Krustpils novads
“... augšpus pils, mālzemes muldā Daugavas labajā krastā, uzradās Krizburgas miestiņš – tirgotāju, amatnieku, maizes ceptuvju un lopu kautuvju ciemats, strūgu un plostu dzinēju apmetne.”
J. Niedre „Tai rītā mazā gaismiņā"
“Krustpils krāsas ir vienkāršas – māla sarkanā, zāles zaļā un ūdens zilā, ko sievietes senāk ieauda krusta rūtīs savos lindrakos. ”
Lūcija Ķuzāne "Esmu uzticīgs"
“Gaiss bija brīnumaini dzidrs un tīrs, spīdēja saule, un mani visu ceļu, garām Zīlāniem, Jaunajai muižai, Kondrātiem, Stipriem līdz pat Stukuliem pavadīja nepārtraukta cīruļu dziesma. ”
V. Stukuls „Krustpilieša stāstījums"
“Katram cilvēkam ir tāda vieta, kas paliek neizdzēšamā atmiņā, ko nekādi pasaules notikumi un pārliecīgie attālumi nespēj padarīt nesaredzamu”
Jānis Lejiņš "Spēlmaņu cilts"

Titulu “Vedējs 2019 “ iegūst Kūku bibliotēkas vadītāja Jeļena Hnikina

Titulu “Vedējs 2019 “ iegūst Kūku bibliotēkas vadītāja Jeļena Hnikina


    Pozitīvā gaisotnē, pagājušajā nedēļā – 1. augustā – noritējis Lauku partnerības “Sēlija” rīkotais radošā konkursa “VEDĒJS” noslēguma pasākums.  Šogad titulu  “Vedējs 2019” ieguva Jeļena Hnikina.

      Konkurss norisinājās 14.reizi un tika rīkots Jēkabpils novada Rubenes pagastā, kur dzīvo Inta Tomāne - Vedēja 2018.  Tā mērķis ir rosināt „Lauku partnerības Sēlija” teritorijas lauku ļaudis teikt labus vārdus par sava pagasta ļaudīm, kaimiņiem, kuri ir apliecinājuši piederību laukiem ar izpalīdzību, labo sirdi un optimismu.

      Šogad konkursam  tika iesniegti deviņi aprkasti, tajā skaitā arī par Krustpils novada, Krustpils pamatskolas logopēdi un biedrības “Jāņa Āboļina sporta klubs” treneri Ilzi Tomiņu  - Stari, kuru izvirzīja Mārīte Pole un Krustpils novada, Kūku bibliotēkas vadītāju Jeļenu Hnikinu, kuru izvirzīja Valda Kalniņa -  Vītola.

     Aprakstā par I. Tomiņu – Stari uzsvērts viņas aktīvais dzīves veids, entuziasms un pozitīvisms ar kuru viņa aizrauj savus līdzcilvēkus: “…ļoti svarīgi, ka jauni cilvēki dzīvo un darbojas laukos. Tam ir sniega bumbas efekts. Ja vieni kaut ko dara – sakārto vidi, vingro, tad citi šim piemēram seko un nepaliek malā.”

     Savukārt V. Kalniņa – Vītola, aprakstā par J. Hnikinu uzsvērusi viņas radošumu un vēlmi uzlabot vidi sev apkārt: “Ja katrs Krustpils novada iedzīvotājs būtu iemūrējis tik ķieģelīšu pasaules būvē, kā to ir paveikusi Kūku bibliotēkas vadītāja Jeļena Hnikina, tad Latvijas galvaspilsēta atrastos Kūkās. […] Jeļena ir cilvēks, kam idejas dzimst ne pa dienām, bet stundām. Tās visas ir vērstas uz to, lai labuma guvējs būtu visa sabiedrība – pirmkārt jau Krustpils novada iedzīvotāji.”

     Krustpils novada pašvaldība lepojas ar saviem iedzīvotājiem un mudina arī turpmāk dalīties ar labiem vārdiem par saviem novada līdzcilvēkiem.

Antūžu pamatskola pateicas par ziedojumu drošības pasākumu nodrošināšanai
Antūžu pamatskola pateicas par ziedojumu drošības pasākumu nodroš...
Sagatavoti izglītojoši materiāli bērniem un jauniešiem par drošību ziemā
Sagatavoti izglītojoši materiāli bērniem un jauniešiem par drošīb...
Mežāres pamatskola aicina pieteikties darbā
Mežāres pamatskola aicina pieteikties darbā
Apvienotā Jēkabpils novada iedzīvotāju aptauja
Apvienotā Jēkabpils novada iedzīvotāju aptauja

JAUTĀT PAŠVALDĪBAI
Pasākumi
20.01.2021 plkst. 15:00, Krustpils novada pašvaldība
Apvienoto komiteju sēde
27.01.2021 plkst. 10.00, Krustpils novada pašvaldība - ZOOM
Domes sēde
Krustpils Novadnieks, JANVĀRIS 2021
Krustpils Novadnieks, DECEMBRIS 2020Krustpils Novadnieks, NOVEMBRIS 2020Krustpils Novadnieks, OKTOBRIS 2020
JAUTĀT PAŠVALDĪBAI
PašvaldībaSabiedrībaEkonomika un investīcijasTūrismsKultūraKontakti
  • Laukezers
  • Kristakrūga skatu tornis
  • Marinzejas ezers
  • Svētki kopā ar zirgiem Krustpils pagastā
  • Krustpils novads XXVI Vispārējos latviešu Dziesmu un XVI Deju svētkos
  • Kūku pagasta brīvdabas estrāde
Ē adrese Mājokļa drošība PAPS Es, Latvija un ES www.mezalietas.lv e-pakalpojumi 1188.lv transporta saraksti
Cienījamais lietotāj, www.krustpils.lv izmanto sīkdatnes, lai uzlabotu vispārējo pakalpojumu kvalitāti. Turpinot lietot tīmekļa vietni, jūs apliecināt, ka piekrītat mūsu privātuma politikai. Es piekrītu Es nepiekrītu