Krustpils novads
“Gaiss bija brīnumaini dzidrs un tīrs, spīdēja saule, un mani visu ceļu, garām Zīlāniem, Jaunajai muižai, Kondrātiem, Stipriem līdz pat Stukuliem pavadīja nepārtraukta cīruļu dziesma. ”
V. Stukuls „Krustpilieša stāstījums"
“Katram cilvēkam ir tāda vieta, kas paliek neizdzēšamā atmiņā, ko nekādi pasaules notikumi un pārliecīgie attālumi nespēj padarīt nesaredzamu”
Jānis Lejiņš "Spēlmaņu cilts"
“... augšpus pils, mālzemes muldā Daugavas labajā krastā, uzradās Krizburgas miestiņš – tirgotāju, amatnieku, maizes ceptuvju un lopu kautuvju ciemats, strūgu un plostu dzinēju apmetne.”
J. Niedre „Tai rītā mazā gaismiņā"
“Krustpils krāsas ir vienkāršas – māla sarkanā, zāles zaļā un ūdens zilā, ko sievietes senāk ieauda krusta rūtīs savos lindrakos. ”
Lūcija Ķuzāne "Esmu uzticīgs"

Ar jauno busiņu uz Dzejas dienu pasākumu Tadenavā!

Ar jauno busiņu uz Dzejas dienu pasākumu Tadenavā!


 

Septembris ir rudens ekskursiju un dzejas mēnesis. Un tā   11.septembrī Vīpes pamatskolas 4.-9.klašu skolēni devās mācību ekskursijā pa maršrutu: Vīpe-Zasa-Tadenava-Ilūkste-Vīpe.

    Vispirms mūsu ceļš veda uz Zasu. Tur, amatniecības centrā „Rūme,’’gide mums pastāstīja un parādīja, kā strādā ar balto mālu. Mums arī bija iespēja apskatīt līdz galam neapstrādus un apstrādātus māla traukus: šķīvjus,krūzes, tējkanniņas. Mums vēl pastāstīja, kā var apstrādāt ādu. Kā arī apskatījām 9.gs.Sēlijas sievietes tautastērpu un 11.gs. Sēlijas vīrieša tautastērpu. Man visvairāk patika izpētīt tautastērpu, jo  tas tiešām ir interesanti, cik ļoti dažādi tie var būt.

    Pēc centra apmeklējuma raitā solī devāmies uz krāšņo Zasas parku, kuram noteikts vietējās nozīmes īpaši aizsargājamais statuss.Parks aizņem 23 ha platību, mēs apskatījām tikai nelielu daļu parka. Mums stāstīja par baronu Zasu(17.gs.) un parku. Pastaigas laikā vajadzēja iet pāri 3 nelieliem tiltiņiem. Diviem no tiem bija īpašs nosaukums: Pērļu tiltiņš un Mīlestības tiltiņš. Kad gājām pāri „Pērļu tiltiņam,” meitenēm bija jāvēlas kādas rotaslietas, ko var puisis dāvināt, bet puišiem bija jāvēlas nauda, lai tās rotaslietas meitenei varētu nopirkt.

    Pēc parka apskates bija jāsteidzas uz Dunavas pagasta Tadenavu, kur notika Dzejas dienu pasākums. Tadenavā atrodas māja-muzejs ,kur  bērnību pavadīja izcilais latviešu dzejnieks Rainis.

,,Pirmā atmiņa man-saule,

Arī pēdējā būs-saule:

Visu dzīvi mani tura,

Taisnu saules stiprā roka,”

tā Raiņa atmiņā kā saules ligzdiņa palikusi Tadenava.

    Dzejas dienu pasākumā  tikāmies ar bērnu dzejoļu autori Inesi Zanderi, atdzejotāju Guntaru Godiņu, grāmatu ilustratori Elīnu Brasliņu un muzikālo duetu Rihardu Rudoviču un Elīnu Sauli.

    Pēc pasākuma atklāšanas  devāmies uz 3 radošajām stacijām jeb darbnīcām. Pirmajā no tām mums Inese Zandere pastāstīja par savu dzejoļu krājumu „Līze Annalīze,” savukārt Guntars Godiņš demonstrēja, kā skan Ineses Zanderes dzejolis igauņu valodā.

    Nākamajā darbnīcā tikāmies ar grāmatu ilustratori Elīnu Brasliņu. Kopā ar Elīnu zīmējām komiksu, kur bija runājoši suņi. Elīna Brasliņa piedalījās multfilmas veidošanā „Jēkabs, Mimmi un runājošie suņi.”

    Pēdējā stacijā tikāmies ar muzikālo duetu Rihardu Rudoviču un Elīnu Sauli. Tur mēs kārtīgi ievingrinājām balss saites un kopīgi iemācījāmies „Garās pupas” dziesmu. Gala koncertā baudījām dueta atskaņotās dziesmas un visi kopā vēlreiz nodziedājām „Garās pupas” dziesmu.

    Pēc jaukā pasākuma devāmies uz Pilskalnes Siguldiņu, kur gājām „Sprīdīša” taku. Taka nebija gara, tikai 1,5km, tāpēc taku var iziet gan lieli, gan mazi. Šī bija dabas taka, kura veda caur mežu, redzējām daudzus dižkokus, melno kalnu un iespaidīgu dīķi. Tā kā tā bija Sprīdīša taka,   tad apskatījām arī ,,tēlus no Annas Brigaderes lugas „Sprīdītis.” Visi, atpūtušies, priecīgi un pozitīvi uzlādēti, devāmies mājupceļā.

    Gribu pateikt paldies skolotājām Ingrīdai Upeniecei, Marijai Zarānei, Natālijai Semjonovai un Vēsmai Madžulei, kuras šo mācību ekskursiju noorganizēja. Un milzīgs paldies foršajam šoferītim Aivaram, kurš mūs veda ekskursijā ar jauno skolas busiņu!

 

Vīpes pamatskolas

8.klases skolniece Dārta Ozoliņa

Notiks tūrisma vebinārs "Kā piedāvāt savu pakalpojumu dabas tūristam?"
Notiks tūrisma vebinārs "Kā piedāvāt savu pakalpojumu dabas tūris...
Tēvzemes mēnesis Vīpes pamatskolā
Tēvzemes mēnesis Vīpes pamatskolā
SIA "Latvijas Lauku konsultāciju un izglītības centrs" Jēkabpils KB Aicina uz semināriem ZOOM platformā
SIA "Latvijas Lauku konsultāciju un izglītības centrs" Jēkabpils ...
Izsludināts konkurss "Jaunatnes Gada balva 2020"
Izsludināts konkurss "Jaunatnes Gada balva 2020"

JAUTĀT PAŠVALDĪBAI
Pasākumi
25.11.2020 plkst. 10.00, Krustpils novada pašvaldība
Domes sēde
Krustpils Novadnieks, NOVEMBRIS 2020
Krustpils Novadnieks, OKTOBRIS 2020Krustpils Novadnieks, SEPTEMBRIS 2020Krustpils Novadnieks, AUGUSTS 2020
JAUTĀT PAŠVALDĪBAI
PašvaldībaSabiedrībaEkonomika un investīcijasTūrismsKultūraKontakti
 • Laukezers
 • Amatniecības centrs Māzers
 • Grāmatu svētki
 • Atašienes Sāpju Dievmātes Romas katoļu baznīca
 • Unguru (Medņu) Evaņģēliski luteriskā baznīca
 • Vaiķu akmens
 • Rogāļu grava
 • Jāņa Zalāna retro motociklu un senlietu kolekcija
 • Podnieku darbnīca
 • Kristakrūga skatu tornis
 • Laukezers
 • Marinzejas muiža
 • Marinzejas ezers
 • Silabebru ezers
 • Baļotes ezers
 • Svētki kopā ar zirgiem Krustpils pagastā
 • Krustpils novads XXVI Vispārējos latviešu Dziesmu un XVI Deju svētkos
 • Ielīgošana Asotes pilskalnā
 • Kur upes un ceļi krustojas
 • Kūku pagasta brīvdabas estrāde
Ē adrese Mājokļa drošība PAPS Es, Latvija un ES www.mezalietas.lv e-pakalpojumi 1188.lv transporta saraksti
Cienījamais lietotāj, www.krustpils.lv izmanto sīkdatnes, lai uzlabotu vispārējo pakalpojumu kvalitāti. Turpinot lietot tīmekļa vietni, jūs apliecināt, ka piekrītat mūsu privātuma politikai. Es piekrītu Es nepiekrītu