Krustpils novads
“Krustpils krāsas ir vienkāršas – māla sarkanā, zāles zaļā un ūdens zilā, ko sievietes senāk ieauda krusta rūtīs savos lindrakos. ”
Lūcija Ķuzāne "Esmu uzticīgs"
“... augšpus pils, mālzemes muldā Daugavas labajā krastā, uzradās Krizburgas miestiņš – tirgotāju, amatnieku, maizes ceptuvju un lopu kautuvju ciemats, strūgu un plostu dzinēju apmetne.”
J. Niedre „Tai rītā mazā gaismiņā"
“Gaiss bija brīnumaini dzidrs un tīrs, spīdēja saule, un mani visu ceļu, garām Zīlāniem, Jaunajai muižai, Kondrātiem, Stipriem līdz pat Stukuliem pavadīja nepārtraukta cīruļu dziesma. ”
V. Stukuls „Krustpilieša stāstījums"
“Katram cilvēkam ir tāda vieta, kas paliek neizdzēšamā atmiņā, ko nekādi pasaules notikumi un pārliecīgie attālumi nespēj padarīt nesaredzamu”
Jānis Lejiņš "Spēlmaņu cilts"

FOTO: Baltkrievijas Republikas sadraudzības pilsētas Miori delegācija viesojas Krustpils novadā

FOTO: Baltkrievijas Republikas sadraudzības pilsētas Miori delegācija viesojas Krustpils novadā
Foto: Monika Kauranena


Šī gada 7.jūnijā Krustpils novada pašvaldībā viesojās Vitebskas apgabala sadraudzības pilsētas Miori rajona delegācija.

Vizītes laikā viesi tika iepazīstināti ar Krustpils novada administratīvo sistēmu, pagastiem, projektiem, kultūru u.c. jomām. Ierodoties delegācijai, sākotnēji domes izpilddirektors Raimonds Spēks īsā prezentācijā pastāstīja par Krustpils novadu, vēlāk delegācija devās uz Variešu pagastu. Tur delegāciju sagaidīja pagasta pārvaldes vadītājs Andris Naidovskis un Variešu sākumskolas direktore Aija Rogāle. Viesiem tika izrādītas skaistās skoliņas telpas, sniegts īpašs skolēnu koncerts. Pēc tam no Variešiem delegācija devās uz Baļotes ezera pludmali, kurā Vides un aizsardzības dienesta vīri delegāciju iepazīstināja ar mūsu novada aktivitātēm uz ūdens, dabas aizsardzības pasākumiem un dalījās pieredzē. Delegācijas viesi tika izvizināti arī pa Baļotes ezeru ar motorlaivu un ūdensmoci. Pēc tam delegācija devās uz Kūku pagastu. Delegācija tika iepazīstināta ar Vecās Sūnu skolas sporta laukumu, Kūku bibliotēkas nozīmi novada cilvēku dzīvē, satiksmes laukumu bērniem. Pēcpusdienā delegācija apmeklēja Mežāres pagastu, kurā viesus sagaidīja Mežāres pagasta pārvaldes vadītāja Nadežda Mitrofanova, kura iepazīstināja ar pagasta doktorātu un kultūras namu. Viesiem tika sniegts īss koncerts un aicinājums dejot līdzi.

Vizītes noslēgumā viesi apmeklēja Vīpes pagastu, kurā izbaudīja bērnības atmiņas, sportojot jaunajā Vīpes sporta laukumā. Turpat blakus Vīpē tika apmeklēts arī amatniecības centrs "Māzers", kas delegācijas viesiem īpaši sagādājis pārsteigumiem pilnu vizītes noslēgumu. Braucot uz Jēkabpils pusi, viesi tika iepazīstināti arī ar novada lepnumu - Laukezeru. 

Sadraudzības pilsētas Miori delegācijas pārstāvji atzina prieku un lepnumu par kopējo sadarbību. Vizītes noslēgumā Krustpils novada domes priekšsēdētājs Kārlis Pabērzs uzaicināja sadraudzības pilsētas pārstāvjus kopā ar kādu no kolektīviem apmeklēt Krustpils novadu jau pavisam drīz, 28.jūlijā, kad Krustpils novadā notiks Annas un Jēkaba diena Atašienes pagastā. Delegācija apstiprināja ierašanos un pauda patiesu prieku par uzaicinājumu, uz ko atbildēja ar aicinājumu atkārtoti pie viņiem doties rudenī, kad Vitebskas apgabala Miori rajonā notiek dzērvju un dzērveņu svētki. 

Jau ziņojām, ka 2018.gada 16.septembrī, Miori pilsētā, Baltkrievijā, tika parakstīta vienošanās par sadarbību starp Krustpils novada pašvaldību un Vitebskas apgabala Miori rajonu. Svinīgā ceremonijā to parakstīja Krustpils novada domes priekšsēdētājs Kārlis Pabērzs, izpilddirektors Raimonds Spēks un Miori rajona deputātu padomes priekšsēdētāja Marija Banifatova un izpildkomitejas priekšsēdētājs Igors Kuznecovs. Vizītes laikā Krustpils novada domes pārstāvji tika iepazīstināti ar Miori pilsētas struktūru, dzīvi pašvaldībā, iedzīvotājiem pieejamajiem pakalpojumiem, paveikto teritorijas labiekārtošanā, vides aizsardzībā, izglītībā, kultūrā, sportā, sociālajā jomā. Miori atrodas Vitebskas apgabalā, tikai teju 200 km attālumā no Jēkabpils. Tajā dzīvo aptuveni 20 tūkstoši cilvēku.

 

Informāciju sagatavoja:

Monika Kauranena

Krustpils novada pašvaldības

Sabiedrisko attiecību speciāliste

Vīpes klubs aicina uz Senioru pēcpusdienu
LLKC aicina pieteikties pieredzes apmaiņas braucienam
Sūnu mazpulki viesojas stādaudzētavā "Meža Rasas"
Norisinājušies 3. Krustpils novada Grāmatu svētki

JAUTĀT PAŠVALDĪBAI
Pasākumi
27.09.2019 plkst. , Vīpe
Nakts orientēšanās
29.09.2019 plkst. No 11.00-14.00, Mežāres pagasts
Militārās tehnikas un ieroču demonstrēšana.
12.10.2019 plkst. , Dabas parks "Laukezers"
Skrējiens "Sports vieno"
Krustpils Novadnieks, SEPTEMBRIS 2019
Krustpils Novadnieks, AUGUSTS 2019Krustpils Novadnieks, JŪLIJS 2019Krustpils Novadnieks, JŪNIJS 2019
JAUTĀT PAŠVALDĪBAI
PašvaldībaSabiedrībaEkonomika un investīcijasTūrismsKultūraKontakti
 • Atašienes Sāpju Dievmātes Romas katoļu baznīca
 • Unguru (Medņu) Evaņģēliski luteriskā baznīca
 • Vaiķu akmens
 • Rogāļu grava
 • Jāņa Zalāna retro motociklu un senlietu kolekcija
 • Podnieku darbnīca
 • Kristakrūga skatu tornis
 • Asotes pilskalns
 • Laukezers
 • Endzeļu vecticībnieku draudzes lūgšanu nams
 • Dzirkaļu pilskalns
 • Marinzejas muiža
 • Marinzejas ezers
 • Silabebru ezers
 • Timsmales ezers
 • Baļotes ezers
 • Krustpils novads XXVI Vispārējos latviešu Dziesmu un XVI Deju svētkos
 • Ielīgošana Asotes pilskalnā
 • Kur upes un ceļi krustojas
 • Kūku pagasta brīvdabas estrāde