Krustpils novads
“... augšpus pils, mālzemes muldā Daugavas labajā krastā, uzradās Krizburgas miestiņš – tirgotāju, amatnieku, maizes ceptuvju un lopu kautuvju ciemats, strūgu un plostu dzinēju apmetne.”
J. Niedre „Tai rītā mazā gaismiņā"
“Katram cilvēkam ir tāda vieta, kas paliek neizdzēšamā atmiņā, ko nekādi pasaules notikumi un pārliecīgie attālumi nespēj padarīt nesaredzamu”
Jānis Lejiņš "Spēlmaņu cilts"
“Krustpils krāsas ir vienkāršas – māla sarkanā, zāles zaļā un ūdens zilā, ko sievietes senāk ieauda krusta rūtīs savos lindrakos. ”
Lūcija Ķuzāne "Esmu uzticīgs"
“Gaiss bija brīnumaini dzidrs un tīrs, spīdēja saule, un mani visu ceļu, garām Zīlāniem, Jaunajai muižai, Kondrātiem, Stipriem līdz pat Stukuliem pavadīja nepārtraukta cīruļu dziesma. ”
V. Stukuls „Krustpilieša stāstījums"

Krustpils novada izglītības iestāžu bibliotekāri piedalījās Latvijas Nacionālās bibliotēkas vadītajā seminārā

Krustpils novada izglītības iestāžu bibliotekāri piedalījās Latvijas Nacionālās bibliotēkas vadītajā seminārā


21.februārī JVV notika Latvijas Nacionālās bibliotēkas informatīvais seminārs. Uz to pulcējās izglītības darbinieki, bibliotekāri un citi interesenti no Vīpes pamatskolas, Jēkabpils 3.vidusskolas, Pļaviņu novada ģimnāzijas, Jēkabpils pamatskolas, Krustpils pamatskolas, Jēkabpils Valsts ģimnāzijas, Mežāres pamatskolas, Viesītes vidusskolas, Jēkabpils galvenās bibliotēkas, Jēkabpils vakara vidusskolas, Sūnu pamatskolas.

Semināra lektores informēja par LNB sniegtajām izglītības iespējām.

Seminārs piedāvāja personīgo tikšanos ar LNB speciālistiem un sniedza idejas, kā maksimāli efektīvi izmantot Latvijas Skolas somas finansējumu reģionu skolām. Seminārs rosināja izvēlēties tieši tās skolnieku vecuma grupai piemērotās programmas, tās sasaistot ar sociālo zinību, valodu, literatūras, kulturoloģijas, tehnoloģiju, vizuālās mākslas un citiem tematiem.

Zane Siliņa un Anita Smeltere – ekspozīcijas “Grāmata Latvijā” muzejpedagoģes informēja semināra dalībniekus par “LNB pastāvīgās ekspozīcijas “Grāmata Latvijā” muzejpedagoģisko programmu “Virtakas klase.” Ekspozīcija ir veidota dažādām auditorijām. Virtakas klasē ir iespēja uzzināt – kā top grāmata. Tiek piedāvātas arī izglītojošās nodarbības, kurās šo grāmatu var veidot paši skolnieki. LNB notiek  radošās darbnīcas, kurās var iesiet grāmatu, to marmorēt, mācīties kaligrāfiju un veidot ceļojumu pastkartes.

Tika piedāvāta tēma “LNB mācību pakalpojums un resursi informācijprasmju atbalstam. Norises jauniešu auditorijai.” Lektore piedāvāja mērķtiecīgu mācīšanās plānošanu jauniešu auditorijai un darošās darbnīcas “Mācies un piedalies” ar pasākumu cikliem bērniem un jauniešiem. Viņa informēja par iespējamajiem mācību pakalpojumiem – mācību nodarbībām, atklātajām mācību stundām un mācību formām, kad notiek stundu bagātināšana ar bibliotēkas krājuma materiāliem. Semināra apmeklētāji tika informēti par iespēju iegūt LNB Kompetenču un attīstības centra sertifikātu, apgūstot 12 stundu A līmeņa kursus. Lektore stāstīja par iespēju izmantot “Fotoorientēšanās bibliotēkā” un “Improvizācijas teātra” nodarbības.

Ilze Kļaviņa – no Bibliotēku attīstības centra un Skolu un publisko bibliotēku projektu koordinatore uzstājās ar lekciju par tēmu “Bibliotēku attīstības centra konsultatīvais atbalsts skolu bibliotēkām.” Viņa uzsvēra, ka skolas bibliotēka ir izglītības procesa sastāvdaļa. Tika stāstīts par 21.gadsimta bibliotēkas labākās pieredzes piemēriem, par inovāciju ieviešanu mūsdienu bibliotēkās. Lektore dalījās ar statistikas datiem, kas attiecas uz bibliotēku darbību Latvijā. Tika norādīts uz bibliotēku attīstības vadlīnijām un attīstības tendencēm.

Inga Vovčenko – Humanitāro un sociālo zinātņu lasītavas vadītāja dalījās ar informāciju par tēmu “Pilsoniskā izglītība Latvijā. Grāmatas “Īsi par demokrātiju” un “Bēgļu gaitas pagātnē un mūsdienās.”” Lektore uzsvēra lekcijas nozīmi, jo tās mērķis ir pilsoniskās izglītības veicināšana un izpratnes veidošana Latvijā. Viņa informēja, ka latviešu valodā ir izdoti divi rakstu krājumi, kuri jau minēti tēmas nosaukumā.

LNB mūs gaida uz informatīvi izglītojošajām un radošajām nodarbībām, kas būs piemērotas tieši mūsu auditorijai.

Semināru organizēja un informāciju sagatavoja Jēkabpils vakara vidusskolas skolotāja, Sociālās un pilsoniskās mācību jomas koordinatore Daina Spuriņa.

 

 

 

 

 

Krustpils novada pašvaldības administratīvajā teritorijā notiks z...
29. augustā apspriede par Baļotes ezera apsaimniekošanu
15.augustā Baļotes ezerā tika atklāts Latvijas Republikas čempion...
31.augustā 3.Sporta svētki pie Vīpes kluba

JAUTĀT PAŠVALDĪBAI
Pasākumi
17.08.2019 plkst. 10:00, Marinzejas muiža, Atašiene
V Sēlijas novadu Jauniešu diena
21.08.2019 plkst. 10.00, Krustpils novada pašvaldība, konferenču zāle
Domes sēde
22.08.2019 plkst. , Kustpils novada skolas
Krustpils novada skolu pieņemšana
31.08.2019 plkst. 11:00, Pie Vīpes kluba
Pie Vīpes kluba notiks 3.sporta svētki
31.08.2019 plkst. , Laukumā pie Atašienes pagasta pārvaldes ēkas
Sporta diena Atašienē
27.09.2019 plkst. , Vīpe
Nakts orientēšanās
12.10.2019 plkst. , Dabas parks "Laukezers"
Skrējiens "Sports vieno"
Krustpils Novadnieks, AUGUSTS 2019
Krustpils Novadnieks, JŪLIJS 2019Krustpils Novadnieks, JŪNIJS 2019Krustpils Novadnieks, MAIJS 2019
JAUTĀT PAŠVALDĪBAI
PašvaldībaSabiedrībaEkonomika un investīcijasTūrismsKultūraKontakti
 • Atašienes Sāpju Dievmātes Romas katoļu baznīca
 • Unguru (Medņu) Evaņģēliski luteriskā baznīca
 • Vaiķu akmens
 • Rogāļu grava
 • Jāņa Zalāna retro motociklu un senlietu kolekcija
 • Podnieku darbnīca
 • Kristakrūga skatu tornis
 • Asotes pilskalns
 • Laukezers
 • Endzeļu vecticībnieku draudzes lūgšanu nams
 • Dzirkaļu pilskalns
 • Marinzejas muiža
 • Marinzejas ezers
 • Silabebru ezers
 • Timsmales ezers
 • Baļotes ezers
 • Krustpils novads XXVI Vispārējos latviešu Dziesmu un XVI Deju svētkos
 • Ielīgošana Asotes pilskalnā
 • Kur upes un ceļi krustojas
 • Kūku pagasta brīvdabas estrāde