Krustpils novads
“... augšpus pils, mālzemes muldā Daugavas labajā krastā, uzradās Krizburgas miestiņš – tirgotāju, amatnieku, maizes ceptuvju un lopu kautuvju ciemats, strūgu un plostu dzinēju apmetne.”
J. Niedre „Tai rītā mazā gaismiņā"
“Katram cilvēkam ir tāda vieta, kas paliek neizdzēšamā atmiņā, ko nekādi pasaules notikumi un pārliecīgie attālumi nespēj padarīt nesaredzamu”
Jānis Lejiņš "Spēlmaņu cilts"
“Krustpils krāsas ir vienkāršas – māla sarkanā, zāles zaļā un ūdens zilā, ko sievietes senāk ieauda krusta rūtīs savos lindrakos. ”
Lūcija Ķuzāne "Esmu uzticīgs"
“Gaiss bija brīnumaini dzidrs un tīrs, spīdēja saule, un mani visu ceļu, garām Zīlāniem, Jaunajai muižai, Kondrātiem, Stipriem līdz pat Stukuliem pavadīja nepārtraukta cīruļu dziesma. ”
V. Stukuls „Krustpilieša stāstījums"

Lāčplēša nakts skrējienā Vīpē uzvaras laurus plūc komanda no Daugavpils

Lāčplēša nakts skrējienā Vīpē uzvaras laurus plūc komanda no Daugavpils
Foto: Vīpes klubs


10.novembrī Vīpē ikviens interesents varēja pārbaudīt savus spēkus Lāčplēša nakts skrējienā ar orientēšanās elementiem. Trases garums bija apmēram 6 kilometri. Kartē atzīmētajās vietās vajadzēja atrast 13 slēpņus – burtus, no kuriem rezultātā izveidojās vārdu salikums “Lāčplēša nakts”.

Skrējienā reģistrējās 11 komandas ne tikai no Vīpes, bet arī dalībnieki no Daugavpils un Jēkabpils. Bija arī pieteikušās komandas, kas aktīvi piedalās dažādās orientēšanās un rogaininga sacīkstēs. Prieks bija arī par ģimenēm, kuras atbrauca izbaudīt pasākumu kopā ar bērniem.

Neskatoties uz tumsu un svešo apkārtni, slēpņus atrada visas komandas.

Saskaitot rezultātus, 1.vietu ieguva Sergejs un Ruslans no Daugavpils, 2. vietu - Māris un Uldis no Vīpes, 3. vietu - Anastasija no Daugavpils.

Paldies visiem dalībniekiem! Uz tikšanos pavasarī Valpurģu nakts skrējienā!

Kristīna Zvirbule

Vīpes pagasta kultūras darba organizatore

Informācija par komunālo maksājumu veikšanu
Informācija par komunālo maksājumu veikšanu
Iedzīvotāju ievērībai!
Iedzīvotāju ievērībai!
Jānis Ščerbickis noliek deputāta mandātu
Jānis Ščerbickis noliek deputāta mandātu
Aicina piedalīties Lauku dienā
Aicina piedalīties Lauku dienā
Pasākumi
Krustpils Novadnieks, JŪNIJS 2021
Krustpils Novadnieks, MAIJS 2021Krustpils Novadnieks, APRĪLIS 2021Krustpils Novadnieks, MARTS 2021
PašvaldībaSabiedrībaEkonomika un investīcijasTūrismsKultūraKontakti
  • Laukezers
  • Kristakrūga skatu tornis
  • Marinzejas ezers
  • Svētki kopā ar zirgiem Krustpils pagastā
  • Krustpils novads XXVI Vispārējos latviešu Dziesmu un XVI Deju svētkos
  • Kūku pagasta brīvdabas estrāde

2021.gada 1.jūlijā, darbu sākot jauno novadu domēm, stājas spēkā Latvijas Administratīvi teritoriālā reforma. Tās rezultātā jaunajā Jēkabpils novadā tiek apvienota līdzšinējā Jēkabpils pilsēta un Krustpils, Aknīstes, Salas, Jēkabpils un Viesītes novadi.

Lai arī reforma ievērojami skar vairākus pašvaldības darba procesus, pakalpojumu sniegšana iedzīvotājiem turpinās iepriekšējā kārtībā – visi pašvaldības pakalpojumi tiks nodrošināti visos pagastos līdzšinējās pakalpojumu sniegšanas vietās un ierastajā kārtībā līdz jaunu saistošo noteikumu izdošanai.

Ē adrese Mājokļa drošība PAPS Es, Latvija un ES www.mezalietas.lv e-pakalpojumi 1188.lv transporta saraksti
Cienījamais lietotāj, www.krustpils.lv izmanto sīkdatnes, lai uzlabotu vispārējo pakalpojumu kvalitāti. Turpinot lietot tīmekļa vietni, jūs apliecināt, ka piekrītat mūsu privātuma politikai. Es piekrītu Es nepiekrītu