Krustpils novads
“Katram cilvēkam ir tāda vieta, kas paliek neizdzēšamā atmiņā, ko nekādi pasaules notikumi un pārliecīgie attālumi nespēj padarīt nesaredzamu”
Jānis Lejiņš "Spēlmaņu cilts"
“... augšpus pils, mālzemes muldā Daugavas labajā krastā, uzradās Krizburgas miestiņš – tirgotāju, amatnieku, maizes ceptuvju un lopu kautuvju ciemats, strūgu un plostu dzinēju apmetne.”
J. Niedre „Tai rītā mazā gaismiņā"
“Gaiss bija brīnumaini dzidrs un tīrs, spīdēja saule, un mani visu ceļu, garām Zīlāniem, Jaunajai muižai, Kondrātiem, Stipriem līdz pat Stukuliem pavadīja nepārtraukta cīruļu dziesma. ”
V. Stukuls „Krustpilieša stāstījums"
“Krustpils krāsas ir vienkāršas – māla sarkanā, zāles zaļā un ūdens zilā, ko sievietes senāk ieauda krusta rūtīs savos lindrakos. ”
Lūcija Ķuzāne "Esmu uzticīgs"

Vīpes pamatskola nosvinējusi 115 gadu jubileju

Vīpes pamatskola nosvinējusi 115 gadu jubileju
Foto: Vīpes pamatskola


Tā mēs atgriežamies,
Tā mēs pārnākam,
Kā stārķi nāk mājās,
Atpakaļ to pašu ceļu,
Pa kuru projām gājām. (L. Līvena)

Laika skrējienā ir pieturas – mirkļi, kas ieskanas drošāk, mirkļi, ko ieraksta košāk lielajā vēstures grāmatā. Tāds košs mirklis mūsu vēsturē bija skolas 115 gadu jubilejas svinības 2019.gada 23.martā.

Skolas gadi ir dāsni – šai laikā tiek smeltas zināšanas, attīstītas spējas un talanti, bieži vien skolā izveidojusies draudzība saglabājas visu mūžu. Skolas gadi ir sapņu, cerību un nākotnes nojausmu laiks. Varbūt tāpēc mēs visi pēc gadiem skolu atceramies ar gaišu smaidu – tur taču palikusi mūsu bērnība, tur gaiteņos smejas mūsu jaunība, tur ir mans skolas sols, tur skan mana skolotāja balss.

Sveikt skolu jubilejā bija ieradušies Krustpils novada domes priekšsēdētājs Kārlis Pabērzs, Jēkabpils novada izglītības pārvaldes galvenā speciāliste izglītības jautājumos Rainelda Muižniece, mūsu Vīpes pagasta pārvaldes vadītāja Ineta Šeinova, komunālās saimniecības vadītājs un deputāts Juris Puriškevičs, kaimiņu skolu direktori, bijušie Vīpes pamatskolas direktori, bijušie skolotāji, skolas darbinieki un absolventi.

Pasākumu vadīja mūsu lieliskie mākslinieki: 2014. gada absolvente Darja Semjonova un 2012. gada absolvents Andis Bramanis.  Sanākušos viesus priecēja Vīpes pamatskolas bērnu sagatavotais koncerts, kas mijās ar apsveikuma runām skolai. Kārlis Pabērzs novēlēja skolai daudz bērnu un daudz pirmā septembra svētku. Ar prieku dzirdējām, ka Krustpils novada deputāti nelems par skolu slēgšanu. Tas ielīksmoja mūsu sirdis.

Saņēmām daudz laba vēlējumus, lai tikai tagad piepildās. Uzklausījām bijušo direktoru - Valdas Kalniņas Vītolas un Aijas Semjonovas - apsveikumus un atmiņu emocijas.

Skolas vecāku pārstāve Aija Ozoliņa arī sveica skolu un skolotājus svētkos un kopā ar meitu Dārtu Kristīni Ozoliņu veltīja skolai muzikālu sveicienu.

Mūsu skola ir kā simtgadīga ābele, kuras gadu nastā izauklēti lieli un mazi, sārti un balti, saldi un mazliet sūri āboli, kas ik gadu aizripo no pagalma, lai vēlāk noteikti atgrieztos. Tiem visiem palīdz izaugt mūsu skolas stiprās saknes - skolotāji un darbinieki. Liels paldies skolotājiem par ieguldīto darbu gan izglītošanā, gan pasākuma organizēšanā, skolēniem par drošsirdību uzstāties, tehniskajiem darbiniekiem par skolas vides sakopšanu un bērnu vecākiem par uzticību Vīpes pamatskolai. Paldies pagasta pārvaldei un novada domei par finansiālo un morālo atbalstu gan svētkos gan arī ikdienas darbos.

Gadiem ir dīvaina vara – atmiņā saglabājas labais, piemirstas aizvainojumi un dusmas, laika attālums ļauj novērtēt visu bijušo. Atgriezties atpakaļ skolā pēc daudziem gadiem – tas ir tāpat kā satikt sevi pašu, vēl jaunu, cerību spārnotu. Tad aizmirstas aizgājušie gadi, un pat cilvēki sirmām galvām jauneklīgā dedzībā viens otram atgādina: „Tu atceries?” Raisās atmiņas, pagaist gadi, un tu atkal esi jauns…

Liels paldies skolas kolektīvam: pedagogiem, skolēniem, tehniskajiem darbiniekiem par ieguldīto darbu pasākuma sagatavošanā un novadīšanā. Man joprojām ir vislabākais kolektīvs, gudrākie bērni un skolai - uzticamākie vecāki!

 

Vīpes pamatskolas direktora pienākumu izpildītāja

Maija Grundšteine

 

Krustpils pamatskolas pirmklasnieki viesojas VUGD depo
Unikāla iespēja, septiņiem jauniešiem vecumā no 18 - 35 gadiem pi...
Zemgales reģions makulatūras vākšanas kampaņā “Tīrai Latvijai” ko...
Būt mierpilnam - tas nav maz, tas ir tikpat kā būt laimīgam

JAUTĀT PAŠVALDĪBAI
Pasākumi
25.05.2019 plkst. , Laukezera apkārtne, Kūku pagasts
Tūrisma sezonas atklāšanas pasākums
29.05.2019 plkst. 16:00, Krustpils pagasta bibliotēka
Aktīva dzīvesveida pēcpusdiena bērniem
31.05.2019 plkst. 18:00, Mežāres kultūras nams
Mežāres k.n. bērnu, jauniešu pulciņa ,,Sapņotāji’’ teat...
01.06.2019 plkst. 14:00, Brāļu Skrindu Atašienes vidusskola
Atašienes skolai – 115. Absolventu salidojums
01.06.2019 plkst. 16:00, Vīpes pagasta klubs
Bērnu ballīte kopā ar rūķiem un “Zilajiem brīnumiem”...
08.06.2019 plkst. , Sūnu pamatskolas sporta laukums, Kūku pagasts
Krustpils novada atklātais futbola turnīrs 2019
21.06.2019 plkst. , Asotes pilskalns, Kūku pagasts
Krustpils novada saulgriežu svētki
22.06.2019 plkst. , Kūku pagasta brīvdabas estrāde "Mārdadzis", Zīlāni
KRUSTPILS NOVADA SVĒTKI Kūku pagastā
27.07.2019 plkst. , Atašienes pagasts
Annas un Jēkaba diena. Starptautiskais folkloras festiv...
03.08.2019 plkst. , Krustpils pagasts
“Svētki kopā ar zirgiem” – jāšanas sporta sacensību kau...
Krustpils Novadnieks, APRĪLIS 2019
Krustpils Novadnieks, MARTS 2019Krustpils Novadnieks, FEBRUĀRIS 2019Krustpils Novadnieks, JANVĀRIS 2019
JAUTĀT PAŠVALDĪBAI
PašvaldībaSabiedrībaEkonomika un investīcijasTūrismsKultūraKontakti
 • Atašienes Sāpju Dievmātes Romas katoļu baznīca
 • Unguru (Medņu) Evaņģēliski luteriskā baznīca
 • Vaiķu akmens
 • Rogāļu grava
 • Jāņa Zalāna retro motociklu un senlietu kolekcija
 • Podnieku darbnīca
 • Kristakrūga skatu tornis
 • Asotes pilskalns
 • Laukezers
 • Endzeļu vecticībnieku draudzes lūgšanu nams
 • Dzirkaļu pilskalns
 • Marinzejas muiža
 • Marinzejas ezers
 • Silabebru ezers
 • Timsmales ezers
 • Baļotes ezers
 • Krustpils novads XXVI Vispārējos latviešu Dziesmu un XVI Deju svētkos
 • Ielīgošana Asotes pilskalnā
 • Kur upes un ceļi krustojas
 • Kūku pagasta brīvdabas estrāde