Krustpils novads
“Katram cilvēkam ir tāda vieta, kas paliek neizdzēšamā atmiņā, ko nekādi pasaules notikumi un pārliecīgie attālumi nespēj padarīt nesaredzamu”
Jānis Lejiņš "Spēlmaņu cilts"
“Gaiss bija brīnumaini dzidrs un tīrs, spīdēja saule, un mani visu ceļu, garām Zīlāniem, Jaunajai muižai, Kondrātiem, Stipriem līdz pat Stukuliem pavadīja nepārtraukta cīruļu dziesma. ”
V. Stukuls „Krustpilieša stāstījums"
“Krustpils krāsas ir vienkāršas – māla sarkanā, zāles zaļā un ūdens zilā, ko sievietes senāk ieauda krusta rūtīs savos lindrakos. ”
Lūcija Ķuzāne "Esmu uzticīgs"
“... augšpus pils, mālzemes muldā Daugavas labajā krastā, uzradās Krizburgas miestiņš – tirgotāju, amatnieku, maizes ceptuvju un lopu kautuvju ciemats, strūgu un plostu dzinēju apmetne.”
J. Niedre „Tai rītā mazā gaismiņā"

LLKC plānotās mācības un pieredzes apmaiņas braucieni lauksaimniekiem un lauku uzņēmējiem

LLKC plānotās mācības un pieredzes apmaiņas braucieni lauksaimniekiem un lauku uzņēmējiem


LLKC Jēkabpils konsultāciju birojs 2019. gadā plāno mācības un pieredzes apmaiņas braucienus lauksaimniekiem un lauku uzņēmējiem. 

Latvijas Lauku konsultāciju un izglītības centrs (LLKC) Lauku attīstības programmas (LAP) investīciju pasākumu 2014.–2020. gadam ietvaros lauksaimniekiem un mežsaimniekiem piedāvā plašas teorētisko un praktisko mācību iespējas. Programmu piedāvājums reģionos ir atšķirīgs, LLKC mājaslapā atrodamas visas programmu tēmas un ieplānotās mācības. Lai varētu piedalīties mācībās, dalībniekiem ir jāpierāda iesaiste minētajā nozarē. Liela daļa mācību ir bez maksas, daļa – ar līdzfinansējumu.

Jēkabpilī plānotas mācības:

 • lopkopībā - gaļas liellopu audzētājiem (11.02.,12.02),
 • augu aizsardzības līdzekļu lietošana - pamatapmācība 2.reģistrācijas klases augu aizsardzības līdzekļu profesionālo lietotāju apliecību iegūšanai (19.02., 20.02.,21.02., 26.02.),
 • pamatapmācība augu aizsardzības līdzekļu lietošanas operatora apliecību iegūšanai (21.02.),
 • augu aizsardzības līdzekļu lietošana- apliecību pagarināšana (27.02.2019),
 • bioloģiskā lauksaimniecība (sākas 28.02.),
 • bioloģiski vērtīgo zālāju apsaimniekošana (17.05.,24.05) 

LLKC ir uzsācis arī saimniecību un mežu apmeklējumus, kas turpināsies līdz 2020. gada 1. oktobrim. Jēkabpils KB šogad organizēs pieredzes braucienu uz Austriju “Mājražotāju produkcijas un nišas produktu pieprasījuma, sortimenta veidošanas, ražošanas un realizācijas procesa tendences Eiropā”. Aicinām interesentus laikus pieteikties mācībām un braucieniem.

Plašāka informācija un pieteikšanās: Ziedīte Bimšteine tel.28361750, e-pasts ziedite.bimsteine@llkc.lv, Anita Putka, tel. 26511269, e-pasts: anita.putka@llkc.lv.

Jēkabpils KB piedāvā arī bezmaksas konsultācijas lopkopībā, augkopībā un ekonomikā, apmaksātas no ES līdzekļiem. Ja interesē kāds no šiem piedāvājumiem, jāsazinās ar Jēkabpils KB speciālistiem.

APMĀCĪBAS:

Jau no šī gada janvāra Lauku attīstības programmas (LAP) investīciju pasākumu 2014.–2020. gadam ietvaros lauksaimniecībā iesaistītajām personām, saimniecību īpašniekiem, darbiniekiem vai pārraugiem būs iespēja apgūt vairākas tēmas – “Ganāmpulku, novietņu un lauksaimniecības dzīvnieku reģistrēšana, apzīmēšana” (16 stundu mācību programma) un  “Lauksaimniecības dzīvnieku labturības prasības ražojošās saimniecībās” (24 stundu mācību programma).

Tāpat būs iespēja arī apgūt bioloģiskās lauksaimniecības kursu. Šīm mācībām var pieteikties gan bioloģiskie, gan konvencionālie lauksaimnieki, pārtikas mājražotāji, pārstrādes uzņēmumu pārstāvji un citi interesenti, kuri vēlas papildināt zināšanas par bioloģisko lauksaimniecību, kuriem tas ir nepieciešams saskaņā ar normatīvo aktu prasībām (startējot ES projektu konkursos, atbalsta maksājumu saņemšanai utt.). Mācību dalībnieks var būt juridiska vai fiziska persona (LAD klients), kas iesaistīta lauksaimniecības, pārtikas (izņemot zivsaimniecības produktus) ražošanas vai mežsaimniecības nozarēs, kā arī lauksaimniecības vai meža zemes īpašnieks, vai tiesiskais vadītājs.
 

Anita Putka
LLKC Jēkabpils nodaļas 
uzņēmējdarbības konsultante
Tālrunis: 26511269
E-pasts: anita.putka@llkc.lv

Informācija par komunālo maksājumu veikšanu
Informācija par komunālo maksājumu veikšanu
Iedzīvotāju ievērībai!
Iedzīvotāju ievērībai!
Jānis Ščerbickis noliek deputāta mandātu
Jānis Ščerbickis noliek deputāta mandātu
Aicina piedalīties Lauku dienā
Aicina piedalīties Lauku dienā
Pasākumi
Krustpils Novadnieks, JŪNIJS 2021
Krustpils Novadnieks, MAIJS 2021Krustpils Novadnieks, APRĪLIS 2021Krustpils Novadnieks, MARTS 2021
PašvaldībaSabiedrībaEkonomika un investīcijasTūrismsKultūraKontakti
 • Laukezers
 • Kristakrūga skatu tornis
 • Marinzejas ezers
 • Svētki kopā ar zirgiem Krustpils pagastā
 • Krustpils novads XXVI Vispārējos latviešu Dziesmu un XVI Deju svētkos
 • Kūku pagasta brīvdabas estrāde

2021.gada 1.jūlijā, darbu sākot jauno novadu domēm, stājas spēkā Latvijas Administratīvi teritoriālā reforma. Tās rezultātā jaunajā Jēkabpils novadā tiek apvienota līdzšinējā Jēkabpils pilsēta un Krustpils, Aknīstes, Salas, Jēkabpils un Viesītes novadi.

Lai arī reforma ievērojami skar vairākus pašvaldības darba procesus, pakalpojumu sniegšana iedzīvotājiem turpinās iepriekšējā kārtībā – visi pašvaldības pakalpojumi tiks nodrošināti visos pagastos līdzšinējās pakalpojumu sniegšanas vietās un ierastajā kārtībā līdz jaunu saistošo noteikumu izdošanai.

Ē adrese Mājokļa drošība PAPS Es, Latvija un ES www.mezalietas.lv e-pakalpojumi 1188.lv transporta saraksti
Cienījamais lietotāj, www.krustpils.lv izmanto sīkdatnes, lai uzlabotu vispārējo pakalpojumu kvalitāti. Turpinot lietot tīmekļa vietni, jūs apliecināt, ka piekrītat mūsu privātuma politikai. Es piekrītu Es nepiekrītu