Krustpils novads
“Gaiss bija brīnumaini dzidrs un tīrs, spīdēja saule, un mani visu ceļu, garām Zīlāniem, Jaunajai muižai, Kondrātiem, Stipriem līdz pat Stukuliem pavadīja nepārtraukta cīruļu dziesma. ”
V. Stukuls „Krustpilieša stāstījums"
“Katram cilvēkam ir tāda vieta, kas paliek neizdzēšamā atmiņā, ko nekādi pasaules notikumi un pārliecīgie attālumi nespēj padarīt nesaredzamu”
Jānis Lejiņš "Spēlmaņu cilts"
“... augšpus pils, mālzemes muldā Daugavas labajā krastā, uzradās Krizburgas miestiņš – tirgotāju, amatnieku, maizes ceptuvju un lopu kautuvju ciemats, strūgu un plostu dzinēju apmetne.”
J. Niedre „Tai rītā mazā gaismiņā"
“Krustpils krāsas ir vienkāršas – māla sarkanā, zāles zaļā un ūdens zilā, ko sievietes senāk ieauda krusta rūtīs savos lindrakos. ”
Lūcija Ķuzāne "Esmu uzticīgs"

Krustpils pamatskolas skolniece kļūst par Skaļās lasīšanas čempionu Jēkabpils reģionā

Krustpils pamatskolas skolniece kļūst par Skaļās lasīšanas čempionu Jēkabpils reģionā
Foto: Jēkabpils Galvenā bibliotēka


Februāra pirmspēdējā dienā, 27. februārī, Krustpils kultūras namā norisinājās Jēkabpils Galvenās bibliotēkas Bērnu literatūras nodaļas organizētais “Nacionālās Skaļās lasīšanas sacensības” Jēkabpils reģiona fināls, kur par Skaļās lasīšanas čempionu kļuva Krustpils pamatskolas 5.klases skolniece Viktorija Armale.

Skaļās lasīšanas sacensības Latvijā tiek organizētas otro gadu pēc kārtas. Sacensību ideja ir ņemta no Holandes, to Latvijā organizē Latvijas Nacionālās bibliotēkas, Bērnu literatūras centrs.

Jēkabpils reģiona finālā kopā piedalījās 11 skolas un viena bibliotēka, kopā 13 dalībnieki. Par Jēkabpils reģiona Skaļās lasīšanas čempionu tika atzīta V. Armale, kura lasīja fragmentu no Meganas Makdonaldas grāmatas “Džūdija Svilpaste kļūst slavena”.

Žūrija dalībniekus vērtēja pēc dažādiem kritērijiem, bet galvenie no tiem bija: skaidra dikcija, spēja ar stāstu aizraut auditoriju, atbilstošs uzsvaru lietojums, prasme veidot kontaktu ar auditoriju, paskatīšanās uz klausītājiem laiku pa laikam un prasme izmantot savu balsi.

V. Armalei Skaļās lasīšanas sacensībām gatavoties palīdzēja skolotāja Inese Grauduma. Skolotāja skaidroja, ka, ievērojot pasākuma nolikumu, grāmatas cītīgi lasīja visa  Krustpils pamatskolas 5. un 6. klase un gatavojās bibliotekāres S. Stiebriņas organizētajam Skaļās lasīšanas pasākumam skolā. “Žūrijai bija grūti izvērtēt labāko, jo izvēlētās grāmatas bija aizraujošas un dalībnieku uzstāšanās atbilda konkursa nolikumam. Tomēr vispārliecinošākā bija V. Armales  izvēlētās grāmatas motivācija, kur galvenā varone, tāpat kā Viktorija, piedalījās konkursā un izbaudīja visu sajūtu gammu, ko  nozīmē uzstāties publikas priekšā,” atzina I. Grauduma. “Noklausoties Viktorijas uzstāšanos skolā, bija pārliecība par meitenes spēju veiksmīgi startēt reģionālajā finālā un pārstāvēt skolas godu. Viktoriju ļoti atbalstīja ģimene, mamma bija ieradusies arī uz finālu un juta līdzi kopā ar Krustpils pamatskolas drosmīgo un krāšņo līdzjutēju komandu, kura bija sagatavojusi plakātu “Viktorijai jā-uz-var!”.”

Arī pati V. Armale atzīst, ka ticēja saviem spēkiem, jo juta atbalstu un ticību viņai gan no ģimenes, gan skolas puses: “Klausoties visu dalībnieku uzstāšanos un uzzinot, ka tikai viens ir uzvarētājs likās nereāli iegūt galveno titulu, bet iekšēji ticēju sev, tāpat, kā man ticēja mana mīļā skolotāja Inese, kas vienmēr prot nomierināt un uzmundrināt. Uzzinot, ka esmu izvirzīta valsts finālam, no prieka raudāju. Liels paldies skolotājām – Inesei, Sanitai, Dacei, Initai, kuras bija skolas žūrijā un izvirzīja mani reģionālajam konkursam, noticēja man un deva iespēju piedalīties. Man ir gandarījums un prieks, ka viņu cerības attaisnojās.”

 Skolotāja  I. Grauduma saka lielu paldies skolas atbalsta komandai, žūrijai par atzinīgo novērtējumu un pasākuma vadītājai par uzmundrinājuma vārdiem dalībniekiem.

Skaļās lasīšanas valsts fināls notiks šī gada maijā Latvijas Nacionālajā bibliotēkā (LNB) un fināla uzvarētājs uz gadu tiks iecelts par LNB Bērnu direktoru.  Konkursa nolikumā tiek informēts, ka “konkursā katrs reģionālais uzvarētājs lasīs fragmentu no izvēlētās grāmatas un fragmentu no citas, iepriekš nezināmas grāmatas, kas viņam tiks iedota fināla norises rītā. Valsts fināls būs krāšņi svētki, uz kuriem tiks ielūgta visa lasīšanas čempiona klase. Starp lasīšanas sesijām uzstāsies populārs mākslinieks vai mūziķu grupa.”

 

J. Iie

Krustpils novada pašvaldības administratīvajā teritorijā notiks z...
29. augustā apspriede par Baļotes ezera apsaimniekošanu
15.augustā Baļotes ezerā tika atklāts Latvijas Republikas čempion...
31.augustā 3.Sporta svētki pie Vīpes kluba

JAUTĀT PAŠVALDĪBAI
Pasākumi
17.08.2019 plkst. 10:00, Marinzejas muiža, Atašiene
V Sēlijas novadu Jauniešu diena
21.08.2019 plkst. 10.00, Krustpils novada pašvaldība, konferenču zāle
Domes sēde
22.08.2019 plkst. , Kustpils novada skolas
Krustpils novada skolu pieņemšana
31.08.2019 plkst. 11:00, Pie Vīpes kluba
Pie Vīpes kluba notiks 3.sporta svētki
31.08.2019 plkst. , Laukumā pie Atašienes pagasta pārvaldes ēkas
Sporta diena Atašienē
27.09.2019 plkst. , Vīpe
Nakts orientēšanās
12.10.2019 plkst. , Dabas parks "Laukezers"
Skrējiens "Sports vieno"
Krustpils Novadnieks, AUGUSTS 2019
Krustpils Novadnieks, JŪLIJS 2019Krustpils Novadnieks, JŪNIJS 2019Krustpils Novadnieks, MAIJS 2019
JAUTĀT PAŠVALDĪBAI
PašvaldībaSabiedrībaEkonomika un investīcijasTūrismsKultūraKontakti
 • Atašienes Sāpju Dievmātes Romas katoļu baznīca
 • Unguru (Medņu) Evaņģēliski luteriskā baznīca
 • Vaiķu akmens
 • Rogāļu grava
 • Jāņa Zalāna retro motociklu un senlietu kolekcija
 • Podnieku darbnīca
 • Kristakrūga skatu tornis
 • Asotes pilskalns
 • Laukezers
 • Endzeļu vecticībnieku draudzes lūgšanu nams
 • Dzirkaļu pilskalns
 • Marinzejas muiža
 • Marinzejas ezers
 • Silabebru ezers
 • Timsmales ezers
 • Baļotes ezers
 • Krustpils novads XXVI Vispārējos latviešu Dziesmu un XVI Deju svētkos
 • Ielīgošana Asotes pilskalnā
 • Kur upes un ceļi krustojas
 • Kūku pagasta brīvdabas estrāde