Krustpils novads
“Krustpils krāsas ir vienkāršas – māla sarkanā, zāles zaļā un ūdens zilā, ko sievietes senāk ieauda krusta rūtīs savos lindrakos. ”
Lūcija Ķuzāne "Esmu uzticīgs"
“... augšpus pils, mālzemes muldā Daugavas labajā krastā, uzradās Krizburgas miestiņš – tirgotāju, amatnieku, maizes ceptuvju un lopu kautuvju ciemats, strūgu un plostu dzinēju apmetne.”
J. Niedre „Tai rītā mazā gaismiņā"
“Katram cilvēkam ir tāda vieta, kas paliek neizdzēšamā atmiņā, ko nekādi pasaules notikumi un pārliecīgie attālumi nespēj padarīt nesaredzamu”
Jānis Lejiņš "Spēlmaņu cilts"
“Gaiss bija brīnumaini dzidrs un tīrs, spīdēja saule, un mani visu ceļu, garām Zīlāniem, Jaunajai muižai, Kondrātiem, Stipriem līdz pat Stukuliem pavadīja nepārtraukta cīruļu dziesma. ”
V. Stukuls „Krustpilieša stāstījums"

Baļotes ezera pludmale pusotra gada laikā kļuvusi par pievilcīgu atpūtas vietu

Baļotes ezera pludmale pusotra gada laikā kļuvusi par pievilcīgu atpūtas vietu


Krustpils novada pašvaldība Kūku pagastā esošā Baļotes ezera krastā jau pērn uzsāka publiskas pludmales izveidi. Aptuveni pusotra gada laikā tā no nesakārtota, aizauguša krasta ir kļuvusi par iedzīvotāju iecienītu un pievilcīgu atpūtas vietu. Par pašvaldības un Zivju fonda līdzekļiem krasts ir iztīrīts no krūmiem, nolīdzināta zeme un iesēta zāle, kā arī sataisīts piebraucamais ceļš un izveidots stāvlaukums. Pludmalē iekārtoti soli un galds, tualete, pārģērbšanās kabīne, ugunskura vieta un nojume malkai. Kurināmo regulāri papildina pašvaldība, tādējādi atpūtniekiem nav jāuztraucas par malkas sagādāšanu. Tāpat ierīkota laipa, informatīvais stends, kas satur svarīgāko informāciju par Baļotes ezeru, atpūtas iespējām un makšķerēšanas noteikumiem, kā arī video novērošanas kamera, lai varētu kontrolēt, vai pludmalē nenotiek kādas nekārtības vai netiek veikti pārkāpumi. Tā kā šī vieta domāta ne tikai peldēt gribētājiem un vienkārši atpūtniekiem, bet arī makšķerniekiem, pavisam nesen ieviests vēl viens jaunums. 
     
    Stāsta Krustpils novada domes Vides un civilās aizsardzības dienesta vadītājs Ilmārs Luksts: „Ar 2015.gada 1.septembri šeit ir stājušies spēkā licencētās makšķerēšanas noteikumi, kas paredz, ka, šeit makšķerējot, ir jāiegādājas licence. Bezmaksas licences pie mums var saņemt personas ar invaliditāti, savukārt pensionāriem ir atlaides. Galvenais, kas jāņem vērā, - ir mainījies paturamo zivju daudzums. Tiek ierobežots paturamais karpu daudzums. Iepriekš tas netika ierobežots, bet tagad drīkstēs paturēt tikai trīs karpas.” 
     
    Krustpils novada domes Vides un civilās aizsardzības dienests regulāri rūpējas par zivju resursu atjaunošanu visās novada ūdenstilpnēs. Piemēram, vakar ar Zivju fonda atbalstu Baļotes ezerā tika ielaisti 4000 līdaku mazuļu. Kopumā šogad Baļotes ezerā paredzēts ielaist 12 tūkstošus līdaku mazuļu ar vidējo svaru – 60 grami, savukārt par Krustpils novada pašvaldības līdzekļiem ezerā paredzēts ielaist karpas ar kopējo svaru – 2000 kilogramu. 
     
    Kur zivis, tur arī maluzvejniecība, tādēļ Vides un civilās aizsardzības dienests veic regulāru kontroli visās novada ūdenstilpnēs, arī Baļotes ezerā. Lai novērstu un atklātu pārkāpumus, regulāri arī tiek papildināts un atjaunots darbam nepieciešamais tehniskais aprīkojums. 
     
    Ilmārs Luksts stāsta: „Pateicoties Zivju fonda atbalstam, šogad esam iegādājušies jaunu laivas dzinēju, jaudīgu binokli, kā arī vairākas autonomās meža kameras. Tas noderēs, lai novērstu un atklātu pārkāpumus, kas saistīti ar maluzvejniecību. Pārkāpumu gan kļūst arvien mazāk, arī pārkāpēju kļūst mazāk, bet tie, kuri ir, kļūst viltīgāki, tādēļ arī mums jāmodernizē savs inventārs.” 
     
    Ilmārs Luksts gan uzsver, ka speciālisti ļoti lielu uzmanību velta tieši preventīvajam darbam – braucot un runājoties ar atpūtniekiem un makšķerniekiem. Šādas tiešas sarunas dod ļoti daudz un bieži vien ļauj novērst pārkāpumus. 
     
    Zivju fonda finansējums, kas saņemts pēdējo četru gadu laikā zivju resursu aizsardzības pasākumu īstenošanai, ir 55,5 tūkstoši eiro. Savukārt zivju resursu aizsardzības projektu kopējās izmaksas pēdējo četru gadu laikā ir 67,5 tūkstoši eiro. Šie līdzekļi ieguldīti ne vien Baļotes ezera, bet arī citu novada ūdenstilpņu zivju resursu aizsardzības pasākumu nodrošināšanai. 
     
    Baļotes ezers ir lielākais ezers Krustpils novadā. Tā platība ir 180 hektāri, bet maksimālais dziļums – 4,7 metri. Līdz šim ezers nebija tik apmeklēts, jo trūka visiem brīvi pieejamas atpūtas vietas, bet tagad tāda ir izveidota. Vieta ir klusa un bagāta ar krāšņām dabas ainavām, tādēļ piemērota gan atpūtai draugu vai ģimenes lokā, gan tam, lai pabūtu vienatnē. 
     
    Sandra Paegļkalne 


Variešu sākumskola aicina darbā sporta pedagogu, sākumskolas peda...
No 16.jūlija līdz septembrim Krustpils pagasta bibliotēkā "Pērļoš...
26.07. pie Kūku bibliotēkas "Vasaras olimpiskie prieki"
Noslēdzies konkurss “Krustpils novada sakoptākā sēta”

JAUTĀT PAŠVALDĪBAI
Pasākumi
17.07.2019 plkst. , Krustpils novada pašvaldība
Jūlija komitejas un komisijas sēdes
23.07.2019 plkst. 13:00, Krustpils pagasta bibliotēka
"Stāsts par alveju" Krustpils pagasta bibliotēkā
23.07.2019 plkst. 16:00, Kūku bibliotēka
"Stāsts par alveju" Kūku bibliotēkā
24.07.2019 plkst. 10:00, Krustpils novada pašvaldība
Domes sēde
26.07.2019 plkst. 12:00, Pie Kūku bibliotēkas
Vasaras olimpiskie prieki
27.07.2019 plkst. 10:00, Atašienes pagasts
Krustpils novada Annas un Jēkaba diena un IV folkloras ...
27.07.2019 plkst. 19:00, Atašienes kultūras nama “Annas sāta” pagalmā
Brīvdabas izrāde A.Brigadere “Lielais loms”
03.08.2019 plkst. , Krustpils pagasts
“Svētki kopā ar zirgiem” – jāšanas sporta sacensību kau...
Krustpils Novadnieks, JŪLIJS 2019
Krustpils Novadnieks, JŪNIJS 2019Krustpils Novadnieks, MAIJS 2019Krustpils Novadnieks, APRĪLIS 2019
JAUTĀT PAŠVALDĪBAI
PašvaldībaSabiedrībaEkonomika un investīcijasTūrismsKultūraKontakti
 • Atašienes Sāpju Dievmātes Romas katoļu baznīca
 • Unguru (Medņu) Evaņģēliski luteriskā baznīca
 • Vaiķu akmens
 • Rogāļu grava
 • Jāņa Zalāna retro motociklu un senlietu kolekcija
 • Podnieku darbnīca
 • Kristakrūga skatu tornis
 • Asotes pilskalns
 • Laukezers
 • Endzeļu vecticībnieku draudzes lūgšanu nams
 • Dzirkaļu pilskalns
 • Marinzejas muiža
 • Marinzejas ezers
 • Silabebru ezers
 • Timsmales ezers
 • Baļotes ezers
 • Krustpils novads XXVI Vispārējos latviešu Dziesmu un XVI Deju svētkos
 • Ielīgošana Asotes pilskalnā
 • Kur upes un ceļi krustojas
 • Kūku pagasta brīvdabas estrāde