Krustpils novads
“Krustpils krāsas ir vienkāršas – māla sarkanā, zāles zaļā un ūdens zilā, ko sievietes senāk ieauda krusta rūtīs savos lindrakos. ”
Lūcija Ķuzāne "Esmu uzticīgs"
“Katram cilvēkam ir tāda vieta, kas paliek neizdzēšamā atmiņā, ko nekādi pasaules notikumi un pārliecīgie attālumi nespēj padarīt nesaredzamu”
Jānis Lejiņš "Spēlmaņu cilts"
“... augšpus pils, mālzemes muldā Daugavas labajā krastā, uzradās Krizburgas miestiņš – tirgotāju, amatnieku, maizes ceptuvju un lopu kautuvju ciemats, strūgu un plostu dzinēju apmetne.”
J. Niedre „Tai rītā mazā gaismiņā"
“Gaiss bija brīnumaini dzidrs un tīrs, spīdēja saule, un mani visu ceļu, garām Zīlāniem, Jaunajai muižai, Kondrātiem, Stipriem līdz pat Stukuliem pavadīja nepārtraukta cīruļu dziesma. ”
V. Stukuls „Krustpilieša stāstījums"

Krustpils novada svētki - Staro Krustpilī

Krustpils novada svētki - Staro Krustpilī


Vasaras saulgrieži ir gaismas svētki, kad atjaunojas daba un līdz ar dabu cilvēks atgūst savu iekšējo starojumu – iekšējo gaismu. Staro daba, cilvēki un staro visa apkārtne. Starosim arī mēs, Krustpils novada ļaudis, savos ikgadējos Krustpils novada svētkos šogad - Kūku pagastā!

Svētkus sāksim ar nu jau par tradīciju kļuvušo auto-foto ralliju 21.jūnijā, kura starts būs no Krustpils novada pašvaldības domes ēkas Rīgas ielā 150A. Kas gan varbūt interesantāks, azartiskāks un sirdij tuvāks, kā jaunā gaismā ieraudzīt savu novadu? Rallija uzvarētāji tiks paziņoti nākamās dienas rītā.

Tikmēr tiem, kuri tā pa īstam vēlas sajust saulgriežu maģiskumu, 21.jūnijā aicināti uz tradīciju izdzīvošanu un piedzīvošanu rituālos, dziesmās, rotaļās pie ugunskura ar kapellu “Dziga” un Ilmāru Dreļu, Asotes pilskalnā jau no plkst.19:00.

Svētku kulminācijas dienā, 22.jūnijā, svētkus sāksim ar Zīlānu ciemata iedzīvotāju modināšanu ar skaistu, izrotātu automobiļu parādi. Novada bērnu amatiermākslas kolektīvi ar skanīgām balstiņām, ņipriem deju soļiem un starojošām acīm ieskandinās Kūku pagasta brīvdabas estrādi “Mārdadzis”. Tāpat bērnus priecēs sirsnīgie un krāšņie rotaļu un dziesmu priekšnesumi no radošās apvienības “Pasaku Nams”. Tikmēr Sprīdīša skolā novada bibliotēku speciālisti parādīs ko ikdienā vēl var bibliotēkā iegūt bez grāmatu lasīšanas.

Dienas vidū visus kendamas un rokmūzikas mīļus aizrautīgā virpulī ieraus jauniešu rokgrupa “Marlēna” no Rīgas un kendamas veikala shopo.lv puiši ar veiklo roku, līdzsvara meistarību un koka bumbu virtuozitāti.

Paralēli atrakcijām un priekšnesumiem Mārdadža estrādē, turpat blakus, pie Kūku pagasta pārvaldes, ikviens varēs baudīt mākslas burvību un muzikālus uzvedumus. Tā kā izstāžu zālei “Mākslas dārzs” šogad, tāpat kā novadam, aprit 10 gadi, turpat pie izstāžu zāles būs vērojama dalībnieču gleznu izstāde.  No plkst. 14:00 ikvienam interesentam būs iespēja sevi atveldzēt un uzlādēt izveidotajā sajūtu gaismas dārzā, kur gaismas lukturu, gaismas objektu un relaksējošas mūzikas radītajā gaisotnē varēs skaitīt zvaigznes un atvērtām acīm izsapņot savu skaistāko vasaras saulgriežu sapni kopā ar Virešu pagasta instrumentāli muzikālo grupu.

Tāpat mums, latviešiem, saulgrieži nav iedomājami bez siera, ugunskura un Rūdolfa Blaumaņa “Skroderdienām Silmačos”! Novada amatierteātri to ir akceptējuši un visus “Skroderdienu” mīļus aicina uz šo aizraujošo dziesmu un deju uzvedumu!

Svētku kūkas gardākais kumoss solās būt dziesmu duelis ar Baibu Sipenieci Gavari, Uldi Marhileviču, Normundu Jakušonoku un novada dziedošām personībām -

Savukārt vakara izskaņā no plkst.23:00 jautrā deju solī kājas izlocīt varēs virtuozā Normunda Jakušonoka un talantīgā DJ Jāņa Baloža piedāvātajos mūzikas ritmos!

 

Tiekamies Krustpils novadā un starosim kopā!

Pasākuma laikā iespējama fotografēšana un filmēšana. Uzņemtais materiāls var tikt izvietots plašsaziņas līdzekļos.
Zemgales bajāri izrādīsies Rīgā
Krustpils novada pašvaldības administratīvajā teritorijā notiks z...
29. augustā apspriede par Baļotes ezera apsaimniekošanu
15.augustā Baļotes ezerā tika atklāts Latvijas Republikas čempion...

JAUTĀT PAŠVALDĪBAI
Pasākumi
21.08.2019 plkst. 10.00, Krustpils novada pašvaldība, konferenču zāle
Domes sēde
22.08.2019 plkst. , Kustpils novada skolas
Krustpils novada skolu pieņemšana
31.08.2019 plkst. 11:00, Pie Vīpes kluba
Pie Vīpes kluba notiks 3.sporta svētki
31.08.2019 plkst. , Laukumā pie Atašienes pagasta pārvaldes ēkas
Sporta diena Atašienē
27.09.2019 plkst. , Vīpe
Nakts orientēšanās
12.10.2019 plkst. , Dabas parks "Laukezers"
Skrējiens "Sports vieno"
Krustpils Novadnieks, AUGUSTS 2019
Krustpils Novadnieks, JŪLIJS 2019Krustpils Novadnieks, JŪNIJS 2019Krustpils Novadnieks, MAIJS 2019
JAUTĀT PAŠVALDĪBAI
PašvaldībaSabiedrībaEkonomika un investīcijasTūrismsKultūraKontakti
 • Atašienes Sāpju Dievmātes Romas katoļu baznīca
 • Unguru (Medņu) Evaņģēliski luteriskā baznīca
 • Vaiķu akmens
 • Rogāļu grava
 • Jāņa Zalāna retro motociklu un senlietu kolekcija
 • Podnieku darbnīca
 • Kristakrūga skatu tornis
 • Asotes pilskalns
 • Laukezers
 • Endzeļu vecticībnieku draudzes lūgšanu nams
 • Dzirkaļu pilskalns
 • Marinzejas muiža
 • Marinzejas ezers
 • Silabebru ezers
 • Timsmales ezers
 • Baļotes ezers
 • Krustpils novads XXVI Vispārējos latviešu Dziesmu un XVI Deju svētkos
 • Ielīgošana Asotes pilskalnā
 • Kur upes un ceļi krustojas
 • Kūku pagasta brīvdabas estrāde