Krustpils novads
“... augšpus pils, mālzemes muldā Daugavas labajā krastā, uzradās Krizburgas miestiņš – tirgotāju, amatnieku, maizes ceptuvju un lopu kautuvju ciemats, strūgu un plostu dzinēju apmetne.”
J. Niedre „Tai rītā mazā gaismiņā"
“Katram cilvēkam ir tāda vieta, kas paliek neizdzēšamā atmiņā, ko nekādi pasaules notikumi un pārliecīgie attālumi nespēj padarīt nesaredzamu”
Jānis Lejiņš "Spēlmaņu cilts"
“Gaiss bija brīnumaini dzidrs un tīrs, spīdēja saule, un mani visu ceļu, garām Zīlāniem, Jaunajai muižai, Kondrātiem, Stipriem līdz pat Stukuliem pavadīja nepārtraukta cīruļu dziesma. ”
V. Stukuls „Krustpilieša stāstījums"
“Krustpils krāsas ir vienkāršas – māla sarkanā, zāles zaļā un ūdens zilā, ko sievietes senāk ieauda krusta rūtīs savos lindrakos. ”
Lūcija Ķuzāne "Esmu uzticīgs"

Ziemassvētku jampadracis Atašienes vidusskolā

Ziemassvētku jampadracis Atašienes vidusskolā


          Sniegs  sniga un sniga, un beidzot zeme ietinās balta. Nu gan būs ko pikoties gan meža rūķīšiem, gan bērniem skolas pagalmā! Ziemas prieki var sākties! Bet paga, paga! Skolas direktore Līga Zalāne ir nepielūdzama -  ja visi sāks pikoties un slidināties, kas tad rotās skolas vestibilu un zāli? Kas līmēs pārsliņas, eglītes un ziemeļbriežus logos? Kas mācīsies dzejoļus un dziesmas? Un galu galā- dažam labam arī žurnālā gauži raud kāda nepatīkama atzīme. Līdz svētkiem viss jāpadara.

          Šogad mūsu Ziemassvētki sākās ar labdarības koncertu 13.decembrī pansionātā “Jaunāmuiža”, kur 5.klase un skolotājas Sandra Kaļeiņikova un Anita Gavare veda sveicienus no mūsu  vidusskolas. Vecos ļaudis priecēja skolas bērnu gatavotie apsveikumi, meiteņu ceptās plātsmaizes un zēnu izgrieztās un visu klašu kolektīvu izrotātās koka eglītes. 

          14.decembrī, kā jau katrā mājā pirms Ziemassvētkiem, arī skolā sāka vēdīt piparkūku un kanēļa smarža. Visi tika aicināti uz Ziemassvētku tirdziņu - gan pirkt, gan pārdot.

          20.decembrī svinīgi saposušies pulcējāmies zālē pie izrotātās lielās egles. Mazie pirmsskolēni aiz uztraukuma pat blēņoties aizmirsa. Skanēja dziesmas un dzejas rindas, svinot gada priecīgākos svētkus - Kristus dzimšanu. Gods Dievam augstībā, miers virs zemes un cilvēkiem labs prāts - kā ik gadu mūs svētīja gaidītākais Svētrīta viesis - draudzes priesteris - Viktors Naglis.

          Nākamajā dienā - 21.decembrī ap pusdienas laiku pa ceļu rībēdama nobrauca sniega tīrāmā mašīna, un gan lieli, gan mazi, gan kājām, gan braukšus devās skolas virzienā. Sapulcējāmies skolas zālē, un - Šovs varēja sākties! Vadītājiem Betijai un Edijam grūts uzdevums - sapulcināt visus dalībniekus no dažādiem TV šoviem. Taču tas viņiem izdevās lieliski! ”Uzmini nu”, “Gatavo ar Pepiju Garzeķi”, “Ekstrasensu cīņas”, “Karalisko anekdošu turnīrs”, “Saimnieks meklē sievu”, ”Mana dziesma”, “Es mīlu tevi, Latvija” - tikai Atašienes centrālajā televīzijā var redzēt tik dažādus šovus vienā vakarā. Kā jau televīzijā, netika aizmirstas arī reklāmas pauzes. Starp citu, katrs “labinieks” dāvanā saņēma arī grāmatu!

          Bet kas tad tas par dīvainu troksni aiz durvīm? Aizraujas elpa un te jau viņš nāk, tik ļoti gaidītais Ziemassvētku vecītis. Rotaļas, dāvanu izpirkšana, ticība brīnumam, prieks un visiem zālē esošajiem viena liela kopbilde pie eglītes.

          Vai Ziemassvētki jau aizbraukuši? Nē! Nākamajā dienā atkal pulcējāmies zālē. Te nu nekādu brīnumu nebija. Čaklākie skolēni saņēma pirmajā mācību pusgadā nopelnīto stipendiju. Droši vien, redzot laimīgi smaidošo klasesbiedru ar balto aploksni rokās dažs labs sevī nosolījās - “Pavasarī arī es būšu viņu vidū.” Lai izdodas! Paldies Krustpils novada domei par atbalstu! Paldies Līvānu kūdras fabrikai un veselai labo rūķu brigādei, kas palīdzēja svētkus noorganizēt tik jaukus!

Lai laimīgs, veselīgs un radošs Jaunais gads!

Atašienes vidusskolas kolektīvs

 

Variešu sākumskola aicina darbā sporta pedagogu, sākumskolas peda...
No 16.jūlija līdz septembrim Krustpils pagasta bibliotēkā "Pērļoš...
26.07. pie Kūku bibliotēkas "Vasaras olimpiskie prieki"
Noslēdzies konkurss “Krustpils novada sakoptākā sēta”

JAUTĀT PAŠVALDĪBAI
Pasākumi
17.07.2019 plkst. , Krustpils novada pašvaldība
Jūlija komitejas un komisijas sēdes
23.07.2019 plkst. 13:00, Krustpils pagasta bibliotēka
"Stāsts par alveju" Krustpils pagasta bibliotēkā
23.07.2019 plkst. 16:00, Kūku bibliotēka
"Stāsts par alveju" Kūku bibliotēkā
24.07.2019 plkst. 10:00, Krustpils novada pašvaldība
Domes sēde
26.07.2019 plkst. 12:00, Pie Kūku bibliotēkas
Vasaras olimpiskie prieki
27.07.2019 plkst. 10:00, Atašienes pagasts
Krustpils novada Annas un Jēkaba diena un IV folkloras ...
27.07.2019 plkst. 19:00, Atašienes kultūras nama “Annas sāta” pagalmā
Brīvdabas izrāde A.Brigadere “Lielais loms”
03.08.2019 plkst. , Krustpils pagasts
“Svētki kopā ar zirgiem” – jāšanas sporta sacensību kau...
Krustpils Novadnieks, JŪLIJS 2019
Krustpils Novadnieks, JŪNIJS 2019Krustpils Novadnieks, MAIJS 2019Krustpils Novadnieks, APRĪLIS 2019
JAUTĀT PAŠVALDĪBAI
PašvaldībaSabiedrībaEkonomika un investīcijasTūrismsKultūraKontakti
 • Atašienes Sāpju Dievmātes Romas katoļu baznīca
 • Unguru (Medņu) Evaņģēliski luteriskā baznīca
 • Vaiķu akmens
 • Rogāļu grava
 • Jāņa Zalāna retro motociklu un senlietu kolekcija
 • Podnieku darbnīca
 • Kristakrūga skatu tornis
 • Asotes pilskalns
 • Laukezers
 • Endzeļu vecticībnieku draudzes lūgšanu nams
 • Dzirkaļu pilskalns
 • Marinzejas muiža
 • Marinzejas ezers
 • Silabebru ezers
 • Timsmales ezers
 • Baļotes ezers
 • Krustpils novads XXVI Vispārējos latviešu Dziesmu un XVI Deju svētkos
 • Ielīgošana Asotes pilskalnā
 • Kur upes un ceļi krustojas
 • Kūku pagasta brīvdabas estrāde