Krustpils novads
“... augšpus pils, mālzemes muldā Daugavas labajā krastā, uzradās Krizburgas miestiņš – tirgotāju, amatnieku, maizes ceptuvju un lopu kautuvju ciemats, strūgu un plostu dzinēju apmetne.”
J. Niedre „Tai rītā mazā gaismiņā"
“Katram cilvēkam ir tāda vieta, kas paliek neizdzēšamā atmiņā, ko nekādi pasaules notikumi un pārliecīgie attālumi nespēj padarīt nesaredzamu”
Jānis Lejiņš "Spēlmaņu cilts"
“Gaiss bija brīnumaini dzidrs un tīrs, spīdēja saule, un mani visu ceļu, garām Zīlāniem, Jaunajai muižai, Kondrātiem, Stipriem līdz pat Stukuliem pavadīja nepārtraukta cīruļu dziesma. ”
V. Stukuls „Krustpilieša stāstījums"
“Krustpils krāsas ir vienkāršas – māla sarkanā, zāles zaļā un ūdens zilā, ko sievietes senāk ieauda krusta rūtīs savos lindrakos. ”
Lūcija Ķuzāne "Esmu uzticīgs"

Izzinošā mācību ekskursija: no zirgiem līdz skvoša spēlei

Izzinošā mācību ekskursija: no zirgiem līdz skvoša spēlei
Foto: Krustpils pamatskola


Pēdējā septembra nedēļā Krustpils pamatskolas 8.b klase devās mācību ekskursijā.

Ekskursijas sākums bija skolā, kur norisinājās teorētiskā nodarbība par uzņēmējdarbības veidiem laukos, lauku attīstību un karjeras iespējām. SIA LLKC Jēkabpils nodaļas uzņēmējdarbības konsultante Anita Putka parādīja mums pamācošu prezentāciju par lauku saimniecībām un iepazīstināja ar biedrības darbu un realizētajiem projektiem. Savu stāstāmo viņa veiksmīgi papildināja, uzturot dialogu ar skolēniem par viņiem zināmiem cilvēkiem – vecākiem, kaimiņiem, radiem, kuri dzīvo laukos un nodarbojas ar lauksaimniecības preču ražošanu. Mums patika stāsts par tēju ražošanu un tūrisma attīstīšanu laukos. Skolēnu uzmanību piesaistīja konkurss par dzirdēto un redzēto, pareizās atbildes vainagojās ar mazām balviņām. Pirms ekskursijas visi skolēni tika sadalīti trīs grupās, lai pēc ieplānotas vietas apmeklējuma varētu dalīties savos iespaidos par redzēto un piedzīvoto. Tā tas arī notika pārbraucienu laikā no vienas vietas uz otru.

Pirmā ekskursijas pieturvieta ko apmeklējām bija  bioloģiskā saimniecība “Krustpils putni”, kas nodarbojas ar aitkopību un šķirnes zirgu audzēšanu. Tāpat saimniecībā ir poniji, ar kuriem var jāt. Uzzinājām, ka šogad augustā saimniecībā notika plašs pasākums - zirgu parāde un sacensības. Mums pastāstīja par zirgiem: kā viņus barot, kopt, seglot. Varējām paši izmēģināt ķemmēt zirga krēpes, kā arī iegūt pirmās zināšanas jāšanas sportā – pajāt ar zirgu. Visi varēja iemūžināt sevi fotogrāfijās uz zirga, vai uzņemot selfijus.

Turpinot ceļu uz nākamo ekskursija pieturvietu, piedzīvojām amizantu notikumu - priekšā bija nogāzies koks (naktī bija liela vētra, un arī šajā dienā laika apstākļi mūs nelutināja). Zēniem nācās atstāt ērtās sēdvietas autobusā un palīdzēt šoferim atbrīvot ceļu, lai dotos tālāk uz Vietalvas pagastu Pļaviņu novadā.  Tur apmeklējām saimniecību „Karlīnas”. Šajā saimniecībā redzējām daudz skaistu dzīvnieciņu vienuviet. Šeit audzē tīršķirnes trušus, tos var apskatīt un iegādāties, tāpat tiek piedāvāti trušādas izstrādājumi, apskatāmi arī ekskluzīvi putni – lavandas tītari, zelta kohini, sudraba viandotes, zīda vistas, Āfrikas zosis, pudeļpīles. Starp putniem un trušiem labi jūtas arī kaziņas.

„Karlīnās” dzīvo arī Āfrikas milzu gliemeži. Daži skolēni bija paņēmuši līdzi maizi, ar ko pacienāt dzīvniekus. Bērni bija vienkārši sajūsmināti par trušiem, kuri koda pirkstos un neļāva sevi pat paglaudīt, kur nu vēl noķert viņu ātrajā skrējienā. Savukārt sniegbaltais pūkainais suns, saimnieka palīgs, tik ļoti sadraudzējās ar mums, ka pat iekāpa autobusā un vēlējās braukt mums līdzi. Daži skolēni nopirka trušādas izstrādājumus – skaistus pūkainus piekariņus.

Pēdējā pieturas vieta bija sporta biedrība „Juči” Pļaviņu novadā, kur mēs uzzinājām, kas ir skvošs, apguvām tās pamatelementus. Aiviekstes pagasta zemnieku saimniecības “Juči” īpašnieks Pēteris Kalniņš ir skvoša spēles entuziasts. Vienā no uzņēmuma “Pļaviņas DM” ēkām viņa vadībā izveidoti standartiem atbilstoši skvoša spēles laukumi. Daļēji piesaistīts ES finansējums, pārējais ir biedrības līdzfinansējums un darbs. Skolotājs ar humoru un interesantiem paņēmieniem mācīja mūs spēlēt šo spēli. Iemēģinot roku skvošā, varējām arī pārbaudīt savu fizisku sagatavotību, vingrinoties trenažieru zālē. Braucot projām uzzinājām, ka Pļaviņu pilsētā izveidots pirmais Latvijā brīvdabas skvoša laukums pie Pļaviņu ģimnāzijas.

Mūsu ekskursija bija ļoti precīzi izplānota un īpaša ar to, ka neapmeklējam nevienu veikalu. Paldies SIA LLKC Jēkabpils nodaļas uzņēmējdarbības konsultantei Anitai Putkai par piedāvāto iespēju mūsu skolai izmantot šīs bezmaksas ekskursijas iespējas.

Ekskursijas iespaidus apkopoja 8.b klases skolnieks Lauris Paeglis

 

Autoceļu uzturētājs: piegružoto ceļmalu sakopšana ik gadu izmaksā...
20.jūlijā Kūku bibliotēkā bezmaksas redzes pārbaude
Ne asakas! Lūsis, kurš ķer un ēd zivis
Aizkraukles Profesionālajā vidusskolā turpinās uzņemšana profesio...

JAUTĀT PAŠVALDĪBAI
Pasākumi
30.07.2020 plkst. 20.00, Variešu kultūras nams
Filma "Klases salidojums2"'
Krustpils Novadnieks, JŪLIJS 2020
Krustpils Novadnieks, JŪNIJS 2020Krustpils Novadnieks, MAIJS 2020Krustpils Novadnieks, APRĪLIS 2020
JAUTĀT PAŠVALDĪBAI
PašvaldībaSabiedrībaEkonomika un investīcijasTūrismsKultūraKontakti
 • Amatniecības centrs Māzers
 • Grāmatu svētki
 • Atašienes Sāpju Dievmātes Romas katoļu baznīca
 • Unguru (Medņu) Evaņģēliski luteriskā baznīca
 • Vaiķu akmens
 • Rogāļu grava
 • Jāņa Zalāna retro motociklu un senlietu kolekcija
 • Podnieku darbnīca
 • Kristakrūga skatu tornis
 • Asotes pilskalns
 • Laukezers
 • Endzeļu vecticībnieku draudzes lūgšanu nams
 • Dzirkaļu pilskalns
 • Marinzejas muiža
 • Marinzejas ezers
 • Silabebru ezers
 • Timsmales ezers
 • Baļotes ezers
 • Svētki kopā ar zirgiem Krustpils pagastā
 • Krustpils novads XXVI Vispārējos latviešu Dziesmu un XVI Deju svētkos
 • Ielīgošana Asotes pilskalnā
 • Kur upes un ceļi krustojas
 • Kūku pagasta brīvdabas estrāde