Krustpils novads
“Krustpils krāsas ir vienkāršas – māla sarkanā, zāles zaļā un ūdens zilā, ko sievietes senāk ieauda krusta rūtīs savos lindrakos. ”
Lūcija Ķuzāne "Esmu uzticīgs"
“Gaiss bija brīnumaini dzidrs un tīrs, spīdēja saule, un mani visu ceļu, garām Zīlāniem, Jaunajai muižai, Kondrātiem, Stipriem līdz pat Stukuliem pavadīja nepārtraukta cīruļu dziesma. ”
V. Stukuls „Krustpilieša stāstījums"
“... augšpus pils, mālzemes muldā Daugavas labajā krastā, uzradās Krizburgas miestiņš – tirgotāju, amatnieku, maizes ceptuvju un lopu kautuvju ciemats, strūgu un plostu dzinēju apmetne.”
J. Niedre „Tai rītā mazā gaismiņā"
“Katram cilvēkam ir tāda vieta, kas paliek neizdzēšamā atmiņā, ko nekādi pasaules notikumi un pārliecīgie attālumi nespēj padarīt nesaredzamu”
Jānis Lejiņš "Spēlmaņu cilts"

Lietpratības konkurss izglītības programmas 21015911 izglītojamajiem

Lietpratības konkurss izglītības programmas 21015911 izglītojamajiem


Antūžu speciālā internātpamatskola uzņēmusies iniciatīvu popularizēt lietpratības nozīmi praktiskajās situācijās bērniem un jauniešiem ar garīgās attīstības traucējumiem, rīkojot lietpratības konkursus minētajai mērķauditorijai. 27.02.2019. Antūžos pulcējās izglītības programmas 21015911 izglītojamie no Antūžu, Aleksandrovas, Dzelzavas, Ezersalas, Maltas un Rudzātu speciālajām internātpamatskolām. Skolēni izlozes kārtībā tika sadalīti jauktās komandās, visiem bija nodrošināta iespēja sadarboties, parādīt savas spējas, mācīties no vienaudžiem. Dalībnieki ar prieku iesaistījās konkursa aktivitātēs, pildot dažādus sadzīviskus uzdevumus pozitīvā gaisotnē, ātri saliedējās izlozēto komandu kolektīvi, radās pat jauni draugi. Darbi ļoti dažādi – iepazīšanās (sava portreta veidošana); apavu kopšana (prasmes sašņorēt apavus demonstrēšana, vienādu apavu atrašana un to nospodrināšana); apģērba dekoru veidošana un krellīšu vēršana; fiziskās aktivitātes; rotaļas; tostermaizīšu cepšana; vajadzēja parādīt savas zināšanas zobu tīrīšanā un atkritumu šķirošanā, kā arī precīzi izpildīt norādījumus lietišķajā spēlē (improvizētas picas gatavošana). Ar motivējošām uzslavām skolotāji uzmundrināja ne tikai savējos, bet arī citu skolu skolēnus.

Kamēr bērni praktiski darbojās, pildot vispusīgus konkursa uzdevumus, arī skolotājiem tika nodrošināta iespēja apgūt profesionālās kompetences pilnveides programmu “Speciālajā pedagoģijā pielietojamās attīstības korekcijas metodes”. Programma piedāvāja iespēju piedalīties ar praktiskiem demonstrējumiem bagātinātās lekcijās, pilnveidot profesionālo kvalifikāciju, apgūt zināšanas un prasmes, kas saistītas gan ar individuālā darba, gan ar sadarbības kompetenču attīstīšanu, akcentējot vispusīgu attīstības korekcijas metožu pielietojuma iespēju aspektus izglītojamo ar speciālām vajadzībām izglītošanas procesā.

Pasākuma noslēgumā visi konkursa dalībnieki tika godināti par spēju izprast, vērtēt, pamatot savas domas, meklēt dažādus risinājumus sarežģītās situācijās, radoši risināt dažnedažādas sadzīves problēmas, katrs pasākuma dalībnieks saņēma vērtīgas dāvanas.  Konkursa rīkotāji pateicas par veiksmīgo sadarbību ne tikai visiem pasākuma dalībniekiem, bet arī saviem atbalstītājiem: Krustpils novada pašvaldībai, SIA "BRAHMA GROUP", Jēkabpils novada Izglītības un kultūras pārvaldei un Jēkabpils tūrisma informācijas centram.

 

Antūžu speciālā internātpamatskolas
direktora vietniece izglītības jomā
Aija Ozoliņa

Krustpils novada pašvaldības administratīvajā teritorijā notiks z...
29. augustā apspriede par Baļotes ezera apsaimniekošanu
15.augustā Baļotes ezerā tika atklāts Latvijas Republikas čempion...
31.augustā 3.Sporta svētki pie Vīpes kluba

JAUTĀT PAŠVALDĪBAI
Pasākumi
17.08.2019 plkst. 10:00, Marinzejas muiža, Atašiene
V Sēlijas novadu Jauniešu diena
21.08.2019 plkst. 10.00, Krustpils novada pašvaldība, konferenču zāle
Domes sēde
22.08.2019 plkst. , Kustpils novada skolas
Krustpils novada skolu pieņemšana
31.08.2019 plkst. 11:00, Pie Vīpes kluba
Pie Vīpes kluba notiks 3.sporta svētki
31.08.2019 plkst. , Laukumā pie Atašienes pagasta pārvaldes ēkas
Sporta diena Atašienē
27.09.2019 plkst. , Vīpe
Nakts orientēšanās
12.10.2019 plkst. , Dabas parks "Laukezers"
Skrējiens "Sports vieno"
Krustpils Novadnieks, AUGUSTS 2019
Krustpils Novadnieks, JŪLIJS 2019Krustpils Novadnieks, JŪNIJS 2019Krustpils Novadnieks, MAIJS 2019
JAUTĀT PAŠVALDĪBAI
PašvaldībaSabiedrībaEkonomika un investīcijasTūrismsKultūraKontakti
 • Atašienes Sāpju Dievmātes Romas katoļu baznīca
 • Unguru (Medņu) Evaņģēliski luteriskā baznīca
 • Vaiķu akmens
 • Rogāļu grava
 • Jāņa Zalāna retro motociklu un senlietu kolekcija
 • Podnieku darbnīca
 • Kristakrūga skatu tornis
 • Asotes pilskalns
 • Laukezers
 • Endzeļu vecticībnieku draudzes lūgšanu nams
 • Dzirkaļu pilskalns
 • Marinzejas muiža
 • Marinzejas ezers
 • Silabebru ezers
 • Timsmales ezers
 • Baļotes ezers
 • Krustpils novads XXVI Vispārējos latviešu Dziesmu un XVI Deju svētkos
 • Ielīgošana Asotes pilskalnā
 • Kur upes un ceļi krustojas
 • Kūku pagasta brīvdabas estrāde