Krustpils novads
“Gaiss bija brīnumaini dzidrs un tīrs, spīdēja saule, un mani visu ceļu, garām Zīlāniem, Jaunajai muižai, Kondrātiem, Stipriem līdz pat Stukuliem pavadīja nepārtraukta cīruļu dziesma. ”
V. Stukuls „Krustpilieša stāstījums"
“... augšpus pils, mālzemes muldā Daugavas labajā krastā, uzradās Krizburgas miestiņš – tirgotāju, amatnieku, maizes ceptuvju un lopu kautuvju ciemats, strūgu un plostu dzinēju apmetne.”
J. Niedre „Tai rītā mazā gaismiņā"
“Katram cilvēkam ir tāda vieta, kas paliek neizdzēšamā atmiņā, ko nekādi pasaules notikumi un pārliecīgie attālumi nespēj padarīt nesaredzamu”
Jānis Lejiņš "Spēlmaņu cilts"
“Krustpils krāsas ir vienkāršas – māla sarkanā, zāles zaļā un ūdens zilā, ko sievietes senāk ieauda krusta rūtīs savos lindrakos. ”
Lūcija Ķuzāne "Esmu uzticīgs"

Mežāres pagasta kultūras nams

 

Adrese: „Druvasnieki”16a, Mežāres pagasts, Krustpils novads, LV – 5226
Mežāres pagasta kultūras darba organizatore: Jūlija Orlova
Kontakttālrunis: mob.28681859 
E- pasts: julija.orlova@krustpils.lv

 

Mežāres kultūras nama ēka celta 1989. gadā. Kultūras nams ir vienīgā kultūras iestāde pagastā, kuras telpās iespējams organizēt lielam apmeklētāju skaitam pieejamus kultūras pasākumus – koncertus, teātra izrādes, diskotēkas, balles u.c. Vietu skaits lielajā zālē ir 300. Kultūras namu labprāt apmeklē ne vien Mežāres pagasta, bet arī kaimiņu pagastu un Jēkabpils pilsētas iedzīvotāji. Kultūras nama telpas ir piemērotas arī konferenču un semināru norisei. Mežāres kultūras nama telpas izmanto iedzīvotāji, lai atzīmētu priecīgus un arī bēdīgus savas dzimtas notikumus.

Nozīmīgākais kultūras nama pasākums katru gadu ir Latvijas Republikas proklamēšanas gadadienu svinības, jo šo pasākumu rīko visiem Krustpils novada iedzīvotājiem.

Kultūras nama pamatmērķis ir īstenot valsts kultūrpolitiku novadā atbilstoši visu paaudžu un sociālo grupu iedzīvotāju interesēm, nodrošināt nacionālā kultūras mantojuma saglabāšanu, veicināt iedzīvotāju brīva laika racionālas izmantošanas iespējas.

Kultūras nama pamatuzdevums ir nodrošināt amatiermākslas un citu kolektīvu darbību, iesaistot tos vietējās, reģionālās, valsts un starptautiskās kultūras norisēs. Piedāvāt visām vecuma grupām atbilstošu, daudzveidīgu kultūras aktivitāšu pakalpojumu klāstu. Nodrošina nacionāla kultūras mantojuma saglabāšanu un novada kultūrvēstures popularizēšanu.

Šobrīd Mežāres kultūras namā darbojas 3 pašdarbības kolektīvi: 

 • Vidējās paaudzes tautas deju kolektīvs "Kamenes", vadītāja I.Gādmane

Mežāres kultūras nama vidējās paaudzes tautas deju kolektīvs "Kamenes" čakli strādā kopš 2013. gada oktobra sākuma.  Ar lielu aizrautību mēģinājumos tiek apgūtas dejas. Pirmā uztāšanās "Kamenēm" bija Kalsnavas kultūras namā "Ziedi, deja un mēs". 2014. gada rudenī mūsu kolektīvam "Kamenes" pievienojās jauns dalībnieks no kaimiņu pagasta – Turku pagasta. Kopā ar mums pavadīja 4 gadus. Viņš mūsu kolektīvā bija vienīgais jauns vīrietis, tāpēc mēs viņu ļoti cienījām un sargājām. Viņa deju soļi bija tik perfekti, meitenēm gribējās tikt līdzi.

Ja dzīve ir kustība, tad deja ir pati dzīve. Kolektīvā mēs esam ļoti dažādi, katram sava ģimene, savs darbs, problēmas, bet mūs vieno mīlestība uz deju. Dzīve bez dejas ir parasta ikdiena. Kopā pavadītais laiks sniedz gandarījumu, liek vairāk smaidīt, labāk justies un iegūt draugus.

Mēģinājuma laiks: Ceturtdienās plkst. 17:00

 

 • Bērnu, jauniešu  amatierteātris "Sapņotāji", vadītāja A.Rancova

Kolektīvs veidojies 2011. gadā, pašlaik sastāv no 12 dalībniekiem.

 „Sapņotāji „- jauks, atvērts, zinātkārs, azartisks  un atbildīgs kolektīvs, kurā katrs ir personība ar savu raksturu un dzirkstelīti. Visiem patīk kopā būšana, uz mēģinājumiem ierodas „ļoti precīzi”, vismaz pusstundu ātrāk. Kolektīvā veidojas savas tradīcijas- dzimšanas dienu svinības, iegūti jauni draugi. Pa šiem gadiem ir iestudētas 10 dažādas izrādītes, piedalījušies festivālā „Āksts”, dažādos Mežāres kultūras nama un Krustpils novada pasākumos.

Dalībnieki ir kā sūklīši, kas uzsūc sevī dotos norādījumus un ieteikumus. Visi kopā priecājās par veiksmīgi paveikto un pārdzīvo neveiksmes.    

Mēģinājuma laiks: Otrdienās plkst. 18:00

 

 • Pieaugušo amatierteātris "Efekts" ,vadītāja A.Rancova

Teātris – tās ir mājas, kurās dzīvo humors, idejas, siltums, piedzīvojumi, raizes, blēņas un mīlestība. Tajās mēs visi gribam būt laimīgi. Ar katru jaunu izrādi kolektīvā sākas kas jauns.

 Kolektīvs izveidojās 2013.gadā un tajā darbojas 7 dalībnieki. Kā pirmo iestudē izrādi A.Brigaderes lugu  “Čaukstenes”. Ir iestudētas visādas izrādes un skeči. Vispopulārākā izrāde ir Danskovītes komēdija ,,Sīvasmuotes senču laiki’’ , kura tika rādīta ne tikai pagastā un novadā, bet arī citos novados un pagastos.

Mēģinājuma laiks: Otrdienās plkst. 19:00


JAUTĀT PAŠVALDĪBAI
Pasākumi
18.09.2019 plkst. 10.00, Krustpils novada pašvaldība, konferenču zāle
Domes sēde
19.09.2019 plkst. 9.30, Atašienes kultūras nams "Annas sāta"
Muzikāla izrāde "Mošķu diena"
19.09.2019 plkst. 15.00, Krustpils pagasta kultūras namā
Publiskās apspriešanas sanāksme
20.09.2019 plkst. 19.00, Atašienes kultūras namā "Annas sāta"
Folkloras kopas "Vīraksne" CD albuma prezentāciju
27.09.2019 plkst. , Vīpe
Nakts orientēšanās
29.09.2019 plkst. No 11.00-14.00, Mežāres pagasts
Militārās tehnikas un ieroču demonstrēšana.
12.10.2019 plkst. , Dabas parks "Laukezers"
Skrējiens "Sports vieno"
Krustpils Novadnieks, SEPTEMBRIS 2019
Krustpils Novadnieks, AUGUSTS 2019Krustpils Novadnieks, JŪLIJS 2019Krustpils Novadnieks, JŪNIJS 2019
JAUTĀT PAŠVALDĪBAI
PašvaldībaSabiedrībaEkonomika un investīcijasTūrismsKultūraKontakti
 • Atašienes Sāpju Dievmātes Romas katoļu baznīca
 • Unguru (Medņu) Evaņģēliski luteriskā baznīca
 • Vaiķu akmens
 • Rogāļu grava
 • Jāņa Zalāna retro motociklu un senlietu kolekcija
 • Podnieku darbnīca
 • Kristakrūga skatu tornis
 • Asotes pilskalns
 • Laukezers
 • Endzeļu vecticībnieku draudzes lūgšanu nams
 • Dzirkaļu pilskalns
 • Marinzejas muiža
 • Marinzejas ezers
 • Silabebru ezers
 • Timsmales ezers
 • Baļotes ezers
 • Krustpils novads XXVI Vispārējos latviešu Dziesmu un XVI Deju svētkos
 • Ielīgošana Asotes pilskalnā
 • Kur upes un ceļi krustojas
 • Kūku pagasta brīvdabas estrāde