Krustpils novads
“Krustpils krāsas ir vienkāršas – māla sarkanā, zāles zaļā un ūdens zilā, ko sievietes senāk ieauda krusta rūtīs savos lindrakos. ”
Lūcija Ķuzāne "Esmu uzticīgs"
“Gaiss bija brīnumaini dzidrs un tīrs, spīdēja saule, un mani visu ceļu, garām Zīlāniem, Jaunajai muižai, Kondrātiem, Stipriem līdz pat Stukuliem pavadīja nepārtraukta cīruļu dziesma. ”
V. Stukuls „Krustpilieša stāstījums"
“... augšpus pils, mālzemes muldā Daugavas labajā krastā, uzradās Krizburgas miestiņš – tirgotāju, amatnieku, maizes ceptuvju un lopu kautuvju ciemats, strūgu un plostu dzinēju apmetne.”
J. Niedre „Tai rītā mazā gaismiņā"
“Katram cilvēkam ir tāda vieta, kas paliek neizdzēšamā atmiņā, ko nekādi pasaules notikumi un pārliecīgie attālumi nespēj padarīt nesaredzamu”
Jānis Lejiņš "Spēlmaņu cilts"

Mācību gada noslēgums Antūžu speciālajā internātpamatskolā

Mācību gada noslēgums Antūžu speciālajā internātpamatskolā
Foto: Antūžu speciālā internātpamatskola


Iniciatīva "Latvijas skolas soma" Antūžu speciālās internātpamatskolas skolēniem mācību gada noslēgumā nodrošināja AS "Latvijas valsts meži" LVM Kalsnavas arborētuma iepazīšanu. Gatavojoties pasākumam, meklējām un pētījām informāciju internetā par to, kas ir Kalsnavas arborētums, kāpēc tas tiek saukts arī par trešo botānisko dārzu Latvijā. Noskaidrojām, ka Kalsnavas arborētums ir viena no retajām vietām Latvijā, kur var aplūkot vairāk kā 300 dažādu sugu un šķirņu skuju kokus. Kopīgi sagatavojām jautājumus diskusijai. Visi izglītojamie, ierodoties ekskursijā, varēja ne tikai apskatīt, izbaudīt, pasmaržot un gūt labas emocijas ikdienai, bet arī, vērojot Kalsnavas arborētuma krāšņumu, uzzināt daudz interesantu faktu speciālista – gida pavadībā, kā arī radošajās darbnīcās veidot medaļas no dabas materiāliem, mācījās noteikt koku augstumu un diametru, atšķirt dažādu augu sugas, kā arī iejusties dabas bagātību meklētāju lomā. Jaunie dabas pētnieki pildīja dažādus uzdevumus, ko sarūpējušas arborētuma vides gides Sanita Vaivode - Āzena, Sandija Andžāne un Benita Rudzīte - tā bija iespēja iepazīt mežsaimniecības, bioekonomikas un citus ar vidi saistītus jautājumus. Nonākuši LVM Kalsnavas arborētuma koku labirintā, jaunie dabas pētnieki droši devās iekšā, kārtīgi izpētīja katru labirinta stūri. Dienas noslēgumā visi sajutāmies laimīgi par iespēju kopā baudīt šo skaisto, brīnumaino dabas pasauli un no visas sirds esam pateicīgi Kalsnavas arborētuma gidēm, kuras parūpējās par to, lai šo jauko laimes sajūtu izdodas piedzīvot ikvienam aktivitātēs iesaistītajam bērnam. Sarunās par piedzīvoto katrs skolēns varēja izdarīt secinājumus par dabas bagātībām.

Daudz pozitīvu emociju, sacenšoties veiklībā, gudrībā, spēkā un jautrībā, visiem sagādāja tradicionālā sporta diena, kad visa skolas saime pulcējās vienkopus, lai sportiskā garā saturīgi pavadītu laiku mūsu atraktīvo sporta skolotāju vadībā. Mācību gada pēdējā nedēļa mūsu skolā tika aizvadīta raženā darbā. Šajā mācību gadā projektu nedēļas kopējā tēma bija veltīta Sajūtu takas projektēšanai un izveidei. Tā bija lieliska iespēja ne tikai radīt vidi, kurā veidojas izglītojamo projektēšanas prasmes un iemaņas, bet arī iespēja tuvāk iepazīties ar katra izglītojamā vēlmēm, piedāvātajām idejām. Kopīgā darbā tika attīstīta skolēnu radošā un praktiskā darba pieredze, akcentēta piederības sajūta savai skolai, attīstītas skolēnu sadarbības prasmes ar citiem skolēniem un pieaugušajiem, veidojot atbildības sajūtu un prasmi strādāt komandā. Paldies gan skolēniem, gan klašu audzinātājiem un viņu palīgiem (arī darbinieku ģimenes locekļiem) par paveikto darbu, kura rezultātā ir tapusi lieliska Sajūtu taka skolas teritorijā. Doties takā var pat ar basām kājām un izbaudīt dažādās sajūtas, ko pēdām rada egļu un priežu čiekuri, smiltis, akmentiņi, sūnas, mizu mulča, kastaņi, zīles un citi dabas materiāli.

Šis mācību gads bija piesātināts ar daudziem ikdienišķiem un neikdienišķiem darbiem, interesantiem izglītojošiem pasākumiem, bija jauni uzdevumi, dažādi notikumi. Ar visa kolektīva kopīgu atbildīgo, enerģisko darbu un attieksmi, šajā darba cēlienā izdarīts daudz. Mācību gada noslēguma pasākums, kuru skolas saime dēvē par Pateicības dienu, tradicionāli notika mācību gada beigās - maija pēdējā nedēļā. Pasākumā atskatījāmies uz mācību gada spilgtākajiem notikumiem, suminājām skolēnus par labajiem darbiem un sasniegumiem mācībās, skolēnu vecākus, kā arī pedagogus un skolas atbalstītājus. Īpašas pateicības balvas saņēma titula „Skolas Lepnums” ieguvēji, konkursu uzvarētāji, veiksmīgākie sportisti un radošākās interešu izglītības grupas. Pirms šī pasākuma tika veikta skolēnu, vecāku un skolas darbinieku aptauja, lai noskaidrotu cienītākos profesionāļus. Aptaujās saņēmām daudz sirsnīgus pateicības vārdus, kuri veltīti ne tikai skolas administrācijai un skolotājiem, bet arī aprūpētājām, medmāsām, šoferiem, pavārēm un citiem darbiniekiem. Gūtie un novērtētie panākumi ir kopīga darba rezultāts, jo īpaši – mūsu skolas radošo pedagogu pašaizliedzīgais darbs. Paldies visiem! Paldies visiem, kas pielika savu plecu, roku un domu. Pasākuma dalībniekus ar saviem priekšnesumiem katru gadu iepriecina mūsu skolas skolēni.

Novēlu, lai visiem bērniem, vecākiem un mūsu skolas darbiniekiem izdodas pilnvērtīgi atpūsties saulainā un rosīgā vasarā, uzkrāt spēkus un ar gaišām domām sagatavoties nākamajam darba cēlienam, lai ar pacietību un izturību, sapratni un mīlestību atkal palīdzētu bērniem kāpt grūtajā, taču skaistajā zinību kalnā. Rudenī mūsu skola jauno mācību gadu uzsāks kā Antūžu pamatskola, kurā, tāpat kā līdz šim, tiks īstenotas vienīgi speciālās izglītības programmas. Ja savam bērnam kā mācību vietu esat izvēlējušies Antūžu pamatskolu, vai arī, ja vēlaties pievienoties mūsu kolektīvam, aicinām savlaicīgi tuvāk iepazīties ar skolu, savu vizīti piesakot pa telefonu, zvanot uz sekojošiem tālruņa numuriem: direktors Ziedonis Ozoliņš29465070, direktora vietniece izglītības jomā Aija Ozoliņa - 26369469, direktora vietniece audzināšanas darbā  Inese Fokičeva - 27878608.

 

Antūžu speciālās internātpmatskolas

direktora vietniece izglītības jomā Aija Ozoliņa

Norisinājušies 3. Krustpils novada Grāmatu svētki
Aicinām Krustpils novada ģimenes ar bērniem doties bezmaksas eksk...
Dabas parkā "Laukezers"norisināsies "Pārgājiens ģimenēm ar bērnie...
Apstiprināts jauns SIA “Vidusdaugavas SPAAO” sadzīves atkritumu a...

JAUTĀT PAŠVALDĪBAI
Pasākumi
19.09.2019 plkst. 9.30, Atašienes kultūras nams "Annas sāta"
Muzikāla izrāde "Mošķu diena"
19.09.2019 plkst. 15.00, Krustpils pagasta kultūras namā
Publiskās apspriešanas sanāksme
20.09.2019 plkst. 19.00, Atašienes kultūras namā "Annas sāta"
Folkloras kopas "Vīraksne" CD albuma prezentāciju
27.09.2019 plkst. , Vīpe
Nakts orientēšanās
29.09.2019 plkst. No 11.00-14.00, Mežāres pagasts
Militārās tehnikas un ieroču demonstrēšana.
12.10.2019 plkst. , Dabas parks "Laukezers"
Skrējiens "Sports vieno"
Krustpils Novadnieks, SEPTEMBRIS 2019
Krustpils Novadnieks, AUGUSTS 2019Krustpils Novadnieks, JŪLIJS 2019Krustpils Novadnieks, JŪNIJS 2019
JAUTĀT PAŠVALDĪBAI
PašvaldībaSabiedrībaEkonomika un investīcijasTūrismsKultūraKontakti
 • Atašienes Sāpju Dievmātes Romas katoļu baznīca
 • Unguru (Medņu) Evaņģēliski luteriskā baznīca
 • Vaiķu akmens
 • Rogāļu grava
 • Jāņa Zalāna retro motociklu un senlietu kolekcija
 • Podnieku darbnīca
 • Kristakrūga skatu tornis
 • Asotes pilskalns
 • Laukezers
 • Endzeļu vecticībnieku draudzes lūgšanu nams
 • Dzirkaļu pilskalns
 • Marinzejas muiža
 • Marinzejas ezers
 • Silabebru ezers
 • Timsmales ezers
 • Baļotes ezers
 • Krustpils novads XXVI Vispārējos latviešu Dziesmu un XVI Deju svētkos
 • Ielīgošana Asotes pilskalnā
 • Kur upes un ceļi krustojas
 • Kūku pagasta brīvdabas estrāde