Krustpils novads
“Krustpils krāsas ir vienkāršas – māla sarkanā, zāles zaļā un ūdens zilā, ko sievietes senāk ieauda krusta rūtīs savos lindrakos. ”
Lūcija Ķuzāne "Esmu uzticīgs"
“Katram cilvēkam ir tāda vieta, kas paliek neizdzēšamā atmiņā, ko nekādi pasaules notikumi un pārliecīgie attālumi nespēj padarīt nesaredzamu”
Jānis Lejiņš "Spēlmaņu cilts"
“Gaiss bija brīnumaini dzidrs un tīrs, spīdēja saule, un mani visu ceļu, garām Zīlāniem, Jaunajai muižai, Kondrātiem, Stipriem līdz pat Stukuliem pavadīja nepārtraukta cīruļu dziesma. ”
V. Stukuls „Krustpilieša stāstījums"
“... augšpus pils, mālzemes muldā Daugavas labajā krastā, uzradās Krizburgas miestiņš – tirgotāju, amatnieku, maizes ceptuvju un lopu kautuvju ciemats, strūgu un plostu dzinēju apmetne.”
J. Niedre „Tai rītā mazā gaismiņā"

Ziemassvētku jampadracis Atašienes vidusskolā

Ziemassvētku jampadracis Atašienes vidusskolā


          Sniegs  sniga un sniga, un beidzot zeme ietinās balta. Nu gan būs ko pikoties gan meža rūķīšiem, gan bērniem skolas pagalmā! Ziemas prieki var sākties! Bet paga, paga! Skolas direktore Līga Zalāne ir nepielūdzama -  ja visi sāks pikoties un slidināties, kas tad rotās skolas vestibilu un zāli? Kas līmēs pārsliņas, eglītes un ziemeļbriežus logos? Kas mācīsies dzejoļus un dziesmas? Un galu galā- dažam labam arī žurnālā gauži raud kāda nepatīkama atzīme. Līdz svētkiem viss jāpadara.

          Šogad mūsu Ziemassvētki sākās ar labdarības koncertu 13.decembrī pansionātā “Jaunāmuiža”, kur 5.klase un skolotājas Sandra Kaļeiņikova un Anita Gavare veda sveicienus no mūsu  vidusskolas. Vecos ļaudis priecēja skolas bērnu gatavotie apsveikumi, meiteņu ceptās plātsmaizes un zēnu izgrieztās un visu klašu kolektīvu izrotātās koka eglītes. 

          14.decembrī, kā jau katrā mājā pirms Ziemassvētkiem, arī skolā sāka vēdīt piparkūku un kanēļa smarža. Visi tika aicināti uz Ziemassvētku tirdziņu - gan pirkt, gan pārdot.

          20.decembrī svinīgi saposušies pulcējāmies zālē pie izrotātās lielās egles. Mazie pirmsskolēni aiz uztraukuma pat blēņoties aizmirsa. Skanēja dziesmas un dzejas rindas, svinot gada priecīgākos svētkus - Kristus dzimšanu. Gods Dievam augstībā, miers virs zemes un cilvēkiem labs prāts - kā ik gadu mūs svētīja gaidītākais Svētrīta viesis - draudzes priesteris - Viktors Naglis.

          Nākamajā dienā - 21.decembrī ap pusdienas laiku pa ceļu rībēdama nobrauca sniega tīrāmā mašīna, un gan lieli, gan mazi, gan kājām, gan braukšus devās skolas virzienā. Sapulcējāmies skolas zālē, un - Šovs varēja sākties! Vadītājiem Betijai un Edijam grūts uzdevums - sapulcināt visus dalībniekus no dažādiem TV šoviem. Taču tas viņiem izdevās lieliski! ”Uzmini nu”, “Gatavo ar Pepiju Garzeķi”, “Ekstrasensu cīņas”, “Karalisko anekdošu turnīrs”, “Saimnieks meklē sievu”, ”Mana dziesma”, “Es mīlu tevi, Latvija” - tikai Atašienes centrālajā televīzijā var redzēt tik dažādus šovus vienā vakarā. Kā jau televīzijā, netika aizmirstas arī reklāmas pauzes. Starp citu, katrs “labinieks” dāvanā saņēma arī grāmatu!

          Bet kas tad tas par dīvainu troksni aiz durvīm? Aizraujas elpa un te jau viņš nāk, tik ļoti gaidītais Ziemassvētku vecītis. Rotaļas, dāvanu izpirkšana, ticība brīnumam, prieks un visiem zālē esošajiem viena liela kopbilde pie eglītes.

          Vai Ziemassvētki jau aizbraukuši? Nē! Nākamajā dienā atkal pulcējāmies zālē. Te nu nekādu brīnumu nebija. Čaklākie skolēni saņēma pirmajā mācību pusgadā nopelnīto stipendiju. Droši vien, redzot laimīgi smaidošo klasesbiedru ar balto aploksni rokās dažs labs sevī nosolījās - “Pavasarī arī es būšu viņu vidū.” Lai izdodas! Paldies Krustpils novada domei par atbalstu! Paldies Līvānu kūdras fabrikai un veselai labo rūķu brigādei, kas palīdzēja svētkus noorganizēt tik jaukus!

Lai laimīgs, veselīgs un radošs Jaunais gads!

Atašienes vidusskolas kolektīvs

 

Labo darbu nedēļa Krustpils pamatskolā
Krustpils novada ģimenes ar bērniem dodas ekskursijā uz Vidzemi ...
INFORMATĪVAIS PAZIŅOJUMS par ietekmes uz vidi sākotnējā izvērtēj...
Eņģeļa Pasts gatavojas Ziemassvētkiem

JAUTĀT PAŠVALDĪBAI
Pasākumi
16.10.2019 plkst. 13.00, Krustpils novada pašvaldība
Finanšu komitejas sēde
19.10.2019 plkst. , Atašienes kultūras namā
Amatiermākslas svētki
23.10.2019 plkst. 10.00, Krustpils novada pašvaldība
Domes sēde
26.10.2019 plkst. 13.00, Antūžu kultūras nams
Senioru atpūtas pēcpusdiena "Līvenhofas muzikantu" pava...
17.11.2019 plkst. 17.00, Mežāres kultūras nams
Krustpils novada LR proklamēšanas 101.gadadienas svinīb...
Krustpils Novadnieks, OKTOBRIS 2019
Krustpils Novadnieks, SEPTEMBRIS 2019Krustpils Novadnieks, AUGUSTS 2019Krustpils Novadnieks, JŪLIJS 2019
JAUTĀT PAŠVALDĪBAI
PašvaldībaSabiedrībaEkonomika un investīcijasTūrismsKultūraKontakti
 • Atašienes Sāpju Dievmātes Romas katoļu baznīca
 • Unguru (Medņu) Evaņģēliski luteriskā baznīca
 • Vaiķu akmens
 • Rogāļu grava
 • Jāņa Zalāna retro motociklu un senlietu kolekcija
 • Podnieku darbnīca
 • Kristakrūga skatu tornis
 • Asotes pilskalns
 • Laukezers
 • Endzeļu vecticībnieku draudzes lūgšanu nams
 • Dzirkaļu pilskalns
 • Marinzejas muiža
 • Marinzejas ezers
 • Silabebru ezers
 • Timsmales ezers
 • Baļotes ezers
 • Krustpils novads XXVI Vispārējos latviešu Dziesmu un XVI Deju svētkos
 • Ielīgošana Asotes pilskalnā
 • Kur upes un ceļi krustojas
 • Kūku pagasta brīvdabas estrāde