Krustpils novads
“Krustpils krāsas ir vienkāršas – māla sarkanā, zāles zaļā un ūdens zilā, ko sievietes senāk ieauda krusta rūtīs savos lindrakos. ”
Lūcija Ķuzāne "Esmu uzticīgs"
“... augšpus pils, mālzemes muldā Daugavas labajā krastā, uzradās Krizburgas miestiņš – tirgotāju, amatnieku, maizes ceptuvju un lopu kautuvju ciemats, strūgu un plostu dzinēju apmetne.”
J. Niedre „Tai rītā mazā gaismiņā"
“Gaiss bija brīnumaini dzidrs un tīrs, spīdēja saule, un mani visu ceļu, garām Zīlāniem, Jaunajai muižai, Kondrātiem, Stipriem līdz pat Stukuliem pavadīja nepārtraukta cīruļu dziesma. ”
V. Stukuls „Krustpilieša stāstījums"
“Katram cilvēkam ir tāda vieta, kas paliek neizdzēšamā atmiņā, ko nekādi pasaules notikumi un pārliecīgie attālumi nespēj padarīt nesaredzamu”
Jānis Lejiņš "Spēlmaņu cilts"

FOTO: Zvaigznes dienas dančos Vīpes klubā pie "Lākačiem" ciemos Atašienes jaunieši

FOTO: Zvaigznes dienas dančos Vīpes klubā pie
Foto: Vīpes klubs


Vīpes pagasta kluba bērnu un jauniešu folkloras kopa “Lākači” ir aizrautīgi un nenogurdināmi latvisko danču cienītāji. Tieši tāpēc Vīpes klubā divreiz gadā tiek rīkoti latvisko danču vakari – ap Miķeļiem un ap Zvaigznes dienu.

Arī šogad 11.janvārī notika Zvaigznes dienas danči. Ciemos pie “Lākačiem” kuplā skaitā ieradās Atašienes jaunieši. Aiz loga pamatīgas sniega vērpetes grieza ziema, bet klubā gaiss mutuļoja no azartiski dejojošajiem bērniem un jauniešiem. Danču toni uzdeva Andis ar akordeonu un Agnese ar mandolīnu. Ka jau latvisko danču vakaros pieņemts, muzikantiem palīdzēja arī citi spēlēt mākošie dalībnieki – kāds ar mandolīnu, kāds ar stabuli, citi ar bungām un kociņiem. Divās stundās tika izdancota vesela virkne danču. Kā pēdējā, par godu ciemiņiem, protams, ”Atašienes suseklis”.

Paldies Atašienes jauniešiem par aizrautību! Paldies Vēsmai Turkopolei un Madarai Paeglei par atsaucību! Bija labi sadancot ne tikai ar savējiem, bet arī ar kaimiņiem! “Lākači” gaidīs ciemos uz dančiem tā ap Miķeļiem. Jāpačukst, ka ap to laiku “Lākačiem” būs jau 10 gadu jubileja!

Kristīna Zvirbule

Vīpes pagasta kultūras darba organizatore

Informācija par komunālo maksājumu veikšanu
Informācija par komunālo maksājumu veikšanu
Iedzīvotāju ievērībai!
Iedzīvotāju ievērībai!
Jānis Ščerbickis noliek deputāta mandātu
Jānis Ščerbickis noliek deputāta mandātu
Aicina piedalīties Lauku dienā
Aicina piedalīties Lauku dienā
Pasākumi
Krustpils Novadnieks, JŪNIJS 2021
Krustpils Novadnieks, MAIJS 2021Krustpils Novadnieks, APRĪLIS 2021Krustpils Novadnieks, MARTS 2021
PašvaldībaSabiedrībaEkonomika un investīcijasTūrismsKultūraKontakti
  • Laukezers
  • Kristakrūga skatu tornis
  • Marinzejas ezers
  • Svētki kopā ar zirgiem Krustpils pagastā
  • Krustpils novads XXVI Vispārējos latviešu Dziesmu un XVI Deju svētkos
  • Kūku pagasta brīvdabas estrāde

2021.gada 1.jūlijā, darbu sākot jauno novadu domēm, stājas spēkā Latvijas Administratīvi teritoriālā reforma. Tās rezultātā jaunajā Jēkabpils novadā tiek apvienota līdzšinējā Jēkabpils pilsēta un Krustpils, Aknīstes, Salas, Jēkabpils un Viesītes novadi.

Lai arī reforma ievērojami skar vairākus pašvaldības darba procesus, pakalpojumu sniegšana iedzīvotājiem turpinās iepriekšējā kārtībā – visi pašvaldības pakalpojumi tiks nodrošināti visos pagastos līdzšinējās pakalpojumu sniegšanas vietās un ierastajā kārtībā līdz jaunu saistošo noteikumu izdošanai.

Ē adrese Mājokļa drošība PAPS Es, Latvija un ES www.mezalietas.lv e-pakalpojumi 1188.lv transporta saraksti
Cienījamais lietotāj, www.krustpils.lv izmanto sīkdatnes, lai uzlabotu vispārējo pakalpojumu kvalitāti. Turpinot lietot tīmekļa vietni, jūs apliecināt, ka piekrītat mūsu privātuma politikai. Es piekrītu Es nepiekrītu