Krustpils novads
“Gaiss bija brīnumaini dzidrs un tīrs, spīdēja saule, un mani visu ceļu, garām Zīlāniem, Jaunajai muižai, Kondrātiem, Stipriem līdz pat Stukuliem pavadīja nepārtraukta cīruļu dziesma. ”
V. Stukuls „Krustpilieša stāstījums"
“Katram cilvēkam ir tāda vieta, kas paliek neizdzēšamā atmiņā, ko nekādi pasaules notikumi un pārliecīgie attālumi nespēj padarīt nesaredzamu”
Jānis Lejiņš "Spēlmaņu cilts"
“Krustpils krāsas ir vienkāršas – māla sarkanā, zāles zaļā un ūdens zilā, ko sievietes senāk ieauda krusta rūtīs savos lindrakos. ”
Lūcija Ķuzāne "Esmu uzticīgs"
“... augšpus pils, mālzemes muldā Daugavas labajā krastā, uzradās Krizburgas miestiņš – tirgotāju, amatnieku, maizes ceptuvju un lopu kautuvju ciemats, strūgu un plostu dzinēju apmetne.”
J. Niedre „Tai rītā mazā gaismiņā"

Krustpils pamatskola sporto

Krustpils pamatskola sporto
FOTO: Krustpils pamatskola


Šī gada 21. septembrī gan Krustpils pamatskolā, gan citās valsts skolās norisinājās Olimpiskā diena.

Krustpils pamatskolas skolēniem un skolotājiem diena iesākās ar divām mācību stundām, taču pēc tam notika pulcēšanās 2. stāva vestibilā un katra klase, mūzikas pavadībā, iesoļoja skolas sporta zālē. Olimpiskā diena tika atklāta ar sporta himnu un Olimpisko rīta vingrošanu.

 

Gadu no gada uz Krustpils pamatskolu Olimpiskajā dienā tiek aicināta kāda slavenība un šoreiz tas bija Uldis Dzirkalis. Diemžēl veselības dēļ viņš nevarēja ierasties, tāpēc par savu sporta karjeru stāstīja sporta skolotāja Aivita Ķiploka. Ar sportu A. Ķiploka sāka nodarboties jau 2. klasē un kopš tā laika uzskata, ka tieši kustība ir atslēga uz veselīgu, laimīgu dzīvi. Tāpat skolotāja norādīja, ka vislabākā sporta zāle ir daba – galvenais ir piemērots apģērbs un vēlme izkustēties. Īpaši lielu pārsteigumu skolēniem sagādāja skolotājas medaļu kolekcija, kura viņa ieguvusi piedaloties dažādās sacensības, dažādos sporta veidos.   

 

Pēc īsā pasākuma sporta zālē, tika uzsākta Olimpiskā diena. Katra klase izgāja desmit “stacijas”: “Krellītes”; Met un trāpi; “Lidojošais paklājs”; “Saliņas”; “Gūstekņi”; “Tenisisti”; “Ūdenslējējs”; Divkājis, Žonglētājs; Uzmini nu!; Galda teniss.

 

Katrā no stafetēm bija tiesnesis, par tiesnešiem bija gan skolēni, gan skolotājas - Gundega Ozoliņa un Inna Kokmane. "Es biju tiesnese stacijā „Ūdenslējējs”. Šajā “stacijā” bija jāpārlej ūdens no glāzītes uz glāzīti neskatoties, turot to virs galvas. Tieši šeit ļoti labi varēja redzēt kā sadarbojas klase,” stāsta 7.klases skolniece Diāna Blakunova. “Visvairāk man patika tas, ka gandrīz visi uzmanīgi klausījās noteikumus un ļoti labi visu izpildīja. Protams, bija arī skolēni, kuri uzvedās nepaklausīgi.”

 

“Stacijās” uzdevumi bija ļoti dažādi – bija gan jāskrien un aktīvi jādarbojas, gan jāpadomājas pirms uzsākt uzdevumu un, lai to izpildītu, jādarbojas lēnāk.

 

„Man vislabāk patika stacija „Lidojošais paklājs”. Darbojoties tajā varēja pārbaudīt klases sadarbību un saliedētību. Visiem klases skolēniem ar nūju palīdzību bija jāaiznes paklājs līdz noteiktai vietai un tādā pat veidā jāatnes tas atpakaļ. Olimpiskjā dienā visas aktivitātes bija interesantas, bija patīkami pavadīta diena,” atzīst  7. klases skolniece Līva Ieviņa.

 

Olimpiskā diena izvērsās ļoti labi, un “stacijā” “Žonglētājs” bija iespēja iegūt balvu - biļeti uz hokeju. Par labākajiem šajā stacijā un kuri ieguva biļetes, tika atzīti Lauris Tiltiņš, Raivis Driķis un Marks Svilpe. Tāpat biļetes uz hokeja spēli ieguva arī Ralfs, Aivis, Maksims, Mareks, Konstantīns, Juris, Andis, Kristaps un Ornests. Šāds atalgojums puišiem pienācās par iegūto pirmo vietu starpskolu futbola sacensībās.

 

Paldies tika teikts arī visaktīvākajai skolotājai - Veltai Bojārei, kura ne tikai no malas novēroja, kā darbojas klase, bet aktīvi iesaistījās visās Olimpiskās dienas “stacijās”.  

 

Dienas beigās, pateicībā par darbošanos Olimpiskajā dienā, katra klase saņēma nelielu kūku un diplomus.

 

Latvijas olimpiskās komitejas mājaslapā publicētā informācija vēsta, ka šogad Olimpiskā diena tika organizēta 650 vietās visā Latvijā “kopā pulcējot vairāk kā 145 000 dalībniekus no 95 Latvijas novadiem un pilsētām”. 

Diāna Cakule, 9. klases skolniece

Krustpils novada pašvaldības administratīvajā teritorijā notiks z...
29. augustā apspriede par Baļotes ezera apsaimniekošanu
15.augustā Baļotes ezerā tika atklāts Latvijas Republikas čempion...
31.augustā 3.Sporta svētki pie Vīpes kluba

JAUTĀT PAŠVALDĪBAI
Pasākumi
17.08.2019 plkst. 10:00, Marinzejas muiža, Atašiene
V Sēlijas novadu Jauniešu diena
21.08.2019 plkst. 10.00, Krustpils novada pašvaldība, konferenču zāle
Domes sēde
22.08.2019 plkst. , Kustpils novada skolas
Krustpils novada skolu pieņemšana
31.08.2019 plkst. 11:00, Pie Vīpes kluba
Pie Vīpes kluba notiks 3.sporta svētki
31.08.2019 plkst. , Laukumā pie Atašienes pagasta pārvaldes ēkas
Sporta diena Atašienē
27.09.2019 plkst. , Vīpe
Nakts orientēšanās
12.10.2019 plkst. , Dabas parks "Laukezers"
Skrējiens "Sports vieno"
Krustpils Novadnieks, AUGUSTS 2019
Krustpils Novadnieks, JŪLIJS 2019Krustpils Novadnieks, JŪNIJS 2019Krustpils Novadnieks, MAIJS 2019
JAUTĀT PAŠVALDĪBAI
PašvaldībaSabiedrībaEkonomika un investīcijasTūrismsKultūraKontakti
 • Atašienes Sāpju Dievmātes Romas katoļu baznīca
 • Unguru (Medņu) Evaņģēliski luteriskā baznīca
 • Vaiķu akmens
 • Rogāļu grava
 • Jāņa Zalāna retro motociklu un senlietu kolekcija
 • Podnieku darbnīca
 • Kristakrūga skatu tornis
 • Asotes pilskalns
 • Laukezers
 • Endzeļu vecticībnieku draudzes lūgšanu nams
 • Dzirkaļu pilskalns
 • Marinzejas muiža
 • Marinzejas ezers
 • Silabebru ezers
 • Timsmales ezers
 • Baļotes ezers
 • Krustpils novads XXVI Vispārējos latviešu Dziesmu un XVI Deju svētkos
 • Ielīgošana Asotes pilskalnā
 • Kur upes un ceļi krustojas
 • Kūku pagasta brīvdabas estrāde