Krustpils novads
“Katram cilvēkam ir tāda vieta, kas paliek neizdzēšamā atmiņā, ko nekādi pasaules notikumi un pārliecīgie attālumi nespēj padarīt nesaredzamu”
Jānis Lejiņš "Spēlmaņu cilts"
“... augšpus pils, mālzemes muldā Daugavas labajā krastā, uzradās Krizburgas miestiņš – tirgotāju, amatnieku, maizes ceptuvju un lopu kautuvju ciemats, strūgu un plostu dzinēju apmetne.”
J. Niedre „Tai rītā mazā gaismiņā"
“Krustpils krāsas ir vienkāršas – māla sarkanā, zāles zaļā un ūdens zilā, ko sievietes senāk ieauda krusta rūtīs savos lindrakos. ”
Lūcija Ķuzāne "Esmu uzticīgs"
“Gaiss bija brīnumaini dzidrs un tīrs, spīdēja saule, un mani visu ceļu, garām Zīlāniem, Jaunajai muižai, Kondrātiem, Stipriem līdz pat Stukuliem pavadīja nepārtraukta cīruļu dziesma. ”
V. Stukuls „Krustpilieša stāstījums"

Atklāj Sēliju, dodoties aizraujošā un izzinošā piedzīvojumā!

Atklāj Sēliju, dodoties aizraujošā un izzinošā piedzīvojumā!


Jēkabpils novada pašvaldība sadarbībā ar Aknīstes, Ilūkstes, Neretas un Viesītes novadu pašvaldībām 2020. gada 25.-26. jūlijā organizē pirmo Sēlijas tūrisma ralliju “Atklāj Sēliju!”. Divu dienu laikā pasākuma dalībniekiem būs iespēja apmeklēt 20 kontrolpunktus Sēlijas teritorijā, iepazīt Sēlijas kultūrvidi, cilvēkus un tradīcijas.

Ikviens īstens latvietis zina, cik daudz skaistuma un ikdienā nepamanāmu vērtību slēpjas ikkatrā Latvijas stūrīti, ikkatrā sētā, ikkatrā no mums. Un ikviens īstens sēlis tiecas pierādīt, cik daudz no tā visa ir sastopams tieši viņa dzimtajā stūrītī – Sēlijā. Laikā, kad esam aicināti vairāk laika pavadīt mājās un iespēju robežās atturēties no ārzemju ceļojumiem, piecas kultūrvēsturiskā Sēlijas novada pašvaldības ir apvienojušās, lai  dotu iespēju ikvienam izbaudīt neaizmirstamu piedzīvojumu, dodoties ceļojumā pa Sēlijas skaistākajām un nozīmīgākajām vietām. Ir laiks ATKLĀT SĒLIJU!

Lai piedalītos tūrisma rallijā, ir jānokomplektē komanda vismaz 2 cilvēku sastāvā, savukārt maksimālais dalībnieku skaits komandā ir atkarīgs no transportlīdzekļa ietilpības. Reģistrēties tūrisma rallijam ļoti vēlams jau iepriekš – līdz 20. jūlija plkst. 15.00, aizpildot pieteikuma anketu, kas pieejama šeit:  https://ej.uz/atklajseliju .

Reģistrēties dalībai pasākumā būs iespējams arī pasākuma atklāšanas dienā, 25. jūlijā, no plkst. 9.00 – 9.55 piecos organizatoru noteiktos reģistrācijas punktos:

 • Aknīstes novadā: Aknīstē pie novada domes, adrese: Skolas iela 7, Aknīste, Aknīstes novads, LV-5208;
 • Ilūkstes novadā: Ilūkstē pie estrādes, adrese: Grāvju iela 2, Ilūkste, Ilūkstes novads, LV-5447;
 • Jēkabpils novadā: pie Leimaņu tautas nama, adrese: “Leimaņu tautas nams”, Leimaņi, Leimaņu pagasts, Jēkabpils novads, LV-5223;
 • Neretas novadā: Laukumā pie Neretas novada domes, adrese: Rīgas iela 1, Nereta, Neretas pagasts, Neretas novads, LV-5118;
 • Viesītes novadā: Viesītes Kultūras pilī, adrese: Smilšu iela 2, Viesīte, Viesītes novads, LV-5237.

25. jūlijā plkst. 10.00 visām dalībnieku komandām visos reģistrācijas punktos vienlaikus tiks dots starta signāls, un piedzīvojums būs sācies! Nebūs obligāts nosacījums apmeklēt visus 20 kontrolpunktus, taču obligāti būs jāapmeklē vismaz viens kontrolpunkts katrā novadā, tāpēc aicinām jau laicīgi plānot savu maršrutu, kā arī, ja nepieciešams, rezervēt naktsmītnes kādā no Sēlijas novadiem. Kontrolpunkti pirmajā pasākuma dienā darbosies no plkst. 10.00 – 20.00, bet otrajā dienā no plkst. 9.00 – 16.00.

Finišā, kas atradīsies Ābeļu brīvdabas estrādē Jēkabpils novadā, dalībnieku komandām jāierodas 26. jūlijā laika posmā no plkst. 16.00 – 17.00, kur norisināsies tūrisma rallija noslēguma pasākums. Plkst. 17.30 Ābeļu brīvdabas estrādē izskanēs Gintas Krievkalnas un Kristapa Krievkalna akustiskā koncertprogramma - Latvijā iemīļotu autoru zināmās dziesmas izpildīs Ginta Krievkalna (vokāls), Uģis Roze (vokāls), Kristaps Krievkalns (taustiņi) un Ēriks Upenieks (akustiskā ģitāra). Pēc koncerta sekos tūrisma rallija dalībnieku apbalvošana, kur piemiņas balvas saņems visas dalībnieku komandas, savukārt 1.-3. vietas ieguvēji un visatraktīvākā dalībnieku komanda saņems vērtīgas balvas no Sēlijas novadu pašvaldībām un pasākuma atbalstītājiem.

Tūrisma rallija nolikums ir pieejams Jēkabpils novada, Aknīstes, Ilūkstes, Neretas un Viesītes novadu mājaslapās un sociālajos tīklos. Jautājumu un neskaidrību gadījumā aicinām zvanīt Jēkabpils novada Kultūras pārvaldes vadītājas vietniecei metodiskajā darbā Intai Tomānei, tel. 26671801 vai Jēkabpils novada Sēlijas prasmju muzeja vadītājas v.i. Evai Strikai, tel. 25465787.

“Varbūt Sēlijai nemaz nav jābūt piektajai zvaigznei virtuālajā Latvijas ģerbonī, bet kā spoža un mīlīga zvaigznīte tā uzmirdzēs katram, kas vēlēsies to ieraudzīt,” tā reiz ir teicis mūsu novadnieks akadēmiķis Jānis Stradiņš. Ja arī tu vēlies ieraudzīt, kā mirdz Sēlija, atbrauc un aplūko to pats savām acīm. Uz tikšanos piedzīvojumā!

 

Jēkabpils novada Kultūras pārvalde
Sagatavoja:
Laura Aišpure,
Jēkabpils novada Kultūras pārvaldes vadītāja

Biedrība “Aloksnīte” uzsāk Krustpils novada pašvaldības atbalstīt...
Zemgalē notiks mācības – Kultūras tūrisms un radošās industrijas...
Zemgalē šogad kursēs bezpilota autobuss
Kūku apkārtnē norisināsies Zemessardzes 56. Kājnieku bataljona mā...

JAUTĀT PAŠVALDĪBAI
Pasākumi
12.08.2020 plkst. 13:00, Krustpils novada pašvaldība
Apvienotā Finanšu un tautsaimniecības un attīstības kom...
14.08.2020 plkst. 14:30, Jēkabpils novada Dunavā – Dunavas skolas pagalmā
Sēlijas novadu jauniešu diena 2020
17.08.2020 plkst. , Mežāres pamatskolas aktu zālē
Aicinām Mežāres pagasta iedzīvotājus un visus interesen...
18.08.2020 plkst. , Mežāres pamatskolas aktu zālē
Aicinām Mežāres pagasta iedzīvotājus un visus interesen...
19.08.2020 plkst. , Mežāres pamatskolas aktu zālē
Aicinām Mežāres pagasta iedzīvotājus un visus interesen...
19.08.2020 plkst. 10:00, Krustpils novada pašvaldība, Lielā zāle
Domes sēde
20.08.2020 plkst. , Mežāres pamatskolas aktu zālē
Aicinām Mežāres pagasta iedzīvotājus un visus interesen...
21.08.2020 plkst. , Mežāres pamatskolas aktu zālē
Aicinām Mežāres pagasta iedzīvotājus un visus interesen...
Krustpils Novadnieks, AUGUSTS 2020
Krustpils Novadnieks, JŪLIJS 2020Krustpils Novadnieks, JŪNIJS 2020Krustpils Novadnieks, MAIJS 2020
JAUTĀT PAŠVALDĪBAI
PašvaldībaSabiedrībaEkonomika un investīcijasTūrismsKultūraKontakti
 • Amatniecības centrs Māzers
 • Grāmatu svētki
 • Atašienes Sāpju Dievmātes Romas katoļu baznīca
 • Unguru (Medņu) Evaņģēliski luteriskā baznīca
 • Vaiķu akmens
 • Rogāļu grava
 • Jāņa Zalāna retro motociklu un senlietu kolekcija
 • Podnieku darbnīca
 • Kristakrūga skatu tornis
 • Asotes pilskalns
 • Laukezers
 • Endzeļu vecticībnieku draudzes lūgšanu nams
 • Dzirkaļu pilskalns
 • Marinzejas muiža
 • Marinzejas ezers
 • Silabebru ezers
 • Timsmales ezers
 • Baļotes ezers
 • Svētki kopā ar zirgiem Krustpils pagastā
 • Krustpils novads XXVI Vispārējos latviešu Dziesmu un XVI Deju svētkos
 • Ielīgošana Asotes pilskalnā
 • Kur upes un ceļi krustojas
 • Kūku pagasta brīvdabas estrāde