Krustpils novads
“... augšpus pils, mālzemes muldā Daugavas labajā krastā, uzradās Krizburgas miestiņš – tirgotāju, amatnieku, maizes ceptuvju un lopu kautuvju ciemats, strūgu un plostu dzinēju apmetne.”
J. Niedre „Tai rītā mazā gaismiņā"
“Gaiss bija brīnumaini dzidrs un tīrs, spīdēja saule, un mani visu ceļu, garām Zīlāniem, Jaunajai muižai, Kondrātiem, Stipriem līdz pat Stukuliem pavadīja nepārtraukta cīruļu dziesma. ”
V. Stukuls „Krustpilieša stāstījums"
“Katram cilvēkam ir tāda vieta, kas paliek neizdzēšamā atmiņā, ko nekādi pasaules notikumi un pārliecīgie attālumi nespēj padarīt nesaredzamu”
Jānis Lejiņš "Spēlmaņu cilts"
“Krustpils krāsas ir vienkāršas – māla sarkanā, zāles zaļā un ūdens zilā, ko sievietes senāk ieauda krusta rūtīs savos lindrakos. ”
Lūcija Ķuzāne "Esmu uzticīgs"

Marinzejas muižā aizvadīti fantastiski jauniešu svētki

Marinzejas muižā aizvadīti fantastiski jauniešu svētki
Kārlis Zalāns


17.augustā Marinzejas muižā norisinājās Sē­lijas novadu apvienības  un Krustpils novada jauniešu die­na “Dzimis Sēlijā”. Visas aktivitātes pasākuma dienā bija  bez maksas, pateicoties visu astoņu iesaistīto pašvaldību finansiālajam atbalstam. Pasākums norisinājās jau piekto gadu pēc kārtas un priecēja jauniešus ar dažādām aktivitātēm, konkursiem, pārsteigumiem  un, protams, kārtīgu ballīti. Pasākuma programma bija plaša, lai ikviens varētu atrast sev interesējošu aktivitāti. Svētkus ar laba vēlējumiem un sveicieniem atklāja Krustpils novada domes priekšsēdētāja vietniece Kornēlija Brūniņa. Atklāšanas ceremonijā, izlozes veidā tika noskaidrots nākamās Sēlijas novadu jauniešu dienas organizators. Nākamajā gadā tiekamies – Jēkabpils novadā. Pasākuma pirmajā dienas daļā jaunieši piedalījās  komandu cīņās “Izlauzies”.  Komandu cīņās jaunieši, pildot dažādus uzdevumus izlauzās radošumā, atjautībā, spēkā un veiklībā. Dienas turpinājumā neformālā gaisotnē izzināja  Latvijas Radio Pieci ētera personības Inese Pučekas ceļu līdz sapņu darbam, spraigo ikdienu un dzīvi pie radio pults. Dienas otrajā daļā ikviens varēja izbaudīt  pozitīvas emocijas un neaizmirstamus mirkļus aizraujošā peintbola spēlē, izskraidīties burbuļfutbola spēlē, uzspēlēt virtuālās realitātes spēles, pilnveidot savas prasmes dažādās radošajās darbnīcās, kā arī tikt pie foršām bildēm nieka pāris minūšu laikā momentfoto stendā. Paralēli aktivitātēm ikviens pasākuma apmeklētājs varēja apskatīt fotoizstādes “Šī puse” un “Mana pašvaldība- mana sapņu pils”. Vakara daļa bija iespaidiem bagāta. Dienas noslēgumā tika apbalvoti komandu cīņu “Izlauzies” dalībnieki. Lai nevairotu sīvu sportisku sacensību, nebija cīņas par medaļu, bet gan par īpašām nominācijām, ko tiesneši komandām piešķīra. Tāpat tika apbalvoti fotokonkursa “Mana pašvaldība- mana sapņu pils” uzvarētāji un tika pateikts paldies pašvaldībām par atbalstu un sadarbības iespējām. Pēc tam visi kopā  izbaudīja grupas “Rollmans Band” sniegto koncertu, vakarā noslēgumā vienojās kopīgā dejas solī DJ Mareka Liepiņa  vadībā.

 Tie bija fantastiski jauniešu svētki un neaizmirstams piedzīvojums vasaras noslēgumā!

Jāatzīst, ka brīvprātīgo kustība Krustpils novadā arvien pieaug un teju neviens pasākums nav iedomājams bez brīvprātīgo atbalsta. Tāpēc vislielākais paldies par ieguldījumu svētku radīšanā sakāms tieši brīvprātīgajiem. Paldies Jums  par atsaucību, atbalstu, ieguldīto darbu un enerģiju. Bez jums jauniešu dienas nebūtu izdevušās tik lieliskas. Tāpat paldies ikvienam, kas pasākumu apmeklēja, juta līdzi, teica labus vārdus, deva vērtīgus padomus un jaunas idejas. Tiekamies nākamajā gadā Jēkabpils novadā!

 

Fotogrāfijas no pasākuma pieejamas šeit : https://failiem.lv/u/jsfj3khd

Foto: Kārlis Zalāns

Informāciju sagatavoja:

Angelīna Tukiša

Krustpils novada pašvaldības

Tūrisma un jaunatnes lietu speciāliste

Antūžu pamatskola pateicas par ziedojumu drošības pasākumu nodrošināšanai
Antūžu pamatskola pateicas par ziedojumu drošības pasākumu nodroš...
Sagatavoti izglītojoši materiāli bērniem un jauniešiem par drošību ziemā
Sagatavoti izglītojoši materiāli bērniem un jauniešiem par drošīb...
Mežāres pamatskola aicina pieteikties darbā
Mežāres pamatskola aicina pieteikties darbā
Apvienotā Jēkabpils novada iedzīvotāju aptauja
Apvienotā Jēkabpils novada iedzīvotāju aptauja

JAUTĀT PAŠVALDĪBAI
Pasākumi
20.01.2021 plkst. 15:00, Krustpils novada pašvaldība
Apvienoto komiteju sēde
27.01.2021 plkst. 10.00, Krustpils novada pašvaldība - ZOOM
Domes sēde
Krustpils Novadnieks, JANVĀRIS 2021
Krustpils Novadnieks, DECEMBRIS 2020Krustpils Novadnieks, NOVEMBRIS 2020Krustpils Novadnieks, OKTOBRIS 2020
JAUTĀT PAŠVALDĪBAI
PašvaldībaSabiedrībaEkonomika un investīcijasTūrismsKultūraKontakti
  • Laukezers
  • Kristakrūga skatu tornis
  • Marinzejas ezers
  • Svētki kopā ar zirgiem Krustpils pagastā
  • Krustpils novads XXVI Vispārējos latviešu Dziesmu un XVI Deju svētkos
  • Kūku pagasta brīvdabas estrāde
Ē adrese Mājokļa drošība PAPS Es, Latvija un ES www.mezalietas.lv e-pakalpojumi 1188.lv transporta saraksti
Cienījamais lietotāj, www.krustpils.lv izmanto sīkdatnes, lai uzlabotu vispārējo pakalpojumu kvalitāti. Turpinot lietot tīmekļa vietni, jūs apliecināt, ka piekrītat mūsu privātuma politikai. Es piekrītu Es nepiekrītu