Krustpils novads
“Katram cilvēkam ir tāda vieta, kas paliek neizdzēšamā atmiņā, ko nekādi pasaules notikumi un pārliecīgie attālumi nespēj padarīt nesaredzamu”
Jānis Lejiņš "Spēlmaņu cilts"
“Gaiss bija brīnumaini dzidrs un tīrs, spīdēja saule, un mani visu ceļu, garām Zīlāniem, Jaunajai muižai, Kondrātiem, Stipriem līdz pat Stukuliem pavadīja nepārtraukta cīruļu dziesma. ”
V. Stukuls „Krustpilieša stāstījums"
“... augšpus pils, mālzemes muldā Daugavas labajā krastā, uzradās Krizburgas miestiņš – tirgotāju, amatnieku, maizes ceptuvju un lopu kautuvju ciemats, strūgu un plostu dzinēju apmetne.”
J. Niedre „Tai rītā mazā gaismiņā"
“Krustpils krāsas ir vienkāršas – māla sarkanā, zāles zaļā un ūdens zilā, ko sievietes senāk ieauda krusta rūtīs savos lindrakos. ”
Lūcija Ķuzāne "Esmu uzticīgs"

Jēkabpils apriņķa tautas deju kolektīvu koncerts - skate Viesītes kultūras pilī

Jēkabpils apriņķa tautas deju kolektīvu koncerts - skate Viesītes kultūras pilī
Attēlā: JDK “Zvirbuļi” un vadītāja Madara Paegle, foto: Vēsma Turkopole


Lai arī Dziesmu un deju svētki aizvadīti, kolektīvi turpina savu darbu. Darba dienu un brīvdienu vakaros dejotāji tiekas kultūras namos, lai apgūtu jaunas dejas gan savam priekam, gan svētku repertuāra dejas. Tiek rīkoti deju koncerti, kolektīvu jubileju koncerti. Kolektīvi regulāri brauc ciemos uz tālākām un tuvākām vietām, lai ar savu degsmi un dejotprasmi priecētu skatītājus.

6.aprīļa vakarā Viesītes kultūras pilī notika Jēkabpils apriņķa tautas deju kolektīvu koncerts - skate ar mērķi veicināt tautas deju kolektīvu radošo darbību, izaugsmes iespējas, nodrošināt kolektīvu darbības procesa nepārtrauktību un apzināt kolektīvu kvantitatīvo un kvalitatīvo sastāvu starpsvētku periodā. Šogad kolektīvi gatavojas tautas mākslas svētkiem “Sēlija rotā”, kuri notiks 2019.gada 29.junijā Jēkabpils novada Ābeļu estrādē. Koncertā tika izdejotas dejas, kuras iekļautas svētku Lielkoncerta repertuārā.

Skatē piedalījās 18 kolektīvi. Tika pārstāvēti: Aknīstes novads, Jēkabpils novads, Krustpils novads, Salas novads, Viesītes novads un Jēkabpils pilsēta.

Žūrijas vērtējums no kolektīvu vadītājiem bija pozitīvs. Protams notika diskusijas un analīze kolektīvu vadītāju sanāksmē. Gala rezultātā, lai kolektīvi starpsvētku periodā noturētos un būtu motivēti darboties, koncerta-skates rezultāti izveidojās šādi:

Augstākā pakāpe - JDK “Delveri” ( Vad. Ingrīda Feldmane), JDK “ Landi” ( Vad.Daiga Ģeidāne), VPDK “ Augšzeme” (Vad. Mārīte un Andris Kivlenieki), VPDK “ Letkiss” ( Vad. Inga Lavrinoviča).

I.pakāpe - VPDK “Solis” (Vad.Daiga Ģeidāne), VPDK “Zīlānietis” ( Vad.Ilmārs Dreļs), SDK “Dejotprieks” ( Vad.Aina Deksne), VPDK “Deldze” ( Vad. Daiga Ģeidāne), VPDK “Kastanis” ( Vad. Kristīne Pazuha), VPDK “iDeja” ( Vad.Mārīte un Andris Kivlenieki), JDK “Zvirbuļi” ( Vad.Madara Paegle), VPDK “Ieleja” ( Vad. Aivars Ielejs), SDK “Krustpilietis” ( Vad. Ilmārs Dreļs), VPDK “Rasa” ( Vad. Inta Tomāne), VPDK “Kaupre” (Vad. Inita Gādmane), JDK “Augšzeme” (Vad.Mārīte un Andris Kivlenieki), VPDK “Sadancis” (Vad.Inese Lazdāne)

II.pakāpe- JDK “Laude” ( Vad.Sandra Vaitķeviča)

Griba gan dejot, gan priecāties, gan sevi parādīt, kas paveikts šajā gadā. Tika izdejotas daudzas dejas, kas priecēja līdz sirds dziļumiem - no jaunās G. Skujas “Sēļu valša” līdz sen dejotai un jau piemirstai  A.Daugeles “Toļi dzejvoj”. Pa vidu cēlais J.Purviņa “Kāzu goda solis”, mierīgā, pavasarīgā M.Simsones “Iebrauca saulīte”, amizantais L.Lipores “Tirgus dancis”, vienmēr dejotais V.Ozola “Klabdancis” un daudzas citas dejas.

Paldies dejotājiem, kolektīvu vadītājiem, Jēkabpils apriņķa deju kolektīvu virsvadītājai Elitai Treilonei, Aknīstes, Jēkabpils, Krustpils, Salas un Viesītes novadu pašvaldībām un Jēkabpils pilsētas domei, kā arī visiem tiem, kas mīl deju. Radīsim prieku sev un citiem un iesim uz savu mērķi. Paldies Viesītes kultūras pils darbiniekiem par silto uzņemšanu gan koncerta dienā, gan pirms tam.

Vēl priekšā vasaras koncerti un svētki. Kā lielākie no tiem - 17.maijā Jēkabpils novada Dignājas estrādē “Daugavas svētki”, 25.maijā Krustpils saliņā - Dižkoncerts, 29.jūnijā Jēkabpils novada Ābeļu estrādē VII Sēlijas Tautas mākslas svētki “Sēlija rotā”.

   

Inta Tomāne

Jēkabpils novada kultūras pārvaldes vadītājas vietniece metodiskajā darbā

 

 

Projekta “KOPĀ vienā virzienā” ietvaros notikušas pirmās darba grupas
Projekta “KOPĀ vienā virzienā” ietvaros notikušas pirmās darba gr...
Jauniešus aicina radīt Eiropas kampaņas “Time to Move” T-kreklu dizainu
Jauniešus aicina radīt Eiropas kampaņas “Time to Move” T-kreklu d...
Skolotāju svētki Mežāres pamatskolā
Skolotāju svētki Mežāres pamatskolā
Peintbola turnīrs Medņos aizvadīts
Peintbola turnīrs Medņos aizvadīts

JAUTĀT PAŠVALDĪBAI
Pasākumi
21.10.2020 plkst. 10.00, Krustpils novada pašvaldība
Domes sēde
07.11.2020 plkst. 18.00, Krustpils pagasta kultūras nams Spunģēnos
Uzņēmēju balle!
17.11.2020 plkst. 17.00, Mežāres kultūras nams
Krustpils novada pašvaldības 18.novembra svinīgais pasā...
Krustpils Novadnieks, OKTOBRIS 2020
Krustpils Novadnieks, SEPTEMBRIS 2020Krustpils Novadnieks, AUGUSTS 2020Krustpils Novadnieks, JŪLIJS 2020
JAUTĀT PAŠVALDĪBAI
PašvaldībaSabiedrībaEkonomika un investīcijasTūrismsKultūraKontakti
 • Laukezers
 • Amatniecības centrs Māzers
 • Grāmatu svētki
 • Atašienes Sāpju Dievmātes Romas katoļu baznīca
 • Unguru (Medņu) Evaņģēliski luteriskā baznīca
 • Vaiķu akmens
 • Rogāļu grava
 • Jāņa Zalāna retro motociklu un senlietu kolekcija
 • Podnieku darbnīca
 • Kristakrūga skatu tornis
 • Laukezers
 • Marinzejas muiža
 • Marinzejas ezers
 • Silabebru ezers
 • Baļotes ezers
 • Svētki kopā ar zirgiem Krustpils pagastā
 • Krustpils novads XXVI Vispārējos latviešu Dziesmu un XVI Deju svētkos
 • Ielīgošana Asotes pilskalnā
 • Kur upes un ceļi krustojas
 • Kūku pagasta brīvdabas estrāde
Ē adrese Mājokļa drošība PAPS Es, Latvija un ES www.mezalietas.lv e-pakalpojumi 1188.lv transporta saraksti
Cienījamais lietotāj, www.krustpils.lv izmanto sīkdatnes, lai uzlabotu vispārējo pakalpojumu kvalitāti. Turpinot lietot tīmekļa vietni, jūs apliecināt, ka piekrītat mūsu privātuma politikai. Es piekrītu Es nepiekrītu