Krustpils novads
“... augšpus pils, mālzemes muldā Daugavas labajā krastā, uzradās Krizburgas miestiņš – tirgotāju, amatnieku, maizes ceptuvju un lopu kautuvju ciemats, strūgu un plostu dzinēju apmetne.”
J. Niedre „Tai rītā mazā gaismiņā"
“Gaiss bija brīnumaini dzidrs un tīrs, spīdēja saule, un mani visu ceļu, garām Zīlāniem, Jaunajai muižai, Kondrātiem, Stipriem līdz pat Stukuliem pavadīja nepārtraukta cīruļu dziesma. ”
V. Stukuls „Krustpilieša stāstījums"
“Krustpils krāsas ir vienkāršas – māla sarkanā, zāles zaļā un ūdens zilā, ko sievietes senāk ieauda krusta rūtīs savos lindrakos. ”
Lūcija Ķuzāne "Esmu uzticīgs"
“Katram cilvēkam ir tāda vieta, kas paliek neizdzēšamā atmiņā, ko nekādi pasaules notikumi un pārliecīgie attālumi nespēj padarīt nesaredzamu”
Jānis Lejiņš "Spēlmaņu cilts"

Noticis seminārs par aktualitātēm mājražošanā

Noticis seminārs par aktualitātēm mājražošanā


Kādas atbalsta programmas ir pieejamas mājražotājiem? Kā man stiprināt sava mazā pārstrādes uzņēmuma darbību? Kas jāņem vērā, uzsākot produktu ražošanu mājas apstākļos?

Krustpils novada pašvaldības 29.maijā rīkotais seminārs "Pārtikas amatniecība un ēdināšanas pakalpojumi līdzsvarotai dzīvei laukos!" izvērtās vērtīgā diskusijā par  mājražošanas darbības jomas jaunumiem un iespējām.

Diskusijā piedalījās ne tikai esošie  un topošie  mājražotāji, ēdināšanas un tūrisma nozares uzņēmēji un citi interesenti no Krustpils novada, bet arī no Pļaviņu, Madonas un Salas novada.

Diskusijā iesaistījās  LLKC Jēkabpils nodaļas uzņēmējdarbības speciāliste Anita Putka, PVD Austrumzemgales pārvaldes valsts pārtikas inspektors Juris Kuzmans. Savukārt ar  savu pozitīvās prakses piemēru mājražošanā dalījās  uzņēmēja no Viesītes novada Jolanta Kovnacka, "Kafejas" ražotnes saimniece.

LLKC Jēkabpils nodaļas  uzņēmējdarbības speciāliste Anita Putka uzsvēra, ka Latvijā mājražošana ir mazattīstīta, taču tās popularitāte pieņemas spēkā. 2015.gada janvārī mājražotāju skaits Latvijā sasniedza 1114.  Populārākā ir maizes un miltu izstrādājumu ražošana mājas apstākļos, tikpat daudz ir arī augu izcelsmes produktu pārstrādātāju, kam seko gaļas produktu, izstrādājumu un maltās gaļas ražotāji.

Uzņēmējdarbības speciāliste aicināja klātesošos aktīvi izmantot Latvijas lauku attīstības programmas 2014.–2020. gadam ietvaros paredzētos pasākumus  lauksaimniecības produktu ražotāju atbalstam (gan mazām un vidējām, gan lielām saimniecībām), kuros būs iespējams saņemt atbalstu tehnikas, iekārtu un aprīkojuma iegādei, kā arī lauksaimniecības produkcijas ražošanas ēku būvniecībai un rekonstrukcijai.

PVD Austrumzemgales pārvaldes valsts pārtikas inspektors Juris Kuzmans sniedza neskaitāmas atbildes uz interesentu jautājumiem par  prasībām un nosacījumiem ēdināšanas pakalpojuma sniegšanai un pārtikas ražošanai mājas apstākļos.

Savukārt Viesītes novada Elkšņu pagastā  dzīvojošā Jolanta Kovnacka  ne tikai dalījās ar savu pozitīvo pieredzi, bet arī  cienāja semināra dalībniekus ar cigoriņu “kafeju” – neticami garšīgu un veselīgu. Lai nepazaudētu paaudzēs krātu pieredzi, vērtības un garšas, Jolanta Kovnacka  pirms pieciem gadiem nobrieda drosmīgam solim – sāka ražot cigoriņu kafiju pēc vecmāmiņas receptes. Izrādās, risks nav bijis velts. Latvijas patērētājs atzinīgi novērtējis no Latvijas lauku veltēm tapušo kafiju, pieprasījums pēc “kafejas” “Alīda” un “Paulīne” saglabājies noturīgs.

 

Paldies visiem par atsaucību un aktīvu dalību!

Krustpils novada pašvaldība noteikti turpinās organizēt interesentus un noderīgus seminārus, piesaistot arī turpmāk dažādus sadarbības partnerus.

Speciāliste jaunatnes, tūrisma un uzņēmējdarbības jomā

Angelīna Smirnova 

Informācija par komunālo maksājumu veikšanu
Informācija par komunālo maksājumu veikšanu
Iedzīvotāju ievērībai!
Iedzīvotāju ievērībai!
Jānis Ščerbickis noliek deputāta mandātu
Jānis Ščerbickis noliek deputāta mandātu
Aicina piedalīties Lauku dienā
Aicina piedalīties Lauku dienā
Pasākumi
Krustpils Novadnieks, JŪNIJS 2021
Krustpils Novadnieks, MAIJS 2021Krustpils Novadnieks, APRĪLIS 2021Krustpils Novadnieks, MARTS 2021
PašvaldībaSabiedrībaEkonomika un investīcijasTūrismsKultūraKontakti
  • Laukezers
  • Kristakrūga skatu tornis
  • Marinzejas ezers
  • Svētki kopā ar zirgiem Krustpils pagastā
  • Krustpils novads XXVI Vispārējos latviešu Dziesmu un XVI Deju svētkos
  • Kūku pagasta brīvdabas estrāde

2021.gada 1.jūlijā, darbu sākot jauno novadu domēm, stājas spēkā Latvijas Administratīvi teritoriālā reforma. Tās rezultātā jaunajā Jēkabpils novadā tiek apvienota līdzšinējā Jēkabpils pilsēta un Krustpils, Aknīstes, Salas, Jēkabpils un Viesītes novadi.

Lai arī reforma ievērojami skar vairākus pašvaldības darba procesus, pakalpojumu sniegšana iedzīvotājiem turpinās iepriekšējā kārtībā – visi pašvaldības pakalpojumi tiks nodrošināti visos pagastos līdzšinējās pakalpojumu sniegšanas vietās un ierastajā kārtībā līdz jaunu saistošo noteikumu izdošanai.

Ē adrese Mājokļa drošība PAPS Es, Latvija un ES www.mezalietas.lv e-pakalpojumi 1188.lv transporta saraksti
Cienījamais lietotāj, www.krustpils.lv izmanto sīkdatnes, lai uzlabotu vispārējo pakalpojumu kvalitāti. Turpinot lietot tīmekļa vietni, jūs apliecināt, ka piekrītat mūsu privātuma politikai. Es piekrītu Es nepiekrītu