Krustpils novads
“Gaiss bija brīnumaini dzidrs un tīrs, spīdēja saule, un mani visu ceļu, garām Zīlāniem, Jaunajai muižai, Kondrātiem, Stipriem līdz pat Stukuliem pavadīja nepārtraukta cīruļu dziesma. ”
V. Stukuls „Krustpilieša stāstījums"
“Krustpils krāsas ir vienkāršas – māla sarkanā, zāles zaļā un ūdens zilā, ko sievietes senāk ieauda krusta rūtīs savos lindrakos. ”
Lūcija Ķuzāne "Esmu uzticīgs"
“... augšpus pils, mālzemes muldā Daugavas labajā krastā, uzradās Krizburgas miestiņš – tirgotāju, amatnieku, maizes ceptuvju un lopu kautuvju ciemats, strūgu un plostu dzinēju apmetne.”
J. Niedre „Tai rītā mazā gaismiņā"
“Katram cilvēkam ir tāda vieta, kas paliek neizdzēšamā atmiņā, ko nekādi pasaules notikumi un pārliecīgie attālumi nespēj padarīt nesaredzamu”
Jānis Lejiņš "Spēlmaņu cilts"

Jēkabpils un tuvējo novadu sociālajiem darbiniekiem iespēja apgūt papildu prasmes darbā ar HIV pozitīviem cilvēkiem

Jēkabpils un tuvējo novadu sociālajiem darbiniekiem iespēja apgūt papildu prasmes darbā ar HIV pozitīviem cilvēkiem
foto: pixabay.com


Divas nevalstiskās organizācijas, kas Latvijā darbojas HIV/AIDS ierobežošanas jomā – pacientu atbalsta biedrība “AGIHAS” un biedrība “Baltijas HIV asociācija” – ir apvienojušas spēkus, lai sniegtu zināšanas, prasmes un atbalstu sociālajiem darbiniekiem, darbā saskaroties ar HIV pozitīviem cilvēkiem. Biedrības organizē semināru ciklu “Sociālais darbs un HIV – izaicinājums, iespējas un atbalsts”, kura ietvaros otrdien, 22. septembrī seminārs notiks Jēkabpilī, Krustpils novada Sociālajā dienestā, uz to aicināti arī tuvējo novadu sociālie darbinieki no Jēkabpils novada, Krustpils novada, Salas novada, Līvāniem un Pļaviņām.

Desmit reģionālo semināru cikls notiek sadarbībā ar Labklājības ministrijas projektu “Profesionālā sociālā darba attīstība pašvaldībās”. Pasākums ir bezmaksas, tiks izsniegts arī apliecinājums par piedalīšanos un tēmas apguvi 6 akadēmisko stundu apmērā.

“Kādēļ ir radusies šāda iniciatīva – sniegt sociālajiem darbiniekiem informāciju par HIV? Jo mēs no ikdienas pieredzes zinām, ka sociālie darbinieki ikdienā saskaras ar dzīves grūtībās nonākušajiem cilvēkiem no HIV riska grupām, kam būtu nepieciešams specifisks atbalsts un palīdzība. Taču vienlaikus sociālajiem darbiniekiem pašiem trūkst informācijas, ir izplatīti stereotipi un aizspriedumi,” stāsta biedrības “Baltijas HIV asociācija” valdes priekšsēdētāja Inga Upmace. “Tādēļ ir svarīgi sociālos darbiniekus nodrošināt ar informāciju par HIV infekciju – pārneses veidiem, testēšanas un ārstēšanas iespējām Latvijā, kā arī ieteikumiem, kā runāt par šo tēmu ar saviem klientiem. Jo zinošāki būs sociālie darbinieki, jo plašākus pakalpojumus un padomus tie varēs sniegt citiem.”

Latvijā ir augsta HIV izplatība, rēķinot pret valsts iedzīvotāju skaitu – kopējais zināmo HIV pacientu skaits Latvijā šobrīd jau pārsniedz 6 tūkstošus. Ik gadus tiek konstatēti vairāk nekā 300 jauni HIV gadījumi, un pēc šī rādītāja Latvija ir kaunpilnajā pirmajā vietā ES. Turklāt HIV nešķiro – HIV pacienti var būt dažādi pēc dzimuma, vecuma, izglītības – gluži tāpat kā sociālo darbinieku klienti.

“Valsts visiem HIV pacientiem nodrošina bezmaksas ārstēšanu, diemžēl Latvijā ārstējas aptuveni puse no HIV pozitīvajiem cilvēkiem, kas nozīmē, ka pārējie var inficēt citus un turpināt slimības izplatību,” atgādina biedrības “AGIHAS” valdes priekšsēdētājs Andris Veiķenieks. “HIV pašlaik vairs nav tikai gejiem un narkomāniem raksturīga slimība, vīrusa pārnese visbiežāk notiek heteroseksuālu kontaktu ceļā, tādēļ apdraudēts var būt ikviens – un ikvienam arī būtu jāzina pamata informācija par HIV, nevis jādzīvo mītu un aizspriedumu varā. Tas palīdzētu ierobežot HIV infekciju, kā arī cilvēkus ar HIV pieņemt, nebaidīties un neatstumt.”

Seminārā tiks sniegta informācija par HIV situāciju Latvijā, izplatības ceļiem, galvenajiem mītiem un faktiem un aktuālo informāciju HIV ārstēšanas jomā. Praktiskos grupu darbos tiks meklētas idejas, kādas ir sociālo darbinieku iespējas, strādājot ar HIV pozitīviem cilvēkiem, cilvēkiem no riska grupām un HIV pozitīvu cilvēku draugiem/tuviniekiem. “Mēs esam centušies semināra programmā sabalansēt obligāti nepieciešamo teorētisko un statistisko informāciju ar praktiskas pieredzes stāstiem un reālu dzīves situāciju analīzi. Tāpat apkopotā veidā būs pieejami visi kontakti, kur Latvijā cilvēki ar HIV vai viņu draugi un tuvinieki var meklēt specifisku palīdzību un atbalstu,” stāsta semināra lektore Māra Veselova.

 

 

Papildu informācija:

Inga Upmace
Baltijas HIV asociācijas valdes priekšsēdētāja
Tel. 29162653
inga.upmace@balthiv.com

Andris Veiķenieks
biedrības AGIHAS valdes priekšsēdētājs
Tel. 20207737
agihas.lv@inbox.lv

Sagatavots sadarbībā ar GlaxoSmithKline Latvia SIA
NP-LV-HVX-PRSR-200008
Sagatavots 09/2020

Svecīšu vakari Krustpils un Kūku pagastā
Svecīšu vakari Krustpils un Kūku pagastā
Aicinām uz bezmaksas vingrošanām pieaugušajiem
Aicinām uz bezmaksas vingrošanām pieaugušajiem
Antūžu pamatskola iesaistās akcijā "Laimes koki
Antūžu pamatskola iesaistās akcijā "Laimes koki
LLKC Jēkabpils konsultāciju birojs organizē mācības lauku jauniešiem.
LLKC Jēkabpils konsultāciju birojs organizē mācības lauku jaunieš...

JAUTĀT PAŠVALDĪBAI
Pasākumi
25.09.2020 plkst. 18.00, Variešu sākumskolas sporta zāle
Zinātnieku darbnīca ģimenēm ar bērniem
Krustpils Novadnieks, SEPTEMBRIS 2020
Krustpils Novadnieks, AUGUSTS 2020Krustpils Novadnieks, JŪLIJS 2020Krustpils Novadnieks, JŪNIJS 2020
JAUTĀT PAŠVALDĪBAI
PašvaldībaSabiedrībaEkonomika un investīcijasTūrismsKultūraKontakti
 • Laukezers
 • Amatniecības centrs Māzers
 • Grāmatu svētki
 • Atašienes Sāpju Dievmātes Romas katoļu baznīca
 • Unguru (Medņu) Evaņģēliski luteriskā baznīca
 • Vaiķu akmens
 • Rogāļu grava
 • Jāņa Zalāna retro motociklu un senlietu kolekcija
 • Podnieku darbnīca
 • Kristakrūga skatu tornis
 • Laukezers
 • Marinzejas muiža
 • Marinzejas ezers
 • Silabebru ezers
 • Baļotes ezers
 • Svētki kopā ar zirgiem Krustpils pagastā
 • Krustpils novads XXVI Vispārējos latviešu Dziesmu un XVI Deju svētkos
 • Ielīgošana Asotes pilskalnā
 • Kur upes un ceļi krustojas
 • Kūku pagasta brīvdabas estrāde
Ē adrese Mājokļa drošība PAPS Es, Latvija un ES www.mezalietas.lv e-pakalpojumi 1188.lv transporta saraksti