Krustpils novads
“... augšpus pils, mālzemes muldā Daugavas labajā krastā, uzradās Krizburgas miestiņš – tirgotāju, amatnieku, maizes ceptuvju un lopu kautuvju ciemats, strūgu un plostu dzinēju apmetne.”
J. Niedre „Tai rītā mazā gaismiņā"
“Krustpils krāsas ir vienkāršas – māla sarkanā, zāles zaļā un ūdens zilā, ko sievietes senāk ieauda krusta rūtīs savos lindrakos. ”
Lūcija Ķuzāne "Esmu uzticīgs"
“Gaiss bija brīnumaini dzidrs un tīrs, spīdēja saule, un mani visu ceļu, garām Zīlāniem, Jaunajai muižai, Kondrātiem, Stipriem līdz pat Stukuliem pavadīja nepārtraukta cīruļu dziesma. ”
V. Stukuls „Krustpilieša stāstījums"
“Katram cilvēkam ir tāda vieta, kas paliek neizdzēšamā atmiņā, ko nekādi pasaules notikumi un pārliecīgie attālumi nespēj padarīt nesaredzamu”
Jānis Lejiņš "Spēlmaņu cilts"

Krustpils novadu izstādē "Riga Food 2015" pārstāv z/s "Zaļbirzes"

Krustpils novadu izstādē


No 2. līdz 5. septembrim Ķīpsalā notika izstādē ’’Rīga Food 2015’’, kurā Latvijas ekspozīcijā līdzās Eiropas un pasaules tirgū jau atzītu lielražotāju produkcijai, pamanāms bija arī  Zemgales uzņēmumu daudzveidīgais piedāvājums. Zemgale, līdzīgi kā pērnajā gadā, bija viens no visplašāk pārstāvētajiem Latvijas reģioniem, pavisam ar vairāk nekā 60 dalībniekiem. 

Kopīgajā Zemgales stendā to, cik skanīgam jābūt māla traukam, demonstrēja keramiķe Ineta Dzirkale no Krustpils novada Atašienes pagasta. Ikviens izstādes “Rīga Food 2015” apmeklētājs varēja pārliecināties par to, ka keramiķes izcilais meistara roku darbs, kā arī uguns spēle ceplī  patiesi spēj piešķirt traukiem īpašas toņu nianses un neatkārtojamību.

Keramiķe izstādes apmeklētājiem piedāvāja iegādāties dabiskā materiāla traukus ar koka la­pu, smilgu un citu dabas augu nospiedumiem. Pati keramiķe atzīst, ka  mūsdienās daudzi cilvēki meklē saikni ar pirmatnējo, saikni ar dabu. Māla izstrādājumu klātbūtne palīdz to izjust, tādēļ vien ir vērts kādreiz baudīt maltīti nevis no tradicionālajiem šķīvjiem, bļodām un krūzītēm, bet gan no māla traukiem.

Izstādes dalībnieku vidū bija arī uzņēmēji no Jelgavas, Bauskas, Tērvetes, kā arī Aizkraukles, Auces, Dobeles, Jēkabpils, Ozolnieku, Kokneses, Neretas, Rundāles un Viesītes novada. Piedāvātās produkcijas klāstā apmeklētāji varēja novērtēt kūpinājumus un gaļas izstrādājumus, sierus, ārstniecības augu tējas, konditorejas izstrādājumus, tostarp ķiploku ledenes un sviesta karameles, kā arī grauzdētu cigoriņu dzērienu un kafeju "Alīda", konservētus gliemežus eļļā, apceptas maltas kaņepes, mājas saldējumu un citus lauku labumus, kas ražoti Zemgalē. 

 

Angelīna Smirnova

Krustpils novada pašvaldības

speciāliste jaunatnes, tūrisma un uzņēmējdarbības jomā  

   

Informācija par komunālo maksājumu veikšanu
Informācija par komunālo maksājumu veikšanu
Iedzīvotāju ievērībai!
Iedzīvotāju ievērībai!
Jānis Ščerbickis noliek deputāta mandātu
Jānis Ščerbickis noliek deputāta mandātu
Aicina piedalīties Lauku dienā
Aicina piedalīties Lauku dienā
Pasākumi
Krustpils Novadnieks, JŪNIJS 2021
Krustpils Novadnieks, MAIJS 2021Krustpils Novadnieks, APRĪLIS 2021Krustpils Novadnieks, MARTS 2021
PašvaldībaSabiedrībaEkonomika un investīcijasTūrismsKultūraKontakti
  • Laukezers
  • Kristakrūga skatu tornis
  • Marinzejas ezers
  • Svētki kopā ar zirgiem Krustpils pagastā
  • Krustpils novads XXVI Vispārējos latviešu Dziesmu un XVI Deju svētkos
  • Kūku pagasta brīvdabas estrāde

2021.gada 1.jūlijā, darbu sākot jauno novadu domēm, stājas spēkā Latvijas Administratīvi teritoriālā reforma. Tās rezultātā jaunajā Jēkabpils novadā tiek apvienota līdzšinējā Jēkabpils pilsēta un Krustpils, Aknīstes, Salas, Jēkabpils un Viesītes novadi.

Lai arī reforma ievērojami skar vairākus pašvaldības darba procesus, pakalpojumu sniegšana iedzīvotājiem turpinās iepriekšējā kārtībā – visi pašvaldības pakalpojumi tiks nodrošināti visos pagastos līdzšinējās pakalpojumu sniegšanas vietās un ierastajā kārtībā līdz jaunu saistošo noteikumu izdošanai.

Ē adrese Mājokļa drošība PAPS Es, Latvija un ES www.mezalietas.lv e-pakalpojumi 1188.lv transporta saraksti
Cienījamais lietotāj, www.krustpils.lv izmanto sīkdatnes, lai uzlabotu vispārējo pakalpojumu kvalitāti. Turpinot lietot tīmekļa vietni, jūs apliecināt, ka piekrītat mūsu privātuma politikai. Es piekrītu Es nepiekrītu