Krustpils novads
“Katram cilvēkam ir tāda vieta, kas paliek neizdzēšamā atmiņā, ko nekādi pasaules notikumi un pārliecīgie attālumi nespēj padarīt nesaredzamu”
Jānis Lejiņš "Spēlmaņu cilts"
“Krustpils krāsas ir vienkāršas – māla sarkanā, zāles zaļā un ūdens zilā, ko sievietes senāk ieauda krusta rūtīs savos lindrakos. ”
Lūcija Ķuzāne "Esmu uzticīgs"
“... augšpus pils, mālzemes muldā Daugavas labajā krastā, uzradās Krizburgas miestiņš – tirgotāju, amatnieku, maizes ceptuvju un lopu kautuvju ciemats, strūgu un plostu dzinēju apmetne.”
J. Niedre „Tai rītā mazā gaismiņā"
“Gaiss bija brīnumaini dzidrs un tīrs, spīdēja saule, un mani visu ceļu, garām Zīlāniem, Jaunajai muižai, Kondrātiem, Stipriem līdz pat Stukuliem pavadīja nepārtraukta cīruļu dziesma. ”
V. Stukuls „Krustpilieša stāstījums"

Atašienes vidusskolas Ziemassvētku pasaka

Atašienes vidusskolas Ziemassvētku pasaka


Īstenībā Ziemassvētki Atašienes vidusskolā sākās jau 15. decembrī, kad pelēka, par kaut ko sapīkusi diena negribēja un negribēja tā pa īstam pamosties, skolas pagalmā ielīgoja zaļā meža skaistule, kuru, kā jau īstai princesei pienākas, pavadīja trīs brāļi - bruņinieki Juris, Ralfs un Kārlis. Ar to arī viss sākās. Pirmdien pirmssvētku rosība pārņēma visu skolu. Skuju smarža, satraukums, priekšnesumu mēģinājumi.  Ak, un vēl tāds nieks kā atzīmes. Mūsdienu datorizētie bērni laikam gan īsti vairs netic Ziemassvētku vecīša žagaru buntei, bet mammas un tēta sadrūmušajam vaigam gan neizbēgsi. Un tas, ka apmēram divas nedēļas pirms brīvdienām skolēniem čaklums mācībās pieaug apmēram par 50 procentiem, ir vispār zināma lieta.

Beidzot klāt 17. decembris, skola jau no paša rīta smaržo pēc Ziemassvētkiem, jo ir Ziemassvētku tirdziņš. Katram ir iespēja iegādāties piparkūku sirdi, keksiņu, saldu vai sāļu vafeli, medu, brīnišķīgu rokassprādzi, atslēgu piekariņu un daudz ko citu.  Īpaši čakli tirdziņam gatavojušies jaunāko klašu skolēni. Paldies viņiem un, protams, vecākiem, kuri ir atbalstījuši savus bērniņus.

18. decembris - svētku koncerts un eglīte. Ārā ir neparasti silts laiks, bet skolas telpās- pavisam karsti- viena no galvenajām aktrisēm spēj tikai žēli smaidīt, bet parunāt ne vārda, jo kakls ciet. Kas nu būs? Bet koncerta vadītāja skolotāja Sandra izeju atrod - uz skatuves kāpj citas aktrises nepilnu stundu pirms koncerta? Paldies Laurai, Jūlijai, Esterei un Betijai par drosmi un uzņēmību. Viss taču beidzās labi!

Koncerta sākumā kā katru gadu, divpadsmitie iededza eglīti. Droši vien kādam ietrīsējās sirds stīdziņa, jo šie viņiem ir pēdējie Ziemassvētki kā skolēniem.

Ciemos no meža bija atnākusi maza eglīte, kura ātri sadraudzējās ar zaķu ģimeni, klausījās dziesmas un dzejoļus un arī pati daudz pastāstīja un atgādināja, ka Ziemassvētki ir Kristus dzimšanas laiks.

Ludziņā „Gaidīšanas svētki” bagātā uzņēmēja Valda ģimene nolemj, ka līdzšinējie draugi viņiem vairs neder, un tāpēc uzaicina ciemos pašu Dievu. Bet tieši pirms pašas pusnakts pie durvīm pieklauvē mazs, trūcīgi ģērbts puisītis. Bagātnieki savā lepnībā ir aizmirsuši, ka Dievs ir visur - gan pilī, gan nabadzīgā būdiņā.

Kura ir pasaulē populārākā Ziemassvētku dziesma? Varbūt „Ak, eglīte”? Koncerta nobeigumā šī jaukā dziesmiņa skanēja trijās valodās - latviešu, angļu un vācu. Pēc tam aklākie skolēni saņēma dāvanas, stipendijas un pārsteigumu - apmaksātu braucienu uz boulinga zāli Rēzeknē.

Pievakarē sākās jautrie Ziemassvētki. Kas tad tie par noslēpumainiem viesiem šogad pie mums ieradušies? Zālē satraukums, un tur jau viņi nāk - pasaku tēli sniegavīrs Olafs, princese Anna, princis un Rūķu meitene. Ir noticis brīnums - mūsu skola pārvērtusies sasalušā sniega pilī? Kā to sasildīt? Protams, ar prieku. Un kur ņemt prieku? Taču ejot rotaļās. Un tad nu arī klāt pats gaidītākais viesis - Ziemassvētku vecītis.

Bet pa to laiku ārā neslinkoja  Vēja māte. Nē, ne jau pasaku tēls, bet īstā, dzīvā Vēja māte sacēla tādu vētru, ka parka koki krakšķēja un vaidēja  un bija bail, ka mazākos bērnus neaiznes pa gaisu. Un tāpēc arī Ziemassvētku vecītis savā maisā šogad atnesa ne tikai dāvanas, bet arī… tumsu. Jo tieši tai brīdī, kad viņš, aplausu un gaviļu sveikts,  parādījās zāles durvīs, visā Atašienē pazuda elektrība. Tādu brīnumu pat visvecākie atašienieši neatcerējās! Bet vai tāpēc pazuda arī prieks? Nē! Viens pēc otra notika klašu priekšnesumi, Ziemassvētku dziesmas mijās ar dejām. Visus sajūsmināja 9. klases puišu akrobātiskie triki un 6. klases Riharda mežraga solo. Tumšajā zālē kā jāņtārpiņi mirdzēja mobilo telefonu gaismiņas.

Svētki pagāja kā  viss paiet šajā pasaulē.   Atvadījās un devās pie citiem bērniem Ziemassvētku vecītis un pasaku tēli. Viens otrs mazākais svētku dalībnieks jau aizmidzis māmiņai klēpī. Un tad… Kā jūs domājat, kas notika? Protams, iedegās elektrība! Paldies Latvenergo! Ziemassvētku  disenīte  varēja sākties.

 

 Brāļu Skrindu Atašienes vidusskolas skolas avīzes "Pēda"

Atklāj Sēliju, dodoties aizraujošā un izzinošā piedzīvojumā!...
“Latvijas dzelzceļš” aicina: “Neesi pārbrauktuve. Nopauzē pie d...
6000 digitālo aģentu visā Latvijā gatavi palīdzēt apgūt e-pakalpo...
E-adreses izmantošana ļāvusi ietaupīt vairāk nekā piecas tonnas p...

JAUTĀT PAŠVALDĪBAI
Pasākumi
15.07.2020 plkst. 10:00, Krustpils novada pašvaldība, Lielā zāle
Domes sēde
30.07.2020 plkst. 20.00, Variešu kultūras nams
Filma "Klases salidojums2""
31.07.2020 plkst. 20:00, Kūku pagasta brīvdabas estrāde Mārdadzis
Grupas Labvēlīgais tips koncerts "Es nav redzējis Tevi ...
Krustpils Novadnieks, JŪLIJS 2020
Krustpils Novadnieks, JŪNIJS 2020Krustpils Novadnieks, MAIJS 2020Krustpils Novadnieks, APRĪLIS 2020
JAUTĀT PAŠVALDĪBAI
PašvaldībaSabiedrībaEkonomika un investīcijasTūrismsKultūraKontakti
 • Amatniecības centrs Māzers
 • Grāmatu svētki
 • Atašienes Sāpju Dievmātes Romas katoļu baznīca
 • Unguru (Medņu) Evaņģēliski luteriskā baznīca
 • Vaiķu akmens
 • Rogāļu grava
 • Jāņa Zalāna retro motociklu un senlietu kolekcija
 • Podnieku darbnīca
 • Kristakrūga skatu tornis
 • Asotes pilskalns
 • Laukezers
 • Endzeļu vecticībnieku draudzes lūgšanu nams
 • Dzirkaļu pilskalns
 • Marinzejas muiža
 • Marinzejas ezers
 • Silabebru ezers
 • Timsmales ezers
 • Baļotes ezers
 • Svētki kopā ar zirgiem Krustpils pagastā
 • Krustpils novads XXVI Vispārējos latviešu Dziesmu un XVI Deju svētkos
 • Ielīgošana Asotes pilskalnā
 • Kur upes un ceļi krustojas
 • Kūku pagasta brīvdabas estrāde