klinta Ločmele.  Savā prezentācijā K. Ločmele stastīja, ka 21. gadsimtā ir krasi izplūdušas robežas starp satura veidotājiem un patērētājiem, jo internetā ikviens var kļūt par satura veidotāju. “Informācijas plūsmā ne visa informācija ir uzticama. Ar gadiem strauji pieaug tādas informācijas apjoms, kuras autori nav zināmi vai arī tiem nav redakcionālās atbildības un ētikas kodeksa. Ir jāsaprot, ka informācija var apzināti tikt veidota maldinoša,” skaidroja K. Ločmele. “Lasot interneta kādu materiālu mēs uzzinām nevis pašu notikumu, bet kāda sagatavotu “stāstu”. Mediji nav pasaules spogulis – tie konstruē realitāti.” K. Ločmele ari uzvsēra, ka atšķirt nepatiesus materiālus interneta vidē ir jāmācās ne tika bērniem un jauniešiem, bet arī pieaugušajiem.

Konferences – domnīcas noslēgumā skolēnu darba grupas prezentēja to ko ir paveikuši nepilno divu stundu laikā. Pirmā grupa, kurā piedalījās Edmuns bija izveidojuši  vārdu spēli „Satura risks internetā” - skolēni uz katra alfabēta burta bija izdomājuši tēmai saistošus terminus (piemēram, čats, vīruss), kuri uzrakstīti uz atsevišķām lapām. Katra lapa tika sagriezta un spēles dalībnieku uzdevums bija, uzņemot laiku,  salikt šo terminu abas pusītes.

 Otrās grupa bija radījusi spēli “Atmini vārdu”. Grupas dalībnieki uzdeva jautājumus saistībā ar internetu un spēles dalībniekiem, saucot burtus, jāuzmin atbilde. Piemēram - „Kas ir uzdošanās par citu personu?” (viltus identitāte).

Trešā grupa izveidoja testu par tēmu „Satura risks internetā” – desmit jautājumi un katram no tiem piedāvāti trīs atbilžu varianti. Konferences dalībniekiem dzirdot pareizo atbildi, bija jāpieceļas kājās.

Ceturtā grupa, kurā darbojās Evelīna, piedāvāja spēli „Patiesība vai meli” par interneta atkarību – 20 apgalvojumi (piemēram, “Cilvēki, kuri atkarīgi no interneta daudz ceļo”), kuriem auditorijai vai nu jāpiekrīt vai nē. Ja apgalvojums bija patiess, to vajadzēja apliecināt ar aplausiem.

Darba grupu prezentāciju laikā mūsu skolēni ne tikai prezentēja savas grupas paveikto, bet arī piedalījās citās aktivitātēs, saucot pareizās atbildes, vajadzīgās reizēs ceļoties kājās un sitot plaukstas. Kad darba grupu prezentācijas bija beigušās, konferences dalībniekiem bija iespēja uzdot jautājumus, uz kuriem atbildēja uzaicinātie speciālisti.

Abi Krustpils pamatskolas skolēni uzskata, ka konference – domnīca bija interesanta un noderīga. Gūtās zināšanas gan Evelīna, gan Edmunds nepaturēs tikai pie sevis - tiks izveidota prezentācija un , iespējams spēle, lai arī pārējiem skolas biedriem, it īpaši mazākajiem, būtu pietiekošas zināšanas, lai droši darbotos interneta vidē. 

Caur vēstures prizmu - uz 12.gadsimtu! Aicina uz vides objekta at...
Izzinošā mācību ekskursija: no zirgiem līdz skvoša spēlei
Bezmaksas redzes pārbaude Kūku bibliotēkā
Iegūsti velosipēda vadītāja apliecību Kūku bibliotēkā

JAUTĀT PAŠVALDĪBAI
Pasākumi
19.10.2018 plkst. 16:00, Mežāres kultūras nams
Senioru pēcpusdiena "Cauri laikiem"
20.10.2018 plkst. ,
Svecīšu vakari Variešu pagasta kapsētās
21.10.2018 plkst. ,
Svecīšu vakari Kūku pagasta kapsētās
27.10.2018 plkst. , Atašienes pagasts
Sv.Mise un svecīšu vakari Atašienes pagastā
28.10.2018 plkst. 12:00, Asotes pilskalns, Kūku pagasts
Vides objekta atklāšana Asotes pilskalnā
03.11.2018 plkst. 19:00, Spunģēnu KN
Krustpils novada zemnieku balle
03.11.2018 plkst. , Krustpils pagasta bibliotēka
Izstāde "Mirklis Rāznas Nacionālajā parkā"
Krustpils Novadnieks, OKTOBRIS 2018
Krustpils Novadnieks, SEPTEMBRIS 2018Krustpils Novadnieks, JŪLIJS 2018Krustpils Novadnieks, JŪNIJS 2018
JAUTĀT PAŠVALDĪBAI
PašvaldībaSabiedrībaEkonomika un investīcijasTūrismsKultūraKontakti
 • Krustpils novads XXVI Vispārējos latviešu Dziesmu un XVI Deju svētkos
 • Ielīgošana Asotes pilskalnā
 • Kur upes un ceļi krustojas
 • Līgotāji Vīpē
 • Krustpils novads izstādē
 • Krustpils novada svētkos 2016
 • Kūku pagasta brīvdabas estrāde
 • Ikvienam ir iespēja pārbaudīt spēkus šķēršļu joslā pie vecās Sūnu pamatskolas
 • Timsmales ezers ziemas sniegos
 • Ziemeļblāzma Variešu pagastā
 • Daugava pie Rogāļu gravas
 • Dabas krāšņums Ildzenieku ezerā
 • Rudens Marinzejas ezerā
 • Gladiolu izstāde Krustpils novada pašvaldībā
 • I.Dzirkales keramika izstādē
 • Timsmales ezers
 • Marinzejas muiža
 • Atašienes pagasta centrs no putna lidojuma
 • Marinzejas ezers
 • Asotes pilskalns
 • Laukezers
 • Timsmales ezers
 • Laukezers
 • Amatniecības centrs Māzers
 • Svilpaunieki ( I.Dzirkales keramika)
 • Rogāļu akmens Kūku pagastā