Krustpils novads
“Gaiss bija brīnumaini dzidrs un tīrs, spīdēja saule, un mani visu ceļu, garām Zīlāniem, Jaunajai muižai, Kondrātiem, Stipriem līdz pat Stukuliem pavadīja nepārtraukta cīruļu dziesma. ”
V. Stukuls „Krustpilieša stāstījums"
“Krustpils krāsas ir vienkāršas – māla sarkanā, zāles zaļā un ūdens zilā, ko sievietes senāk ieauda krusta rūtīs savos lindrakos. ”
Lūcija Ķuzāne "Esmu uzticīgs"
“... augšpus pils, mālzemes muldā Daugavas labajā krastā, uzradās Krizburgas miestiņš – tirgotāju, amatnieku, maizes ceptuvju un lopu kautuvju ciemats, strūgu un plostu dzinēju apmetne.”
J. Niedre „Tai rītā mazā gaismiņā"
“Katram cilvēkam ir tāda vieta, kas paliek neizdzēšamā atmiņā, ko nekādi pasaules notikumi un pārliecīgie attālumi nespēj padarīt nesaredzamu”
Jānis Lejiņš "Spēlmaņu cilts"

Kristalizējas labākie karpinieki

Kristalizējas labākie karpinieki


 

Nepagāja ne mēnesis, kad Baļotes ezers pulcināja Latvijas labākos karpiniekus uz valts čempionāta otro posmu. Ezerā ierīkotie sektori ir sadalīti trīs nosacītās zonās. A zona – labākie un rezultatīvākie sektori, C zona – sliktākie un B zona -vidējie. Katra komanda pa reizei startē katrā no zonām. Tieši uzvara zonā nevis kopvērtējumā ir tas, par ko notiek cīņa katrā no posmiem. Visos trīs posmos iegūto vietu summa nosaka gada kopvērtējuma uzvarētāju. Tādēļ par uzvarētāju kļūs tā komanda, kas spēs apliecināt savas prasmes gan salīdzinoši labākā sektorā, gan sliktākos.

Otrais posms nenesa tik daudz zivju, cik pirmais, kad 31 komanda kopumā izvilka divas ar pusi tonnas karpu. Tas arī bija sagaidāms, nesen ielaistās karpas pamazām aklimatizējas un tik negausīgi vairs neķeras. Pa reizei noķertas un atlaistas, tās arī kļūst uzmanīgākas un izvēlīgākas. Arī lietainais laiks un vējš spēlēja savu lomu. Varbūt arī karpām tas tik ļoti netraucēja, tad vienam otram sportistam gan – ne visi vēl ir psiholoģiski un fiziski gatavi pēc pilnas programmas strādāt, kad gāž kā no spaiņiem, bet temperatūra naktī nolaižas līdz 5 grādiem. Arī inventārs, apģērbs, apavi un citi sīkumi šādiem apstākļiem dažām no komandām varētu būt piemērotāki.

Pozitīvi ir tas, ka arvien vairāk komandas sāk atrast pareizo atslēdziņu copei Baļotes dūņās. Daudziem svarīgi likās neļaut boilām piesūkties ar dūņu smaržu, tādēļ tās tika gan mērcētas ūdenī, gan visādos atraktoros, bet čaklākie aktīvi pārmetot makšķeres rūpējās, lai boila uz mata ir allaž svaiga. Cik tas ir vienkārši vai sarežģīti, pārmest četras makšķeres ik pēc pārdesmit minūtēm 72 stundas no vietas, zinās saprast tikai tie, kas to reiz jau mēģinājuši. Lai nu kā, tie, kuri atraduši pareizo atslēdziņu, turpina to pilnveidot. Citiem varbūt likās, ka tā ir atrasta, bet šajā reizē tik rezultatīva tā vairs nebija, un nācās meklēt jaunas. Pozitīvi, ka vidējais un kopējais copes kvalitātes līmenis noteikti kāpj.

 

Rezultāti.

Kopumā izvilktas 1,746 tonnas karpu, vidējais svars 2.602 kg, lielākā zivs – 8.55 kg karpa, kuru noķēra komanda Maple&Sons.

C zonā pirmā vieta komandai Copes Nams, kuras sastāvā veterāns un izlases treneris Māris Nuķis. Šīs komandas kontā 82.4 kilogrami – tieši puse no A zonas uzvarētājkomandas Amigo Carp 2 rezultāta, kas no 40. sektora spēja izmānīt 66 ieskaites zivis 164kg kopsvarā. Interesanti, ka arī šajā komandā ir priekšniecības pārstāvis – LMSF valdes loceklis Edmunds Skālbergs. Viņš pārstāv federācijā karpu makšķerēšanas novirzienu. Interviju ar Edmundu par karpu copes sporta attīstību, izlases aktualitātēm un cerībām rīkot PČ tepat Baļotē gaidiet žurnāla nākamajā (augusta) numurā.

B zonā toties iepriekšējos gados mazāk zināma komanda Liema Fishing Team. Viņiem veiksmīgs izrādījās 29. sektors un kopējais rezultāts 116.85 kg. Iespējams, ka ar Liemas vārdu saistās jauni kandidāti valsts izlasei.

Summējot pirmās un otrās kārtas rezultātus, samērā drošā vadībā ir Amigo Baits ar 2 punktiem un Mītava ar ļoti cienījamiem 4 punktiem. Tālāk komandas sarindojušās ļoti blīvi un trijniekā ielauzties teorētiskas iespējas ir ļoti daudziem. Tādēļ visu izšķirs LČ trešais posms, kas notiks tepat Baļotē, 20-23.augustā.

2.posma rezultāti un kopvērtējums pēc 2 posmiem

 

Informācija ņemt no www.copeslietas.lv

Tēvzemes mēnesis Vīpes pamatskolā
Tēvzemes mēnesis Vīpes pamatskolā
SIA "Latvijas Lauku konsultāciju un izglītības centrs" Jēkabpils KB Aicina uz semināriem ZOOM platformā
SIA "Latvijas Lauku konsultāciju un izglītības centrs" Jēkabpils ...
Izsludināts konkurss "Jaunatnes Gada balva 2020"
Izsludināts konkurss "Jaunatnes Gada balva 2020"
Izstrādāta informatīva brošūra "Padomi lauksaimnieka īpašuma drošībai"
Izstrādāta informatīva brošūra "Padomi lauksaimnieka īpašuma droš...

JAUTĀT PAŠVALDĪBAI
Pasākumi
25.11.2020 plkst. 10.00, Krustpils novada pašvaldība
Domes sēde
Krustpils Novadnieks, NOVEMBRIS 2020
Krustpils Novadnieks, OKTOBRIS 2020Krustpils Novadnieks, SEPTEMBRIS 2020Krustpils Novadnieks, AUGUSTS 2020
JAUTĀT PAŠVALDĪBAI
PašvaldībaSabiedrībaEkonomika un investīcijasTūrismsKultūraKontakti
 • Laukezers
 • Amatniecības centrs Māzers
 • Grāmatu svētki
 • Atašienes Sāpju Dievmātes Romas katoļu baznīca
 • Unguru (Medņu) Evaņģēliski luteriskā baznīca
 • Vaiķu akmens
 • Rogāļu grava
 • Jāņa Zalāna retro motociklu un senlietu kolekcija
 • Podnieku darbnīca
 • Kristakrūga skatu tornis
 • Laukezers
 • Marinzejas muiža
 • Marinzejas ezers
 • Silabebru ezers
 • Baļotes ezers
 • Svētki kopā ar zirgiem Krustpils pagastā
 • Krustpils novads XXVI Vispārējos latviešu Dziesmu un XVI Deju svētkos
 • Ielīgošana Asotes pilskalnā
 • Kur upes un ceļi krustojas
 • Kūku pagasta brīvdabas estrāde
Ē adrese Mājokļa drošība PAPS Es, Latvija un ES www.mezalietas.lv e-pakalpojumi 1188.lv transporta saraksti
Cienījamais lietotāj, www.krustpils.lv izmanto sīkdatnes, lai uzlabotu vispārējo pakalpojumu kvalitāti. Turpinot lietot tīmekļa vietni, jūs apliecināt, ka piekrītat mūsu privātuma politikai. Es piekrītu Es nepiekrītu