Krustpils novads
“... augšpus pils, mālzemes muldā Daugavas labajā krastā, uzradās Krizburgas miestiņš – tirgotāju, amatnieku, maizes ceptuvju un lopu kautuvju ciemats, strūgu un plostu dzinēju apmetne.”
J. Niedre „Tai rītā mazā gaismiņā"
“Krustpils krāsas ir vienkāršas – māla sarkanā, zāles zaļā un ūdens zilā, ko sievietes senāk ieauda krusta rūtīs savos lindrakos. ”
Lūcija Ķuzāne "Esmu uzticīgs"
“Katram cilvēkam ir tāda vieta, kas paliek neizdzēšamā atmiņā, ko nekādi pasaules notikumi un pārliecīgie attālumi nespēj padarīt nesaredzamu”
Jānis Lejiņš "Spēlmaņu cilts"
“Gaiss bija brīnumaini dzidrs un tīrs, spīdēja saule, un mani visu ceļu, garām Zīlāniem, Jaunajai muižai, Kondrātiem, Stipriem līdz pat Stukuliem pavadīja nepārtraukta cīruļu dziesma. ”
V. Stukuls „Krustpilieša stāstījums"

Vīpes pamatskola nosvinējusi 115 gadu jubileju

Vīpes pamatskola nosvinējusi 115 gadu jubileju
Foto: Vīpes pamatskola


Tā mēs atgriežamies,
Tā mēs pārnākam,
Kā stārķi nāk mājās,
Atpakaļ to pašu ceļu,
Pa kuru projām gājām. (L. Līvena)

Laika skrējienā ir pieturas – mirkļi, kas ieskanas drošāk, mirkļi, ko ieraksta košāk lielajā vēstures grāmatā. Tāds košs mirklis mūsu vēsturē bija skolas 115 gadu jubilejas svinības 2019.gada 23.martā.

Skolas gadi ir dāsni – šai laikā tiek smeltas zināšanas, attīstītas spējas un talanti, bieži vien skolā izveidojusies draudzība saglabājas visu mūžu. Skolas gadi ir sapņu, cerību un nākotnes nojausmu laiks. Varbūt tāpēc mēs visi pēc gadiem skolu atceramies ar gaišu smaidu – tur taču palikusi mūsu bērnība, tur gaiteņos smejas mūsu jaunība, tur ir mans skolas sols, tur skan mana skolotāja balss.

Sveikt skolu jubilejā bija ieradušies Krustpils novada domes priekšsēdētājs Kārlis Pabērzs, Jēkabpils novada izglītības pārvaldes galvenā speciāliste izglītības jautājumos Rainelda Muižniece, mūsu Vīpes pagasta pārvaldes vadītāja Ineta Šeinova, komunālās saimniecības vadītājs un deputāts Juris Puriškevičs, kaimiņu skolu direktori, bijušie Vīpes pamatskolas direktori, bijušie skolotāji, skolas darbinieki un absolventi.

Pasākumu vadīja mūsu lieliskie mākslinieki: 2014. gada absolvente Darja Semjonova un 2012. gada absolvents Andis Bramanis.  Sanākušos viesus priecēja Vīpes pamatskolas bērnu sagatavotais koncerts, kas mijās ar apsveikuma runām skolai. Kārlis Pabērzs novēlēja skolai daudz bērnu un daudz pirmā septembra svētku. Ar prieku dzirdējām, ka Krustpils novada deputāti nelems par skolu slēgšanu. Tas ielīksmoja mūsu sirdis.

Saņēmām daudz laba vēlējumus, lai tikai tagad piepildās. Uzklausījām bijušo direktoru - Valdas Kalniņas Vītolas un Aijas Semjonovas - apsveikumus un atmiņu emocijas.

Skolas vecāku pārstāve Aija Ozoliņa arī sveica skolu un skolotājus svētkos un kopā ar meitu Dārtu Kristīni Ozoliņu veltīja skolai muzikālu sveicienu.

Mūsu skola ir kā simtgadīga ābele, kuras gadu nastā izauklēti lieli un mazi, sārti un balti, saldi un mazliet sūri āboli, kas ik gadu aizripo no pagalma, lai vēlāk noteikti atgrieztos. Tiem visiem palīdz izaugt mūsu skolas stiprās saknes - skolotāji un darbinieki. Liels paldies skolotājiem par ieguldīto darbu gan izglītošanā, gan pasākuma organizēšanā, skolēniem par drošsirdību uzstāties, tehniskajiem darbiniekiem par skolas vides sakopšanu un bērnu vecākiem par uzticību Vīpes pamatskolai. Paldies pagasta pārvaldei un novada domei par finansiālo un morālo atbalstu gan svētkos gan arī ikdienas darbos.

Gadiem ir dīvaina vara – atmiņā saglabājas labais, piemirstas aizvainojumi un dusmas, laika attālums ļauj novērtēt visu bijušo. Atgriezties atpakaļ skolā pēc daudziem gadiem – tas ir tāpat kā satikt sevi pašu, vēl jaunu, cerību spārnotu. Tad aizmirstas aizgājušie gadi, un pat cilvēki sirmām galvām jauneklīgā dedzībā viens otram atgādina: „Tu atceries?” Raisās atmiņas, pagaist gadi, un tu atkal esi jauns…

Liels paldies skolas kolektīvam: pedagogiem, skolēniem, tehniskajiem darbiniekiem par ieguldīto darbu pasākuma sagatavošanā un novadīšanā. Man joprojām ir vislabākais kolektīvs, gudrākie bērni un skolai - uzticamākie vecāki!

 

Vīpes pamatskolas direktora pienākumu izpildītāja

Maija Grundšteine

 

Norisinājušies 3. Krustpils novada Grāmatu svētki
Aicinām Krustpils novada ģimenes ar bērniem doties bezmaksas eksk...
Dabas parkā "Laukezers"norisināsies "Pārgājiens ģimenēm ar bērnie...
Apstiprināts jauns SIA “Vidusdaugavas SPAAO” sadzīves atkritumu a...

JAUTĀT PAŠVALDĪBAI
Pasākumi
18.09.2019 plkst. 10.00, Krustpils novada pašvaldība, konferenču zāle
Domes sēde
19.09.2019 plkst. 9.30, Atašienes kultūras nams "Annas sāta"
Muzikāla izrāde "Mošķu diena"
19.09.2019 plkst. 15.00, Krustpils pagasta kultūras namā
Publiskās apspriešanas sanāksme
20.09.2019 plkst. 19.00, Atašienes kultūras namā "Annas sāta"
Folkloras kopas "Vīraksne" CD albuma prezentāciju
27.09.2019 plkst. , Vīpe
Nakts orientēšanās
29.09.2019 plkst. No 11.00-14.00, Mežāres pagasts
Militārās tehnikas un ieroču demonstrēšana.
12.10.2019 plkst. , Dabas parks "Laukezers"
Skrējiens "Sports vieno"
Krustpils Novadnieks, SEPTEMBRIS 2019
Krustpils Novadnieks, AUGUSTS 2019Krustpils Novadnieks, JŪLIJS 2019Krustpils Novadnieks, JŪNIJS 2019
JAUTĀT PAŠVALDĪBAI
PašvaldībaSabiedrībaEkonomika un investīcijasTūrismsKultūraKontakti
 • Atašienes Sāpju Dievmātes Romas katoļu baznīca
 • Unguru (Medņu) Evaņģēliski luteriskā baznīca
 • Vaiķu akmens
 • Rogāļu grava
 • Jāņa Zalāna retro motociklu un senlietu kolekcija
 • Podnieku darbnīca
 • Kristakrūga skatu tornis
 • Asotes pilskalns
 • Laukezers
 • Endzeļu vecticībnieku draudzes lūgšanu nams
 • Dzirkaļu pilskalns
 • Marinzejas muiža
 • Marinzejas ezers
 • Silabebru ezers
 • Timsmales ezers
 • Baļotes ezers
 • Krustpils novads XXVI Vispārējos latviešu Dziesmu un XVI Deju svētkos
 • Ielīgošana Asotes pilskalnā
 • Kur upes un ceļi krustojas
 • Kūku pagasta brīvdabas estrāde