Krustpils novads
“Krustpils krāsas ir vienkāršas – māla sarkanā, zāles zaļā un ūdens zilā, ko sievietes senāk ieauda krusta rūtīs savos lindrakos. ”
Lūcija Ķuzāne "Esmu uzticīgs"
“Gaiss bija brīnumaini dzidrs un tīrs, spīdēja saule, un mani visu ceļu, garām Zīlāniem, Jaunajai muižai, Kondrātiem, Stipriem līdz pat Stukuliem pavadīja nepārtraukta cīruļu dziesma. ”
V. Stukuls „Krustpilieša stāstījums"
“Katram cilvēkam ir tāda vieta, kas paliek neizdzēšamā atmiņā, ko nekādi pasaules notikumi un pārliecīgie attālumi nespēj padarīt nesaredzamu”
Jānis Lejiņš "Spēlmaņu cilts"
“... augšpus pils, mālzemes muldā Daugavas labajā krastā, uzradās Krizburgas miestiņš – tirgotāju, amatnieku, maizes ceptuvju un lopu kautuvju ciemats, strūgu un plostu dzinēju apmetne.”
J. Niedre „Tai rītā mazā gaismiņā"

Aizraujošs Krustpils novada tūrisma un atpūtas piedāvājums izstādē "Balttour 2019" jau šonedēļ

Aizraujošs Krustpils novada tūrisma un atpūtas piedāvājums izstādē


No 1. līdz 3. februārim Ķīpsalā notiks 26. starptautiskā tūrisma izstāde-gadatirgus “Balttour 2019”, kur labākos tūrisma un atpūtas piedāvājumus pasaules atklāšanai un Latvijas apceļošanai prezentēs vairāk nekā 850 uzņēmumu.

Tradicionāli hallē “Apceļo Latviju!” varēs satikt arī aizrautīgus cilvēkus no visiem Latvijas reģioniem, kuri ar patiesu prieku informēs par sava reģiona tūrisma piedāvājumu.

Ar daudzpusīgu, dažādām interesēm atbilstošu piedāvājumu izstādē būs pārstāvētas visas 22 Zemgales plānošanas reģionā ietilpstošās pašvaldības, kas tradicionāli apvienojušās sešos sadarbības puduros. Vienu no tiem veido Jēkabpils pilsēta un Krustpils novads, otru- Jelgavas pilsēta, Jelgavas un Ozolnieku novads, trešo – Bauskas, Iecavas, Rundāles un Vecumnieku novads, ceturto – Auces, Dobeles un Tērvetes novads, piekto – Aizkraukles, Pļaviņu, Kokneses un Skrīveru novads, bet sesto, tā dēvēto Sēlijas puduri – Jaunjelgavas, Jēkabpils, Neretas, Salas un Viesītes novads.

Lai popularizētu savu piedāvājumu, dalībnieki apmeklētājiem būs sarūpējuši jaunus bukletus, kartes un maršrutu aprakstus, oriģinālus suvenīru paraugus, dažādus konkursus un loterijas, bet Zemgales Tūrisma asociācija sagatavojusi jaunās tūrisma sezonas redzamāko kultūras un atpūtas pasākumu kalendāru. 

Līdzās iespējai saņemt dažādus informatīvos materiālus un uzzināt visu nepieciešamo informāciju un ieteikumus ceļošanai pa Krustpils novadu, stendā visu trīs dienu garumā Krustpils novada tūrisma pakalpojuma sniedzēji iepazīstinās izstādes apmeklētājus ar  savu piedāvājumu un iesaistīs viņus dažādās aktivitātēs.

Pirmajā izstādes dienā 1. februārī biedrība “Daugavas Pārupieši” piedāvās tās apmeklētājiem izspēlēt spēli “Iepazīsti Krustpils novadu”. Biedrības valdes locekle Iluta Bērziņa norāda: "Galda spēle „Iepazīsti Krustpils novadu”  sastāv no 100 laukumiem, kuros ietverti dažādi Krustpils novada vēsturiskie un mūsdienu skati, notikumi, personības un uzdevumi, kas spēlētājiem jāveic. Lai iepazītu Krustpils novadu šodien, jāsaprot kāds tas bijis daudz agrāk pirms mums – kādi notikumi veidojuši vēstures attīstību, kādas varas diktējušas dzīves ritmu, kādi cilvēki šeit dzīvojuši un ar ko nodarbojušies. Izspēlējot spēli, ikviens iztstādes apmeklētājs noteikti varēs lepoties, ka pazīst Krustpils novadu tik labi kā vēl nekad agrāk.”

Dabas parks „Laukezers” ir viena no tām vietām, kur īpaša uzmanība tiek veltīta ezeriem. Desmito daļu no parka 327 ha kopējās platības aizņem ezeri. Laukezera ainava ir neatkārtojama un neliks vilties. Laukezers uzskatāms par vienu no tīrākajiem ezeriem Latvijā.. Kādu ezera piekrastes daļu klāj skrajš priežu-egļu mežs ar stāvām nogāzēm un atsevišķām gravām, kamēr otru ezera krastu rotā dzidrā zilganzaļā ūdens krāsa. Biedrība “Jāņa Āboliņa sporta klubs” izstādes apmeklētājus aicinās doties uz Krustpils novadu, lai, izbraucot ar SUP dēļiem, izbaudītu saulrietus un saullēktus uz ezera vai upes, kā arī SUP fitnesa nodarbības vienā no tīrākajiem Latvijas ezeriem – Laukezerā.

Gadu simteņiem no paaudzes paaudzē nodotās sentēvu tradīcijas un prasmes ir tās, kas simbolizē latviešu identitāti. Laba meistara darbs allaž turēts godā, un šodien amatniecība atdzimst jaunā kvalitātē. Pasaulē arvien vairāk tiek pieprasīti oriģināli izstrādājumi no dabīgiem materiāliem, attīstās rokdarbu tūrisms. Izstādes otrajā dienā, 2.februārī, uzmanības centrā būs tieši cimdi. Amatniecība centra “Māzers” meistares dalīsies  savās zināšanās par cimdu pirmsākumiem, par sarežģīto un interesanto valnīšu veidošanos un citām smalkām niansēm. Tāpat amatniecības centra meistares izstādes apmeklētājus iepazīstinās  ar savu cimdu kolekciju, kā arī ikvienam apmeklētājam sniegs iespēju pašam izveidot savu autordarbu - rakstainu cimdu.

Savukārt 3. februārī savu tūrisma pakalpojumu izstādes apmeklētājiem reprezentēs Mīldzīvnieku biedrība. Biedrība Krustpils novada Krustpils pagasta “Līčos” piedāvā izjādes uz zirgiem, apmācības jātnieku sportā, kā arī skolēnu grupu izglītošanu un iepazīstināšanu ar zirgkopību. Tāpat biedrība piedāvā arī fotosesijas ar dažādiem dzīvniekiem. Tāpat trīs dienu garumā izstādes apmeklētāji varēs piedalīties atpūtas vietas “Daugmales” sagatavotajā loterijā, kurā veiksmīgākie varēs vinnēt laivu braucienu. Atpūtas vieta “Daugmales” iznomā inventāru laivu braucieniem, organizē laivu braucienus  pa Daugavu, Neretu, Dubnu u.c. ūdenstilpnēm. Tāpat atpūtas vieta piedāvā labiekārtotu atpūtas vietu Daugavas krastā dažādiem brīvdabas pasākumiem.

Kultūrvēsturiskas nozīmes objekti, kolekcijas un ekspozīcijas, apskates saimniecības, dabas objekti, amatnieki un darbnīcas, kā arī citi aizraujoši aktīvās atpūtas piedāvājumi un vēl daudz, daudz ko citu katrs izstādes “Balttour 2019” apmeklētājs atradīs kādu lielisku tūrisma galamērķi Krustpils novadā.

 

Informāciju sagatavoja:

Angelīna Tukiša

Krustpils novada pašvaldības

Tūrisma un jaunatnes lietu speciāliste

 

 

Krustpils novada pašvaldības administratīvajā teritorijā notiks z...
29. augustā apspriede par Baļotes ezera apsaimniekošanu
15.augustā Baļotes ezerā tika atklāts Latvijas Republikas čempion...
31.augustā 3.Sporta svētki pie Vīpes kluba

JAUTĀT PAŠVALDĪBAI
Pasākumi
17.08.2019 plkst. 10:00, Marinzejas muiža, Atašiene
V Sēlijas novadu Jauniešu diena
21.08.2019 plkst. 10.00, Krustpils novada pašvaldība, konferenču zāle
Domes sēde
22.08.2019 plkst. , Kustpils novada skolas
Krustpils novada skolu pieņemšana
31.08.2019 plkst. 11:00, Pie Vīpes kluba
Pie Vīpes kluba notiks 3.sporta svētki
31.08.2019 plkst. , Laukumā pie Atašienes pagasta pārvaldes ēkas
Sporta diena Atašienē
27.09.2019 plkst. , Vīpe
Nakts orientēšanās
12.10.2019 plkst. , Dabas parks "Laukezers"
Skrējiens "Sports vieno"
Krustpils Novadnieks, AUGUSTS 2019
Krustpils Novadnieks, JŪLIJS 2019Krustpils Novadnieks, JŪNIJS 2019Krustpils Novadnieks, MAIJS 2019
JAUTĀT PAŠVALDĪBAI
PašvaldībaSabiedrībaEkonomika un investīcijasTūrismsKultūraKontakti
 • Atašienes Sāpju Dievmātes Romas katoļu baznīca
 • Unguru (Medņu) Evaņģēliski luteriskā baznīca
 • Vaiķu akmens
 • Rogāļu grava
 • Jāņa Zalāna retro motociklu un senlietu kolekcija
 • Podnieku darbnīca
 • Kristakrūga skatu tornis
 • Asotes pilskalns
 • Laukezers
 • Endzeļu vecticībnieku draudzes lūgšanu nams
 • Dzirkaļu pilskalns
 • Marinzejas muiža
 • Marinzejas ezers
 • Silabebru ezers
 • Timsmales ezers
 • Baļotes ezers
 • Krustpils novads XXVI Vispārējos latviešu Dziesmu un XVI Deju svētkos
 • Ielīgošana Asotes pilskalnā
 • Kur upes un ceļi krustojas
 • Kūku pagasta brīvdabas estrāde