Krustpils novads
“... augšpus pils, mālzemes muldā Daugavas labajā krastā, uzradās Krizburgas miestiņš – tirgotāju, amatnieku, maizes ceptuvju un lopu kautuvju ciemats, strūgu un plostu dzinēju apmetne.”
J. Niedre „Tai rītā mazā gaismiņā"
“Gaiss bija brīnumaini dzidrs un tīrs, spīdēja saule, un mani visu ceļu, garām Zīlāniem, Jaunajai muižai, Kondrātiem, Stipriem līdz pat Stukuliem pavadīja nepārtraukta cīruļu dziesma. ”
V. Stukuls „Krustpilieša stāstījums"
“Katram cilvēkam ir tāda vieta, kas paliek neizdzēšamā atmiņā, ko nekādi pasaules notikumi un pārliecīgie attālumi nespēj padarīt nesaredzamu”
Jānis Lejiņš "Spēlmaņu cilts"
“Krustpils krāsas ir vienkāršas – māla sarkanā, zāles zaļā un ūdens zilā, ko sievietes senāk ieauda krusta rūtīs savos lindrakos. ”
Lūcija Ķuzāne "Esmu uzticīgs"

Ziemassvētku brīnums Antūžu pamatskolā

Ziemassvētku brīnums Antūžu pamatskolā
Foto: skolas privātais arhīvs


Antūžu pamatskolas bērniem un pedagogiem gada nogale aizritēja radošu darbu un siltu domu piepildīta. Jau novembra beigās saņēmām Latvijas Bērnu bāreņu fonda darbinieku lūgumu darināt Ziemassvētku apsveikuma kartītes, ko dāvināt uzņēmējiem – fonda atbalstītājiem. Ar interesi un čakli darbojoties, bērni izgatavoja 102 Ziemassvētku apsveikuma kartītes, kuras pa pastu nosūtījām Latvijas Bērnu bāreņu fondam.

Pēc tam negaidīta, bet patīkama ziņa pienāca no biedrības „Palīdzēsim viens otram”. Rūķi gaidot, kad mūsu bērni aizsūtīšot viņiem vēstules. Šajās vēstulēs skolēniem jāpastāsta Rūķiem, kādas ir bērnu vēlēšanās, kādas dāvanas viņi gribētu saņemt Ziemassvētkos. Un  atkal bija jāstrādā. Bērni vēstulēs rakstīja un zīmēja, izteica savas vēlmes Rūķiem. Darboties vajadzēja nopietni, jo Rūķi taču staigāja pa skolu un skolas apkārtni, vērodami, kas notiek, kā skolēni uzvedas. Katra bērna labos darbus audzinātājas ierakstīja speciālā Rūķu grāmatā, lai Rūķi zina, kuram pienākas kārtīga dāvana. Skolā bija izveidots Adventes laika labo darbu kalendārs. Katru dienu kalendārs teica priekšā, kāds labais darbiņš ikvienam jāizpilda.

Tā kā Rūķi Ziemassvētkos solījās ierasties skolā ar dāvanām, ikviens skolēns darināja savu Ziemassvētku apsveikuma kartīti, ko pasniegt Rūķiem, saņemot dāvanu. Vēl vajadzēja paspēt piedalīties interešu izglītības nodarbībās un sagatavot priekšnesumus Ziemassvētku koncertam, jo pie mums parasti priekšnesumos piedalās visi skolas skolēni. Tāpat arī bija jāpaspēj iesaistīties piparkūku cepšanas meistarklasē, kuru vadīja arodkursu audzēkņi un viņu pedagogi.

Čakli strādājot, pienāca 19.decembris. Tā bija neaizmirstama un daudzu brīnumu piepildīta diena. Jau no paša rīta rosījās arodkursu audzēkņi. Viņi klāja galdu ciemiņiem. Drīz pie mums ieradās Latvijas Bērnu bāreņu fonda darbinieki, līdzi vedot pārsteigumu. Latvijas Bērnu bāreņu fonda vadītājs Kaspars Markševics un „Augstāk par zemi” darbiniece Ieva zem eglītes kārtoja atvestos saldumus un piparkūkas, bet pati lielākā Latvijas Bērnu bāreņu fonda dāvana mūsu skolai bija dziedātājas Kristīnes Šomases koncerts. Ar sirds siltumu un mīlestību skanēja dziesmas par ziemu, bērnību, bērnu priekiem un draudzību. Gan bērni, gan pieaugušie tika iesaistīti rotaļās un dejās, dziedāja līdzi K.Šomasei. Atraktīvi kopā ar bērniem darbojās līdzi atbraukušais fotogrāfs. Visi priecājās - tā vienkārši un no sirds. Koncerta noslēgumā K.Šomase samīļoja mūsu bērnus, skolēni smaidot saņēma saldumu dāvanas. Bet tas vēl nebija viss!

Pēcpusdienā skolēni nemierīgi lūkojās logos. Tur jau viņi nāca – mūsu labdari Rūķi no SIA ‘Sanitex”, līdzi nesdami tik daudz lielu, rūpīgi iesaiņotu dāvanu! Rūķiem pa priekšu no meža izlēca ļoti liels Zaķis. Zaķis bija iemācījies un deklamēja V.Plūdoņa dzejoli „Rūķīši un Mežavecis”. Pēc tam  kustību rotaļās bērniem bija jāparāda, kā izdekorēt Ziemassvētku eglīti. Tad dāvanu maisam gals raisījās vaļā! Rūķi dalīja dāvanas, bet bērni deklamēja dzejoļus, dejoja un dāvāja Ziemassvētku apsveikumu kartītes Rūķiem pateicībā par dāvanām. Noslēgumā Zaķis un Rūķi vēl pasniedza kopīgo lielo saldumu dāvanu. Patiešām mīļi un pārsteidzoši! Lielais Ziemassvētku brīnums visas dienas garumā bija noticis. Šajā dienā ciemos pie mums bija  laime, mīlestība un pateicība.

Vakarā kāds no mūsu skolas bērniem, apsēdies gaitenī uz soliņa, sāka raudāt. Kad audzinātāja jautāja, kāpēc zēns raud, viņš atbildēja: „Man žēl Ziemassvētku vecīša. Viņam tik daudz naudas bija jāiztērē, lai visiem bērniem nopirktu dāvanas!” Audzinātāja atbildēja: „Ziemassvētku vecītis un  Rūķi nežēlo savu laiku un naudu labiem darbiem, jo grib iepriecināt bērnus.”

Vēl kāds 1.arodkursa puisis otrajā rītā teica: „Es vakar tā priecājos! Kā mazs bērns es to darīju, pats par sevi brīnīdamies!”

Cik labi, ka mūsu skolēni prot novērtēt līdzcilvēku sarūpēto Ziemassvētku prieku!

Dodoties ziemas brīvdienās, 16 skolēnus sagaidīja vēl kāds pārsteigums. Viņi devās ekskursijā uz Rīgu, lai piedalītos centra „Alternatīvā Realitāte” Ziemassvētku labdarības pasākumā.  

Jaunā gada iesākumā Antūžu pamatskolas kolektīvs izsaka sirsnīgu pateicību Latvijas Bērnu bāreņu fonda darbiniekiem, biedrībai „Palīdzēsim viens otram”, SIA „Sanitex” darbiniekiem, centram „Alternatīvā Realitāte” un katram, kurš piedalījās, lai Antūžu pamatskolas skolēniem būtu īsti, silti un priecīgi Ziemassvētki! Lai ražīgs un mīlestības pilns šis gads!

I.Fokičeva

Antūžu pamatskolas d.v. audzināšanas jomā

Bērnu drošība vasarā: 5 jautājumi, kas jāpārrunā ar bērniem...
Brāļu Skrindu Atašienes vidusskola aicina skolēnus 2020./2021.m.g...
Informācija par valsts nodrošināto juridisko palīdzību personām, ...
Mežāres pamatskola aicina skolēnus 2020./2021.m.g.

JAUTĀT PAŠVALDĪBAI
Pasākumi
Krustpils Novadnieks, MAIJS 2020
Krustpils Novadnieks, APRĪLIS 2020Krustpils Novadnieks, MARTS 2020Krustpils Novadnieks, FEBRUĀRIS 2020
JAUTĀT PAŠVALDĪBAI
PašvaldībaSabiedrībaEkonomika un investīcijasTūrismsKultūraKontakti
 • Amatniecības centrs Māzers
 • Grāmatu svētki
 • Atašienes Sāpju Dievmātes Romas katoļu baznīca
 • Unguru (Medņu) Evaņģēliski luteriskā baznīca
 • Vaiķu akmens
 • Rogāļu grava
 • Jāņa Zalāna retro motociklu un senlietu kolekcija
 • Podnieku darbnīca
 • Kristakrūga skatu tornis
 • Asotes pilskalns
 • Laukezers
 • Endzeļu vecticībnieku draudzes lūgšanu nams
 • Dzirkaļu pilskalns
 • Marinzejas muiža
 • Marinzejas ezers
 • Silabebru ezers
 • Timsmales ezers
 • Baļotes ezers
 • Svētki kopā ar zirgiem Krustpils pagastā
 • Krustpils novads XXVI Vispārējos latviešu Dziesmu un XVI Deju svētkos
 • Ielīgošana Asotes pilskalnā
 • Kur upes un ceļi krustojas
 • Kūku pagasta brīvdabas estrāde