Krustpils novads
“Krustpils krāsas ir vienkāršas – māla sarkanā, zāles zaļā un ūdens zilā, ko sievietes senāk ieauda krusta rūtīs savos lindrakos. ”
Lūcija Ķuzāne "Esmu uzticīgs"
“Katram cilvēkam ir tāda vieta, kas paliek neizdzēšamā atmiņā, ko nekādi pasaules notikumi un pārliecīgie attālumi nespēj padarīt nesaredzamu”
Jānis Lejiņš "Spēlmaņu cilts"
“... augšpus pils, mālzemes muldā Daugavas labajā krastā, uzradās Krizburgas miestiņš – tirgotāju, amatnieku, maizes ceptuvju un lopu kautuvju ciemats, strūgu un plostu dzinēju apmetne.”
J. Niedre „Tai rītā mazā gaismiņā"
“Gaiss bija brīnumaini dzidrs un tīrs, spīdēja saule, un mani visu ceļu, garām Zīlāniem, Jaunajai muižai, Kondrātiem, Stipriem līdz pat Stukuliem pavadīja nepārtraukta cīruļu dziesma. ”
V. Stukuls „Krustpilieša stāstījums"

Dabas parkā "Laukezers" tiks atzīmēta Eiropas dabas un nacionālo parku diena un tiks atklāta tūrisma sezona

Dabas parkā


Ar plašu pasākuma programmu 25.maijā dabas parkā "Laukezers" tiks atzīmēta Eiropas dabas un nacionālo parku diena un tiks atklāta aktīvā  tūrisma sezona. Pasākuma galvenais mērķis ir popularizēt dabas parku “Laukezers” kā lielisku galamērķi, kas piemērots gan aktīvās atpūtas, dabas, gan kultūras un lauku tūrisma cienītājiem, kā arī veidot padziļinātāku sabiedrības izpratni par dabas parku – tā dabas vērtībām un nozīmi.

“Daba – mūsu bagātība” – tāds moto ir šī gada Eiropas dabas un nacionālo parku dienai. Atzīmējot Eiropas dabas un nacionālo parku dienu, Krustpils novada pašvaldība un Dabas aizsardzības pārvalde pasākuma ietvaros aicina doties pārgājienā dabā ar skaņu sajūtu pieturām.  Pārgājiena laikā iepazīsim dabas parka “Laukezers” dažādos ainavas elementus – mežus, pļavas, ezerus, līkumus un paugurus. Pārgājiens plānots aptuveni 3 km garš un plānotais pārgājiena ilgums ir 3.5 stundas. Vietējo ainavu izprast mums palīdzēs Dabas aizsardzības pārvaldes valsts vides inspektore Sintija Balode. Ainavas piedzīvojumu vēl īpašāku darīs skaņu sajūtu pieturvietas. Vienā no pārgājiena pieturvietām, INGA KARPIČA pārgājiena dalībniekiem mācīs, kā dziedināt dvēseli,  par palīgu ņemot tautasdziesmu. Otrajā pārgājiena pieturvietā dalībnieki varēs ļauties gongu skaņu masāžai visam ķermenim un garam kopā ar JĀNI PŪĶI.  Savukārt pārgājiena noslēgumā ikviens varēs izbaudīt dzejas cilvēcību un vienkāršību kopā ar dziesminieku DINĀRU GULBI. Šī pasākuma koncepts ir vienkāršs – ļauties dabai un ļaut dabai būt katra mākslinieka skatuvei un klausītājiem, ļaut ērti iekārtoties uz saviem līdzpaņemtājiem plediem, segām, villainēm un  krēsliem. Pasākums notiks neatkarīgi no laika apstākļiem, tāpēc droši ņemiet visus jums nepieciešamos rīkus, kas sargās un pasargās jūs no saules, vēja, lietus un citiem nelabvēlīgajiem apstākļiem. Dalība pārgājienā ir  bez maksas. Pieteikšanās pārgājienam zvanot 28311364 vai rakstot angelina.tukisa@krustpils.lv. Vietu skaits pārgājienā ir ierobežots.

Paralēli pārgājienam  Laukezera centrālajā pludmalē no plkst.10:00 līdz plkst.15:00 paredzēta īpaša aktivitāšu programma gan ģimenēm ar bērniem, gan senioriem, gan arī dažādu sportisko aktivitāšu cienītājiem, gan ūdens prieku tīkotājiem un vienkārši aktīviem cilvēkiem, kuri vēlas līdzdarboties. Bērnus Laukezera centrālajā pludmalē gaidīs jautrās stafetes. Ģimenēm aizraujoši pārbaudījumi gaidāmi Lielajā lidojošo šķīvīšu darta spēlē, petankas spēlē, kā arī atmiņas spēlē. Jebkuru apmeklētāju,  jo īpaši seniorus, priecēs tādas aktivitātes kā brīvdabas vingrošana un šautriņmešanas čempionāts. Ūdens aktivitāšu tīkotājiem būs iespēja apgūt braukšanas prasmes ar SUP  dēļiem un laivām. Savukārt Dabas aizsardzības pārvaldes dabas izglītības centra “Rāzna” aktivitāšu teltī dažādās dabas izziņas aktivitātēs, spēlēs un radošajās darbnīcās ikviens interesents varēs iepazīt tuvāk dabas parka teritorijas daudzveidīgās dabas bagātības un to nozīmi cilvēku dzīvē, kā arī klimata izmaiņu ietekmi uz dabas vērtībām.

Esi aktīvs! Atpūties zaļi! Nesēdi mājās, nāc un piedalies!

Vairāk informācijas par Eiropas dabas un nacionālo parku dienu, kā arī citviet Eiropā gaidāmajiem pasākumiem un aktivitātēm http://www.europarc.org/nature/european-day-parks/.

Informāciju sagatavoja:

Angelīna Tukiša

Krustpils novada pašvaldības

Tūrisma un jaunatnes lietu speciāliste

 

 

 

 

Pasākuma laikā iespējama fotografēšana un filmēšana. Uzņemtais materiāls var tikt izvietots plašsaziņas līdzekļos.
24. – 26. jūlijs Annas un Jēkaba dienas Krustpils novada Atašie...
Vides risinājumu institūts veic visaptverošu barības ķēžu izpēti ...
Drošības nosacījumi atpūtā pie ūdens
Atklāj Sēliju, dodoties aizraujošā un izzinošā piedzīvojumā!...

JAUTĀT PAŠVALDĪBAI
Pasākumi
15.07.2020 plkst. 10:00, Krustpils novada pašvaldība, Lielā zāle
Domes sēde
24.07.2020 plkst. 19:00, Atašienes k.n. “Annas sāta” pagalmā
V Folkloras kopu saiets “Atašīnes suseklis”
26.07.2020 plkst. 11:00, Atašienes k.n. “Annas sāta” pagalmā
Annas dienas lustes
30.07.2020 plkst. 20.00, Variešu kultūras nams
Filma "Klases salidojums 2"
31.07.2020 plkst. 20:00, Kūku pagasta brīvdabas estrāde Mārdadzis
Grupas Labvēlīgais tips koncerts "Es nav redzējis Tevi ...
Krustpils Novadnieks, JŪLIJS 2020
Krustpils Novadnieks, JŪNIJS 2020Krustpils Novadnieks, MAIJS 2020Krustpils Novadnieks, APRĪLIS 2020
JAUTĀT PAŠVALDĪBAI
PašvaldībaSabiedrībaEkonomika un investīcijasTūrismsKultūraKontakti
 • Amatniecības centrs Māzers
 • Grāmatu svētki
 • Atašienes Sāpju Dievmātes Romas katoļu baznīca
 • Unguru (Medņu) Evaņģēliski luteriskā baznīca
 • Vaiķu akmens
 • Rogāļu grava
 • Jāņa Zalāna retro motociklu un senlietu kolekcija
 • Podnieku darbnīca
 • Kristakrūga skatu tornis
 • Asotes pilskalns
 • Laukezers
 • Endzeļu vecticībnieku draudzes lūgšanu nams
 • Dzirkaļu pilskalns
 • Marinzejas muiža
 • Marinzejas ezers
 • Silabebru ezers
 • Timsmales ezers
 • Baļotes ezers
 • Svētki kopā ar zirgiem Krustpils pagastā
 • Krustpils novads XXVI Vispārējos latviešu Dziesmu un XVI Deju svētkos
 • Ielīgošana Asotes pilskalnā
 • Kur upes un ceļi krustojas
 • Kūku pagasta brīvdabas estrāde