Krustpils novads
“Gaiss bija brīnumaini dzidrs un tīrs, spīdēja saule, un mani visu ceļu, garām Zīlāniem, Jaunajai muižai, Kondrātiem, Stipriem līdz pat Stukuliem pavadīja nepārtraukta cīruļu dziesma. ”
V. Stukuls „Krustpilieša stāstījums"
“Krustpils krāsas ir vienkāršas – māla sarkanā, zāles zaļā un ūdens zilā, ko sievietes senāk ieauda krusta rūtīs savos lindrakos. ”
Lūcija Ķuzāne "Esmu uzticīgs"
“... augšpus pils, mālzemes muldā Daugavas labajā krastā, uzradās Krizburgas miestiņš – tirgotāju, amatnieku, maizes ceptuvju un lopu kautuvju ciemats, strūgu un plostu dzinēju apmetne.”
J. Niedre „Tai rītā mazā gaismiņā"
“Katram cilvēkam ir tāda vieta, kas paliek neizdzēšamā atmiņā, ko nekādi pasaules notikumi un pārliecīgie attālumi nespēj padarīt nesaredzamu”
Jānis Lejiņš "Spēlmaņu cilts"

Nometnē "Veselīgs un kustīgs" jaunieši gatavo, glezno un kliedē bailes no tumsas

Nometnē


Vasaras siltākajās un saulainākajās dienās no 16. līdz 18. jūlijam Krustpils novada jaunieši pulcējās brīvdienu mājā “Celmiņi”, kur trīs dienu garumā norisinājās nometne “Veselīgs un kustīgs”. Nometne tika īstenota projekta 9.2.4.2/16/I/012 „Veselības veicināšanas un slimību profilakses pasākumi Krustpils novada iedzīvotājiem” ietvaros un to rīkoja biedrība “Silta Sirds”.

Nometnes dalībniekus sākumā sagaidīja radošs uzdevums – nometnes karoga izveidošana un savas cepures individualizēšana, lai slēpšanās no saules stariem būtu vēl patīkamāka. Un tad tik viss sākās!

Gaisa spēku glābēju Gaita Poļa un Alekseja Orlova vadībā jaunieši caur fiziskajām aktivitātēm apguva to, cik svarīgs ir komandas darbs mērķa sekmīgai sasniegšanai. Kad šī svarīgā prasme bija apgūta, sekoja tikšanās ar  Jāni Gavaru un Kasparu Bičoli, kuri  iepazīstināja ar glābēju ikdienas aprīkojumu un zināšanu praktisko pielietojumu. Jauniešiem bija iespēja izmēģināt aprīkojumu  un piemērīt militāro apģērbu.

Nākamajā nometnes dienā jaunieši darbojās radoši - apgleznoja stiklu, gatavoja ģipša vides vai interjera objektus. Tāpat devās ekskursijā, izzināt Krustpils novadu. Šoreiz izzinājām Atašienes pagastu apmeklējot bioloģisko saimniecību  “Martaskalns”.

Turpinājumā, pateicoties atraktīvajam Zalāna kunga stāstījumam un viņa daudzu gadu retro senlietu kolekcijai, jaunieši apskatīja lietas, kuras aktuālas bija viņu vecākiem vai vecvecākiem. Varējām pārģērbties un izmēģināt dažādus braucamos. Ekskursija izvērtās par jautru notikumu ne tikai jauniešiem, bet arī mums pašiem, jo varējām pakavēties atmiņās, kuras mums lika pasmaidīt. Lai arī visi jaunieši bija no Krustpils novada, ekskursijā viņi atklāja ko jaunu.

Vēlāk jaunieši devās nakts pārgājienā ar uzdevumiem uz netālu mežu. Kā atzina paši jaunieši, krēslā un nakts tumsā, kuru kliedēja līdzi paņemtie lukturīši, ierastā apkaime un jau zināmais novada Dzirkaļu pilskalns pavērās pavisam no cita skatu punkta, kā arī aktivitātes dienas tumšajā daļā prasa lielāku piepūli. Tomēr līdz paņemtā nakts redzamības kamera, kuru ikdienā izmanto glābēji , jauniešiem ļāva saprast cik lielā attālumā var pamanīt cilvēku vai citu dzīvo radību, kas izstaro siltumu.

Pēc aktīva nakts pārgājiena miegs šķita tik salds, ka pēdējās dienas rītā izpalika rīta vingrošana, bet tas nemazināja turpmākās dienas aktivitātes. No rīta bija jāpaspēj sagatavot pārsteigumu vecākiem – gardu biezpiena augļu kūku, kur katrs no jauniešiem ieguldīja savu radošo un pavārmākslas talantu.

Nometne aizritēja jautri, karsti, saulaini, jautrā grupā apgūstot ko jaunu. Paldies par nometnes rīkošanu biedrībai “Silta Sirds”, nometnes vadītājai Mārītei Polei un tās palīgiem - glābējiem Gaitim, Aleksejam, Jānim un Kasparam, fotogrāfam Elīnai, Raimondam Spēkam, kurš palīdzēja ar savu transportu ekskursijai, neprasot par to atlīdzību. Paldies ikkatrai ģimenei, kura uzticēja savu bērnu nometnei. Saprotam cik liels uztraukums ir vecākiem, sevišķi, ja tā ir viena no pirmajām nometnēm.

Tāpat liels paldies Krustpils novadam, kas ir iesaistījies šādā projektā un mūsu novada jaunieši var izmantot iespēju piedalīties bezmaksas nometnēs.

Lai saulaina un jautra vasara!

Biedrības “Silta Sirds”

Valdes locekle

Mārīte Pole

101 valsts grants ceļu posmā ieviesti transporta masas ierobežoju...
Sūnu pamatskolas skolēni gūst panākumus kolāžu konkurs
Valentīndiena Vīpes pamatskolā
Vai Jūsu vīrs ir viegli pavedināms?

JAUTĀT PAŠVALDĪBAI
Lēciens biznesā
Pasākumi
29.02.2020 plkst. 19.00 un 22.00, Krustpils pagasta kultūras namā
Baiba Juknēviča izrāde "Ziediņš gatves galā" un grozi...
29.02.2020 plkst. 19.00, Mežāres pamatskolas sporta zālē
Futbola nakts turnīrs
01.03.2020 plkst. 13.00, Mežāres kultūras nams
Pensionāru tematiskā atpūtas pēcpusdiena
03.03.2020 plkst. 18.00, Zīlānu kultūras namā
Andreja Ēķa komēdija “Klases salidojums 2”
05.03.2020 plkst. 18.00, Krustpils pagasta kultūras namā
Andreja Ēķa komēdija “Klases salidojums 2”
12.03.2020 plkst. 19.00, Mežāres kultūras nams
Andreja Ēķa komēdija ,,Klases salidojums 2''
13.03.2020 plkst. 18.00, Variešu kultūras namā
Andreja Ēķa komēdija “Klases salidojums 2”
Krustpils Novadnieks, FEBRUĀRIS 2020
Krustpils Novadnieks, JANVĀRIS 2020Krustpils Novadnieks, DECEMBRIS 2019Krustpils Novadnieks, NOVEMBRIS 2019
JAUTĀT PAŠVALDĪBAI
PašvaldībaSabiedrībaEkonomika un investīcijasTūrismsKultūraKontakti
 • Atašienes Sāpju Dievmātes Romas katoļu baznīca
 • Unguru (Medņu) Evaņģēliski luteriskā baznīca
 • Vaiķu akmens
 • Rogāļu grava
 • Jāņa Zalāna retro motociklu un senlietu kolekcija
 • Podnieku darbnīca
 • Kristakrūga skatu tornis
 • Asotes pilskalns
 • Laukezers
 • Endzeļu vecticībnieku draudzes lūgšanu nams
 • Dzirkaļu pilskalns
 • Marinzejas muiža
 • Marinzejas ezers
 • Silabebru ezers
 • Timsmales ezers
 • Baļotes ezers
 • Krustpils novads XXVI Vispārējos latviešu Dziesmu un XVI Deju svētkos
 • Ielīgošana Asotes pilskalnā
 • Kur upes un ceļi krustojas
 • Kūku pagasta brīvdabas estrāde