Krustpils novads
“... augšpus pils, mālzemes muldā Daugavas labajā krastā, uzradās Krizburgas miestiņš – tirgotāju, amatnieku, maizes ceptuvju un lopu kautuvju ciemats, strūgu un plostu dzinēju apmetne.”
J. Niedre „Tai rītā mazā gaismiņā"
“Krustpils krāsas ir vienkāršas – māla sarkanā, zāles zaļā un ūdens zilā, ko sievietes senāk ieauda krusta rūtīs savos lindrakos. ”
Lūcija Ķuzāne "Esmu uzticīgs"
“Katram cilvēkam ir tāda vieta, kas paliek neizdzēšamā atmiņā, ko nekādi pasaules notikumi un pārliecīgie attālumi nespēj padarīt nesaredzamu”
Jānis Lejiņš "Spēlmaņu cilts"
“Gaiss bija brīnumaini dzidrs un tīrs, spīdēja saule, un mani visu ceļu, garām Zīlāniem, Jaunajai muižai, Kondrātiem, Stipriem līdz pat Stukuliem pavadīja nepārtraukta cīruļu dziesma. ”
V. Stukuls „Krustpilieša stāstījums"

Sveiciens Latvijai dzimšanas dienā

Sveiciens Latvijai dzimšanas dienā
Foto: skolas privātais arhīvs


 Ar Mārtiņdienu un Lāčplēša dienu mūsu skolā tradicionāli sākas Tēvzemes nedēļa.

Svētku laiks - gatavošanās svētkiem, izpētes projekti, prezentācijas, tikšanās ar interesantiem cilvēkiem, lāpu gājiens, svētku koncerts, svecīšu liesmas, sarunas, kopā būšana, tik ierasti gadu no gada, bet ne šogad… Šis sarežģītais laiks ir izmainījis visu ierasto, bet nav mazinājis mūsu svētku sajūtu, piederības sajūtu savai skolai, savai valstij.

                Šogad, kad daļa skolas saimes darbojas attālināti, mums necerēti labi izdevās realizēt kopīgi izloloto projektu „Manai Latvijai”, kā rezultātā tapa 2,1 x 1, 5 m liels stends ar sveicienu mūsu valstij dzimšanas dienā. Katrs skolā un arī mājās veidoja savu sirsnīgo novēlējumu. Ko ikviens vēlam mūsu Latvijai, to vēlam arī cits citam, jo katrs mēs esam maza Latvijas daļa.

                1.-6. klases skolēni  kopā ar audzinātājām strādāja, veidojot gan novēlējumus, gan iesaistījās stenda noformēšanā. Man nācās cītīgi sekot līdzi, vai kāds attālināts sveiciens nepaliek nepamanīts un neizprintēts no interneta. Tā visiem kopīgi rosoties, vēlā Mārtiņdienas pēcpusdienā mūsu kopdarbs tapa gatavs. Protams, bija arī tādi, kas savu sveicienu neatsūtīja. Tomēr tāds neliels „darvas pilieniņš medus mucā” nespēja mazināt mūsu prieku un lepnumu par paveikto, jo katrs mūsu paveiktais darbs stiprina mūs un vairo mūsu piederības sajūtu. Mēs varam būt lepni, ka mums ir mūsu Latvija ar tās pagātni, tagadni  un nākotni.

                Mums katram tik nozīmīgajā valsts svētku laikā mēs sakām paldies par labiem darbiem, tāpēc es arī gribu teikt lielu PALDIES! Paldies ikvienam, kurš pielika savu roku mūsu kopīgajā projektā. Īpašu paldies gribu izteikt Jurim Čeveram, jo, ja nebūtu sarūpēti tik skaisti stendi, tad visdrīzāk šāda ideja nemaz nerealizētos. Paldies skolas direktorei Līgai Zalānei un vizuālās mākslas skolotājai Sandrai Kaļeiņikovai par ideju, ieteikumiem un praktisko atbalstu darba tapšanā. Paldies visčaklākajām vizuālās mākslas pulciņa meitenēm Samantai, Jolantai, Līgai un Agnesei, kas nenogurdamas grieza, līmēja un arī izveidoja logu noformējumu abos skolas stāvos. Paldies visiem, jo šis kopīgais darbs manī viesa patiesu lepnumu par mums , jo kopā mēs esam liels spēks.

Mans novēlējums visiem ,kas izlasīs šo rakstu:

Lai mēs lepotos ar savu Zemi ne tikai svētku laikā! Lai mums izdodas noticēt sev un pietiek spēka tikt galā ar ikdienas rūpēm! Lai ikdienā pietiek laika pacelt acis uz zvaigžņoto tāli vai austošo sauli!

 

Brāļu Skrindu Atašienes vidusskolas vizuālās mākslas pulciņa skolotāja Vita Jaudzema

Antūžu pamatskola pateicas par ziedojumu drošības pasākumu nodrošināšanai
Antūžu pamatskola pateicas par ziedojumu drošības pasākumu nodroš...
Sagatavoti izglītojoši materiāli bērniem un jauniešiem par drošību ziemā
Sagatavoti izglītojoši materiāli bērniem un jauniešiem par drošīb...
Mežāres pamatskola aicina pieteikties darbā
Mežāres pamatskola aicina pieteikties darbā
Apvienotā Jēkabpils novada iedzīvotāju aptauja
Apvienotā Jēkabpils novada iedzīvotāju aptauja

JAUTĀT PAŠVALDĪBAI
Pasākumi
20.01.2021 plkst. 15:00, Krustpils novada pašvaldība
Apvienoto komiteju sēde
27.01.2021 plkst. 10.00, Krustpils novada pašvaldība - ZOOM
Domes sēde
Krustpils Novadnieks, JANVĀRIS 2021
Krustpils Novadnieks, DECEMBRIS 2020Krustpils Novadnieks, NOVEMBRIS 2020Krustpils Novadnieks, OKTOBRIS 2020
JAUTĀT PAŠVALDĪBAI
PašvaldībaSabiedrībaEkonomika un investīcijasTūrismsKultūraKontakti
  • Laukezers
  • Kristakrūga skatu tornis
  • Marinzejas ezers
  • Svētki kopā ar zirgiem Krustpils pagastā
  • Krustpils novads XXVI Vispārējos latviešu Dziesmu un XVI Deju svētkos
  • Kūku pagasta brīvdabas estrāde
Ē adrese Mājokļa drošība PAPS Es, Latvija un ES www.mezalietas.lv e-pakalpojumi 1188.lv transporta saraksti
Cienījamais lietotāj, www.krustpils.lv izmanto sīkdatnes, lai uzlabotu vispārējo pakalpojumu kvalitāti. Turpinot lietot tīmekļa vietni, jūs apliecināt, ka piekrītat mūsu privātuma politikai. Es piekrītu Es nepiekrītu