Krustpils novads
“... augšpus pils, mālzemes muldā Daugavas labajā krastā, uzradās Krizburgas miestiņš – tirgotāju, amatnieku, maizes ceptuvju un lopu kautuvju ciemats, strūgu un plostu dzinēju apmetne.”
J. Niedre „Tai rītā mazā gaismiņā"
“Gaiss bija brīnumaini dzidrs un tīrs, spīdēja saule, un mani visu ceļu, garām Zīlāniem, Jaunajai muižai, Kondrātiem, Stipriem līdz pat Stukuliem pavadīja nepārtraukta cīruļu dziesma. ”
V. Stukuls „Krustpilieša stāstījums"
“Krustpils krāsas ir vienkāršas – māla sarkanā, zāles zaļā un ūdens zilā, ko sievietes senāk ieauda krusta rūtīs savos lindrakos. ”
Lūcija Ķuzāne "Esmu uzticīgs"
“Katram cilvēkam ir tāda vieta, kas paliek neizdzēšamā atmiņā, ko nekādi pasaules notikumi un pārliecīgie attālumi nespēj padarīt nesaredzamu”
Jānis Lejiņš "Spēlmaņu cilts"

Izzinošā mācību ekskursija: no zirgiem līdz skvoša spēlei

Izzinošā mācību ekskursija: no zirgiem līdz skvoša spēlei
Foto: Krustpils pamatskola


Pēdējā septembra nedēļā Krustpils pamatskolas 8.b klase devās mācību ekskursijā.

Ekskursijas sākums bija skolā, kur norisinājās teorētiskā nodarbība par uzņēmējdarbības veidiem laukos, lauku attīstību un karjeras iespējām. SIA LLKC Jēkabpils nodaļas uzņēmējdarbības konsultante Anita Putka parādīja mums pamācošu prezentāciju par lauku saimniecībām un iepazīstināja ar biedrības darbu un realizētajiem projektiem. Savu stāstāmo viņa veiksmīgi papildināja, uzturot dialogu ar skolēniem par viņiem zināmiem cilvēkiem – vecākiem, kaimiņiem, radiem, kuri dzīvo laukos un nodarbojas ar lauksaimniecības preču ražošanu. Mums patika stāsts par tēju ražošanu un tūrisma attīstīšanu laukos. Skolēnu uzmanību piesaistīja konkurss par dzirdēto un redzēto, pareizās atbildes vainagojās ar mazām balviņām. Pirms ekskursijas visi skolēni tika sadalīti trīs grupās, lai pēc ieplānotas vietas apmeklējuma varētu dalīties savos iespaidos par redzēto un piedzīvoto. Tā tas arī notika pārbraucienu laikā no vienas vietas uz otru.

Pirmā ekskursijas pieturvieta ko apmeklējām bija  bioloģiskā saimniecība “Krustpils putni”, kas nodarbojas ar aitkopību un šķirnes zirgu audzēšanu. Tāpat saimniecībā ir poniji, ar kuriem var jāt. Uzzinājām, ka šogad augustā saimniecībā notika plašs pasākums - zirgu parāde un sacensības. Mums pastāstīja par zirgiem: kā viņus barot, kopt, seglot. Varējām paši izmēģināt ķemmēt zirga krēpes, kā arī iegūt pirmās zināšanas jāšanas sportā – pajāt ar zirgu. Visi varēja iemūžināt sevi fotogrāfijās uz zirga, vai uzņemot selfijus.

Turpinot ceļu uz nākamo ekskursija pieturvietu, piedzīvojām amizantu notikumu - priekšā bija nogāzies koks (naktī bija liela vētra, un arī šajā dienā laika apstākļi mūs nelutināja). Zēniem nācās atstāt ērtās sēdvietas autobusā un palīdzēt šoferim atbrīvot ceļu, lai dotos tālāk uz Vietalvas pagastu Pļaviņu novadā.  Tur apmeklējām saimniecību „Karlīnas”. Šajā saimniecībā redzējām daudz skaistu dzīvnieciņu vienuviet. Šeit audzē tīršķirnes trušus, tos var apskatīt un iegādāties, tāpat tiek piedāvāti trušādas izstrādājumi, apskatāmi arī ekskluzīvi putni – lavandas tītari, zelta kohini, sudraba viandotes, zīda vistas, Āfrikas zosis, pudeļpīles. Starp putniem un trušiem labi jūtas arī kaziņas.

„Karlīnās” dzīvo arī Āfrikas milzu gliemeži. Daži skolēni bija paņēmuši līdzi maizi, ar ko pacienāt dzīvniekus. Bērni bija vienkārši sajūsmināti par trušiem, kuri koda pirkstos un neļāva sevi pat paglaudīt, kur nu vēl noķert viņu ātrajā skrējienā. Savukārt sniegbaltais pūkainais suns, saimnieka palīgs, tik ļoti sadraudzējās ar mums, ka pat iekāpa autobusā un vēlējās braukt mums līdzi. Daži skolēni nopirka trušādas izstrādājumus – skaistus pūkainus piekariņus.

Pēdējā pieturas vieta bija sporta biedrība „Juči” Pļaviņu novadā, kur mēs uzzinājām, kas ir skvošs, apguvām tās pamatelementus. Aiviekstes pagasta zemnieku saimniecības “Juči” īpašnieks Pēteris Kalniņš ir skvoša spēles entuziasts. Vienā no uzņēmuma “Pļaviņas DM” ēkām viņa vadībā izveidoti standartiem atbilstoši skvoša spēles laukumi. Daļēji piesaistīts ES finansējums, pārējais ir biedrības līdzfinansējums un darbs. Skolotājs ar humoru un interesantiem paņēmieniem mācīja mūs spēlēt šo spēli. Iemēģinot roku skvošā, varējām arī pārbaudīt savu fizisku sagatavotību, vingrinoties trenažieru zālē. Braucot projām uzzinājām, ka Pļaviņu pilsētā izveidots pirmais Latvijā brīvdabas skvoša laukums pie Pļaviņu ģimnāzijas.

Mūsu ekskursija bija ļoti precīzi izplānota un īpaša ar to, ka neapmeklējam nevienu veikalu. Paldies SIA LLKC Jēkabpils nodaļas uzņēmējdarbības konsultantei Anitai Putkai par piedāvāto iespēju mūsu skolai izmantot šīs bezmaksas ekskursijas iespējas.

Ekskursijas iespaidus apkopoja 8.b klases skolnieks Lauris Paeglis

 

Ar inovatīvām tehnoloģijām uzcelta jauna ražotne Krustpils novadā...
Laiks pieteikties tradicionālajam Krustpils novada atklātajam fut...
Kūkas Kūkās
Eiropas Parlamenta vēlēšanas 25.maijā!

JAUTĀT PAŠVALDĪBAI
Pasākumi
20.05.2019 plkst. 12:00, Kūku bibliotēka
Redzes pārbaude Kūku bibliotēkā
22.05.2019 plkst. 10:00, Krustpils novada pašvaldība, konferenču zāle
Domes sēde
25.05.2019 plkst. , Laukezera apkārtne, Kūku pagasts
Tūrisma sezonas atklāšanas pasākums
29.05.2019 plkst. 16:00, Krustpils pagasta bibliotēka
Aktīva dzīvesveida pēcpusdiena bērniem
31.05.2019 plkst. 18:00, Mežāres kultūras nams
Mežāres k.n. bērnu, jauniešu pulciņa ,,Sapņotāji’’ teat...
01.06.2019 plkst. 14:00, Brāļu Skrindu Atašienes vidusskola
Atašienes skolai – 115. Absolventu salidojums
01.06.2019 plkst. 16:00, Vīpes pagasta klubs
Bērnu ballīte kopā ar rūķiem un “Zilajiem brīnumiem”...
08.06.2019 plkst. , Sūnu pamatskolas sporta laukums, Kūku pagasts
Krustpils novada atklātais futbola turnīrs 2019
21.06.2019 plkst. , Asotes pilskalns, Kūku pagasts
Krustpils novada saulgriežu svētki
22.06.2019 plkst. , Kūku pagasta brīvdabas estrāde "Mārdadzis", Zīlāni
KRUSTPILS NOVADA SVĒTKI Kūku pagastā
27.07.2019 plkst. , Atašienes pagasts
Annas un Jēkaba diena. Starptautiskais folkloras festiv...
03.08.2019 plkst. , Krustpils pagasts
“Svētki kopā ar zirgiem” – jāšanas sporta sacensību kau...
Krustpils Novadnieks, APRĪLIS 2019
Krustpils Novadnieks, MARTS 2019Krustpils Novadnieks, FEBRUĀRIS 2019Krustpils Novadnieks, JANVĀRIS 2019
JAUTĀT PAŠVALDĪBAI
PašvaldībaSabiedrībaEkonomika un investīcijasTūrismsKultūraKontakti
 • Atašienes Sāpju Dievmātes Romas katoļu baznīca
 • Unguru (Medņu) Evaņģēliski luteriskā baznīca
 • Vaiķu akmens
 • Rogāļu grava
 • Jāņa Zalāna retro motociklu un senlietu kolekcija
 • Podnieku darbnīca
 • Kristakrūga skatu tornis
 • Asotes pilskalns
 • Laukezers
 • Endzeļu vecticībnieku draudzes lūgšanu nams
 • Dzirkaļu pilskalns
 • Marinzejas muiža
 • Marinzejas ezers
 • Silabebru ezers
 • Timsmales ezers
 • Baļotes ezers
 • Krustpils novads XXVI Vispārējos latviešu Dziesmu un XVI Deju svētkos
 • Ielīgošana Asotes pilskalnā
 • Kur upes un ceļi krustojas
 • Kūku pagasta brīvdabas estrāde