Krustpils novads
“Krustpils krāsas ir vienkāršas – māla sarkanā, zāles zaļā un ūdens zilā, ko sievietes senāk ieauda krusta rūtīs savos lindrakos. ”
Lūcija Ķuzāne "Esmu uzticīgs"
“... augšpus pils, mālzemes muldā Daugavas labajā krastā, uzradās Krizburgas miestiņš – tirgotāju, amatnieku, maizes ceptuvju un lopu kautuvju ciemats, strūgu un plostu dzinēju apmetne.”
J. Niedre „Tai rītā mazā gaismiņā"
“Katram cilvēkam ir tāda vieta, kas paliek neizdzēšamā atmiņā, ko nekādi pasaules notikumi un pārliecīgie attālumi nespēj padarīt nesaredzamu”
Jānis Lejiņš "Spēlmaņu cilts"
“Gaiss bija brīnumaini dzidrs un tīrs, spīdēja saule, un mani visu ceļu, garām Zīlāniem, Jaunajai muižai, Kondrātiem, Stipriem līdz pat Stukuliem pavadīja nepārtraukta cīruļu dziesma. ”
V. Stukuls „Krustpilieša stāstījums"

Ar "Skolas somu" plecos

Ar
Foto: Brāļu Skrindu Atašienes vidusskola


Brāļu Skrindu Atašienes vidusskolā mācību ekskursijas ir tradicionāla mācību forma, kuru realizējam katru mācību gadu. Tā kā Kultūras ministrijas iniciatīva Latvijas skolu jaunatnei “Skolas soma” turpina uzņemt apgriezienus, pavasarī mēs šī projekta ietvaros devāmies ekskursijā uz Rīgu.

Ekskursijas mērķis bija paplašināt redzesloku, apmeklējot Latvijas Nacionālo mākslas muzeju, fonda „Viegli” izveidoto Ziedoņa klasi. Visi kopā ekskursijas rīta cēlienu sākām Latvijas Nacionālajā mākslas muzejā, kura atjaunotajā ēkā lielākā daļa bija pirmo reizi. Gides pavadībā devāmies muzeja un pastāvīgās ekspozīcijas iepazīšanā. Pirmo reizi bija iespēja vērot, kur ir jaunās muzeju telpas un izstādes, kā mākslas darbi tiek glabāti, kā arī no jumta terases vērot skaisto Rīgas apkārtni.

Pēc muzeja apskates 8.-11. klašu skolēni devās uz Ziedoņa klasi, bet 1.-7.klašu skolēni karjeras izglītības projekta ietvaros apmeklēja Rīgas zooloģisko dārzu, kur iepazinās ar profesiju piedāvājumu un veica dažādus uzdevumus.

Uz Ziedoņa klasi devāmies, neko iepriekš nezinot, jo tā tika atvērta tikai 21. martā. Mūs sagaidīja ļoti patīkama notikuma vadītāja, kura visus sadalīja 3 komandās un, pildot testu, iepazīstināja ar mūsu dižā rakstnieka, dzejnieka, publicista, dabas pētnieka un dabas sargātāja Imanta Ziedoņa daiļradi. Pēc tam komandas saņēma rācijas, ar kurām sazināties ar notikuma vadītāju un skolotājām, un devās izlaušanās istabās, lai pildītu uzdevumu. Notikuma vadītāja un skolotājas jauniešu darbošanos vēroja videoekrānā. Tas bija ieguvums mums, skolotājām, jo varējām pārliecināties, cik mūsu jaunieši ir radoši un dažādi savās izpausmēs, prot labi sadarboties. Pēc nepilnām 44 minūtēm uzdevums bija paveikts, un visas komandas veiksmīgi tika ārā no aizslēgtajām istabām, jo uz tāfeles bija izveidots Ziedoņa citāts „Dzīves jēga ir prieks”.  Nezināmais izvērtās par izzinošu, jauku, jautru un sadarbību veicinošu notikumu, par kuru atzinīgus vārdus uzklausījām arī pēc ekskursijas.

Mājupceļā pēc nopietnām un izzinošām nodarbēm apmeklējām Izklaides parku "Avārijas brigāde". Tā ir lieliska vieta, kur pavadīt aktīvu, aizraujošu, katra interesēm atbilstošu dienas noslēgumu. Man tā bija iespēja atgriezties bērnībā un izvizināties ar karuseļiem.

Diena bija saulaina, silta un izdevusies. Pēc ekskursijas no dažkārt spurainajiem jauniešiem dzirdējām atsauksmi: „Tā nu gan bija viena sakarīga ekskursija”. Tas ir visaugstākais novērtējums ekskursijas organizatoriem. Paldies visiem, kas atbalstīja, organizēja  un piedalījās mūsu kopīgajā notikumā šā gada 16. maijā.

 

Organizatoru vārdā

skolotāja Vita Jaudzema

Vizmas skoliņas pasākumi septembrī
Noslēdzies jaunatnes iniciatīvu projektu konkurss
Piesakies apmācībām "Atver durvis sadarbībai"
Marinzejas muižā aizvadīti fantastiski jauniešu svētki

JAUTĀT PAŠVALDĪBAI
Pasākumi
22.08.2019 plkst. , Kustpils novada skolas
Krustpils novada skolu pieņemšana
30.08.2019 plkst. 20.00, Krustpils novads, Kūku pagasts, pie estrādes "Mārdadzis"
"Krustpils skrējiens"
31.08.2019 plkst. 11:00, Pie Vīpes kluba
Pie Vīpes kluba notiks 3.sporta svētki
09.09.2019 plkst. 10.00, Vīpes klubs
Muzikāla leļļu izrāde ”Mošķu diena”
12.09.2019 plkst. , Vīpe
Krustpils novada grāmatu svētki
19.09.2019 plkst. 9.30, Atašienes kultūras nams "Annas sāta"
Muzikāla izrāde "Mošķu diena"
27.09.2019 plkst. , Vīpe
Nakts orientēšanās
12.10.2019 plkst. , Dabas parks "Laukezers"
Skrējiens "Sports vieno"
Krustpils Novadnieks, AUGUSTS 2019
Krustpils Novadnieks, JŪLIJS 2019Krustpils Novadnieks, JŪNIJS 2019Krustpils Novadnieks, MAIJS 2019
JAUTĀT PAŠVALDĪBAI
PašvaldībaSabiedrībaEkonomika un investīcijasTūrismsKultūraKontakti
 • Atašienes Sāpju Dievmātes Romas katoļu baznīca
 • Unguru (Medņu) Evaņģēliski luteriskā baznīca
 • Vaiķu akmens
 • Rogāļu grava
 • Jāņa Zalāna retro motociklu un senlietu kolekcija
 • Podnieku darbnīca
 • Kristakrūga skatu tornis
 • Asotes pilskalns
 • Laukezers
 • Endzeļu vecticībnieku draudzes lūgšanu nams
 • Dzirkaļu pilskalns
 • Marinzejas muiža
 • Marinzejas ezers
 • Silabebru ezers
 • Timsmales ezers
 • Baļotes ezers
 • Krustpils novads XXVI Vispārējos latviešu Dziesmu un XVI Deju svētkos
 • Ielīgošana Asotes pilskalnā
 • Kur upes un ceļi krustojas
 • Kūku pagasta brīvdabas estrāde