Krustpils novads
“Gaiss bija brīnumaini dzidrs un tīrs, spīdēja saule, un mani visu ceļu, garām Zīlāniem, Jaunajai muižai, Kondrātiem, Stipriem līdz pat Stukuliem pavadīja nepārtraukta cīruļu dziesma. ”
V. Stukuls „Krustpilieša stāstījums"
“... augšpus pils, mālzemes muldā Daugavas labajā krastā, uzradās Krizburgas miestiņš – tirgotāju, amatnieku, maizes ceptuvju un lopu kautuvju ciemats, strūgu un plostu dzinēju apmetne.”
J. Niedre „Tai rītā mazā gaismiņā"
“Katram cilvēkam ir tāda vieta, kas paliek neizdzēšamā atmiņā, ko nekādi pasaules notikumi un pārliecīgie attālumi nespēj padarīt nesaredzamu”
Jānis Lejiņš "Spēlmaņu cilts"
“Krustpils krāsas ir vienkāršas – māla sarkanā, zāles zaļā un ūdens zilā, ko sievietes senāk ieauda krusta rūtīs savos lindrakos. ”
Lūcija Ķuzāne "Esmu uzticīgs"

Dilānu "ieDillo"

Dilānu


 

"Lauku ceļotāja" popularizētais pasākums "Atvērtās dienas laukos 2020" jau kļuvis tradicionāls, aicinot interesentus uz saimniecībām, kur var iepazīties ar to, kas tiek radīts laukos. Pasākuma mērķis ir popularizēt laukus, laukos audzētus, ražotus, gatavotus produktus, pakalpojumus, kā arī ieinteresēt iedzīvotājus iepazīt lauku dzīvi, nobaudīt lauku labumus, atrast saimniecības, no kurām iegādāties laukos audzētus un ražotus produktus, kā arī izbaudīt aktivitātes un sajūtas, ko var piedzīvot laukos.

“Lauku ceļotāja” kartē ar kārtas Nr.146 bija atzīmēta Krustpils novada Variešu pagasta saimniecība “Duciņi”, kur saimnieko Ilona un Kaspars Dilāni. Šajā saimniecībā pasākuma mērķis pilnībā bija sasniegts. “Duciņos” viss notiek!

Iepriekšējos gadus Ilona un Kaspars paši apmeklēja lauku saimniecības un skatījās, kā “atvērtās dienas” tiek organizētas, bet šogad paši uzdrīkstējās aicināt apmeklētājus pie sevis. Ilona un Kaspars tikai pirms diviem gadiem dzīvi Rīgā  iemainīja pret saimniekošanu savā lauku īpašumā. Pagājušā gada nogalē Ilona piedalījās LLKC organizētajās mācībās lauku jauniešiem, bet šī gada sākumā piedalījās konkursā „Laukiem būt!” ar savu biznesa ideju. Mācību laikā jaunieši analizēja, kādu problēmu atrisinās viņu izveidotais produkts. Toreiz Ilona dalījās savās atziņās, ka gatavojot mājās maltīti, svarīgi piešķirt ēdienam īpašo latviskās garšas buķeti. Lai piešķirtu ēdienam bagātīgu garšu, gatavošanas procesā tam nepieciešams pievienot dažnedažādus garšaugus, bet tie ēdienā rada lielu haosu. Pievienotie pipari, lauru lapas, dilles un citi garšaugi traucē ēdiena baudīšanu.

Ilonas radītais produkts - kaltētu garšaugu maisiņš "ieDillo" spēj organizēt haosu zupas katlā, atdodot zupai tikai izmantoto garšaugu bagātīgo garšu, bet ne pašus garšaugus. Tā pielietojums ir vienkāršs - ievieto maisiņu ar “Iedillo” garšaugu maisījumu zupas katlā, vāri, izņem un kompostē. Patērētājiem svarīgs ir produkta ērtums un parocīgums.

“IeDillo” ir ērti izmantojams gan mājas apstākļos, gan brīvā dabā, pārgājienos, jo visi garšaugi atrodas vienuviet – nav nepieciešams tos “izzvejot”. Tagad šī ideja tiek īstenota un izmēģināta dzīvē. Saimniecības apmeklējuma laikā katram pašam bija iespēja izveidot savu kaltētu garšaugu maisiņu līdzņemšanai un izmēģināšanai mājās. Apmeklētājiem bija iespējams apskatīties arī  dažādu šķirņu putnus, siltumnīcas, kur audzē tomātus, papriku, Itālijas dienvidos zināmu melones un gurķa krustojumu "Carosello", kas latviski nodēvēts par "pūkaino gurķi". Pārstrādātos produktus varēja arī nodegustēt.

Dilānu ģimenei viņu “Duciņos” vēl ir citas idejas, iecerēti projekti,  laukos būs par vienu sakoptu sētu un jaunu uzņēmējdarbības vidi vairāk. Viņi atzīst: ” Te ir forši un mums apkārt ir burvīgi cilvēki!”

 

Anita Putka, LLKC Jēkabpils biroja uzņēmējdarbības konsultante

Pagarina individuālo amatiermākslas mēģinājumu norises laiku
Pagarina individuālo amatiermākslas mēģinājumu norises laiku
Notiks tūrisma vebinārs "Kā piedāvāt savu pakalpojumu dabas tūristam?"
Notiks tūrisma vebinārs "Kā piedāvāt savu pakalpojumu dabas tūris...
Tēvzemes mēnesis Vīpes pamatskolā
Tēvzemes mēnesis Vīpes pamatskolā
SIA "Latvijas Lauku konsultāciju un izglītības centrs" Jēkabpils KB Aicina uz semināriem ZOOM platformā
SIA "Latvijas Lauku konsultāciju un izglītības centrs" Jēkabpils ...

JAUTĀT PAŠVALDĪBAI
Pasākumi
Krustpils Novadnieks, NOVEMBRIS 2020
Krustpils Novadnieks, OKTOBRIS 2020Krustpils Novadnieks, SEPTEMBRIS 2020Krustpils Novadnieks, AUGUSTS 2020
JAUTĀT PAŠVALDĪBAI
PašvaldībaSabiedrībaEkonomika un investīcijasTūrismsKultūraKontakti
 • Laukezers
 • Amatniecības centrs Māzers
 • Grāmatu svētki
 • Atašienes Sāpju Dievmātes Romas katoļu baznīca
 • Unguru (Medņu) Evaņģēliski luteriskā baznīca
 • Vaiķu akmens
 • Rogāļu grava
 • Jāņa Zalāna retro motociklu un senlietu kolekcija
 • Podnieku darbnīca
 • Kristakrūga skatu tornis
 • Laukezers
 • Marinzejas muiža
 • Marinzejas ezers
 • Silabebru ezers
 • Baļotes ezers
 • Svētki kopā ar zirgiem Krustpils pagastā
 • Krustpils novads XXVI Vispārējos latviešu Dziesmu un XVI Deju svētkos
 • Ielīgošana Asotes pilskalnā
 • Kur upes un ceļi krustojas
 • Kūku pagasta brīvdabas estrāde
Ē adrese Mājokļa drošība PAPS Es, Latvija un ES www.mezalietas.lv e-pakalpojumi 1188.lv transporta saraksti
Cienījamais lietotāj, www.krustpils.lv izmanto sīkdatnes, lai uzlabotu vispārējo pakalpojumu kvalitāti. Turpinot lietot tīmekļa vietni, jūs apliecināt, ka piekrītat mūsu privātuma politikai. Es piekrītu Es nepiekrītu