Krustpils novads
“Katram cilvēkam ir tāda vieta, kas paliek neizdzēšamā atmiņā, ko nekādi pasaules notikumi un pārliecīgie attālumi nespēj padarīt nesaredzamu”
Jānis Lejiņš "Spēlmaņu cilts"
“... augšpus pils, mālzemes muldā Daugavas labajā krastā, uzradās Krizburgas miestiņš – tirgotāju, amatnieku, maizes ceptuvju un lopu kautuvju ciemats, strūgu un plostu dzinēju apmetne.”
J. Niedre „Tai rītā mazā gaismiņā"
“Gaiss bija brīnumaini dzidrs un tīrs, spīdēja saule, un mani visu ceļu, garām Zīlāniem, Jaunajai muižai, Kondrātiem, Stipriem līdz pat Stukuliem pavadīja nepārtraukta cīruļu dziesma. ”
V. Stukuls „Krustpilieša stāstījums"
“Krustpils krāsas ir vienkāršas – māla sarkanā, zāles zaļā un ūdens zilā, ko sievietes senāk ieauda krusta rūtīs savos lindrakos. ”
Lūcija Ķuzāne "Esmu uzticīgs"

Vīpē ir savs mini “Meža Kaķis”

Vīpē ir savs mini “Meža Kaķis”


Mēdz teikt, ka pat pārdrošākie sapņi kādreiz noteikti piepildās. Patiesā pārliecībā varu teikt, ka tas tiešām tā ir!
Krustpils novada Vīpes pagasta biedrība “Dzirnakmens” ir viena no piecām dalīborganizācijām, kas piedalās biedrības Lauku Partnerība „Sēlija” izstrādātajā projektā „Aiz apvāršņa”. Projekta mērķis ir „Uzlabot dzīves kvalitāti maznodrošināto ģimeņu bērniem un ģimenēm lauku reģionos, kā arī sociālās aprūpes iestādēs dzīvojošiem cilvēkiem, paplašinot šo iedzīvotāju grupu redzesloku, izglītības iespējas, kā arī iesaistot viņus teritorijas attīstības plānošanas procesos”.
Vīpes pagasta bērni, pusaudži  un viņu vecāki ir aktīvas dzīves atbalstītāji. Kādu laiku atpakaļ, radās doma par savas aktīvās atpūtas trases izveidošanu. Tai bija noskatīta piemērota vieta, bet pietrūka zināšanu un līdzekļu, lai ideju realizētu. Projekta “Aiz apvāršņa” viena no aktivitātēm bija šādas trases izveidošana kādā no dalīborganizāciju teritorijām. Lai noteiktu vietu, kur uzstādīt šādu trasi, Madonas novada biedrības “Pie kraujas” pārstāvji novadīja brīvdabas alpīnisma nodarbības, kur bērniem bija iespēja pielaikot alpīnistu ekipējumu, rāpties pa virvi u.c. praktiskus paņēmienus. Projekta dalībnieku un citu interesentu  aktivitāte bija tik liela, ka biedrības „Pie kraujas” pārstāvji Vīpes ciemata teritoriju atzina par vispiemērotāko aktīvās atpūtas trasītes izveidošanai. Galvenais kritērijs bija dalībnieku aktivitāte, objekta dzīvotspēja ilgtermiņā. Jaunais objekts tapa augusta pēdējā nedēļā. Tā ir dāvana bērniem jauno mācību gadu uzsākot. Trasīte sastāv no vairākiem posmiem. Bērni var izmēģināt līdzsvaru ejot pa virvēm, apaļu baļķi bez pieturēšanās, laisties no koka uz koku, slīdēt pa trosi, sēžot lielā zupas katlā, pārvietoties pa brusām un baļķīšiem, kuri šūpojas. 


Ieguvēji ir visi. Bērniem ir radīta lielāka iespēja dažādot brīvā laika pavadīšanu, sakoptāka vide, pilnveidota pilsoniskā līdzdalība savas dzīves kvalitātes uzlabošanā, jo tagad saprotam, ka arī pašiem jāveic savs ieguldījums mērķu sasniegšanai.
Visi, kas ierodas Vīpē un vēlās apmeklēt mūsu mini “Meža Kaķi” jāierodas Vīpes ciemā un jādodas uz vietu, kur izvietots klubs, bibliotēka un amatniecības centrs.

Ko par trasīti saka dalībnieki:

  • Man ļoti patīk, ka trase ir Vīpē. Tur var forši pavadīt laiku. (Kristiāns)
  •  Man ļoti patīk, ka trasi uztaisīja Vīpē. Man visvairāk patīk braukt katlā. (Diāna)
  • Tas ir forši, ka Vīpē uztaisīja trasi, jo tagad ārā ir daudz vairāk ko darīt. (Džastina)
  • Man trasē patīk viss, jo kaut ko vienu nevaru izvēlēties. (Katrīna)

Līdzīgas atbildes ir visiem trasītes apmeklētājiem. Arī bērnu vecāki un citi iedzīvotāji uzskata, ka tagad bērniem ir vēl viena vieta, kur saturīgāk pavadīt brīvo laiku. Arī bērnu drošībai tas nāk par labu, jo tagad bērni vairs tik ļoti nekoncentrējas uz ielas, kur brauc automašīnas.


Paldies visiem, kas atbalstīja un palīdzēja trasītes izveidošanā!
 
  
Ineta Šeinova
Biedrības “Dzirnakmens” locekle

Informācija par komunālo maksājumu veikšanu
Informācija par komunālo maksājumu veikšanu
Iedzīvotāju ievērībai!
Iedzīvotāju ievērībai!
Jānis Ščerbickis noliek deputāta mandātu
Jānis Ščerbickis noliek deputāta mandātu
Aicina piedalīties Lauku dienā
Aicina piedalīties Lauku dienā
Pasākumi
Krustpils Novadnieks, JŪNIJS 2021
Krustpils Novadnieks, MAIJS 2021Krustpils Novadnieks, APRĪLIS 2021Krustpils Novadnieks, MARTS 2021
PašvaldībaSabiedrībaEkonomika un investīcijasTūrismsKultūraKontakti
  • Laukezers
  • Kristakrūga skatu tornis
  • Marinzejas ezers
  • Svētki kopā ar zirgiem Krustpils pagastā
  • Krustpils novads XXVI Vispārējos latviešu Dziesmu un XVI Deju svētkos
  • Kūku pagasta brīvdabas estrāde

2021.gada 1.jūlijā, darbu sākot jauno novadu domēm, stājas spēkā Latvijas Administratīvi teritoriālā reforma. Tās rezultātā jaunajā Jēkabpils novadā tiek apvienota līdzšinējā Jēkabpils pilsēta un Krustpils, Aknīstes, Salas, Jēkabpils un Viesītes novadi.

Lai arī reforma ievērojami skar vairākus pašvaldības darba procesus, pakalpojumu sniegšana iedzīvotājiem turpinās iepriekšējā kārtībā – visi pašvaldības pakalpojumi tiks nodrošināti visos pagastos līdzšinējās pakalpojumu sniegšanas vietās un ierastajā kārtībā līdz jaunu saistošo noteikumu izdošanai.

Ē adrese Mājokļa drošība PAPS Es, Latvija un ES www.mezalietas.lv e-pakalpojumi 1188.lv transporta saraksti
Cienījamais lietotāj, www.krustpils.lv izmanto sīkdatnes, lai uzlabotu vispārējo pakalpojumu kvalitāti. Turpinot lietot tīmekļa vietni, jūs apliecināt, ka piekrītat mūsu privātuma politikai. Es piekrītu Es nepiekrītu