Krustpils novads
“... augšpus pils, mālzemes muldā Daugavas labajā krastā, uzradās Krizburgas miestiņš – tirgotāju, amatnieku, maizes ceptuvju un lopu kautuvju ciemats, strūgu un plostu dzinēju apmetne.”
J. Niedre „Tai rītā mazā gaismiņā"
“Gaiss bija brīnumaini dzidrs un tīrs, spīdēja saule, un mani visu ceļu, garām Zīlāniem, Jaunajai muižai, Kondrātiem, Stipriem līdz pat Stukuliem pavadīja nepārtraukta cīruļu dziesma. ”
V. Stukuls „Krustpilieša stāstījums"
“Krustpils krāsas ir vienkāršas – māla sarkanā, zāles zaļā un ūdens zilā, ko sievietes senāk ieauda krusta rūtīs savos lindrakos. ”
Lūcija Ķuzāne "Esmu uzticīgs"
“Katram cilvēkam ir tāda vieta, kas paliek neizdzēšamā atmiņā, ko nekādi pasaules notikumi un pārliecīgie attālumi nespēj padarīt nesaredzamu”
Jānis Lejiņš "Spēlmaņu cilts"

“Gada skolēns” Paula Bizauska- pozitīva, pašpārliecināta un patiesa

“Gada skolēns” Paula Bizauska- pozitīva, pašpārliecināta un patiesa


2019.gada nogalē Krustpils novada pašvaldība organizēja konkursu “Jaunatnes gada balva 2019’’. Krustpils novada pašvaldība  šī gada laikā vēlas iepazīties un iepazīstināt arī ikvienu novada iedzīvotāju ar konkursa “Jaunatnes gada balva 2019” nomināciju uzvarētājiem- jauniešiem  un viņu atbalstītājiem, kuri pašaizliedzīgi darbojušies, veicinot jaunatnes politikas attīstību pašvaldībā.

Pirmajā Krustpils novada Jaunatnes Gada balvas svinīgajā ceremonijā tika pasniegti apbalvojumi septiņās nominācijās. Nominācijā “Gada skolēns” balvu saņēma Sūnu pamatskolas skolniece Paula Bizauska.

Paula vienmēr izceļas ar pozitīvām emocijām, viņa ir cilvēks, kas liks pasmaidīt un noteikti padarīs ikviena cilvēka ikdienu labāku. Paulai saņemt nomināciju “Gada skolēns” esot bijis liels pārsteigums. Jauniete nebija cerējusi, ka saņems balvu. Taču neslēpj, ka  jutusies ļoti pacilāta un priecīga. Paula norāda, ka ir ļoti patīkami, ka citi novērtē viņas sasniegumus. Ikdienā jauniete cenšas visu darīt pēc labākajiem nodomiem un sirdsapziņas, nedomājot par nominācijām vai kādām balvām.

Sūnu pamatskolu jauniete sauc par savām otrajām mājām. „ Mana izglītības iestāde ir aktīva, atsaucīga, līdzcietīga, saprotoša un uzklausa jauniešu domas. Mana skola ir kā liela ģimene- stipra un saliedēta. Mēs esam viens par visiem- visi par vienu,” stāsta jauniete.

Par sirdij vistuvākajām jomām Paula sauc sociālās zinības, sportu un angļu valodu. Šobrīd mācības jaunietei ir pirmajā vietā, tāpēc izvēloties, kurās aktivitātes piedalīties, nākas izvērtēt savas prioritātes. Paulai šis ir nozīmīgs gads –viņa mācās 9. klasē, līdz ar to šobrīd visi spēki jākoncentrē mācībām, jo drīz būs eksāmenu laiks. Viņa pēc 9.klases absolvēšanas plāno doties mācīties uz Rīgas mākslas un mēdiju tehnikumu par reklāmas dizaina speciālistu. Pēc tehnikuma pabeigšanas Paula plāno iestāties Rīgas Stradiņu universitātē un apgūt savu sapņu profesiju- kļūt par advokātu.

Paula ir ļoti daudzpusīga- viņa piedalās dažādos projektos, konkursos un aktivitātēs kā skolā, tā arī ārpus tās. Dažkārt Paulai ir par maz 24 h diennaktī, lai visu uzspētu. Dažkārt ir grūti, bet jauniete nepadodas un cenšas visu izdarīt līdz galam. Viņu priecē tas, ka laiks pavadīts lietderīgi un interesanti.

Paula septiņus gadus aktīvi darbojās 748. Sūnu mazpulkā. Ik gadu Paula dodas uz Latvijas Mazpulku nometnēm “Visu daru es ar prieku” un ikgadējām Mazpulku konferencēm. Viņa uzskata, ka Mazpulki ir lieliska vieta, kur gūt  lielisku pieredzi, daudz jaunu zināšanu un protams daudz jaunu draugu.

Arī brīvprātīgais darbs Paulai nav svešs. Viņa kā brīvprātīgais ir strādājusi gan Krustpils novada pašvaldības, gan apkārtējo novadu un pilsētu organizētājos pasākumos. Paula uzskata, ka brīvprātīgais darbs ir labs veids kā iegūt noderīgu pieredzi, kā arī lielisks veids kā pavadīt brīvo laiku.

Paula raksta scenārijus, organizē un vada dažādus pasākumus. Viņa skolas pasākumiem ir iestudējusi savas lugas un pat vadījusi skolas teātra pulciņu.

Paula ar citiem Sūnu pamatskolas skolēniem piedalās dažādos komandu konkursos, gūstot godalgotas vietas. 2019.gadā Paula kopā ar skolas biedriem piedalījās konkursā “Tīri Latvijai”, kur viņi nokļuva līdz konkursa finālam.

 

Tāpat viņa ir piedalījusies akcijā “Šodien laukos”. Akcijas ietvaros bija nepieciešams izaudzēt saulespuķi. Paulas izaudzētā saulespuķe sasniedza 4.26 m.

2019.gadā Paula ar klasi piedalījās ZZ čempionātā, kur kopīgi pildot dažādus uzdevumus un  pārvarot dažādas grūtības komanda nokļuva līdz pat finālam.

Paula aktīvi iesaistās talkās un citos Latvijas sakopšanas darbos. Pērnā gada pavasarī Sūnu pamatskolas skolēni sakopa Marinzejas muižas parku, iepriekšējos gados Dzirkaļu un  Asotes pilskalnu.

Šajā mācību gadā Paula ir ievēlēta par Sūnu pamatskolas skolēnu domes prezidenti. Paula ne tikai plāno skolēnu domes darbu, pasākumus, bet arī motivē citus jauniešus būt aktīviem.

Vislielāko prieku Paulai sagādā labi pavadītais laiks ar draugiem un sasniegumi skolā, sportā un mācībās. Viņas lielākie motivatori un iedvesmotāji ir viņas vecāki, kuri ar savu piemēru rosina darboties un kaut ko sasniegt. Uz jautājumu, kā jauniešus motivēt sekot saviem sapņiem un nenobīties no pirmajām grūtībām tos realizējot, Paula atbild: “Smelties iedvesmu no gados vecākiem cilvēkiem, kas savā dzīvē ir nenobijušies, pārvarējuši grūtības un sasnieguši uzstādītos mērķus.”  Uz jautājumi, kādi ir Krustpils novada jaunieši, Paula atbild: “Mēs esam atsaucīgi, aktīvi, pozitīvi un vienmēr gatavi iesaistīties dažādās aktivitātēs, lai piedalītos sava novada attīstītā un dažādās iniciatīvās.”

      

Angelīna Tukiša

Krustpils novada pašvaldības

Tūrisma un jaunatnes lietu speciāliste

 

 

 

Autoceļu uzturētājs: piegružoto ceļmalu sakopšana ik gadu izmaksā...
20.jūlijā Kūku bibliotēkā bezmaksas redzes pārbaude
Ne asakas! Lūsis, kurš ķer un ēd zivis
Aizkraukles Profesionālajā vidusskolā turpinās uzņemšana profesio...

JAUTĀT PAŠVALDĪBAI
Pasākumi
30.07.2020 plkst. 20.00, Variešu kultūras nams
Filma "Klases salidojums2"'
Krustpils Novadnieks, JŪLIJS 2020
Krustpils Novadnieks, JŪNIJS 2020Krustpils Novadnieks, MAIJS 2020Krustpils Novadnieks, APRĪLIS 2020
JAUTĀT PAŠVALDĪBAI
PašvaldībaSabiedrībaEkonomika un investīcijasTūrismsKultūraKontakti
 • Amatniecības centrs Māzers
 • Grāmatu svētki
 • Atašienes Sāpju Dievmātes Romas katoļu baznīca
 • Unguru (Medņu) Evaņģēliski luteriskā baznīca
 • Vaiķu akmens
 • Rogāļu grava
 • Jāņa Zalāna retro motociklu un senlietu kolekcija
 • Podnieku darbnīca
 • Kristakrūga skatu tornis
 • Asotes pilskalns
 • Laukezers
 • Endzeļu vecticībnieku draudzes lūgšanu nams
 • Dzirkaļu pilskalns
 • Marinzejas muiža
 • Marinzejas ezers
 • Silabebru ezers
 • Timsmales ezers
 • Baļotes ezers
 • Svētki kopā ar zirgiem Krustpils pagastā
 • Krustpils novads XXVI Vispārējos latviešu Dziesmu un XVI Deju svētkos
 • Ielīgošana Asotes pilskalnā
 • Kur upes un ceļi krustojas
 • Kūku pagasta brīvdabas estrāde