Krustpils novads
“Krustpils krāsas ir vienkāršas – māla sarkanā, zāles zaļā un ūdens zilā, ko sievietes senāk ieauda krusta rūtīs savos lindrakos. ”
Lūcija Ķuzāne "Esmu uzticīgs"
“Gaiss bija brīnumaini dzidrs un tīrs, spīdēja saule, un mani visu ceļu, garām Zīlāniem, Jaunajai muižai, Kondrātiem, Stipriem līdz pat Stukuliem pavadīja nepārtraukta cīruļu dziesma. ”
V. Stukuls „Krustpilieša stāstījums"
“... augšpus pils, mālzemes muldā Daugavas labajā krastā, uzradās Krizburgas miestiņš – tirgotāju, amatnieku, maizes ceptuvju un lopu kautuvju ciemats, strūgu un plostu dzinēju apmetne.”
J. Niedre „Tai rītā mazā gaismiņā"
“Katram cilvēkam ir tāda vieta, kas paliek neizdzēšamā atmiņā, ko nekādi pasaules notikumi un pārliecīgie attālumi nespēj padarīt nesaredzamu”
Jānis Lejiņš "Spēlmaņu cilts"

Marinzejas ezera apkārtne šoruden piedzīvo pārvērtības

Marinzejas  ezera apkārtne šoruden piedzīvo pārvērtības


Laikā no 2015. gada augusta līdz oktobrim Krustpils novada pašvaldība realizēja Atašienes pagasta Marinzejas ezera pludmales labiekārtošanas projektu. Tā ietvaros tika paplašināta pludmale, kurā tika uzstādīti 4 masīvkoka soli, lapene ar galdu un soliem, ģērbtuve un atkritumu urnas, kā arī veikts tualetes remonts. Ar Zivju fonda finansiālo atbalstu uzstādīts informatīvs stends, kas sniedz informatīvu un vizuālu informāciju par ezera atrašanās vietu, par tuvumā esošiem tūrisma objektiem un īsu informāciju par atļautajām un aizliegtajām darbībām ezeros.

“Ar šo projektu mēs vietējiem iedzīvotājiem un ciemiņiem vēlamies sniegt atpūtas iespējas labiekārtotā pludmalē, kur ir ierīkota lapene ar galdu un soliņiem, ģērbtuve, atkritumu urnas, tualete un citi infrastruktūras elementi. Ceram, ka sakārtojot Marinzejas ezera publisko pludmali, samazināsies arī atpūtnieku negatīvā ietekme uz ezera piekrastes zonu”, stāsta Vides un civilās aizsardzības dienesta vadītājs I. Luksts.

Marinzejas ezers ir iecienīta atpūtas vieta. Īstenojot projektu, ieguvēji ir gan vietējie iedzīvotāji, gan pagasta viesi. Vasaras sezonā pludmali apmeklē iedzīvotāji no kaimiņu pagastiem un novadiem. Sakārtota pludmale ir vērtīgs ieguldījums pagasta ainavas uzlabošanā.

 

Informāciju sagatavoja

Angelīna Smirnova

Speciāliste jaunatnes, tūrisma un uzņēmējdarbības jomā

Informācija par komunālo maksājumu veikšanu
Informācija par komunālo maksājumu veikšanu
Iedzīvotāju ievērībai!
Iedzīvotāju ievērībai!
Jānis Ščerbickis noliek deputāta mandātu
Jānis Ščerbickis noliek deputāta mandātu
Aicina piedalīties Lauku dienā
Aicina piedalīties Lauku dienā
Pasākumi
Krustpils Novadnieks, JŪNIJS 2021
Krustpils Novadnieks, MAIJS 2021Krustpils Novadnieks, APRĪLIS 2021Krustpils Novadnieks, MARTS 2021
PašvaldībaSabiedrībaEkonomika un investīcijasTūrismsKultūraKontakti
  • Laukezers
  • Kristakrūga skatu tornis
  • Marinzejas ezers
  • Svētki kopā ar zirgiem Krustpils pagastā
  • Krustpils novads XXVI Vispārējos latviešu Dziesmu un XVI Deju svētkos
  • Kūku pagasta brīvdabas estrāde

2021.gada 1.jūlijā, darbu sākot jauno novadu domēm, stājas spēkā Latvijas Administratīvi teritoriālā reforma. Tās rezultātā jaunajā Jēkabpils novadā tiek apvienota līdzšinējā Jēkabpils pilsēta un Krustpils, Aknīstes, Salas, Jēkabpils un Viesītes novadi.

Lai arī reforma ievērojami skar vairākus pašvaldības darba procesus, pakalpojumu sniegšana iedzīvotājiem turpinās iepriekšējā kārtībā – visi pašvaldības pakalpojumi tiks nodrošināti visos pagastos līdzšinējās pakalpojumu sniegšanas vietās un ierastajā kārtībā līdz jaunu saistošo noteikumu izdošanai.

Ē adrese Mājokļa drošība PAPS Es, Latvija un ES www.mezalietas.lv e-pakalpojumi 1188.lv transporta saraksti
Cienījamais lietotāj, www.krustpils.lv izmanto sīkdatnes, lai uzlabotu vispārējo pakalpojumu kvalitāti. Turpinot lietot tīmekļa vietni, jūs apliecināt, ka piekrītat mūsu privātuma politikai. Es piekrītu Es nepiekrītu