Krustpils novads
“Krustpils krāsas ir vienkāršas – māla sarkanā, zāles zaļā un ūdens zilā, ko sievietes senāk ieauda krusta rūtīs savos lindrakos. ”
Lūcija Ķuzāne "Esmu uzticīgs"
“Gaiss bija brīnumaini dzidrs un tīrs, spīdēja saule, un mani visu ceļu, garām Zīlāniem, Jaunajai muižai, Kondrātiem, Stipriem līdz pat Stukuliem pavadīja nepārtraukta cīruļu dziesma. ”
V. Stukuls „Krustpilieša stāstījums"
“... augšpus pils, mālzemes muldā Daugavas labajā krastā, uzradās Krizburgas miestiņš – tirgotāju, amatnieku, maizes ceptuvju un lopu kautuvju ciemats, strūgu un plostu dzinēju apmetne.”
J. Niedre „Tai rītā mazā gaismiņā"
“Katram cilvēkam ir tāda vieta, kas paliek neizdzēšamā atmiņā, ko nekādi pasaules notikumi un pārliecīgie attālumi nespēj padarīt nesaredzamu”
Jānis Lejiņš "Spēlmaņu cilts"

Laivu orientēšanās pa Neretu “No Mežmuižas līdz Podvinkai”

Laivu orientēšanās pa Neretu “No Mežmuižas līdz Podvinkai”
Foto: Vīpes stils


Jau otro gadu pēc kārtas atpūtas vieta “ Daugmales” rīko orientēšanās pasākumu ar laivām. Pirms gada kopā ar mums varēja atklāt Daugavas noslēpumus, bet šogad mūsu izvēle, viennozīmīgi, tuvējā upīte Nereta.

Ja vaicāsiet, kādēļ tāds pasākuma nosaukums un kur tas īsti ir? Atbildēsim - tepat pie mums Vīpē, kur Neretas upītes krastos atrodas simtgadīgas būves, dzirnavu drupas, dižkoki, mistiski akmeņi, ko pārvietojoties pa lielceļu dziemžēl neieraudzīsi. Lai no Mežmuižas nokļūtu līdz Podvinkai (tagad  “Daugmalēm”) tiek šķērsoti 5 tilti!!! Orientēšanās dalībnieki uzdevumu lapās iepazīst apkārtnes vēsturiskos notikumus, bet jautājumi ir mūsdienīgi un īpašas grūtības nesagādā. Turklāt ar šodienas tehnoloģijām informāciju var iegūt pat upes vidū! Ja gribi iepazīt apkārtni, šāds laivu brauciens ar uzdevumiem ir to vērts - gan atpūta, gan fiziska nodarbe, gan atjautība un zināšanas jāliek lietā.

Paldies mūsu lieliskajām komandām un palīgiem, bez kuriem šis pasākums nav iedomājams!

“Līdzās Daugavai TOREIZ un TAGAD”

Šis maršruts un pasākuma tēma nebūt nav nejauša, jo atbildes uz pēdējo uzdevumu bija meklējama tūrisma stendā, kas vēsta par seniem un ne tik seniem notikumiem mūsu apkārtnē.

Latvijas simtgadē biedrība īstenoja Krustpils novada pašvaldības atbalstītu projektu “Līdzās Daugavai TOREIZ un TAGAD”, kas izvērsās par aizraujošu vēsturisku notikumu iepazīšanas pasākumu gandrīz gada garumā. Esam savākuši  daudzus vēsturiskus foto kadrus, atmiņu stāstījumus, vēsturiskus aprakstus, avīžrakstus, kā rezultātā ir tapis tūrisma stends, kas vēsta par seno laiku notikumiem - plostu pludināšanu, Trepes pārceltuvi, Trepes staciju, Klaukavas krogu, Podvinkas muižu un pat Pirmā pasaules kara tiltiem pār Daugavu. Šo pētījumu turpinām un mūs interesē vietējo iedzīvotāju rīcībā esošie stāsti un materiāli - piemēram, vēsturisku foto, kur butu redzama Trepes pārceltuve, mēs vēl neesam atraduši, bet esam pārliecināti, ka kādās mājās vēl ir atrodams!

Sākoties tūrisma sezonai, gribam atgādināt, ka tik daudz skaistu vietu mums ir tepat tuvējā apkartnē. Aicinām apmeklēt tūrisma informacijas stendus, F.Bidera piemiņas vietu, apēst līdzpaņemtās sviestmaizes pie tūristu galdiņa. Varbūt sen nav uzkāpts netālu esošajā Vaiķu dižakmenī vai redzētas amatniecības centra “Māzers” jaunās telpas un darbi.

Biedrība “Vīpes stils”

Laivu noma un atpūtas vieta “Daugmales”

 

Antūžu pamatskola pateicas par ziedojumu drošības pasākumu nodrošināšanai
Antūžu pamatskola pateicas par ziedojumu drošības pasākumu nodroš...
Sagatavoti izglītojoši materiāli bērniem un jauniešiem par drošību ziemā
Sagatavoti izglītojoši materiāli bērniem un jauniešiem par drošīb...
Mežāres pamatskola aicina pieteikties darbā
Mežāres pamatskola aicina pieteikties darbā
Apvienotā Jēkabpils novada iedzīvotāju aptauja
Apvienotā Jēkabpils novada iedzīvotāju aptauja

JAUTĀT PAŠVALDĪBAI
Pasākumi
20.01.2021 plkst. 15:00, Krustpils novada pašvaldība
Apvienoto komiteju sēde
27.01.2021 plkst. 10.00, Krustpils novada pašvaldība - ZOOM
Domes sēde
Krustpils Novadnieks, JANVĀRIS 2021
Krustpils Novadnieks, DECEMBRIS 2020Krustpils Novadnieks, NOVEMBRIS 2020Krustpils Novadnieks, OKTOBRIS 2020
JAUTĀT PAŠVALDĪBAI
PašvaldībaSabiedrībaEkonomika un investīcijasTūrismsKultūraKontakti
  • Laukezers
  • Kristakrūga skatu tornis
  • Marinzejas ezers
  • Svētki kopā ar zirgiem Krustpils pagastā
  • Krustpils novads XXVI Vispārējos latviešu Dziesmu un XVI Deju svētkos
  • Kūku pagasta brīvdabas estrāde
Ē adrese Mājokļa drošība PAPS Es, Latvija un ES www.mezalietas.lv e-pakalpojumi 1188.lv transporta saraksti
Cienījamais lietotāj, www.krustpils.lv izmanto sīkdatnes, lai uzlabotu vispārējo pakalpojumu kvalitāti. Turpinot lietot tīmekļa vietni, jūs apliecināt, ka piekrītat mūsu privātuma politikai. Es piekrītu Es nepiekrītu