Krustpils novads
“Gaiss bija brīnumaini dzidrs un tīrs, spīdēja saule, un mani visu ceļu, garām Zīlāniem, Jaunajai muižai, Kondrātiem, Stipriem līdz pat Stukuliem pavadīja nepārtraukta cīruļu dziesma. ”
V. Stukuls „Krustpilieša stāstījums"
“Katram cilvēkam ir tāda vieta, kas paliek neizdzēšamā atmiņā, ko nekādi pasaules notikumi un pārliecīgie attālumi nespēj padarīt nesaredzamu”
Jānis Lejiņš "Spēlmaņu cilts"
“... augšpus pils, mālzemes muldā Daugavas labajā krastā, uzradās Krizburgas miestiņš – tirgotāju, amatnieku, maizes ceptuvju un lopu kautuvju ciemats, strūgu un plostu dzinēju apmetne.”
J. Niedre „Tai rītā mazā gaismiņā"
“Krustpils krāsas ir vienkāršas – māla sarkanā, zāles zaļā un ūdens zilā, ko sievietes senāk ieauda krusta rūtīs savos lindrakos. ”
Lūcija Ķuzāne "Esmu uzticīgs"

Skolotāju diena Sūnu pamatskolā

Skolotāju diena Sūnu pamatskolā
Foto: Sūnu pamatskola


 

…rasotā zālē āboli krīt

kā punkti aiz vasaras vārda

 rīt jau modīšos rudenī

un mazliet nopietnāka…

(Maija Laukmane)

 

Kā jau katru gadu, Sūnu pamatskolā svinējām Skolotāju dienu. Tradicionāli to organizē vecākās klases skolā. Pēdējos gados to vienmēr organizējuši devītās klases audzēkņi kopā ar klases audzinātāju. Tā kā tas notiek katru gadu, ir grūti saglabāt oriģinalitāti. Skolotāja vērsās pie mums pēc idejām, bet arī mums bija grūti izgudrot ko jaunu un unikālu. Sākumā šķita, ka nekas neizdosies, jo ilgi nevarējām novienoties ne par to, kādas stundas tiks vadītas jaunākajiem klašu audzēkņiem, ne par to, ar ko iepriecināsim skolotājus. Paldies audzinātājai, kurai jau no paša sākuma  bija aptuvena vīzija par to, kādiem būtu jābūt šiem svētkiem! Vienu brīdi mani nepameta sajūta, ka nekas netiks paspēts laikā, bet kā vienmēr, ar saliedētu komandas darbu viss izdevās un veiksme stāvēja klāt.   Pēdējās divas nedēļas pagāja  nopietnos priekšdarbos , bet ar rezultātu mēs visi bijām gandarīti.

Skolotājiem, ieejot skolā, mēs viņus gaidījām ar krāsainiem baloniem rokās. Sveicām Skolotāju dienā un likām izvēlēties viņu mīļāko krāsu, kaut tobrīd viņi nenojauta, kā balona krāsa noraksturos viņus pašus. Skolotāji sēdēja goda vietās pie skatuves.

 Zālē bija paviesojies rudens: telpu rotāja kļavu lapas un rudens ziedi. Katrs no pasniedzējiem dāvanā saņēma Annas uzrakstītu stāstu "Skolotāju paradīze" un jautras nominācijas. Piemēram, ķīmijas skolotāja ieguva nomināciju “H2O – visa sākums un posts” –par Mendeļejeva rakstura īpašību izkopšanu savos skolniekos,  matemātikas skolotāja ieguva “Cipari pret skolēniem”– par nesavtīgu palīdzību vienādojumu risināšanā ar daudziem nezināmajiem . Sporta skolotāja -“Veselā miesā vesels gars” – par aizraujošu vingrinājumu sēriju “Ātrāk, augstāk, tālāk”.

Pēc dāvanu un ziedu pasniegšanas skolotājas baudīja mūsu un citu klašu sarūpētos priekšnesumus un atrakcijas. Šīs atrakcijas bija jāveic komandās. Uzdevumi bija dažādi: jāraksta ar luktura gaismu vārdi uz sienas, jāsacenšas par ātrākā burtnīcu parakstītāja prasmi, jāizdomā dažādi interesanti uzdevumi pretinieka komandai.  Mēs pārliecinājāmies, ka visi nosacījumi izpildīti. Dažus priekšnesumus un spēles bija sagatavojis Krievu biedrības "Rodnik" deju kolektīvs – Skolotāju dienas īpašie viesi, kuri rādīja un iemācīja skaistas krievu tautas dejas.  Skolēni kopā ar skolotājiem un ciemiņiem izdancojās no sirds.

Pēc pasākuma mums bija jāieņem skolotāju vieta klases priekšā un jānovada stundas. Tas nebija viegli, it īpaši ar vecākām klasēm. Bija brīži, kad mācot arī divatā, bija jāpieliek pūles, lai  savaldītu mūsu “audzēkņus”. Todien mēs sapratām, kā jūtas mūsu skolotāji, kad mēs viņus neklausām. Mēs esam viņiem pateicīgi un apbrīnojam viņus par izturību, pacietību un spēju nepazaudēt savaldību, kad mēs kļūstam dumpīgi, kaprīzi vai ietiepīgi.

Šajos svētkos gan mēs, skolēni, gan skolotāji uzkrājām enerģiju turpmākajam darba pilnajam rudenim un ziemai.

 

Anna Līga Zarkeviča

9.klases skolniece

Ekspedīcija "Gardenes pilsnovadu meklējot"
Ekspedīcija "Gardenes pilsnovadu meklējot"
Valsts policija aicina reģistrēt savu velosipēdu
Valsts policija aicina reģistrēt savu velosipēdu
Līdaku sezonas sākums Daugavā un Baļotes ezerā
Līdaku sezonas sākums Daugavā un Baļotes ezerā
Paziņojums par SIA “GALLUSMAN” izveides ietekmes uz vidi novērtējuma Ziņojuma iesniegšanu
Paziņojums par SIA “GALLUSMAN” izveides ietekmes uz vidi novērtēj...

JAUTĀT PAŠVALDĪBAI
Pasākumi
12.05.2021 plkst. 13:00, Balsošanas norise – attālināti, caur videokonferences platformu ZOOM un DVS “Namejs”
Apvienotā komiteju sēde
19.05.2021 plkst. 10:00, Balsošanas norise – attālināti, caur videokonferences platformu ZOOM un DVS “Namejs”
Domes sēde
14.06.2021 plkst. 11:00, Krustpils novada pašvaldība (Atašienē vai Vīpē)
“Aizvestie. Neaizmirstie. 80 gadi kopš 14. jūnija depo...
Krustpils Novadnieks, MAIJS 2021
Krustpils Novadnieks, APRĪLIS 2021Krustpils Novadnieks, MARTS 2021Krustpils Novadnieks, FEBRUĀRIS 2021
JAUTĀT PAŠVALDĪBAI
PašvaldībaSabiedrībaEkonomika un investīcijasTūrismsKultūraKontakti
  • Laukezers
  • Kristakrūga skatu tornis
  • Marinzejas ezers
  • Svētki kopā ar zirgiem Krustpils pagastā
  • Krustpils novads XXVI Vispārējos latviešu Dziesmu un XVI Deju svētkos
  • Kūku pagasta brīvdabas estrāde
Ē adrese Mājokļa drošība PAPS Es, Latvija un ES www.mezalietas.lv e-pakalpojumi 1188.lv transporta saraksti
Cienījamais lietotāj, www.krustpils.lv izmanto sīkdatnes, lai uzlabotu vispārējo pakalpojumu kvalitāti. Turpinot lietot tīmekļa vietni, jūs apliecināt, ka piekrītat mūsu privātuma politikai. Es piekrītu Es nepiekrītu