Krustpils novads
“Gaiss bija brīnumaini dzidrs un tīrs, spīdēja saule, un mani visu ceļu, garām Zīlāniem, Jaunajai muižai, Kondrātiem, Stipriem līdz pat Stukuliem pavadīja nepārtraukta cīruļu dziesma. ”
V. Stukuls „Krustpilieša stāstījums"
“Krustpils krāsas ir vienkāršas – māla sarkanā, zāles zaļā un ūdens zilā, ko sievietes senāk ieauda krusta rūtīs savos lindrakos. ”
Lūcija Ķuzāne "Esmu uzticīgs"
“Katram cilvēkam ir tāda vieta, kas paliek neizdzēšamā atmiņā, ko nekādi pasaules notikumi un pārliecīgie attālumi nespēj padarīt nesaredzamu”
Jānis Lejiņš "Spēlmaņu cilts"
“... augšpus pils, mālzemes muldā Daugavas labajā krastā, uzradās Krizburgas miestiņš – tirgotāju, amatnieku, maizes ceptuvju un lopu kautuvju ciemats, strūgu un plostu dzinēju apmetne.”
J. Niedre „Tai rītā mazā gaismiņā"

Vīpes pamatskola lepojas ar videi draudzīgām tradīcijām

Vīpes pamatskola lepojas ar videi draudzīgām tradīcijām
Foto: Vīpes pamatskola


Vīpes pamatskola nemaz nevar neizkopt videi draudzīgas tradīcijas, jo mūsu skolas apkārtne lutina mūs ar skaisto un bagāto dabu. Mēs droši varam apgalvot, ka skolai ir savs stārķu pāris, kurš ir uzticīgs mūsu skolai un katru gadu atgriežas savā ligzdā. Ja citiem putnu dzīvi ligzdā iespējams vērot tikai datora ekrānā, tad mēs stārķu dzīvi varam vērot pa skolas trešā stāva logu. Mēs varam uzskatīt, ka mums ir arī savs zaķis, kurš bieži ļepato pa skolas ābeļdārzu. Arī vāveres veiklo pārvietošanos no zara uz zaru un no koka uz koku varam vērot pa klases logu. Mums ir arī pūce, kura savus mazuļus perē ozola dobumā. Un kur nu vēl visi pārējie putni, kuri pieskandina ar savām dziesmām visu skolas apkārtni.

Mums ir visi priekšnosacījumi, lai mēs skolā līdztekus visām pārējām zināšanām un prasmēm, varētu mācīties dabai draudzīgu dzīvesveidu. Mūsu rūpes par skaisto vidi ir piedalīšanās SIA „Zaļā josta” organizētajos makulatūras un izlietoto bateriju vākšanas konkursos „Tīrai Latvijai!” .

Makulatūras vākšanas konkursos piedalāmies jau kopš 2009. gada. Mūsu mērķis nav konkursos uzvarēt, bet gan rūpīgi savākt visu makulatūru, ko „saražojam” paši skolā un palīdzēt atbrīvoties no makulatūras Vīpes pagasta iedzīvotājiem, jo vākt makulatūru un pārvadāt lielos attālumos  nav videi draudzīgi. Šogad arī piedalījāmies makulatūras vākšanā, savācām un nodevām pārstrādei 1600 kg makulatūras. Visaktīvākie makulatūras vācēji bija  pirmskolas audzēknis Jēkabs Ozoliņš un 1.klases skolnieks Kristaps Viličko. Paldies šiem skolēniem un viņu vecākiem par izrādīto atsaucību.

Visu laiku turpinām arī vākt izlietotās baterijas. Konkursā piedalāmies tad, kad esam savākuši atbilstošo bateriju daudzumu. Šogad nodevām 40 kg izlietoto bateriju. Aktīvākais bateriju piegādātājs bija 1.klases skolnieks K.Viličko. Mācību gadu noslēdzot, skola saņēma pateicības no SIA „Zaļā josta” par piedalīšanos makulatūras un izlietoto bateriju vākšanas konkursos „Tīrai Latvijai!” .

Mūsu skola jau astoto gadu piedalās  meža stādīšanā. Mums ir izveidojusies sadarbība ar Dienvidlatgales mežniecības Preiļu  iecirkņa meža atjaunošanas un kopšanas speciālisti Dz. Salmiņu un mežkopi A. Ancānu. Viņi mums neatsaka to izdevību, katru gadu piedalīties meža stādīšanā. Skolēniem vienmēr tiek labi izskaidrots un rūpīgi parādīts, kā šis atbildīgais darbs ir veicams. Šogad iestādījām 1000 priedītes. Pēc darba skolēniem bija iespēja piedalīties izzinošās spēlēs par dabu, ko organizēja vecākā mežsaimniecības konsultante A. Rudzīte. Paldies visiem speciālistiem par ieguldīto darbu.

Sākam izkopt jaunu tradīciju, tas ir piedalīšanos Latvijas Valsts mežu Meža ekspedīcijās, lai skolēnus izglītotu par meža daudzveidīgo nozīmi. Latvijas valsts mežu ekspedīcija ir aptuveni 2 km garš izglītojošs pārgājiens dabā ar 10 meža izziņas pieturām pieredzējušu mežsaimnieku vadībā. Pirmo reizi Meža ekspedīcijā piedalījāmies 2017.gadā. Esam pieteikušies dalībai LVM Meža ekspedīcijā 2019. gada septembrī.

Esam apņēmības pilni turpināt visas dabai draudzīgās tradīcijas arī turpmāk. Kopīgiem spēkiem jācenšas veidot izpratni par dabas saglabāšanu nākamajām paaudzēm.

                                                                         

Informāciju sagatavoja:

Vides pulciņa skolotāja M.Zarāne

24. – 26. jūlijs Annas un Jēkaba dienas Krustpils novada Atašie...
Vides risinājumu institūts veic visaptverošu barības ķēžu izpēti ...
Drošības nosacījumi atpūtā pie ūdens
Atklāj Sēliju, dodoties aizraujošā un izzinošā piedzīvojumā!...

JAUTĀT PAŠVALDĪBAI
Pasākumi
15.07.2020 plkst. 10:00, Krustpils novada pašvaldība, Lielā zāle
Domes sēde
24.07.2020 plkst. 19:00, Atašienes k.n. “Annas sāta” pagalmā
V Folkloras kopu saiets “Atašīnes suseklis”
26.07.2020 plkst. 11:00, Atašienes k.n. “Annas sāta” pagalmā
Annas dienas lustes
30.07.2020 plkst. 20.00, Variešu kultūras nams
Filma "Klases salidojums 2"
31.07.2020 plkst. 20:00, Kūku pagasta brīvdabas estrāde Mārdadzis
Grupas Labvēlīgais tips koncerts "Es nav redzējis Tevi ...
Krustpils Novadnieks, JŪLIJS 2020
Krustpils Novadnieks, JŪNIJS 2020Krustpils Novadnieks, MAIJS 2020Krustpils Novadnieks, APRĪLIS 2020
JAUTĀT PAŠVALDĪBAI
PašvaldībaSabiedrībaEkonomika un investīcijasTūrismsKultūraKontakti
 • Amatniecības centrs Māzers
 • Grāmatu svētki
 • Atašienes Sāpju Dievmātes Romas katoļu baznīca
 • Unguru (Medņu) Evaņģēliski luteriskā baznīca
 • Vaiķu akmens
 • Rogāļu grava
 • Jāņa Zalāna retro motociklu un senlietu kolekcija
 • Podnieku darbnīca
 • Kristakrūga skatu tornis
 • Asotes pilskalns
 • Laukezers
 • Endzeļu vecticībnieku draudzes lūgšanu nams
 • Dzirkaļu pilskalns
 • Marinzejas muiža
 • Marinzejas ezers
 • Silabebru ezers
 • Timsmales ezers
 • Baļotes ezers
 • Svētki kopā ar zirgiem Krustpils pagastā
 • Krustpils novads XXVI Vispārējos latviešu Dziesmu un XVI Deju svētkos
 • Ielīgošana Asotes pilskalnā
 • Kur upes un ceļi krustojas
 • Kūku pagasta brīvdabas estrāde