Krustpils novads
“Gaiss bija brīnumaini dzidrs un tīrs, spīdēja saule, un mani visu ceļu, garām Zīlāniem, Jaunajai muižai, Kondrātiem, Stipriem līdz pat Stukuliem pavadīja nepārtraukta cīruļu dziesma. ”
V. Stukuls „Krustpilieša stāstījums"
“Krustpils krāsas ir vienkāršas – māla sarkanā, zāles zaļā un ūdens zilā, ko sievietes senāk ieauda krusta rūtīs savos lindrakos. ”
Lūcija Ķuzāne "Esmu uzticīgs"
“Katram cilvēkam ir tāda vieta, kas paliek neizdzēšamā atmiņā, ko nekādi pasaules notikumi un pārliecīgie attālumi nespēj padarīt nesaredzamu”
Jānis Lejiņš "Spēlmaņu cilts"
“... augšpus pils, mālzemes muldā Daugavas labajā krastā, uzradās Krizburgas miestiņš – tirgotāju, amatnieku, maizes ceptuvju un lopu kautuvju ciemats, strūgu un plostu dzinēju apmetne.”
J. Niedre „Tai rītā mazā gaismiņā"

Uzsākta projekta „Āra LED video ekrāna uzstādīšana Kūku ciematā, izmantojot ekotehnoloģijas” realizācija

Biedrība “InSpe” uzsākusi Eiropas Lauksaimniecības fonda lauku attīstībai finansētu un Krustpils novada domes līdzfinansētu projektu “Āra LED video ekrāna uzstādīšana Kūku ciematā, izmantojot ekotehnoloģijas “ (Nr. 2020/AL24/8/A019.22.02/2) īstenošanu. Projekts 2020. gadā tika iesniegts Biedrībā Lauku partnerība „Sēlija” izsludinātā atklātā projektu konkursā 8. kārtā Latvijas Lauku attīstības programmas 2014.-2020. gadam apakšpasākuma 19.2 “Darbības īstenošana saskaņā ar sabiedrības virzītas vietējas attīstības stratēģiju” aktivitātes 19.2.2 “Vietas potenciāla attīstības iniciatīvas” 6. rīcībā “Veselīga dzīves vide” ietvaros.

2020. gada 11. septembrī esam saņēmušas no Lauku atbalsta dienesta Viduslatvijas reģionālā lauksaimniecības pārvaldes lēmumu par projekta iesnieguma apstiprināšanu.

Projekta mērķis: Uzstādīt publiski pieejamu āra LED video ekrānu Kūku ciematā, izmantojot ekotehnoloģijas veicinot veselīga dzīvesveida un sabiedrisko aktivitāšu dažādošanu, pakalpojumu pieejamību, kvalitāti, informācijas sasniedzamības uzlabošanu, kā arī iedzīvotāju drošumspēju palielināšanu.

Rezultātā, Kūku ciemata centrā tiks uzstādīts āra LED video ekrāns,  kas ļaus iedzīvotājiem būt informētiem, kopīgi skatīties filmas, sporta pārraides, koncertus, celt iedzīvotāju dzīves kvalitāti ne tikai pilsētās, bet arī lauku teritorijā. Šīs projekts uzlabos kultūras / sporta pasākumu saturisko piedāvājumu, veicinās iedzīvotāju informētību, vienlaicīgi sekmējot viņu dzīves kvalitātes uzlabošanos.

Ekrāns darbosies no saules paneļu saražotās alternatīvās enerģijas/elektrības. Tas pirmkārt, ļaus samazināt energoatkarību. Otrkārt, saules enerģija ir ļoti drošs enerģijas avots no investīciju viedokļa, jo pārskatāmā nākotnē netiek prognozēta tās izzušana un šis enerģijas veids kļūs par galveno enerģijas avotu, pateicoties tās potenciālam un priekšrocībām. Būtiski, ka saules baterijām vai saules kolektoriem praktiski nav nekādu uzturēšanas un apkalpošanas izmaksu.

Līgums par ekrāna uzstādīšanu noslēgts ar SIA “LED DIZAINS”, savukārt saules paneļus sistēmu ierīkos AS “LATVENERGO”.

Projektu finansē Eiropas lauksaimniecības fonds lauku attīstībai, kas veido  90 % no kopējām attiecināmajām izmaksām, līdzfinansējums 10 %.

Projekta attiecināmās izmaksas ir 24691.45 EUR, no tām 22222.31 EUR ir publiskais finansējums, un 2469.14 EUR ir Krustpils novada pašvaldības līdzfinansējums.

Atbalsta Zemkopības ministrija un Lauku atbalsta dienests. Vairāk informācijas par Eiropas Lauksaimniecības fondu lauku attīstībai pieejams Eiropas Komisijas tīmekļa vietnē: http://ec.europa.eu/agriculture/rural-development-2014-2020/index_lv.htm

 

Biedrības “InSpe” valdes locekle
Jeļena Hnikina

 

MAINĪTI NORISES LAIKI! Nodarbību cikls "Kā uzlabot veselību sēdoša darba veicējiem"
MAINĪTI NORISES LAIKI! Nodarbību cikls "Kā uzlabot veselību sēdoš...
Zemgales reģiona Kompetenču attīstības centrs aicina uz kursiem un bezmaksas konsultācijām uzņēmējiem
Zemgales reģiona Kompetenču attīstības centrs aicina uz kursiem u...
ESF projekta „Karjeras atbalsts vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs” aktivitātes septembrī Salas un Krustpils novada izmēģinājumskolās
ESF projekta „Karjeras atbalsts vispārējās un profesionālās izglī...
Skolotāju diena Sūnu pamatskolā
Skolotāju diena Sūnu pamatskolā

JAUTĀT PAŠVALDĪBAI
Pasākumi
17.11.2020 plkst. 17.00, Mežāres kultūras nams
Krustpils novada pašvaldības 18.novembra svinīgais pasā...
Krustpils Novadnieks, OKTOBRIS 2020
Krustpils Novadnieks, SEPTEMBRIS 2020Krustpils Novadnieks, AUGUSTS 2020Krustpils Novadnieks, JŪLIJS 2020
JAUTĀT PAŠVALDĪBAI
PašvaldībaSabiedrībaEkonomika un investīcijasTūrismsKultūraKontakti
 • Laukezers
 • Amatniecības centrs Māzers
 • Grāmatu svētki
 • Atašienes Sāpju Dievmātes Romas katoļu baznīca
 • Unguru (Medņu) Evaņģēliski luteriskā baznīca
 • Vaiķu akmens
 • Rogāļu grava
 • Jāņa Zalāna retro motociklu un senlietu kolekcija
 • Podnieku darbnīca
 • Kristakrūga skatu tornis
 • Laukezers
 • Marinzejas muiža
 • Marinzejas ezers
 • Silabebru ezers
 • Baļotes ezers
 • Svētki kopā ar zirgiem Krustpils pagastā
 • Krustpils novads XXVI Vispārējos latviešu Dziesmu un XVI Deju svētkos
 • Ielīgošana Asotes pilskalnā
 • Kur upes un ceļi krustojas
 • Kūku pagasta brīvdabas estrāde
Ē adrese Mājokļa drošība PAPS Es, Latvija un ES www.mezalietas.lv e-pakalpojumi 1188.lv transporta saraksti
Cienījamais lietotāj, www.krustpils.lv izmanto sīkdatnes, lai uzlabotu vispārējo pakalpojumu kvalitāti. Turpinot lietot tīmekļa vietni, jūs apliecināt, ka piekrītat mūsu privātuma politikai. Es piekrītu Es nepiekrītu