Krustpils novads
“Katram cilvēkam ir tāda vieta, kas paliek neizdzēšamā atmiņā, ko nekādi pasaules notikumi un pārliecīgie attālumi nespēj padarīt nesaredzamu”
Jānis Lejiņš "Spēlmaņu cilts"
“Gaiss bija brīnumaini dzidrs un tīrs, spīdēja saule, un mani visu ceļu, garām Zīlāniem, Jaunajai muižai, Kondrātiem, Stipriem līdz pat Stukuliem pavadīja nepārtraukta cīruļu dziesma. ”
V. Stukuls „Krustpilieša stāstījums"
“... augšpus pils, mālzemes muldā Daugavas labajā krastā, uzradās Krizburgas miestiņš – tirgotāju, amatnieku, maizes ceptuvju un lopu kautuvju ciemats, strūgu un plostu dzinēju apmetne.”
J. Niedre „Tai rītā mazā gaismiņā"
“Krustpils krāsas ir vienkāršas – māla sarkanā, zāles zaļā un ūdens zilā, ko sievietes senāk ieauda krusta rūtīs savos lindrakos. ”
Lūcija Ķuzāne "Esmu uzticīgs"

Pasākumā «Latvijas karavīrs laikmetu griežos» Jaunjelgavā atklās Lāčplēša Kara ordeņa kavalieriem veltīto piemiņas zīmi – stēlu

Pasākumā «Latvijas karavīrs laikmetu griežos» Jaunjelgavā atklās Lāčplēša Kara ordeņa kavalieriem veltīto piemiņas zīmi – stēlu


Jaunjelgavā 2. un 3. novembrī pasākumā «Latvijas karavīrs laikmetu griežos» pulcēsies vairāk nekā 300 jaunieši vecumā līdz 18 gadiem no dažādām Latvijas jaunatnes organizācijām – no Jaunsardzes, biedrības «Latvijas mazpulki» un biedrības «Latvijas Skautu un gaidu centrālā organizācija», kā arī Sēlijas novada skolu jaunieši. Pasākuma mērķis ir Latvijas jaunatnes saliedēšana, jauniešu valstiskā un patriotiskā audzināšana.

Jaunjelgavas novada domes priekšsēdētājs Guntis Libeks, uzsverot šī pasākuma nozīmīgumu Sēlijā, norāda: «Sagaidot mūsu valsts dibināšanas simtgadi, mēs ar pienācīgo cieņu dosim godu Brīvības cīņu varoņiem, stiprināsim savstarpējo sadarbību un draudzību, vienosimies kopīgā uzticībā un dzimtenes mīlestībā.»

2. novembrī jaunieši tiksies sadraudzības pasākumā Jaunjelgavas vidusskolā.

3. novembrī no rīta jauniešu organizācijām norisināsies orientēšanās sacensības ar kontrolpunktiem Jaunjelgavas centra kultūrvēsturiskajās un nozīmīgākajās vietās. Savukārt Sēlijas novada skolās notiks biedrības «Latvijas ģenerāļu klubs» pārstāvju tikšanās ar skolu jaunatni un sarkanbaltsarkano lentīšu locīšana.

No plkst. 12.00 līdz 14.00 Jaunjelgavas Vecpilsētas parkā būs apskatāma Nacionālo bruņoto spēku ieroču un ekipējuma izstāde, savukārt NBS Štāba bataljona Godasardzes rotas karavīri demonstrēs defilē programmu.

No plkst. 13.30 līdz 16.30 Jaunjelgavas kultūras namā notiks svinīgais pasākums, kura ietvaros norisināsies diskusijas ar biedrības «Latvijas ģenerāļu klubs» pārstāvjiem, sarunas ar karavīriem par viņu ikdienu starptautiskajās operācijās. Tiks apbalvoti pasākuma projektu konkursa «Dzimis Sēlijā. Sēlijas novadu patriotiem pa pēdām», orientēšanās sacensību, «Latvijas ģenerāļu kluba» un Sēlijas novada ceļojošā kausa izcīņas uzvarētāji. Pasākumu kultūras namā noslēgs Jaunjelgavas novada bērnu un jauniešu mākslinieciskās pašdarbības kolektīvu svētku koncerts «Būt laimīgam Sēlijā…».

Pasākums noslēgsies ar svinīgu lāpu gājienu uz Lāčplēša Kara ordeņa kavalieriem izveidoto piemiņas vietu Daugavas malā, kur tiks atklāta Lāčplēša Kara ordeņa kavalieriem veltītā piemiņas stēla. Visām pasākumā iesaistītajām organizācijām tiks pasniegtas lāpas, tā simboliski nododot dzimtenes mīlestību simbolizējošo gaismu tālāk. Pēc tam «Latvijas ģenerāļu kluba» pārstāvji kopā ar Jaunjelgavas novada domes vadību, skolu jaunatni un jaunatnes organizācijām iestādīs piemiņas kokus.

Šī pasākuma ietvaros no 30. oktobra līdz 12. novembrim Jaunjelgavas kultūras namā būs apskatāma fotogrāfa virsseržanta Gata Indrēvica izstāde «Misija». Izstādē iekļautas 75 fotogrāfijas par karavīru miera misiju Irākā un Afganistānā, kā arī par dzīvi šajās valstīs. Fotoizstāde piedāvā iespēju skatīt Afganistānu un Irāku karavīra acīm, iepazīt vietējo cilvēku ikdienu un priecāties par Afganistānai raksturīgajām dabas ainavām.

Pasākumu rīko: Jaunjelgavas novada dome, Sēlijas novadu apvienība, biedrība «Latvijas ģenerāļu klubs», Jaunsardzes un informācijas centrs sadarbībā ar akciju sabiedrību «Latvijas valsts meži». Atbalsta: Aizsardzības ministrija un Nacionālie bruņotie spēki. Sadarbības partneri: biedrība «Latvijas Skautu un gaidu centrālā organizācija», biedrība «Latvijas mazpulki».

 

Informāciju sagatavojusi:
Vineta Žilinska,
Jaunsardzes un informācijas centra

Plānošanas un organizācijas departamenta

Plānošanas nodaļas sabiedrisko attiecību speciāliste.

Tālrunis +371 67335389.
E-pasts: vineta.zilinska@jic.gov.lv

748.Sūnu mazpulkam godalgu rekords
Pirmsskolas bērnu deju kolektīvi sadanco Krustpils novadā
30. aprīlī Vīpes klubs ielūdz uz Valpurģu nakts ballīti
Variešu kultūras namā Baltā galdauta svētki ar "Zaķēnu" kuplo ģim...

JAUTĀT PAŠVALDĪBAI
Pasākumi
24.04.2018 plkst. 10:00, Mežāres bibliotēka
Bibliotekārā stunda bērniem kopā ar pasaku un multfilmu...
28.04.2018 plkst. 21:00, Mežāres kultūras nams
Retro disko balle ,,Es mīlu 80-tos un 90-tos!’’ ar DJ G...
28.04.2018 plkst. 20:00, Mežāres kultūras nams
Koncerts ,,Pavasara skaņas'', piedalās Jēkabpils krievu...
Krustpils Novadnieks, MARTS 2018
Krustpils Novadnieks, FEBRUĀRIS 2018Krustpils Novadnieks, JANVĀRIS 2018Krustpils Novadnieks, DECEMBRIS 2017
JAUTĀT PAŠVALDĪBAI
PašvaldībaSabiedrībaEkonomika un investīcijasTūrismsGalerijasKontakti
 • Timsmales ezers
 • Kūku pagasta brīvdabas estrāde
 • Dabas krāšņums Ildzenieku ezerā
 • Marinzejas muiža
 • Marinzejas ezers
 • Amatniecības centrs Māzers
 • Laukezers
 • Daugava pie Rogāļu gravas
 • Ziemeļblāzma Variešu pagastā
 • Timsmales ezers
 • Gladiolu izstāde Krustpils novada pašvaldībā
 • I.Dzirkales keramika izstādē
 • Ikvienam ir iespēja pārbaudīt spēkus šķēršļu joslā pie vecās Sūnu pamatskolas
 • Atašienes pagasta centrs no putna lidojuma
 • Krustpils novada svētkos 2016
 • Svilpaunieki ( I.Dzirkales keramika)
 • Asotes pilskalns
 • Krustpils novads izstādē
 • Rogāļu akmens Kūku pagastā
 • Timsmales ezers ziemas sniegos
 • Kur upes un ceļi krustojas
 • Rudens Marinzejas ezerā
 • Līgotāji Vīpē
 • Laukezers