Krustpils novads
“Gaiss bija brīnumaini dzidrs un tīrs, spīdēja saule, un mani visu ceļu, garām Zīlāniem, Jaunajai muižai, Kondrātiem, Stipriem līdz pat Stukuliem pavadīja nepārtraukta cīruļu dziesma. ”
V. Stukuls „Krustpilieša stāstījums"
“Krustpils krāsas ir vienkāršas – māla sarkanā, zāles zaļā un ūdens zilā, ko sievietes senāk ieauda krusta rūtīs savos lindrakos. ”
Lūcija Ķuzāne "Esmu uzticīgs"
“... augšpus pils, mālzemes muldā Daugavas labajā krastā, uzradās Krizburgas miestiņš – tirgotāju, amatnieku, maizes ceptuvju un lopu kautuvju ciemats, strūgu un plostu dzinēju apmetne.”
J. Niedre „Tai rītā mazā gaismiņā"
“Katram cilvēkam ir tāda vieta, kas paliek neizdzēšamā atmiņā, ko nekādi pasaules notikumi un pārliecīgie attālumi nespēj padarīt nesaredzamu”
Jānis Lejiņš "Spēlmaņu cilts"

Vīpē notiks tūrisma speciālistu un tūrisma pakalpojumu sniedzēju tikšanās

Vīpē notiks tūrisma speciālistu un tūrisma pakalpojumu sniedzēju tikšanās


 

 24.augustā Vīpes amatniecības centrā “Māzers” notiks amatnieku un tūrisma pakalpojumu sniedzēju tikšanās, lai pārrunātu, kā veicināt vietējo amatnieku un tūrisma objektu atpazīstamību. Tikšanās laikā savus ieteikumus sniegs Latgales reģiona tūrisma asociācijas “Ezerzeme” speciālists.

 

24.augustā no pulksten 10.00 amatniecības centra izstāžu zālē aicināti Krustpils apkārtnes tūrisma un amatniecības pakalpojumu sniedzēji, lai pārrunātu tūrisma attīstības iespējas novadā.

 

Amatniecības centrs “Māzers” darbojas jau deviņus gadus. Centrā regulāri tiek veidotas jaunas mākslas un amatniecības izstādes, kas sasniedz salīdzinoši nelielu auditoriju. Tomēr arvien vairāk jaunu cilvēku, kas līdz šim nav darbojušies “Māzerā”, izrāda interesi par centrā notiekošajām nodarbībām.

 

Krustpils novada īpašās situācijas -  ģeogrāfiski un vēsturiski atrodoties Latgalē, bet esot iekļautam Zemgales plānošanas reģionā, kā arī tūrisma asociāciju robežu dēļ - Latgales tūrisma materiālos Krustpils novada apkārtnes objekti nav pārstāvēti. Tikšanās reizē tiks apskatītas iespējas šo situāciju mainīt un pārrunātas sadarbības iespējas ar tuvākajiem kaimiņiem – Līvānu novadu. Speciālisti dalīsies pieredzē, kā vietējiem amatniecības un tūrisma pakalpojumu sniedzējiem veiksmīgāk parādīt savu piedāvājumu un sasniegt klientus.

 

Joprojām turpinās darbs pie jauna informatīvā bukleta un datubāzes izveides, kurā tiks apkopota informācija par vietējo preču un pakalpojumu sniedzējiem gan tradicionālajās, gan mūsdienu amatniecības nozarēs, iekļaujot tādas jomas kā kokapstrāde, aušana, datordizains, mājražošana un citas. Tikšanās reizē vietējie pakalpojumu sniedzēji un produkcijas ražotāji aicināti ņemt līdzi savus izstrādājumus, kas publicitātes nolūkos tiks fotografēti.

 

Aicinām Krustpils novada amatniekus, mājražotājus un tūrisma pakalpojumu sniedzējus uz tikšanos 24. augustā no pulksten 10.00 Vīpes amatniecības centrā “Māzers”! Adrese: “Vālodzīte”, Vīpe, Vīpes pagasts, Krustpils novads.

 

 

 

Sagatavoja Jānis Dzimtais

Vīpes amatniecības centrs ,,Māzers”

mazers@krustpils.lv

Krustpils novada pašvaldības izglītības iestādes atsāks klātienes mācības no 19.aprīļa
Krustpils novada pašvaldības izglītības iestādes atsāks klātienes...
Paziņoti Krustpils novada NVO projektu rezultāti
Paziņoti Krustpils novada NVO projektu rezultāti
Pieminot 80 gadus kopš pirmās deportācijas, 14. jūnijā vienlaikus visā valstī lasīs izsūtīto vārdus
Pieminot 80 gadus kopš pirmās deportācijas, 14. jūnijā vienlaikus...
Šogad talkosim individuāli vai ģimenes lokā 24.aprīlī
Šogad talkosim individuāli vai ģimenes lokā 24.aprīlī

JAUTĀT PAŠVALDĪBAI
Pasākumi
21.04.2021 plkst. 10:00, Balsošanas norise – attālināti, caur videokonferences platformu ZOOM un DVS “Namejs”
Domes sēde
24.04.2021 plkst. Visas dienas garumā, Visā Latvijā
Lielā Talka
14.06.2021 plkst. 11:00, Krustpils novada pašvaldība (Atašienē vai Vīpē)
“Aizvestie. Neaizmirstie. 80 gadi kopš 14. jūnija depo...
Krustpils Novadnieks, APRĪLIS 2021
Krustpils Novadnieks, MARTS 2021Krustpils Novadnieks, FEBRUĀRIS 2021Krustpils Novadnieks, JANVĀRIS 2021
JAUTĀT PAŠVALDĪBAI
PašvaldībaSabiedrībaEkonomika un investīcijasTūrismsKultūraKontakti
  • Laukezers
  • Kristakrūga skatu tornis
  • Marinzejas ezers
  • Svētki kopā ar zirgiem Krustpils pagastā
  • Krustpils novads XXVI Vispārējos latviešu Dziesmu un XVI Deju svētkos
  • Kūku pagasta brīvdabas estrāde
Ē adrese Mājokļa drošība PAPS Es, Latvija un ES www.mezalietas.lv e-pakalpojumi 1188.lv transporta saraksti
Cienījamais lietotāj, www.krustpils.lv izmanto sīkdatnes, lai uzlabotu vispārējo pakalpojumu kvalitāti. Turpinot lietot tīmekļa vietni, jūs apliecināt, ka piekrītat mūsu privātuma politikai. Es piekrītu Es nepiekrītu