Krustpils novads
“Gaiss bija brīnumaini dzidrs un tīrs, spīdēja saule, un mani visu ceļu, garām Zīlāniem, Jaunajai muižai, Kondrātiem, Stipriem līdz pat Stukuliem pavadīja nepārtraukta cīruļu dziesma. ”
V. Stukuls „Krustpilieša stāstījums"
“Katram cilvēkam ir tāda vieta, kas paliek neizdzēšamā atmiņā, ko nekādi pasaules notikumi un pārliecīgie attālumi nespēj padarīt nesaredzamu”
Jānis Lejiņš "Spēlmaņu cilts"
“... augšpus pils, mālzemes muldā Daugavas labajā krastā, uzradās Krizburgas miestiņš – tirgotāju, amatnieku, maizes ceptuvju un lopu kautuvju ciemats, strūgu un plostu dzinēju apmetne.”
J. Niedre „Tai rītā mazā gaismiņā"
“Krustpils krāsas ir vienkāršas – māla sarkanā, zāles zaļā un ūdens zilā, ko sievietes senāk ieauda krusta rūtīs savos lindrakos. ”
Lūcija Ķuzāne "Esmu uzticīgs"

Kūku bibliotēkas jaunumi

Kūku bibliotēkas jaunumi


Kūku bibliotēka ir iesākusi jauno gadu darbīgi un ar jaunām iespējām.

Noslēgusies "Bērnu, jauniešu un vecāku žūrija 2017"

“Bērnu, jauniešu un vecāku žūrija” ir Latvijas Nacionālās bibliotēkas izstrādāta un kopš 2001.gada īstenota lasīšanas veicināšanas programma. Bērni, jaunieši un vecāki, kuri iesaistās žūrijas darbā, kļūst par literatūras ekspertiem. Katru gadu viņi lasa un vērtē jaunākās grāmatas, kas īpaši izvēlētas šai programmai un izvirza balvai rakstniekus, ilustrētājus, tulkotājus, izdevējus – visus, kas piedalījušies interesantāko grāmatu tapšanā. Kūku bibliotēka šajā programmā piedalās no pašiem pirmsākumiem. Arī 2017. gads nebija izņēmums.

Noslēdzot 2017. gada lasīšanas maratonu, 18. janvārī 2018. gadā “Bērnu, jauniešu un vecāku žūrijas” 45 čaklākie dalībnieki devās godam nopelnītā ekskursijā uz Latvijas Kara muzeju un uz Kontinentālās hokeja līgas spēli "Arēnā Rīga", kurā tiekas Rīgas "Dinamo" un Habarovskas "Amur" komandas.

Sapulcējoties visiem pie Sūnu pamatskolas, lasītmīļi varēja doties ceļā! Ierodoties Kara muzejā, gidu pavadībā guvām jaunas zināšanas par aizraujoši interesanto un dramatisko Latvijas vēsturi. Apskatījām unikālas senlietas no Latvijas Kara muzeja un Latvijas Nacionālā vēstures muzeja krājumiem: kuršu un zemgaļu ieroči, 15.gs. lielgabala kamera, 16.gs. šautene ar rata atslēgu, kā arī kartes, senlaiku karavīru manekeni, piļu un pilsētu skatu atdarinājumi, dažādus laikmetu raksturojošus ieročus- musketes, pistoles, zobenus un lielgabalus. Muzeja apmeklējums bija patiešām interesants un produktīvs. Bērnu žūrijas dalībniekiem bija iespēja uzzināt nezināmo un papildināt jau zināmo ar jaunām zināšanām.

Ar lielu nepacietību devāmies uz Arēna Rīga, lai justu līdzi Rīgas "Dinamo" komandai. Pēc spēles zaudējuma (3:4), bijām nedaudz saskumuši, tomēr Mēs bijām īsti fani! Vērot, cik sirsnīgi „Bērnu žūrijas" eksperti jūt līdzi mūsu Rīgas “Dinamo” komandai, bija īsts baudījums.

Nedaudz piekusuši, bet jaukās noskaņās par redzēto un dzirdēto varējām doties mājup.

Paldies visiem mūsu čaklajiem lasītājiem un – uz tikšanos nākošajā "Bērnu, jauniešu un vecāku žūrijā"!

 

JAUNS PAKALPOJUMS - attālināta pieeja datubāzei letonika.lv

Kultūras informācijas sistēmu centrs, turpinot sadarbību ar SIA Tilde, 2018. gadā nodrošina neierobežotu LETONIKA.LV (www.letonika.lv) datubāzes pieeju visām pašvaldību publiskajām bibliotēkām bez abonēšanas maksas.

Sākot ar jauno 2018. gadu apjomīgā letonika.lv datubāze, Kūku bibliotēkas lietotājiem pieejama arī attālināti. Reģistrētiem bibliotēkas lietotājiem pēc pieprasījuma izsniegsim datubāzes lietotājvārdu un paroli, lai turpmāk Jūs varētu izmantot datubāzi arī ārpus bibliotēkas. Ar autortiesībām aizsargāto tekstu pilnās versijas datubāzes lasītavā joprojām būs pieejamas tikai bibliotēkas telpās.

Letonika.lv kalpo kā ceļvedis Latvijas kultūrā, vēsturē, valodā, dabā un literatūrā. Tā ir uzziņu un tulkošanas sistēma, kuras galvenais mērķis ir sniegt sistematizētu, enciklopēdisku uzziņu un tulkošanas informāciju. Letonika piedāvā meklēt un strādāt ar informāciju, kas atrodama 11 enciklopēdijās u.c. uzziņu resursos, 13 vārdnīcās (tulkojošās, skaidrojošās, terminoloģijas), kā arī kolekcijās ar 10 000 attēliem, audioierakstiem un video materiāliem. Datubāzē pieejama arī latviešu literatūras bibliotēka ar 200 pilnteksta literārajiem darbiem un valodas atbalsta krātuve ar palīgmateriāliem latviešu valodai.

Aicinām kļūt par mūsu bibliotēkas lasītāju un  izmantot šo lielisko iespēju arī ārpus bibliotēkas telpām! 

 

Kā kļūt par bibliotēkas lietotāju?

Lai kļūtu par Kūku bibliotēkas lietotāju, uzrādi bibliotekārei savu pasi vai identifikācijas karti (eID). Aizpildi reģistrācijas kartīti un ar parakstu apstiprini  bibliotēkas lietošanas noteikumu ievērošanu. Ja Tev nav 16 gadu, reģistrējoties būs jāiesniedz vecāku aizpildīts galvojums. Pēc reģistrācijas , lietotājam divu nedēļu laikā, bez maksas tiek izgatavota lasītāja karte, kas ļauj izmantot bibliotēkas pakalpojumus. Lasītāja karti jāuzrāda katrā apmeklējuma reizē. To aizliegts nodot citai personai.

Ar bibliotēkas lietošanas noteikumiem var iepazīties Kūku bibliotēkā vai Krustpils novada mājas lapā, kur pieejamas arī veidlapas reģistrācijas kartei un galvojumam: http://www.krustpils.lv/pasvaldiba/dokumenti/nolikumi

 

 

Uzmanību!

Ja vēlies sazināties ar Kūku bibliotēku, tad zini, ka mainīts tās telefona numurs. Tagad sazinies ar mums pa mobilo tālruni:

25635248 – bibliotēkas vadītāja

28303550 - bibliotekāre

 

 

Konkursa “Dziesma Krustpils novadam” rezultāti
Sākas trešā pieteikšanās ES fondu mācībām pieaugušajiem 11 nozarē...
Aicina uz semināru makšķerniekiem kopā ar Māri Olti
Krustpils novada jaunieši attīsta līderības un iniciatīvas prasme...

JAUTĀT PAŠVALDĪBAI
Pasākumi
18.08.2018 plkst. 11:00, Krustpils novads, Kūku pagasts, publiskā atpūtas vieta pie Baļotes ezera
Seminārs makšķerniekiem pie Baļotes ezera
25.08.2018 plkst. 9:00, Mežāres pagasts
Simtgades pārgājiens
25.08.2018 plkst. 10:00, Stadionā aiz Mārdadža estrādes
Mārdadža kauss
25.08.2018 plkst. 19:00, Atpūtas vieta
Svinēsim atmiņu simtgadi "Daugmalēs"
31.08.2018 plkst. 16:00, Mežāres kultūras nams
Bērnu pēcpusdiena “Sveika, skola!”
01.09.2018 plkst. , Vīpes klubs
Sporta spēles Vīpē
01.09.2018 plkst. 10:00,
Sporta diena Atašienē
01.09.2018 plkst. , Kūku bibliotēka
Kūku bibliotēkai 70.gadu jubileja
11.09.2018 plkst. 14:00, Variešu KN
Leļļu teātris ”Tims” ar izrādi “Draudzības skola”...
19.09.2018 plkst. 10:00, Krustpils novada pašvaldība
Domes sēde
Krustpils Novadnieks, JŪLIJS 2018
Krustpils Novadnieks, JŪNIJS 2018Krustpils Novadnieks, JŪNIJS 2018Krustpils Novadnieks, MAIJS 2018
JAUTĀT PAŠVALDĪBAI
PašvaldībaSabiedrībaEkonomika un investīcijasTūrismsKultūraKontakti
 • Krustpils novads XXVI Vispārējos latviešu Dziesmu un XVI Deju svētkos
 • Ielīgošana Asotes pilskalnā
 • Kur upes un ceļi krustojas
 • Līgotāji Vīpē
 • Krustpils novads izstādē
 • Krustpils novada svētkos 2016
 • Kūku pagasta brīvdabas estrāde
 • Ikvienam ir iespēja pārbaudīt spēkus šķēršļu joslā pie vecās Sūnu pamatskolas
 • Timsmales ezers ziemas sniegos
 • Ziemeļblāzma Variešu pagastā
 • Daugava pie Rogāļu gravas
 • Dabas krāšņums Ildzenieku ezerā
 • Rudens Marinzejas ezerā
 • Gladiolu izstāde Krustpils novada pašvaldībā
 • I.Dzirkales keramika izstādē
 • Timsmales ezers
 • Marinzejas muiža
 • Atašienes pagasta centrs no putna lidojuma
 • Marinzejas ezers
 • Asotes pilskalns
 • Laukezers
 • Timsmales ezers
 • Laukezers
 • Amatniecības centrs Māzers
 • Svilpaunieki ( I.Dzirkales keramika)
 • Rogāļu akmens Kūku pagastā