Krustpils novads
“Krustpils krāsas ir vienkāršas – māla sarkanā, zāles zaļā un ūdens zilā, ko sievietes senāk ieauda krusta rūtīs savos lindrakos. ”
Lūcija Ķuzāne "Esmu uzticīgs"
“Gaiss bija brīnumaini dzidrs un tīrs, spīdēja saule, un mani visu ceļu, garām Zīlāniem, Jaunajai muižai, Kondrātiem, Stipriem līdz pat Stukuliem pavadīja nepārtraukta cīruļu dziesma. ”
V. Stukuls „Krustpilieša stāstījums"
“Katram cilvēkam ir tāda vieta, kas paliek neizdzēšamā atmiņā, ko nekādi pasaules notikumi un pārliecīgie attālumi nespēj padarīt nesaredzamu”
Jānis Lejiņš "Spēlmaņu cilts"
“... augšpus pils, mālzemes muldā Daugavas labajā krastā, uzradās Krizburgas miestiņš – tirgotāju, amatnieku, maizes ceptuvju un lopu kautuvju ciemats, strūgu un plostu dzinēju apmetne.”
J. Niedre „Tai rītā mazā gaismiņā"

Aizraujošs Krustpils novada tūrisma un atpūtas piedāvājums izstādē "Balttour 2019" jau šonedēļ

Aizraujošs Krustpils novada tūrisma un atpūtas piedāvājums izstādē


No 1. līdz 3. februārim Ķīpsalā notiks 26. starptautiskā tūrisma izstāde-gadatirgus “Balttour 2019”, kur labākos tūrisma un atpūtas piedāvājumus pasaules atklāšanai un Latvijas apceļošanai prezentēs vairāk nekā 850 uzņēmumu.

Tradicionāli hallē “Apceļo Latviju!” varēs satikt arī aizrautīgus cilvēkus no visiem Latvijas reģioniem, kuri ar patiesu prieku informēs par sava reģiona tūrisma piedāvājumu.

Ar daudzpusīgu, dažādām interesēm atbilstošu piedāvājumu izstādē būs pārstāvētas visas 22 Zemgales plānošanas reģionā ietilpstošās pašvaldības, kas tradicionāli apvienojušās sešos sadarbības puduros. Vienu no tiem veido Jēkabpils pilsēta un Krustpils novads, otru- Jelgavas pilsēta, Jelgavas un Ozolnieku novads, trešo – Bauskas, Iecavas, Rundāles un Vecumnieku novads, ceturto – Auces, Dobeles un Tērvetes novads, piekto – Aizkraukles, Pļaviņu, Kokneses un Skrīveru novads, bet sesto, tā dēvēto Sēlijas puduri – Jaunjelgavas, Jēkabpils, Neretas, Salas un Viesītes novads.

Lai popularizētu savu piedāvājumu, dalībnieki apmeklētājiem būs sarūpējuši jaunus bukletus, kartes un maršrutu aprakstus, oriģinālus suvenīru paraugus, dažādus konkursus un loterijas, bet Zemgales Tūrisma asociācija sagatavojusi jaunās tūrisma sezonas redzamāko kultūras un atpūtas pasākumu kalendāru. 

Līdzās iespējai saņemt dažādus informatīvos materiālus un uzzināt visu nepieciešamo informāciju un ieteikumus ceļošanai pa Krustpils novadu, stendā visu trīs dienu garumā Krustpils novada tūrisma pakalpojuma sniedzēji iepazīstinās izstādes apmeklētājus ar  savu piedāvājumu un iesaistīs viņus dažādās aktivitātēs.

Pirmajā izstādes dienā 1. februārī biedrība “Daugavas Pārupieši” piedāvās tās apmeklētājiem izspēlēt spēli “Iepazīsti Krustpils novadu”. Biedrības valdes locekle Iluta Bērziņa norāda: "Galda spēle „Iepazīsti Krustpils novadu”  sastāv no 100 laukumiem, kuros ietverti dažādi Krustpils novada vēsturiskie un mūsdienu skati, notikumi, personības un uzdevumi, kas spēlētājiem jāveic. Lai iepazītu Krustpils novadu šodien, jāsaprot kāds tas bijis daudz agrāk pirms mums – kādi notikumi veidojuši vēstures attīstību, kādas varas diktējušas dzīves ritmu, kādi cilvēki šeit dzīvojuši un ar ko nodarbojušies. Izspēlējot spēli, ikviens iztstādes apmeklētājs noteikti varēs lepoties, ka pazīst Krustpils novadu tik labi kā vēl nekad agrāk.”

Dabas parks „Laukezers” ir viena no tām vietām, kur īpaša uzmanība tiek veltīta ezeriem. Desmito daļu no parka 327 ha kopējās platības aizņem ezeri. Laukezera ainava ir neatkārtojama un neliks vilties. Laukezers uzskatāms par vienu no tīrākajiem ezeriem Latvijā.. Kādu ezera piekrastes daļu klāj skrajš priežu-egļu mežs ar stāvām nogāzēm un atsevišķām gravām, kamēr otru ezera krastu rotā dzidrā zilganzaļā ūdens krāsa. Biedrība “Jāņa Āboliņa sporta klubs” izstādes apmeklētājus aicinās doties uz Krustpils novadu, lai, izbraucot ar SUP dēļiem, izbaudītu saulrietus un saullēktus uz ezera vai upes, kā arī SUP fitnesa nodarbības vienā no tīrākajiem Latvijas ezeriem – Laukezerā.

Gadu simteņiem no paaudzes paaudzē nodotās sentēvu tradīcijas un prasmes ir tās, kas simbolizē latviešu identitāti. Laba meistara darbs allaž turēts godā, un šodien amatniecība atdzimst jaunā kvalitātē. Pasaulē arvien vairāk tiek pieprasīti oriģināli izstrādājumi no dabīgiem materiāliem, attīstās rokdarbu tūrisms. Izstādes otrajā dienā, 2.februārī, uzmanības centrā būs tieši cimdi. Amatniecība centra “Māzers” meistares dalīsies  savās zināšanās par cimdu pirmsākumiem, par sarežģīto un interesanto valnīšu veidošanos un citām smalkām niansēm. Tāpat amatniecības centra meistares izstādes apmeklētājus iepazīstinās  ar savu cimdu kolekciju, kā arī ikvienam apmeklētājam sniegs iespēju pašam izveidot savu autordarbu - rakstainu cimdu.

Savukārt 3. februārī savu tūrisma pakalpojumu izstādes apmeklētājiem reprezentēs Mīldzīvnieku biedrība. Biedrība Krustpils novada Krustpils pagasta “Līčos” piedāvā izjādes uz zirgiem, apmācības jātnieku sportā, kā arī skolēnu grupu izglītošanu un iepazīstināšanu ar zirgkopību. Tāpat biedrība piedāvā arī fotosesijas ar dažādiem dzīvniekiem. Tāpat trīs dienu garumā izstādes apmeklētāji varēs piedalīties atpūtas vietas “Daugmales” sagatavotajā loterijā, kurā veiksmīgākie varēs vinnēt laivu braucienu. Atpūtas vieta “Daugmales” iznomā inventāru laivu braucieniem, organizē laivu braucienus  pa Daugavu, Neretu, Dubnu u.c. ūdenstilpnēm. Tāpat atpūtas vieta piedāvā labiekārtotu atpūtas vietu Daugavas krastā dažādiem brīvdabas pasākumiem.

Kultūrvēsturiskas nozīmes objekti, kolekcijas un ekspozīcijas, apskates saimniecības, dabas objekti, amatnieki un darbnīcas, kā arī citi aizraujoši aktīvās atpūtas piedāvājumi un vēl daudz, daudz ko citu katrs izstādes “Balttour 2019” apmeklētājs atradīs kādu lielisku tūrisma galamērķi Krustpils novadā.

 

Informāciju sagatavoja:

Angelīna Tukiša

Krustpils novada pašvaldības

Tūrisma un jaunatnes lietu speciāliste

 

 

Krustpils pamatskolas skolēni iegūst 3. vietu starpskolu peldēšan...
VUGD atgādina par drošību Lieldienu brīvdienās!
Krustpils novada pašvaldība novēl priecīgas un saulainas Lieldien...
Eiropas iespēju datubāze jauniešiem

JAUTĀT PAŠVALDĪBAI
Pasākumi
24.04.2019 plkst. 10:00, Krustpils novada pašvaldība, konferenču zāle
Domes sēde
11.05.2019 plkst. 8:00, Kūku pagasta brīvdabas estrāde "Mārdadzis"
Mārdadža tirdziņš
11.05.2019 plkst. 19:00, Mežāres kultūras nams
VPDK "Kamenes" piecu gadu jubilejas svinības
25.05.2019 plkst. , Laukezera apkārtne, Kūku pagasts
Tūrisma sezonas atklāšanas pasākums
01.06.2019 plkst. , Brāļu Skrindu Atašienes vidusskola
Atašienes skolai – 115. Absolventu salidojums
08.06.2019 plkst. , Sūnu pamatskolas sporta laukums, Kūku pagasts
Krustpils novada atklātais futbola turnīrs 2019
21.06.2019 plkst. , Asotes pilskalns, Kūku pagasts
Krustpils novada saulgriežu svētki
22.06.2019 plkst. , Kūku pagasta brīvdabas estrāde "Mārdadzis", Zīlāni
KRUSTPILS NOVADA SVĒTKI Kūku pagastā
27.07.2019 plkst. , Atašienes pagasts
Annas un Jēkaba diena. Starptautiskais folkloras festiv...
03.08.2019 plkst. , Krustpils pagasts
“Svētki kopā ar zirgiem” – jāšanas sporta sacensību kau...
Krustpils Novadnieks, APRĪLIS 2019
Krustpils Novadnieks, MARTS 2019Krustpils Novadnieks, FEBRUĀRIS 2019Krustpils Novadnieks, JANVĀRIS 2019
JAUTĀT PAŠVALDĪBAI
PašvaldībaSabiedrībaEkonomika un investīcijasTūrismsKultūraKontakti
 • Krustpils novads XXVI Vispārējos latviešu Dziesmu un XVI Deju svētkos
 • Ielīgošana Asotes pilskalnā
 • Kur upes un ceļi krustojas
 • Līgotāji Vīpē
 • Krustpils novads izstādē
 • Krustpils novada svētkos 2016
 • Kūku pagasta brīvdabas estrāde
 • Ikvienam ir iespēja pārbaudīt spēkus šķēršļu joslā pie vecās Sūnu pamatskolas
 • Timsmales ezers ziemas sniegos
 • Ziemeļblāzma Variešu pagastā
 • Daugava pie Rogāļu gravas
 • Dabas krāšņums Ildzenieku ezerā
 • Rudens Marinzejas ezerā
 • Gladiolu izstāde Krustpils novada pašvaldībā
 • I.Dzirkales keramika izstādē
 • Timsmales ezers
 • Marinzejas muiža
 • Atašienes pagasta centrs no putna lidojuma
 • Marinzejas ezers
 • Asotes pilskalns
 • Laukezers
 • Timsmales ezers
 • Laukezers
 • Amatniecības centrs Māzers
 • Svilpaunieki ( I.Dzirkales keramika)
 • Rogāļu akmens Kūku pagastā