Krustpils novads
“Krustpils krāsas ir vienkāršas – māla sarkanā, zāles zaļā un ūdens zilā, ko sievietes senāk ieauda krusta rūtīs savos lindrakos. ”
Lūcija Ķuzāne "Esmu uzticīgs"
“Katram cilvēkam ir tāda vieta, kas paliek neizdzēšamā atmiņā, ko nekādi pasaules notikumi un pārliecīgie attālumi nespēj padarīt nesaredzamu”
Jānis Lejiņš "Spēlmaņu cilts"
“... augšpus pils, mālzemes muldā Daugavas labajā krastā, uzradās Krizburgas miestiņš – tirgotāju, amatnieku, maizes ceptuvju un lopu kautuvju ciemats, strūgu un plostu dzinēju apmetne.”
J. Niedre „Tai rītā mazā gaismiņā"
“Gaiss bija brīnumaini dzidrs un tīrs, spīdēja saule, un mani visu ceļu, garām Zīlāniem, Jaunajai muižai, Kondrātiem, Stipriem līdz pat Stukuliem pavadīja nepārtraukta cīruļu dziesma. ”
V. Stukuls „Krustpilieša stāstījums"

Krustpils novada komanda KROKUS pieveikusi karstāko Stirnu buka skrējienu Kamparkalnā

Krustpils novada komanda KROKUS pieveikusi karstāko Stirnu buka skrējienu Kamparkalnā


Tērvete, Ogres Zilie Kalni, Piebalga un jūlijā - Talsu novada Kamparkalns - šīs sezonas Stirnu buka pieveiktie maršruti!

Karstuma izturības skrējiens – šķiet, tā var vislabāk raksturot Stirnu buka atgriešanos Talsu novadā, kur tas iepriekš bija lēcis 2016. un 2015.gada vasarās. Nedēļas sākumā pastāvēja pat risks, ka reģionā valdošo ugunsgrēku dēļ sacensības varētu tikt atceltas, tomēr labvēlīgi izrādījās valdošie vēji un 25 km attālās, dūmainās sarkanā pūķa nedarbu sekas Kamparkalnu nesasniedza..

Varēja izbaudīt sausuma putekļus kopā ar izaicinošu distances reljefu,  iespaidīgu daudzveidību, šķērsojot kalnu slēpošanas trases, karjeru raktuves, svelmīgas pļavas, ēnainas mežmaliņas un mežus, mirdzošu ezeru krastus, smilšainas takas, mokošas stigas.

Termometra stabiņam pietuvojoties +30°C grādu atzīmei, Talsu pusē Kamparkalna apvidū 28.jūlijā Krustpils novada komanda “KROKUS” aizvadīja ainaviskā taku skriešanas seriāla "Stirnu buks" sezonas 4.posmu.  Visgrūtākajā Lūša distancē mūsu visizturīgākie Vladislavs Aļehnovičs un Guntars Siliņš parādīja īstu vīru raksturu, nepadodoties putekļiem un simtiem kāpuma metru. Buka distance bija 22 km gara, bet prasīja daudz spēka un izturības, gan sarežģītā reljefa, gan karstuma dēļ. Šajā kārtā komandai vērtīgus ieskaites punktus deva Ieva Rogāle un Aija Rogāle. Zaķa distanci – 12 km – pieveica Juris Grodnis un Dāvis Broks.

Kamparkalna skrējienā komandu ieskaitē KROKUS ierindojās 24.vietā no 48 startējušām komandām, bet pēc četrām kārtām šajā sezonā kopvērtējumā 30.vieta no 57 startējušām komandām. Seriālā ir tas gods startēt līdzās Latvijas izlases slēpotājiem Indulim Bikšem, Patrīcijai Eidukai, atsevišķās kārtās – līdzās olimpietēm, maratonistēm Ilonai Marhelei,  Anitai Kažemākai un citiem elites skrējējiem. Mūsu komanda sastāv no dalībniekiem, kas strādā vai mācās, sportojot līdztekus savam pamatdarbam, tāpēc esam priecīgi un lepni, ka stabili jau trešo sezonu turamies komandu  reitingā viducī vai mazliet virs vidus.  Esam pateicīgi, ka Krustpils novada pašvaldība atbalsta mūsu aktivitātes, esam pagodināti nest sava novada vārdu Latvijas mēroga populārākajā skriešanas seriālā.

Organizatori dalībniekiem bija sarūpējuši sešus dzirdināšanas un pavisam astoņus atveldzēšanās punktus. Trase bija interesanti saplānota – gan uzkalniņi, gan saulīte, gan mežiņš, lai drusku atvēsinātos. Daudz brīvprātīgo palīgu, veiksmīga organizācija – gan ūdens punkti, gan laistīšana ar šļūteni, gan pelde dīķī!  Dzeriet ūdeni, pareizi trenējieties un karstums būs jūsu sabiedrotais! Skrienam atkal jau 18. augustā Stirnu buka dzimtajās mājās – Šlokenbekas muižā Engures novada Milzkalnē!

 

Komandas pārstāve Aija Rogāle

101 valsts grants ceļu posmā ieviesti transporta masas ierobežoju...
Sūnu pamatskolas skolēni gūst panākumus kolāžu konkurs
Valentīndiena Vīpes pamatskolā
Vai Jūsu vīrs ir viegli pavedināms?

JAUTĀT PAŠVALDĪBAI
Lēciens biznesā
Pasākumi
29.02.2020 plkst. 19.00 un 22.00, Krustpils pagasta kultūras namā
Baiba Juknēviča izrāde "Ziediņš gatves galā" un grozi...
29.02.2020 plkst. 19.00, Mežāres pamatskolas sporta zālē
Futbola nakts turnīrs
01.03.2020 plkst. 13.00, Mežāres kultūras nams
Pensionāru tematiskā atpūtas pēcpusdiena
03.03.2020 plkst. 18.00, Zīlānu kultūras namā
Andreja Ēķa komēdija “Klases salidojums 2”
05.03.2020 plkst. 18.00, Krustpils pagasta kultūras namā
Andreja Ēķa komēdija “Klases salidojums 2”
12.03.2020 plkst. 19.00, Mežāres kultūras nams
Andreja Ēķa komēdija ,,Klases salidojums 2''
13.03.2020 plkst. 18.00, Variešu kultūras namā
Andreja Ēķa komēdija “Klases salidojums 2”
Krustpils Novadnieks, FEBRUĀRIS 2020
Krustpils Novadnieks, JANVĀRIS 2020Krustpils Novadnieks, DECEMBRIS 2019Krustpils Novadnieks, NOVEMBRIS 2019
JAUTĀT PAŠVALDĪBAI
PašvaldībaSabiedrībaEkonomika un investīcijasTūrismsKultūraKontakti
 • Atašienes Sāpju Dievmātes Romas katoļu baznīca
 • Unguru (Medņu) Evaņģēliski luteriskā baznīca
 • Vaiķu akmens
 • Rogāļu grava
 • Jāņa Zalāna retro motociklu un senlietu kolekcija
 • Podnieku darbnīca
 • Kristakrūga skatu tornis
 • Asotes pilskalns
 • Laukezers
 • Endzeļu vecticībnieku draudzes lūgšanu nams
 • Dzirkaļu pilskalns
 • Marinzejas muiža
 • Marinzejas ezers
 • Silabebru ezers
 • Timsmales ezers
 • Baļotes ezers
 • Krustpils novads XXVI Vispārējos latviešu Dziesmu un XVI Deju svētkos
 • Ielīgošana Asotes pilskalnā
 • Kur upes un ceļi krustojas
 • Kūku pagasta brīvdabas estrāde