Krustpils novads
“Krustpils krāsas ir vienkāršas – māla sarkanā, zāles zaļā un ūdens zilā, ko sievietes senāk ieauda krusta rūtīs savos lindrakos. ”
Lūcija Ķuzāne "Esmu uzticīgs"
“Katram cilvēkam ir tāda vieta, kas paliek neizdzēšamā atmiņā, ko nekādi pasaules notikumi un pārliecīgie attālumi nespēj padarīt nesaredzamu”
Jānis Lejiņš "Spēlmaņu cilts"
“... augšpus pils, mālzemes muldā Daugavas labajā krastā, uzradās Krizburgas miestiņš – tirgotāju, amatnieku, maizes ceptuvju un lopu kautuvju ciemats, strūgu un plostu dzinēju apmetne.”
J. Niedre „Tai rītā mazā gaismiņā"
“Gaiss bija brīnumaini dzidrs un tīrs, spīdēja saule, un mani visu ceļu, garām Zīlāniem, Jaunajai muižai, Kondrātiem, Stipriem līdz pat Stukuliem pavadīja nepārtraukta cīruļu dziesma. ”
V. Stukuls „Krustpilieša stāstījums"

Vīpē turpinās apmācības aušanā Viļumsona stellēs

Vīpē turpinās apmācības aušanā Viļumsona stellēs


 

Amatniecības centrs “Māzers” turpina projekta īstenošanu, kura laikā tiek apgūta aušana Pētera Viļumsona pusautomātiskajās stellēs.

Šī gada jūnijā uzsākta projekta “Notvert un paturēt gaistošo. Pētera Viļumsona steļļu uzbūves, darbības un aušanas principu apguve.” īstenošana. Pirmajā projekta posmā stelles sakārtotas darbam, ievilkts audums un iesākta aušana, kā arī aizvadīta pirmā no divām tautas daiļamata meistara Māra Maniņa lekcijām.

 20.jūnijā aizvadītajā lekcijā klausītāji tika iepazīstināti ar visdažādāko steļļu vēsturi pasaulē un to mehānismu attīstību līdz pat mūsdienām. Praktiskajā daļā tika apzinātas Viļumsona pusautomātisko steļļu detaļas un novērtēts Vīpes amatnieku iesāktais diegu ievilkšanas process. Kā pirmajā viesošanās reizē atzina audējs Māris Maniņš, amatniecības centrā esošo Viļumsona steļļu tehniskais stāvoklis ir ļoti labs, vien trūkst dažu oriģinālo detaļu. Nākamā tautas lietišķās mākslas studijas "Rīdze" vadītāja Māra Maniņa lekcija plānota šī gada 21. augustā.

Augusta nogalē un rudenī turpināsies regulārās nodarbības aušanā skolotājas Maijas Kulakovas vadībā. To laikā dalībniekiem būs iespēja izgatavot savu perfokarti, izstrādāt auduma tehnisko zīmējumu un noaust raksta paraugu. Kā ierasts, arī šis projekts noslēgsies ar izstādi amatniecības centra zālē. Izstādē ,,Pētera Viļumsona steļļu raksti” būs aplūkojamas nodarbībās apgūtās audzēkņu prasmes.

Projekts “Notvert un paturēt gaistošo. Pētera Viļumsona steļļu uzbūves, darbības un aušanas principu apguve.” tiek īstenots “Latvijas valsts mežu” un Valsts Kultūrkapitāla fonda atbalstītās “Zemgales Kultūras programmas 2020” ietvaros. Tas tiek īstenots līdz 2020. gada 15. decembrim un kopumā sastāv no 80 apmācību stundām. Projektu konkursā piešķirtais finansējums ir 1200 eiro. Plašāka informācija par dalību nodarbībās, sazinoties ar amatniecības centru “Māzers” – pa tālruni 26611297, e-pastā mazers@krustpils.lv vai sociālajos tīklos.

 

 

Sagatavoja Jānis Dzimtais

Vīpes amatniecības centrs ,,Māzers”

mazers@krustpils.lv

Krustpils novada pašvaldības darba laiks svētkos
Krustpils novada pašvaldības darba laiks svētkos
Sveicam absolventus un skolotājus ar veiksmīgu 2020./2021. gada noslēgumu!
Sveicam absolventus un skolotājus ar veiksmīgu 2020./2021. gada n...
Aicina uz ielīgošanas meistarklasi Vīpē kopā ar zāļu sievu Līgu Reiteri
Aicina uz ielīgošanas meistarklasi Vīpē kopā ar zāļu sievu Līgu R...
Ar notikumu “Aizvestie. Neaizmirstie” pieminēs 1941. gada deportāciju 80. gadadienu
Ar notikumu “Aizvestie. Neaizmirstie” pieminēs 1941. gada deportā...

JAUTĀT PAŠVALDĪBAI
Pasākumi
14.06.2021 plkst. 11:00, Pie Atašienes Sāpju Dievmātes Romas katoļu baznīcas
“Aizvestie. Neaizmirstie. 80 gadi kopš 14. jūnija depo...
17.06.2021 plkst. , Pie Amatniecības centra "Māzers"
Ielīgošana Amatniecības centrā "Māzers"
Krustpils Novadnieks, MAIJS 2021
Krustpils Novadnieks, APRĪLIS 2021Krustpils Novadnieks, MARTS 2021Krustpils Novadnieks, FEBRUĀRIS 2021
JAUTĀT PAŠVALDĪBAI
PašvaldībaSabiedrībaEkonomika un investīcijasTūrismsKultūraKontakti
  • Laukezers
  • Kristakrūga skatu tornis
  • Marinzejas ezers
  • Svētki kopā ar zirgiem Krustpils pagastā
  • Krustpils novads XXVI Vispārējos latviešu Dziesmu un XVI Deju svētkos
  • Kūku pagasta brīvdabas estrāde
Ē adrese Mājokļa drošība PAPS Es, Latvija un ES www.mezalietas.lv e-pakalpojumi 1188.lv transporta saraksti
Cienījamais lietotāj, www.krustpils.lv izmanto sīkdatnes, lai uzlabotu vispārējo pakalpojumu kvalitāti. Turpinot lietot tīmekļa vietni, jūs apliecināt, ka piekrītat mūsu privātuma politikai. Es piekrītu Es nepiekrītu