Krustpils novads
“Katram cilvēkam ir tāda vieta, kas paliek neizdzēšamā atmiņā, ko nekādi pasaules notikumi un pārliecīgie attālumi nespēj padarīt nesaredzamu”
Jānis Lejiņš "Spēlmaņu cilts"
“Krustpils krāsas ir vienkāršas – māla sarkanā, zāles zaļā un ūdens zilā, ko sievietes senāk ieauda krusta rūtīs savos lindrakos. ”
Lūcija Ķuzāne "Esmu uzticīgs"
“... augšpus pils, mālzemes muldā Daugavas labajā krastā, uzradās Krizburgas miestiņš – tirgotāju, amatnieku, maizes ceptuvju un lopu kautuvju ciemats, strūgu un plostu dzinēju apmetne.”
J. Niedre „Tai rītā mazā gaismiņā"
“Gaiss bija brīnumaini dzidrs un tīrs, spīdēja saule, un mani visu ceļu, garām Zīlāniem, Jaunajai muižai, Kondrātiem, Stipriem līdz pat Stukuliem pavadīja nepārtraukta cīruļu dziesma. ”
V. Stukuls „Krustpilieša stāstījums"

Jaunieši iedvesmojas no Krustpils pagasta saimniecību pieredzes.

Jaunieši iedvesmojas no Krustpils pagasta saimniecību pieredzes.


15. maijā LLKC Jēkabpils nodaļā noslēdzās pasākuma „Atbalsts lauku jauniešiem uzņēmējdarbības veicināšanai” mācības. Pēc dalībnieku uzņēmējdarbības plānu prezentēšanas devāmies uz Krustpils novada Krustpils pagasta saimniecībām, lai pārliecinātos par uzņēmējdarbības uzsākšanas un attīstīšanas iespējām. Aiviekstes krastā netālu viena no otras atrodas trīs saimniecības, kurās varēja smelties iedvesmu, uzņēmību, baudīt skaistu un sakoptu vidi.

Brīvdienu mājā „Kalnsētas” mūs sagaida saimniece Velta Šteinberga ar meitu Ivetu Laursoni pie balti klāta galda pagalma vidū. Spoži spīd saule, smaržo ievas, blakus plūst Aiviekste, mācību dalībnieki saņem sertifikātus par interaktīvās mācību programmas „Tu vari vairāk” beigšanu. Dzerot tēju un baudot maizītes, jaunieši klausās Ivetas stāstījumu par desmit gados gūto pieredzi ārzemēs, tās izmantošanu, atgriežoties Latvijā, „Kalnsētu” piedāvājumu apmeklētājiem. Iveta iztaujā un uzklausa jauniešu idejas, aicina nebaidīties tās realizēt un pat apspriež sadarbības iespējas. Atvadoties no laipnajām saimniecēm, dodamies uz kaimiņu saimniecību.

Tur mūs sagaida Zanda Bojere ar znotu Ricardo Saecker. Ricardo pirms astoņiem gadiem pārcēlies uz Latviju no Vācijas. Tagad viņš labi runā latviski, Jēkabpils konsultāciju birojā apmeklēja mācības bioloģiskajā lauksaimniecībā, ieguva sertifikātu par lauksaimniecisko izglītību. Pirms gada saimniecībā bija desmit vistas, šobrīd te mitinās krietns pulks dažādu šķirņu vistas, pīles, zosis, paipalas un strausi, ir arī truši. Putni atvesti no Vācijas, ir arī retas un interesantas šķirnes. Ricardo nodibināja IK „Krustpils putni”, izveidoja savu mājaslapu krustpils-putni.lv, šogad pieteicās bioloģiskajai sertifikācijai, plāno nodarboties arī ar tūrismu. Var apbrīnot viņa uzņēmību un ieguldīto darbu, ierīkojot putniem mītnes un plašus āra aplokus.

Apskatījuši putnus, dodamies tālāk pa Aiviekstes krastu līdz ZS „Vecpūķi”. Tur mūs sagaida pieredzējusi zirgkope Gunta Celmiņa. Gunta ir strādājusi par zootehniķi, bet viņas mīļākie dzīvnieki vienmēr bijuši zirgi. Viņa ir spējusi savu aizraušanos pārvērst biznesā. Zirgi tiek audzēti treniņiem un pārdošanai. Gunta ar saviem zirgiem piedalās sacensībās un dažādos pasākumos. Uz saimniecību brauc ģimenes ar bērniem, jo te var gan atpūsties un relaksēties, gan trenēties. Ierīkots laukums ar šķēršļiem un arī slēgta tipa būve treniņiem ziemā. Atbraukušie jaunieši arī izmēģināja sajūtas zirga mugurā. Sākumā gan Gunta zirgus veda pie rokas pavadā, bet pēc tam jau drosmīgākie izjādē devās patstāvīgi.

„Ideāla diena”- tāds bija jauniešu vērtējums. Sadarbība turpināsies līdz rudenim, gatavojoties un piedaloties konkursā, kā arī pēc tam, jauniešiem uzsākot savu uzņēmējdarbību. Lai viņiem veicas!

 

 

Anita Putka,
Jēkabpils nodaļas
uzņēmējdarbības konsultante

Informācija par komunālo maksājumu veikšanu
Informācija par komunālo maksājumu veikšanu
Iedzīvotāju ievērībai!
Iedzīvotāju ievērībai!
Jānis Ščerbickis noliek deputāta mandātu
Jānis Ščerbickis noliek deputāta mandātu
Aicina piedalīties Lauku dienā
Aicina piedalīties Lauku dienā
Pasākumi
Krustpils Novadnieks, JŪNIJS 2021
Krustpils Novadnieks, MAIJS 2021Krustpils Novadnieks, APRĪLIS 2021Krustpils Novadnieks, MARTS 2021
PašvaldībaSabiedrībaEkonomika un investīcijasTūrismsKultūraKontakti
  • Laukezers
  • Kristakrūga skatu tornis
  • Marinzejas ezers
  • Svētki kopā ar zirgiem Krustpils pagastā
  • Krustpils novads XXVI Vispārējos latviešu Dziesmu un XVI Deju svētkos
  • Kūku pagasta brīvdabas estrāde

2021.gada 1.jūlijā, darbu sākot jauno novadu domēm, stājas spēkā Latvijas Administratīvi teritoriālā reforma. Tās rezultātā jaunajā Jēkabpils novadā tiek apvienota līdzšinējā Jēkabpils pilsēta un Krustpils, Aknīstes, Salas, Jēkabpils un Viesītes novadi.

Lai arī reforma ievērojami skar vairākus pašvaldības darba procesus, pakalpojumu sniegšana iedzīvotājiem turpinās iepriekšējā kārtībā – visi pašvaldības pakalpojumi tiks nodrošināti visos pagastos līdzšinējās pakalpojumu sniegšanas vietās un ierastajā kārtībā līdz jaunu saistošo noteikumu izdošanai.

Ē adrese Mājokļa drošība PAPS Es, Latvija un ES www.mezalietas.lv e-pakalpojumi 1188.lv transporta saraksti
Cienījamais lietotāj, www.krustpils.lv izmanto sīkdatnes, lai uzlabotu vispārējo pakalpojumu kvalitāti. Turpinot lietot tīmekļa vietni, jūs apliecināt, ka piekrītat mūsu privātuma politikai. Es piekrītu Es nepiekrītu