Krustpils novads
“Krustpils krāsas ir vienkāršas – māla sarkanā, zāles zaļā un ūdens zilā, ko sievietes senāk ieauda krusta rūtīs savos lindrakos. ”
Lūcija Ķuzāne "Esmu uzticīgs"
“Katram cilvēkam ir tāda vieta, kas paliek neizdzēšamā atmiņā, ko nekādi pasaules notikumi un pārliecīgie attālumi nespēj padarīt nesaredzamu”
Jānis Lejiņš "Spēlmaņu cilts"
“... augšpus pils, mālzemes muldā Daugavas labajā krastā, uzradās Krizburgas miestiņš – tirgotāju, amatnieku, maizes ceptuvju un lopu kautuvju ciemats, strūgu un plostu dzinēju apmetne.”
J. Niedre „Tai rītā mazā gaismiņā"
“Gaiss bija brīnumaini dzidrs un tīrs, spīdēja saule, un mani visu ceļu, garām Zīlāniem, Jaunajai muižai, Kondrātiem, Stipriem līdz pat Stukuliem pavadīja nepārtraukta cīruļu dziesma. ”
V. Stukuls „Krustpilieša stāstījums"

Projekta “Atver durvis sadarbībai” ietvaros norisinājās apmācības par iniciatīvu plānošanu un īstenošanu vietējās kopienas labā

Projekta “Atver durvis sadarbībai” ietvaros norisinājās apmācības par iniciatīvu plānošanu un īstenošanu vietējās kopienas labā


Projekts tiek īstenots Izglītības un zinātnes ministrijas Jaunatnes politikas valsts programmas 2019.gadam valsts budžeta  finansējuma ietvaros no 9.augusta līdz 8.decembrim

Līdzdalība ir tēma, kas ir aktuāla ne tikai jaunatnes jomā, bet gan arī politikā, sabiedrībā kopumā. Līdzdalība ir viens no "gudrajiem" veidiem, kā sekmēt labākas sabiedrības un labklājības veidošanos. Projekta “Atver durvis sadarbībai” (līguma Nr.VP2019/1.2-9) ietvaros no 20.-21.septembrim Krustpils novada Kūku pagastā, brīvdienu mājā “Celmiņi” norisinājās apmācības par iniciatīvu plānošanu un īstenošanu vietējās kopienas labā.

Uz apmācībām tika aicināti jaunieši, darbā ar jaunatni iesaistītās personas pašvaldībā, jaunatnes jomā strādājošo nevalstisko organizāciju pārstāvji un ikviens, kas strādā ar jauniešiem. Apmācību ietvaros jomas ekspertes Ineses Šubēvicas un  neformālās izglītības apmācību vadītājas Ieva Garjānes vadībā jaunieši un darbā ar jaunatni iesaistītās personas vairoja savas zināšanas par jaunatnes politiku un jauniešu līdzdalības nozīmi šīs politikas virzībā.

Radošās nodarbībās darbā ar jaunatni iesaistītajām personām tika sniegts plašāks redzējums par jauniešu līdzdalības principiem, līdzdalības metožu efektīvu vadīšanu un izmantošanu un jēgpilnu līdzdalības aktivitāšu organizēšanu. Savukārt jauniešiem tika sniegts gan plašāks redzējums par jaunatnes politikas jomu, gan vairota jauniešu veiktspēja, iesaistot jauniešus praktiskos sevis izzinošos un personības izaugsmi veicinošos uzdevumos, ļaujot apzināties mērķu izvirzīšanas nozīmi. Apmācību ietvaros notika arī aktīvs darbs pie Krustpils novada jaunatnes politikas attīstības plāna 2020.-2026.gadam rīcības plāna izstrādes.

Krustpils novada jauniete Diāna Gabranova par apmācībām: “Apmācību process ilga divas dienas, kuru laikā mums bija iespēja ģenerēt mūsu idejas visdažādākajos veidos, sākot ar to uzzīmēšanu un beidzot ar idejas strukturētu prezentāciju. Lai gan pasākuma galvenais mērķis bija veicināt jauniešu iesaistīšanos pašvaldības darbā, tomēr tas arī koncentrējās un mudināja mūs iepazīt vienam otru. Manuprāt, šīs apmācības ļāva mums izkāpt no komforta zonas un iemācīja spēju paust savu viedokli līdzīga vecuma jauniešu vidū.”

Paldies, jauniešiem un darbā ar jaunatni iesaistītajām personām  par izrādīto interesi un vēlmi darboties.

 

Informāciju sagatavoja:

Angelīna Tukiša

Krustpils novada pašvaldības

Tūrisma un jaunatnes lietu speciāliste

 

Informācija par komunālo maksājumu veikšanu
Informācija par komunālo maksājumu veikšanu
Iedzīvotāju ievērībai!
Iedzīvotāju ievērībai!
Jānis Ščerbickis noliek deputāta mandātu
Jānis Ščerbickis noliek deputāta mandātu
Aicina piedalīties Lauku dienā
Aicina piedalīties Lauku dienā
Pasākumi
Krustpils Novadnieks, JŪNIJS 2021
Krustpils Novadnieks, MAIJS 2021Krustpils Novadnieks, APRĪLIS 2021Krustpils Novadnieks, MARTS 2021
PašvaldībaSabiedrībaEkonomika un investīcijasTūrismsKultūraKontakti
  • Laukezers
  • Kristakrūga skatu tornis
  • Marinzejas ezers
  • Svētki kopā ar zirgiem Krustpils pagastā
  • Krustpils novads XXVI Vispārējos latviešu Dziesmu un XVI Deju svētkos
  • Kūku pagasta brīvdabas estrāde

2021.gada 1.jūlijā, darbu sākot jauno novadu domēm, stājas spēkā Latvijas Administratīvi teritoriālā reforma. Tās rezultātā jaunajā Jēkabpils novadā tiek apvienota līdzšinējā Jēkabpils pilsēta un Krustpils, Aknīstes, Salas, Jēkabpils un Viesītes novadi.

Lai arī reforma ievērojami skar vairākus pašvaldības darba procesus, pakalpojumu sniegšana iedzīvotājiem turpinās iepriekšējā kārtībā – visi pašvaldības pakalpojumi tiks nodrošināti visos pagastos līdzšinējās pakalpojumu sniegšanas vietās un ierastajā kārtībā līdz jaunu saistošo noteikumu izdošanai.

Ē adrese Mājokļa drošība PAPS Es, Latvija un ES www.mezalietas.lv e-pakalpojumi 1188.lv transporta saraksti
Cienījamais lietotāj, www.krustpils.lv izmanto sīkdatnes, lai uzlabotu vispārējo pakalpojumu kvalitāti. Turpinot lietot tīmekļa vietni, jūs apliecināt, ka piekrītat mūsu privātuma politikai. Es piekrītu Es nepiekrītu